Kreatív Creative webkamerák

Hirdetés

Creative webkamerák monitorra

Eddig csak olyan Creative termékek jártak tesztlaborunkban, melyeknek elsősorban – vagy kizárólag – a hanghoz volt közük. Nem csak a Creative szempontjából új a téma, amit ma körüljárunk. Eddig még nem volt webkamerateszt a Prohardver!-en (igaz, néhány hálózati megfigyelőt kipróbáltunk), pedig ma már egyre gyakoribb kommunikációs eszköz a mikrofon és hangszóró mellett a pici kamera, rengeteg notebookba gyárilag is beépítik. Ahogy a fényképezőgépek kamerái, úgy a webesek is gyorsan fejlődnek. Mai tesztalanyaink között például 2 megapixeles érzékelővel felszerelt, autofókuszos modell is van.

A Creative Live! Cam gyűjtőnevet adott webkameráinak, melyek között az Optia jelenti a felső kategóriát. Három modellje van – Optia, Optia Pro, Optia AF –, melyek felszereltségben és külsőre egyformák, de tudásban különböznek. A méretes dobozból két érdekes kiegészítő is előkerült. Az egyik az igényes hordtok, amiben szállíthatjuk, a másik a fülhallgató, melynek vezetékén pici mikrofon is van.

Tesztlaborunkban a fehér Optiát és a fekete Optia AF-et próbáltuk ki. A tudásban és árban is középső modell, az Optia Pro szürke. A mellékelt zsákocska színe harmonizál a webkameráéval.

Mint említettük, az Optiák – színüktől eltekintve – külsőre teljesen egyformák. Elsőre látszik rajtuk, hogy nem holmi egyszerű alapmodellek. Műanyagaik igényesek, nagyon jól mutat az átlátszó talapzat, rajta a szépen csillogó kamerás résszel. Az optika körül ezüstös ház van, amely a fehér Optia esetében kézi fókuszálóként szolgál, a fekete Optia AF viszont saját maga állítja az élességet.

Katódsugárcsöves vagy folyadékkristályos monitor peremén való kapaszkodásra alakították ki az Optiák talapzatát, de gumibetétjeiknek köszönhetően egyenes talajon is stabilan megállnak.

Különösen tág határok között állítható a kamera feje, 270 fokban elforgatható. Ha 90 foknál jobban elfordítjuk, automatikusan fejre állítja a képet, így zavar nélkül megoldható vele a hátranézés. Lefelé fordítva alig éri por, és szinte semmit sem lát, tehát megvakításához nem kell eltakarni.

Korlátozott mértékben oldalra is tud nézni.

Az alap Optiának csupán VGA, tehát 640x480 pixel felbontású CMOS érzékelője van, ami állóképnél szoftveresen 1,3 megapixelre tuningolható. Az Optia AF viszont már alapból 2 megapixellel büszkélkedik, ami videóban is lehetővé teszti az 1600x1200-as felbontást, állóképben, szoftveresen pedig 8 megapixel (3200x2400) a csúcsa. A két modell között félúton helyezkedik el az Optia Pro, melynek 1,3 megapixel (1280x1024) az optikai felbontása és 5 megapixel a szoftveres maximuma. Mind a három kamera képes másodpercenként 30 képkockát is felvenni, persze nem a legnagyobb felbontásukban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • A Microsoft csúcs webkamerái

    Megnéztük, milyen képet vág – vagyis készít – kétszer két megapixelnyi webkamera a redmondi óriástól.

  • Komoly és vicces webkamerák

    A Genius komolyabb 1,3 megapixeles, illetve mókás külsejű webkamerái közül próbáltunk ki két-két darabot.

  • Genius webkamerák újra

    Kétrészes Genius webkamera-tesztünk folytatódik, ezúttal öt olcsóbb modellt vizsgálunk meg.

Előzmények

Hirdetés