LG LA640S 3D tévé: okos, sokoldalú, pénztárcabarát

Külső

A gyártók csúcskategóriás készülékeikbe mindent beépítenek, amit csak érnek, így azok ennek megfelelően sokat tudnak, rengeteg extra szolgáltatást kínálnak – cserébe értelemszerűen az áruk is meglehetősen magas. Épp ez az oka annak, hogy a vásárlók, pláne Magyarországon, elsősorban a kevésbé innovatív, ellenben olcsóbb modelleket keresik.

Tipikus példája az ilyen készülékeknek az LG 42LA640S típusjelzésű televíziója. Az a készülék, amelybe az abszolút belépőszintet képviselő LN5400-zal ellentétben már az idei, kissé átalakított smart tv rendszer került, amely képes a háromdimenziós anyagok lejátszására, rendelkezik saját böngészővel, illetve támogatja a Magic Remote mozgásalapú távvezérlő használatát.

A jelenkor divatja a szikár minimalizmus, de azért jó, hogy vannak még olyan modellek, amelyek szembemennek a trendekkel és a néhány évvel ezelőtti stíluselemek köszönnek rajtuk vissza. Ez a készülék pont egy ilyen darab, amelynél a tervezők bátran nyúltak az ívekhez, félkörökhöz.

A nyakkal egybeépített, különleges kialakítású talpnál viszont nyoma sincs a múltba révedésnek, az abszolút mai darab. Fekete színezése jól passzol a csillogó fekete kerethez, amelyeket remekül egészít ki a széleken végigfutó hajszálvékony, fémszínű szalag. A 2,5 centiméteres káváknál ugyan láttunk már keskenyebbet is, de ez még abszolút tolerálható méret. Díszítőelemként az alsó panel közepére került egy világító céglogó, amelynek sötétben olyan erős a fénye, mint egy elemlámpának, úgyhogy jobbnak láttuk mihamarább kilőni.

A készülékház maximális mélysége az alkalmazott Edge-LED háttérvilágításnak köszönhetően mindössze 3,6 centiméter, súlya állvánnyal együtt is csupán 14,2 kilogramm. Tehát nyugodtan felállítható egy kevéssé strapabíró asztalkára vagy felakasztható a falra, nem kell attól tartani, hogy kiszakad onnan. A 3-3 HDMI 1.4 (az egyik ARC, illetve egy másik MHL támogatású) és USB 2.0 port mellett építettek rá egy-egy Ethernet, komponens, SCART, digitális és analóg audiócsatlakozót is, és a fizetős adások dekódolásához szükséges kártyák fogadására képes CI slot sem hiányzik.

Főbb paraméterek
LG 42LA640S
Panel IPS LCD panel
Háttérvilágítás Edge-LED
Képernyőméret 42 hüvelyk (106 cm)
Maximális felbontás Full HD
Maximális kontrasztarány n. a.
Válaszidő n. a.
Maximális fényerő n. a.
24p lejátszás Támogatott
Képbeállítások Élénk, Játék, Eco, Mozi, Normál, Sport, 2 db Felhasználói
Hangbeállítások Normál, Zene, Mozi, Sport, Játék, Felhasználói
Hangrendszer 2 x 10 wattt
Beépített digitális tunerek DVB-T/DVB-C/DVB-S2
Interfész 3 db 1.4 HDMI, 3 db USB 2.0, komponens, kompozit, SCART, digitális audio, CI slot, 3,5 mm jack, Ethernet
Extrák digitális zajcsökkentés, HDMI Simplink, rögzítés külső USB adattárolóra, EPG, médialejátszó, internetes tartalmak elérése, böngésző, hangvezérlés, mozgásvezérlés, Magic Remote távirányító támogatása, Dual Play, 2D->3D konverzió, 3D, kislexikon
Teljesítményfelvétel 54 watt, készenléti üzemmódban: 0,3 watt
Méret 973 x 591 x 36,3 (294 talppal) mm
Tömeg 12,4 (14,2 talppal) kg
Gyártó honlapja www.lg.hu
Termék honlapja LG 42LA640S
Fogyasztói ár kb. 170 000 forint

Menürendszer, távirányítók

Vezérlőeszközök

Az LG két évvel ezelőtt mutatta be a Nintendo Wii kontrollerére igencsak hasonlító, mozgásérzékeny, második számú távvezérlőjét. Bár e készülék dobozából ez a kiegészítő, illetve ennek 2013-as változata hiányzik, a tévét felkészítették használatára, tehát ha valaki külön beszerzi, akkor ezzel is irányíthatja. A Magic Remote abban is extrát nyújt, hogy ugyan csak néhány, a fő funkciók elérését biztosító gombbal látták el, azonban építettek rá egy görgőt is, aminek köszönhetően teljes értékű egérként funkcionálhat. Emellett került rá egy mikrofon, ami elengedhetetlen a hangalapú kezeléshez. Más gyártók tévéitől eltérően itt egyébként csak az internetes keresésnél használható ez a funkció. Funkciókat aktiváló, paramétereket módosító parancsszavak kiadására tehát nincs mód, ami annyira nem is hiányzik, hiszen tapasztalataink szerint ez sokkal lassabb és körülményesebb, mintha az ember a távirányítót nyomkodná.

A hagyományos távvezérlő tipikus LG-s stílusjegyeket magán viselő darab. Akinek az elmúlt évben volt alkalma hosszabb-rövidebb ideig a cég valamely tévéjét, Blu-ray lejátszóját, soundbarját vagy házimozirendszerét használni, az ismerősként köszöntheti majd a perifériát. Fogása kényelmes, a funkciógombok kialakítása és száma is megfelelő, így könnyen elérhető az összes fontos szolgáltatás. A kényes-fényes fekete fényezés viszont nem volt túl jó ötlet, ráadásul ennek tisztítása sem túl egyszerű. A háttérvilágítást lespórolták róla, viszont cserébe a gombok a sötétben fluoreszkálnak egy darabig.

A tévé képes együttműködni USB porton keresztül csatlakoztatott egérrel, illetve billentyűzettel, ami a menürendszer mellett néhány internetes alkalmazás, valamint a böngésző használatát is megkönnyíti. Egy ingyenesen letölthető alkalmazásnak hála a távirányító kiváltható iOS vagy Android operációs rendszert futtató tablettel, okostelefonnal is. Ez bizonyos esetekben, például ha be kell valamit gépelni böngészőbe, kifejezetten jól jöhet, viszont az is igaz, hogy a fizikai valójukban létező gumigombok nyomkodása komfortosabb, mint az érintőképernyőé.

Jól használható menürendszer

Az LG a Samsunggal ellentétben nem változtatott a tavalyi koncepción, így a smart rendszer alapja továbbra is egy portálszerű kezelőfelület, ahonnan minden egyes funkció, szolgáltatás és paraméter elérhető kezdve a rendszerbeállításoktól az EPG-n, rögzített műsorokon, médialejátszón, csatlakoztatott eszközökön, futtatható applikációkon át egészen a böngészőig, kislexikonig. Kifejezetten barátságos, magyarul is kommunikáló megoldásról van szó, aminek kezelésébe gyorsan bele lehet jönni, használatát pedig a feliratok mellett színes ábrák, ikonok is segítik.


A kép-, hang- és rendszerbeállítások megváltoztatásához, illetve a hálózat menedzseléséhez meghagyták az 5-6 éve bevezetett, hasábos kialakítású menürendszert. A kellően sekély struktúrában az egyes menüpontok, funkciók és paraméterek elhelyezésénél a logikát vették alapul, így kezelése senki számára nem okozhat különösebb nehézséget, pláne hogy a rövid magyarázó feliratok innen sem hiányoznak. Ezenkívül egy gombnyomással előcsalható egy gyorsmenü, amiben az előre programozott képprofilok közül válogathatunk, illetve itt kapcsolható be az elalvás időzítése is.

Képminőség

Általános, mindennapi használat közben se felhősödéssel, se a sarkoknál átszűrődő háttérfény miatt jelentkező glow effektussal nem találkoztunk.  A betekintési szög vertikálisan remek, de azért horizontálisan 160 fok környékén már látványosan kezdenek fakulni a sötét árnyalatok. Egyébként ez még nem jelent komoly bajt, tehát annak sem kell nagyon szomorkodnia, aki oldalra szorul, hiszen nem lesz ettől nézhetetlen a kép.


Az egyes LCD televíziókra még mindig jellemző utánhúzásba sem futottunk bele, azaz a képernyőn átszáguldó objektumok nem vonszolnak maguk után egyre halványodó "uszályt". Akadozás nem jelentkezett, de ha így lett volna, akkor ezen egyszerűen lehetett volna segíteni a TruMotion névre hallgató interpolációs technológia bekapcsolásával. Ezzel azért érdemes óvatosan bánni, hiszen agresszív fokozatra állítva előfordult, hogy egyes gyorsan mozgó képrészleteket megkettőzve jelenített meg.


A készülék felskálázó elektronikája egész jól működik, a pixelesedés még a fájdalmasan alacsony felbontású mozgóképeknél sem volt nagyon vészes, de azért nyilván csodákra ez a tv sem képes. Zajosodástól tényleg csak a leggyatrább minőségű tévéműsorok vagy videók esetén kell tartani. Ilyenkor jöhet jól a Zajcsökkentés funkció, amit viszont nem szabad nagyon erős fokozatúra állítani, ugyanis összemoshat egyes képrészleteket. A Fekete Szint funkció hatása olyan, mintha egy szürke fóliát húznánk a képernyőre, így ezt jobb hanyagolni. Ugyanezt lehet tanácsolni a Dinamikus kontraszt esetén, mert ilyenkor a kontrasztarány az aktuális képtartalomtól függően automatikusan változik, ami olykor enyhe villogáshoz vezethet. A Dinamikus szín funkció a színeket elméletben természetesebbnek látszó árnyalatokra cseréli, de bekapcsolt állapotban mégis inkább a valóságtól teljesen elrugaszkodottnak tűnt a végeredmény.

A képvilág normális beállítások esetén természetes, visszafogott. A még mindig jó néhány LCD tévére jellemző, kicsit műanyag hatású harsányság ez esetben nem jellemző, ami mindenképp pozitívum; még az olyan kritikus feladatokkal, mint a bőrszíntónus megjelenítése is jól boldogult. A kötelező 16:9 és 4:3 képarány mellett kiválasztható a 14:9 mód, és egy, a látásproblémákkal küszködőknek szánt nagyított profil is bekerült a kínálatba. Aki ezzel nem akar vacakolni, az rábízhatja magát az automatikára, hiszen ez mindenféle különösebb látványosabb torzítás nélkül húzza szét a képet és tölti ki a kijelzőt.

Előzetes és ideális beállítások, digitális tévézés

Az LG jó szokását megtartva itt sem fukarkodott az előzetesen programozott képprofilokkal, amelyekből összesen öt került be a kínálatba, és ezekét még meg is toldották további két felhasználói fiókkal, ahova bárki elmentheti a saját maga által megálmodott beállításokat.

Más tévékkel ellentétben itt az összes képmód használható otthoni körülmények között is, hiszen még a nagy fényerővel operáló Élénk sem nézhetetlen, bár az igaz, hogy a zajosodás itt sokszor jelentkezett. Épp emiatt a hideg színvilág kedvelői akkor már sokkal jobban járnak a némiképp visszafogottabb Normál, illetve Játék névre hallgató képprofilokkal. Utóbbinál egyébként az összes képmódosító funkció ki van kapcsolva alapból, ami jó hatással van az input lagra. Az Eco nem lenne rossz, azt leszámítva, hogy ilyenkor egy szenzor folyamatosan méri a külső fényerőt, és ehhez igazítja a tévében a háttérvilágítás intenzitását, ami miatt mindig kicsit sötét lesz a kép. A legjobb választás talán ez esetben is a meleg színvilágú Mozi névre hallgató opció, mert a színek itt tűnnek a leginkább természetesnek.


Egy kalibrátorral, illetve a LaCie Blue Eye Pro névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben ezek a következők: Eco, Élénk, Játék, Mozi, Normál. A kép jobb oldalán látható, hogy a bemért 18 szín milyen mértékben tér el a referenciától. Ennek meghatározására használatos a delta E, ami egy olyan numerikus érték, amely két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül. Minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához, vagyis annál jobb.

Itt pedig következzenek a kalibrátor segítségével megtalált ideális képbeállítások.

LG 42LA640S
Kontraszt 92
Fényerő 49
Vízszintes élesség 10
Függőleges élesség 10
Árnyalat 0
Színtelítettség 50
Színhőmérséklet Meleg2
Dinamikus kontraszt Ki
Szuper felbontás Ki/Alacsony
Színskála Normál
Élkiemelő Ki
Gamma 2.2
Zajcsökkentés Ki/Alacsony
MPEG zajcsökkentés Ki
Fekete szint Alacsony
TruMotion Ki
Fehéregyensúly piros -14
Fehéregyensúly zöld -2
Fehéregyensúly kék 16

Digitális adások

Mivel a modell rendelkezik beépített tévétunerekkel, és képes a digitális földfelszíni adások vételére, így a digitális átállás nem érinti. A jelfeldolgozást csak dicsérni lehet, hiszen a készülék egy kis teljesítményű, átlagos beltéri antennával is hibátlanul együttműködött. Az adás ennek megfelelően nem ment el, a kép nem hullott atomjaira, és ronda pixelek sem lepték el a kijelzőt.

Tévézés közben bármikor lekérhető az épp nézett műsor rövid tartalmi leírása, illetve ez a digitális tévéújságban is bármikor elolvasható. Az Elektronikus Programmagazin teljesen jól használható, köszönhetően annak, hogy egyszerre nyolc csatorna kétórányi programjának jut hely a kijelzőn, és ha valaki arra vágyik, akkor egy hétre előre is átnézheti a műsorkínálatot. Itt nyílik lehetőség az időzített felvétel beprogramozására vagy az emlékeztető bekapcsolására is,

3D és hangzás

Passzív polarizációs 3D

Ha LG LCD tévéről van szó, akkor már évek óta csak a passzív polarizációs képalkotási eljárás jöhet szóba, ha a háromdimenziós tartalmak megjelenítéséről van szó. A készülék dobozában négy darab kicsi, könnyű, kényelmes, vidám színekben pompázó szemüveget leltünk, de amennyiben ez valakinek nem lenne elég, akkor már akár 1100 forintos áron is hozzájuthat további darabokhoz. Ennek a megoldásnak egyetlen hiányossága van, mégpedig hogy nem teszi lehetővé a 3D Full HD felbontású anyagok megjelenítését, cserébe viszont a szemüvegek nem vibrálnak, mint aktív shutteres rokonaik.

Az előre programozott képmódok innen sem hiányoznak, ezek között a különbség a 3D mélységében érhető tetten, de ha valaki egyikkel sincs kibékülve, akkor a térhatású kép agresszivitását saját elvárásaihoz igazíthatja. Bekapcsolható a 3D hang zoom funkció is, amitől a hang a "közeledő" képpel erősödik, a "távolodóval" pedig halkul.

A modell képes a kétdimenziós anyagokból térhatásút konvertálni, és ez a funkció olykor, elsősorban a természet- és animációs filmeknél, statikus hátterű sportközvetítéseknél, beszélgetős magazinműsoroknál egész jól működik, ám olykor, leginkább pörgős akciófilmeknél, videoklipeknél hajlamos mellélőni. Kipróbáltuk videójátékokkal is, és tapasztalataink azt mutatják, hogy ezt jobb nem erőltetni. Normális minőségű forrásból származó anyagok esetén a 3D megjelentésre nem lehet panasz, akadozás, szellemképesedés sem jelentkezett.

Hangzás

A két darab tízwattos integrált hangszóró nem sok, a megszólalás mégis teljesen rendben van, simán lefőzi e téren egy-két olyan társát is, amelyekbe integrált mélynyomó is került. Természetesen csodát azért felesleges várni egy ilyen kis teljesítményű, rejtett hangsugárzókkal operáló hangrendszertől, nem lesz a direkt erre tenyésztett dedikált soundbarok vagy a házimoziszettek ellenfele. Így aki valóban dinamikus, a mozitermeket idéző megszólalásra vágyik, annak muszáj lesz beszereznie egy céleszközt. Viszont az is igaz, hogy hibákba, statikus zörejekbe, percegésbe, a készülékház rezonanciájába nem futottunk bele.


Bekapcsolható a Smart hang üzemmód funkció, amely elméletben az aktuális tartalomhoz optimalizálja a megszólalást. Az előzetesen beállított hangmódok már nevükben (Normál, Zene, Mozi, Sport, Játékgép) jelzik, hogy milyen típusú anyagok mellé szánja ezeket a gyártó. Nem hiányzik a beszédhangok kiemelésére szolgáló, egész jól használható Tiszta hang funkció sem, és a virtuális térhatású hangzás is választható, ami viszont csak a nevében kínál surround megszólalást.

Médialejátszó

Az integrált médialejátszó alkalmazás használatát megkönnyíti, hogy amellett, hogy képes az összes médiaállomány egyidejű kezelésére, a fájlok típusuk (videó, zene, kép) szerint is listázhatóak, akár úgy is, hogy azok más-más csatlakoztatott eszközökön találhatóak. Tehát a felhasználónak módja nyílik, hogy például egyszerre válogasson a rádugott pendrive-on, merevlemezen, illetve a hálózat többi elemén található összes kép közül. Az alkalmazott tipográfiai elemek mindenki számára ismerősek lehetnek a különféle számítógépes fájlkezelő programokból, úgyhogy az egyébként viszonylag nagy, színes ábrákkal dolgozó, kellően sebes rendszer használata senkinek sem okozhat különösebb problémát.

Képek

Az LG termékeinél évek óta megszokott, hogy a diavetítés funkció különböző effektekkel és tetszés szerint kiválasztható aláfestő zenével is színesíthető, még a képváltás sebessége is beállítható. Ezen kívül természetesen a képek nagyítása és forgatása is megoldott, sőt egy gombnyomással "háromdimenzióssá" is varázsolhatóak. Viszont az is tény, hogy a fájlokba kódolt EXIF adatok, tehát, hogy milyen típusú fényképezőgéppel, milyen beállítások mellett, hol és mikor készült egy adott fotó, nem kérhetőek le. Az sem válik a tévé dicsőségére, hogy a JPG-n kívül semmilyen más képszabvánnyal nem boldogul.


A zeneszámok esetén sem beszélhetünk hibátlan formátumtámogatásról, ugyanis az MP3 mellett csak a WMA fájlok megszólaltatása biztosított. Maga a lejátszó felület ízlésesen fest, a rendszer az ID3 tagek feldolgozására és megjelenítésére is képes, viszont azt nem teszi lehetővé, hogy az éppen futó dalról egy alkalmazás segítségével különféle kiegészítő információkat szívjon le a netről a felhasználó.

Videók

A filmek vezérlésére a távirányítókon elhelyezett funkciógombokon kívül használható az egy gombnyomással előhívható grafikus lejátszófelület. Itt amellett, hogy bele lehet tekerni a videóba, arra is mód nyílik, hogy egy csúszkát tologasson ide-oda az ember, amivel rengeteg időt ugorhat át egy szempillantás alatt. Viszont – eltérően más, korábbi LG modellektől – arra nincs lehetőség, hogy a gombok segítségével századmásodpercre pontosan megadjuk, honnan is folytatódjék a lejátszás, és a virtuális fejezetekre osztás is hiányzik. A külső feliratok kezelésére képes, és mivel a karakterek mérete is színe is megváltoztatható, ezért a szöveg minden esetben jól látszik.

Tesztcsomagunk lefuttatása után kiderült, hogy a Killa kivételével az összes fájlt simán, különösebb problémák nélkül viszi. Egyedül az XviD-nél lehetett felfedezni némi zajosodást a sötét és világosabb részek találkozásánál, ám ez sem volt vészes. A többi viszont gyakorlatilag hibátlan, hiszen akadozás és a színek torzulása nélkül játszotta le azokat, és még a hangok is rendben voltak.

Extrák

Noha nem egy topkategóriás modellről van szó, ennek ellenére ebbe a tévébe is bekerült jó pár olyan funkció, amely nyugodtan nevezhető extra szolgáltatásnak.

Miracast

A modell támogatja a Miracast technológiát, ennek megfelelően meg is kapta a Wi-Fi Alliance szükséges minősítését, ami azt jelenti, hogy képes a vezeték nélküli kapcsolat megteremtésére a kompatibilis mobil eszközökkel, illetve azok képernyőjének tükrözésére. Magyarul a tévé ilyenkor úgy funkcionál, mint egy tablet vagy okostelefon kijelzője, azt leszámítva természetesen, hogy mivel nem érintésérzékeny, ezért teljesen felesleges tapogatni. Ez abszolút egy olyan szolgáltatás, amely valódi hozzáadott értéket jelent, és egyértelműen tovább tágítja a televíziózással kapcsolatban kialakult korlátokat.

Képvarázsló

A vállalat exkluzív, a megfelelő beállítások megtalálását megkönnyítő szolgáltatása ide is bekerült. Itt a kijelzőn megjelenő, egymástól többé-kevésbé eltérő, kisebb-nagyobb kontrasztarányú, fényerejű stb. képek közül kell kiválasztani a legszimpatikusabbat, és az elektronika ennek alapján lövi be a beállításokat. Természetesen így nem érhető el olyan szintű pontosság, mint kalibrátor használata esetén, de átlagos felhasználásnál talán ez is épp elég.

Kislexikon

A frappánsan Használati útmutató névre keresztelt beépített enciklopédia teljesen jól használható, köszönhetően a helyes magyarsággal megfogalmazott, átlagember számára érthetetlen szakzsargont nélkülöző megfogalmazásnak. Az egyes bejegyzéseket tartalmuk szerint osztották különféle csoportokba, így egész hamar megtalálható a kívánt tétel. Ezek ráadásul a magyarázat mellett olykor még tippekkel is szolgálnak a helyes beállítások megleléséhez. Egy dolgot lehet csak felróni, mégpedig hogy ábécésorrendbe nem rendezhetőek a szócikkek, pedig ez azért néhányszor igen jól jött volna.

Tárhely a felhőben

Az LG Cloud szolgáltatás lehetővé teszi, hogy bárki a különböző kompatibilis digitális eszközökről tartalmakat (filmeket, zenéket, fényképeket) töltsön fel egy központi szerverre, a számára dedikált tárhelyre. Ezeket a tartalmakat a tévén vagy egyéb kompatibilis okos digitális eszközén bárhol és bármikor lejátszhatja. Az ehhez tartozó LG Cloud applikáció androidos környezetben (2.2-es vagy magasabb verziószám esetén) a Google Play Store felületről tölthető le, számítógépről pedig a LG Cloud weboldalán kell regisztrálni hozzá és használható iOS operációs rendszert futtató termékekkel is.

Internetes tartalmak

A más LG eszközöknél már megismert módon az internetes alkalmazásokat két nagy csoportba (Prémium Tartalmak és Smart World) osztották. Ezek között a különbség, hogy az előbbi tagjait már előzetesen telepítették a készülékre, míg a második esetében az appokat először le kell tölteni, majd telepíteni. Értelemszerűen a legfontosabb, legnépszerűbb programok, tehát például a YouTube, a Videa, a Facebook vagy épp a Google Maps a Prémium Tartalmak közé kerültek. Ezen kívül innen érhető el a komplett filmek, műsorok megtekintésére módot adó Fuso, a HBO GO, illetve az Eurosport adatbázisa, itt lehet elolvasni az Index és az Origo cikkeit, valamint a Port.hu programajánlóját, hogy csak néhány példát említsünk.


A prémium halmaz húsz elemet tartalmaz, ennek körülbelül tízszeresét kínálja a Smart World. Itt gyakorlatilag minden van, mint a vurstliban. Játékok, különböző életmóddal, szórakozással, ismeretterjesztéssel kapcsolatos alkalmazások futtathatóak. Emellett megnézhetőek az aktuális világpolitikai és gazdasági hírek, innen juthatunk el a internetes rádiókhoz és egyéb zenei adatbázisokhoz. Láthatóan odafigyeltek arra, hogy korra, nemre és érdeklődési körre való tekintet nélkül mindenki találjon kedvére valót. Kár, hogy a rendszer kicsit lassú, így egy pár másodpercet mindig várni kell az alkalmazások betöltésére, ez pedig sokak kedvét elveheti a használatától. A Flash-támogatású böngésző viszont egész gyors, simán hozza egy kisteljesítményű számítógép vagy tablet szintjét. Ráadásul mivel támogatja az egér és a klaviatúra használatát is, így az idegölő virtuális billentyűzetet is el lehet felejteni .

3D World

Úgy okoskodtak az LG háza táján, hogy ha a filmgyártók és a tévétársaságok nem törik magukat annak érdekében, hogy minél több háromdimenziós videót juttassanak el a 3D tévékre, akkor ezt nekik kell megtenniük. Ennek érdekében elindították saját tartalomszolgáltatásukat, a 3D Worldöt. Itt öt kategóriába sorolva körülbelül 150 magazin- és showműsort, klipet, filmet, ajánlót találhatunk. A virtuális videótéka használata rendkívül egyszerű, és az ily módon megtekinthető anyagok minősége is rendben van.

Értékelés

A technológia fejlődését remekül jelzi, hogy a két-három évvel ezelőtti csúcsmodellek ma már csak a középkategóriába férnének be. Tökéletes példája ennek az állításnak ez a televízió, amely számos olyan funkciót, szolgáltatást kínál, legalábbis papíron, amire 2010 körül mindenki felkapta volna a fejét. A teszt után kiderült, hogy ezen szolgáltatások jó része teljesen jól használható. Ilyen például a médialejátszó, amelynek ugyan vannak, elsősorban a formátumtámogatást illetően hiányosságai, de a potenciális felhasználók nagy részét valószínűleg zavarja majd például, hogy a FLAC állományokkal nem boldogul.

Az alkalmazásbolton keresztül elérhető, illetve az előre telepített internetes appok között akadnak hasznos, szórakoztató darabok. A smart rendszerre épülő kezelés is rendben van, főleg, hogy a készülék a hagyományos távirányítón kívül jó pár más eszközzel is vezérelhető. Az integrált digitális tévétuner és a kapcsolódó szolgáltatások jól működnek, és a passzív-polarizációs 3D megjelenítés is hozzáadott értéket jelenthet, feltéve ha sikerül valamilyen elfogadható minőségű és témájú háromdimenziós anyagot találni hozzá.

Hangzásban semmi különöset nem produkál a tévé, de ebben az is benne van, hogy hanghibákkal sem kell számolni. A dizájn a jelenleg uralkodó trendekkel szembemegy, de igazából ez sem baj, hiszen kell a változatosság. Ennél fontosabb, hogy a visszafogott külsőnek köszönhetően szinte minden típusú belső térbe harmonikusan beilleszthető. A tekintetet ugyan nem fogja magára rántani és státuszszimbólumnak is túlzás lenne nevezni, de biztos sokan vannak, akiknél nem ez a döntő szempont egy televízió megvásárlása során.

A kép minősége apróbb hibáktól eltekintve rendben van, legalábbis ha az ember hajlandó rászánni egy kis időt, hogy elszórakozzon a beállításokkal, és kilőjön néhány felesleges képmódosító funkciót. A televízió ebben a méretben 165 000-170 000 forintos árával abszolút a középkategóriát képviseli; egy teljesen korrekt, kifejezetten felhasználóbarát modell ez, amin ajánlott elgondolkodnia annak, aki mostanában tévévásárláson töri a fejét.


LG 42LA640S 3D Smart LCD televízió

elefant

Az LG 42LA640S LCD tévét az LG magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés