Microsoft Surface Pro 3 – még jobb, még erősebb

Hirdetés

Gyakorlati tapasztalatok

Megjelenés és minőségérzet szempontjából a Surface Pro 3 ott folytatja, ahol elődje abbahagyta. Gépháza lényegesen karcsúbb lett, 9,1 milliméterével hozza az átlagos tabletek szintjét, a hatalmas képernyő miatt pedig még vékonyabbnak tűnik a gépház. A szürke színű, magnéziumötvözet burkolat minősége ugyanúgy nagyszerű, mint az összeszerelésé, a tablet kvázi megbonthatatlan még annak ellenére is, hogy peremén szellőzőnyílás fut körbe.

A hátuljából kihajtható támaszt két brutálisan erős zsanér tartja, elsőre nem is mertük olyan erővel meghúzni, amilyen a működtetéséhez kell. Jó irányba fejlődött a mágnesesen kapcsolódó tápcsatlakozó is, az előző modellnél kicsit nehézkes volt beszúrni, most szinte magától ugrik a helyére kétféle állásban is. Kár, hogy elég hivalkodó töltésjelző fényt tettek rá. A hosszú vezetéken lógó tápadapteren lévő USB töltőaljzatért viszont jár a piros pont.

Dicséretet érdemel a 12 hüvelykes, 3:2 oldalarányú képernyő is, ami az IPS panelnek köszönhetően minden irányból kedvező betekintési szögekkel bír, és 330 cd/m²-es maximális fényereje, valamint 1200:1 kontrasztaránya révén kültéren is jól leolvasható marad, bár e téren a közvetlen előd kijelzője még jobb volt. Sötétben ráadásul alaposan, mindössze 4 cd/m²-re lehúzható a fényerő. Míg azonban a 216 ppi-s pixelsűrűségű, 2160x1440-es felbontású kijelző képeknél, videóknál, internetböngészésnél, rajzolásnál, és a Modern felületen használva nagyszerű, a Windows 8.1 munkaasztalához már kicsit sok, bár 150%-os nagyítás mellett azért gond nélkül kezelhető minden program és felületi elem. Ebben a kiválóan működő toll is a segítségünkre lesz, persze használhatunk egeret, vagy a Type Cover touchpadjét is.

Felcsatlakoztatva a billentyűzetet egy teljesen új géppé, notebookká változik a Microsoft csúcstabletje. Ilyenkor válik igazán hasznossá a tág határok között, fokozatmentesen állítható támasz, de a klaviatúra emelt rögzítése is jó ötlet.  Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a billentyűzet csak egy laza szövetsávval, nem masszív zsanérral csatlakozik, ami nem tartja elég stabilan a felső részt.


Ölben gépeléskor a karok nem éppen kényelmes pozicíót vesznek fel, a billentyűzet túl közel van a törzsünkhöz

Gond lesz a notebookoknál általános, ölben való használattal, ugyanis a tablet támasztója hátrafelé nyílik. Akinek rövid a combja (kb. 170 centiméteres magasság alatt ez már elő fog jönni), nem tudja majd letámasztani, vagy a billentyűzet kerül majd kényelmetlenül közel a hasához. Persze ilyenkor egy mozdulat eltávolítani a klaviatúrát, a kijelző, nagy mérete és oldalaránya révén, elég jól használható a rajta megjelenő virtuális billentyűzettel is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés