Philips 5500: remek tévé remek áron

Android TV: korántsem tökéletes

A TP Vision az elsők között csatlakozott az Android TV táborához, így a Philips tévéken is a Google által kifejlesztett smart platform fut. Ez az uniformizált, azaz minden gyártó készülékén ugyanolyan megoldás tavaly mutatkozott be, és az első időszakban bizony komoly gyermekbetegségekkel küzdött. A mérnökök állítólag szorgos hangyaként dolgoztak és dolgoznak azóta is a hibák kijavításán, jönnek is a frissítések szépen, időről-időre, ám a rendszer még korántsem tökéletes.

Philips 40PFH5500 Philips 40PFH5500
Philips 40PFH5500 [+]

A legnagyobb baj, hogy a stabilitással még mindig vannak problémák, azaz elő-előfordul érthetetlen belassulás és olykor fagyás is. Ez utóbbival ugyan csak az alkalmazások telepítése vagy futtatása során találkoztunk, de ettől még rendkívül bosszantó tud lenni. Emellett már az is látszik, hogy kell némi idő, amíg rááll az ember agya a rendszerre, sokszor ugyanis nem azt csinálja egy-egy gomb (például a vissza) megnyomásakor, amire számítanánk, de ez azért olyan dolog, amit viszonylag hamar meg lehet szokni.

Hirdetés

Az viszont egyértelműen a koncepció hiányossága, hogy a személyre szabhatóság teljes mértékben hiányzik. A főképernyőn található, alkalmazásokat vagy funkciókat jelölő színes, nagyméretű képek tényleg látványosak, csakhogy nagy részükre nekünk speciel semmi szükségünk nem volt. Viszont amelyekre igen, azokat csak némi lapozgatás után lehetett elérni, ami ma már nem annyira elfogadható.

Philips 40PFH5500 Philips 40PFH5500
Philips 40PFH5500 [+]

Ez különösen igaz az óriási helyet elfoglaló automatikus tartalomajánlásra. Itt ugyanis a szoftver az eddig megtekintett tévéműsorok, internetes videók, illetve egyéb tartalmak alapján próbálja belőni, hogy a felhasználónak milyen is az ízlése, érdeklődési köre, és ennek megfelelően dob fel különféle ötleteket, elsősorban értelemszerűen YouTube videókat. Na ez aztán tényleg teljesen felesleges, eddig ugyanis egyetlen releváns anyaggal sem találkoztunk, és gyaníthatóan valószínűleg a jövőben sem fogunk sokkal. Korábban más gyártók is megpróbálkoztak ilyesmivel, és ők is csúfos kudarcot vallottak. Az LG és a Panasonic is rájött már, hogy az a legjobb, ha teljes mértékben rábízzák az emberekre, hogy mit szeretnének látni a kijelzőn, legalábbis a kezdőképernyő esetében biztosan ez az üdvözítő út.

A rendszerbeállításokhoz meghagyták a Philips által évekkel ezelőtt bevezetett és számos alkalommal kritizált rendszert. Ez a hasábos megoldás sajnos tényleg nem az igazi. Csúnya, teljesen elfoglalja a képernyőt, ráadásul kissé átláthatatlan. Tény, hogy ettől még nem dől össze a világ, de tényleg érthetetlen, hogy miért nem tudnak változtatni ezen, mikor annyi korrekt menürendszer van, amit lekoppinthatnának.

Vezérlőeszközök

A Philipsnél nem divat a tapipaddal, nagy gombokkal, mikrofonnal ellátott második számú, kiegészítő távirányító, ők ugyanis magasabb kategóriás tévéik mellé egy teljes értékű QWERTY billentyűzettel ellátott távvezérlőt szoktak pakolni, de ez a periféria innen hiányzik, hiszen a dobozban csak egy teljesen hagyományos darabot leltünk.


[+]

Ezzel egyébként nincs semmi baj, amíg az alapfunkciókat kell ellátni, fogása kényelmes, a gombokkal pedig minden fontos menüpont és szolgáltatás elérhető közvetlenül. Viszont a netes alkalmazásokhoz, szörföléshez már kevés, ilyenkor muszáj vagy USB-n keresztül csatlakoztatni egeret, billentyűzetet, vagy egy Android-alapú mobil eszközre letölteni az Android TV applikációt, és azzal navigálni az áruházban vagy a böngészőben. Ha pedig valaki játékokban gondolkodik, akkor jobban teszi, ha beszerez egy gamepadet, ami lehet akár Bluetooth támogatású is, azzal is képes ugyanis együttműködni a televízió. Az Android TV egyébként továbbra sem támogatja a mozgásalapú vezérlést, azaz a távirányítóval nem lehet mutogatni, mint a Magic Remote-tal (pontosabban lehet, csak nem lesz semmi hatása).

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés