Hirdetés

MSI X-Slim – Macbook Air után szabadon

MSI X-Slim kívülről

Amikor megjelent, mindenki le volt nyűgözve a MacBook Air formájától. Szinte biztos volt, hogy a konkurensek rövidesen ihletet merítenek légiességéből, ami nem csak nevére jellemző. Így is történt, az idei CeBIT-en és Computexen is több könnyű és vékony notebookot láttunk, néhány már a hazai piacon is kapható. A legfrissebb az MSI X-Slim termékcsaládja, mely máris kétféle konfigurációban érhető el, és további modellek várhatók. Igaz, hogy az X320 és X340 szemre szinte teljesen azonos, de az előbbi úgymond netbookos, az utóbbi inkább notebookos belsőt kapott.

Közös bennük a vékony, fekete ház, aminek a tetején – az ihlető MacBookhoz hasonlóan – világít a gyártó márkajelzése, vagyis az MSI felirat. Külsőre egy lényeges dologban különböznek az X-Slimek az Airtől: fekete vagy fehér műanyagból és nem fémből készül a borításuk.

Tesztlaborunkban egy atomos X320 és egy celeronos X340 tette tiszteletét, melyek vékony homlokzata és fara egyformán tetszetős, de unalmas volt. Egy fia csatlakozót sem találtunk itt, hátul csak a vékony táp két retesze tűnt némileg érdekesnek.

Oldalt már volt mit nézegetni. Sokan kifogásolták a vékony MacBook szűk csatlakozókínálatát, ezen a téren az MSI jobb. Balra, krómkeretbe foglalva analóg monitorkimenetet, Ethernet hálózati csatlakozót és még egy aljzatot találtunk. Ez az X320-on USB volt, az X340-en viszont HDMI. Előrébbre, az elvékonyodó részre került még egy kártyaolvasó. A másik oldalon egyforma volt a két MSI, itt a táp- és két hangcsatlakozó, valamint két USB aljzat sorakozott, tehát a Kensington zár kivételével netbookos kínálatot kaptunk. Nézőpont kérdése, hogy az X340 HDMI-je kárpótol-e a harmadik USB-ért.

Igényelt egy kis ügyeskedést az X-Slimek kinyitása. Sajnos egyre több netbookra és notebookra jellemző, hogy elfelejtenek normális nyitószerkezetet tervezni rájuk, így a felső és alsó burkolat közötti pici résben kell kínlódni. Nehéz pontosan megmondani, hogy a vékony MSI-k felső részét csak a zsanér ereje fogja-e az alsóhoz vagy a sarkokban két mágnes is, az viszont jól látszott, hogy a köztük lévő rés minimális.

Kinyitva a gépeket tovább folytatódott az „MacBook Air-zés”, bár több részletet másképp valósítottak meg az MSI tervezői. A borítás itt is műanyag, felül fényes, alul matt. Utóbbi ettől – különösen fekete színben – meglehetősen komornak tűnik. Már értjük, hogy egyes gyártók miért tesznek mintázott vagy texturált bevonatot erre a részre. Ugyan az Airnek is 13,3”-os kijelzője van, de az X-Slimeké laposabb, 16:9 oldalarányú, 1366x768 pixellel. Ahhoz már nem volt merszük a tajvaniaknak, hogy a billentyűzetet is lemásolják, így egy hagyományosabb megoldást kaptunk. Bátran vágtak a csuklótámaszba az MSI-nél, bár nem kanyarítottak ki akkora részt tapipadnak, mint az Apple-nél, és multi-touch sincsen.

Egy részletben alaposan felülmúlta az MSI az Apple-t. Az X-Slimek vékony kijelzője jó nagy szögben nyílik, így magasabb emberek is kényelmesen használhatják majd, nem kell görnyedniük, ha rendesen akarják látni a monitort. Szerencsére a gép teljesen kinyitva sem hajlamos az ölünkből hátrabillenni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • MSI

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés