Lenovo ThinkPad Edge E420s: átdolgozva

Hirdetés

Technikai részletek

Szokásunkhoz híven kalibráltuk a ThinkPad Edge E420s kijelzőjét. Egyszerű, TN+film technológiás panelt kapott, ami beállítás előtt és után is a kategória erős átlagát hozta. Kalibrálás után árnyalatai kellemesen közel kerültek az optimálishoz. Az E420s színprofilja innen tölthető le, maximális fényerőn adja a legjobb árnyalatokat. Kár, hogy ezen a szinten is viszonylag alacsony, 191 cd/m²-es csúcs fényerőt mértünk, ami a 0,9 cd/m²-es minimummal 210:1 körüli kontrasztarányt ad. Erős napfényben ez kevés a tükrös felület legyőzéséhez. Meg kell még jegyezni, hogy az E420s a legtöbb ThinkPadhez hasonlóan az átlagosnál lényegesen kisebb minimális fényerőt tud, éppen annyit, hogy árnyékos környezetben le lehessen olvasni. Meglátjuk majd, hogy ez az extra milyen hatással lesz a fogyasztásra.

Kellemesen hűs, 20-21 °C-os tesztkörnyezetünkben nyugalmi állapotban a vékony konzumer ThinkPad egyáltalán nem melegedett, fenéklemezén is alig mértünk 30 fölötti értéket. Hangja ehhez a hőfokhoz illett, tehát nem nagyon volt, ugyan hűtése állandóan pörgött, de szép csendben tette a dolgát. Ebben minden bizonnyal jelentős része volt a Sandy Bridge processzor fejlett energiagazdálkodásának.

Amikor odacsaptunk a digitális lovaknak, kis késleltetéssel megjött a masina hangja. Az első percben fokozatosan 25 dB-ig emelkedett, amit a csendesség felső határának tartunk. Ezután pár perccel még 3 dB-t zajosodva átlagos szinten állapodott meg a hűtés. Ekkora CPU-teljesítmény mellett 14 hüvelykes, különálló grafikus alrendszer nélküli laptopok ritkán szoktak hangosabbak lenni. Jó hír, hogy a meleg levegő nagyobb része hátrafelé távozott. Még jobb, hogy a E420s billentyűzete ekkor sem melegedett túlzottan, és fenéklemezén is ölbe véve elviselhető értékeket mértünk. Rendben volt a merevlemez is, mely a kezdeti 31 °C-ról 38 °C-ig hevült.

Múltkor, a négymagos Sandy Bridge processzort vallatva tapasztaltuk, hogy az újdonság szinte alig fogyaszt nyugalmi állapotban, de a ThinkPad Edge E420s produkciójára azért így sem számítottunk. A legfeljebb közepesnek nevezhető 48 wattórás akkuval még hét óránál is tovább bírta, ami szinte hihetetlen, 6,7 wattos fogyasztást jelent. Pedig a gép 7200-as winchestere folyamatosan járt, igaz, a kijelzőt legsötétebb állapotában hajtottuk, a vezeték nélküli hálózati eszközöket pedig kikapcsoltuk.

Videózás közben majdnem a felére esett vissza az akkumulátoros üzemidő, de az így kapott közel négyórás eredmény sem nevezhető rossznak ekkora teleppel. Fogyasztásban most 11 watt alatti érték jött ki, ami igencsak derék. Teljes terheléssel aztán elszabadult a 35 wattos TDP értékkel bíró CPU. Ekkor már a Wi-Fi-t is bekapcsoltuk, és a grafikus rész is kapott terhelést, így már 69 perc elteltével nyúlhattunk a töltőért. Több mint két óra alatt táplálta vissza a delejt, de az első óra végén már 80%-os állapot környékén volt. A teljes terheléses fogyasztás majdnem 42 wattra jött ki.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés