Lenovo ThinkPad X260 – szubnotebook munkához

Értékelés

A ThinkPad X260 kiváló példája a jól megvalósított, munkára szánt szubnotebooknak. Nem villant végtelenségig vékonyított gépházzal, de kicsi az alapterülete, és semmivel sem nehezebb az Ultrabookoknál, viszont sokkal masszívabb náluk még annak ellenére is, hogy természeténél fogva rugalmas, mivel üvegszálas műanyagból készült a háza. Érezni rajta, hogy a mostoha bánásmód sem tesz majd komolyabb kárt benne. Zsanérja is masszív, fenéklemeze a szervizfedelek nélkül további merevítő és teherviselő elemként szolgál. Egyetlen korábbi tervezési hiba maradt meg, a SmartCard olvasós modelleknél erősen horpad a csuklótámasz bal oldala.

Kevés helyen módosult elődjéhez képest, lényegében csak a csatlakozók kiosztásán javítottak. Biztosan többen fognak örülni a HDMI-nek és a harmadik USB 3.0-nak, mint ahányan hiányolják majd a D-Sub képkimenetet. Dicséretes, hogy sem a külső akku, sem az alsó dokkolócsatlakozó elhelyezésével nem játszottak, így használhatóak az előző generáció kiegészítői. A dupla akku szerintünk remek ötlet, mert így lehet egy nagyon könnyű, bár rövid ideig kitartó előadós gépünk, amihez több külső, kiegészítő akkut is rendszeresíthetünk. Egyetlen hátránya, hogy miatta nem fért be egy teljes méretű M.2 bővítőhely SSD+HDD felálláshoz.

Hirdetés

A Skylake-alapú hardverrel ezúttal is meg voltunk elégedve, bár a memóriaintenzív feladatokban gondolkodókat korlátozni fogja az egyetlen csatorna. Szerintünk már a legkisebb i3 is sok mindenre elég, de Core i5-tel lesz igazi a gépecske, a fürge SSD pedig egyenesen kötelező. Régi ThinkPad-használóként még emlékszünk az X260-ban találhatónál jobb billentyűzetre is, aki viszont csak néhány éve mozog a vállalati notebookok világában, az bőven meg lesz elégedve a mostanival is. A pöcökegér régi nagy kedvencünk, most már egy jó touchapd is ott van mellette – pontosabban alatta – alternatívának.

Ehhez a 12,5 hüvelykes képernyőmérethez szerintünk éppen elég az 1366x768 pixel és a tesztgépünkben lévő IPS panel. Aki olyan munkára szánja a gépét, az választhat Full HD-t is, az alap TN+film panelt viszont célszerű lesz kerülni. Árak tekintetében egyelőre még semmi konkrétat nem tudunk mondani a ThinkPad X260-ról, de több mint valószínű, hogy elődjéhez hasonlóan háromszázezer forint környékéről indul majd, ami komolyabb kiszerelés esetén fel fog kúszni a duplájára. Összeadva a sok pluszt és a kevés mínuszt, illetve figyelembe véve, hogy nagyon kevés reális konkurense van, a ThinkPad X260 ajánlott címet kap tőlünk.


Lenovo ThinkPad X260 notebook

rudi

A ThinkPad X260 notebookot a Lenovo hazai képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés