Olcsó és gyors Wi-Fi az MSI-től

Hirdetés

MSI gyors Wi-Fi útválasztó

Továbbra is tervezeti fázisban stagnál a leggyorsabb, N-es Wi-Fi szabvány. Ennek ellenére egyre jobban terjed, már az Intel is integrálta Centrino 2 platformjába. A fokozott keresletre fokozott kínálattal reagáltak a gyártók, ami örvendetes árversenyt hozott. Kezdetben akár 30-40 000 forintot is elkértek egy gyors Draft N-es routerért, ám most már lényegesen olcsóbban is megvásárolhatóak. Mai tesztalanyunk, az MSI RG70SE a legolcsóbba közé tartozik, 15 000 forint körüli áron kapható. Elsősorban emiatt voltunk kíváncsiak rá.

A meglehetősen picike dobozból egy mai divatnak megfelelően íves formájú, de a fehér divatszínnek ellentmondóan fekete eszköz bukkant elő. Fedelén a pici pöttyök sorozata csak dekorációs mintázat, a két oldalsó lemez viszont tényleg ki van lyuggatva. A szokásos 2 dBi-s antennáknál nagyobb, 3 dBi-s darabokat szereltek rá fel, ami nagyobb hatótávolságot sejtet.

Az előlapon az MSI is büszkén hirdeti az ötszörös sebességet, persze nagy kérdés, hogy mihez képest ötszörös. Először a kedvező ár kapcsán merült fel bennünk, hogy az MSI útválasztójának köze lehet az Edimax BR-6504n routeréhez, és ez az érzésünk tovább erősödött, amikor a konkurenssel teljesen azonos előlapi LED-elrendezésre felfigyeltünk.

Valószínűleg a hátsó traktus egyforma elrendezése sem véletlen. Itt a szokásos 10/100 Mbps-os Ethernet és tápaljzatok mellett egy multifunkciós reset gombot találunk, ami az újraindítás mellett aktiválja a WPS-t (Wi-Fi Protected Setup). Ennek segítségével mindenféle jelszó begépelése (potenciális ellopása) nélkül konfigurálhatjuk hálózati adapterünket – feltéve, hogy az is támogatja a WPS-t. Szokatlan, hogy az antennák nem lecsavarhatóak, hanem fixen rögzítve vannak.

Alulról hiányoltuk a szokásos, falra rögzítéshez szükséges fülecskéket. Csak négy lábacskát találtunk, melyekhez gumitalpakat is mellékeltek.

Kinyitva az MSI Draft N-es útválasztóját beigazolódott minden sejtésünk. Az RG70SE pontosan ugyanarra a Ralink chipkészletre és nyomtatott áramkörre épül, mint az Edimax VR-6504n. Ez jó hír, ugyanis a Ralink N-es lapkái már a Draft N 2.0 tervezetet támogatják, és korábbi tesztjeinkben nagyszerűen teljesítettek.


Ugyanaz a nyomtatott áramkör és chipkészlet az MSI...


... és az Edimax Draft N 2.0 routerében

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés