Gyorskeresés
Szponzorunk
HP 2133-as mininotesz
Kipróbáltuk a HP válaszát az Asus Eee PC-jére, amely legalább annyi dologban hasonlít rá, mint amennyiben különbözik tőle.
Melegedés, zaj, akkumulátor, fogyasztás
A kicsi házba zárt 90 nm-es processzortól, chipkészlettől, memóriától és 2,5 colos merevlemeztől viszonylag komoly melegedés várható. Talán a megfelelő szellőztetés a minigépeknél a legnehezebben megoldható feladat. Vajon a HP is tud annyit profitálni a külső fémburokból, mint az Apple a MacBook Airnél? Sajnos a válasz nem, ugyanis itt sokkal vékonyabbak az alumíniumlemezek, kevesebb hőenergiát vezetnek el. Már alapjáraton is 35 fok környékére melegedett a csuklótámasz és az a környék, ahol a CPU és a chipkészlet bújt meg.

Kezdetben meglehetősen csendes, de azért hallható 22 dB-es hangerővel zajongott a gép, és a merevlemeznél némi rezonanciát is éreztünk az ujjainkkal. Amikor aláfűtöttünk a processzornak, a ventilátor azonnal felgyorsult, hangja 28 dB-re emelkedett, majd rövid idő után tovább gyorsult és hangosodott még három decibelt, amivel átlépte a nem olyan vészes, de csöndes környezetben már zavaró 30 dB-es határt. Több gondunk volt a melegedéssel, mert 23–24 fokos szobahőmérsékletnél háromnegyed óra után 45 fokos volt a gép bal oldala, a jobb pedig csak 39. Ez a különbség talán még zavaróbb, mint az egyformán meleg érintés. Nincs mit csodálkozni azon, hogy a HP sem tudta megoldani a lehetetlent, tehát nem tudott hűs kisgépet csinálni. Talán majd a Nano- vagy Atom-alapú, SSD-s rendszerek ilyenek lesznek.

Nyitva maradtak még az akkumulátor és a fogyasztás körüli kérdések. A kisebbik, 28 Wh-s teleptől nem vártunk csodát, és ennek meg is felelt. Teljes terheléssel másfél óráig sem tudtuk használni vele a gépet, és kímélő módban is csak egy órával jutottunk tovább.
A két és fél órás maximális üzemidő nem valami fényes egy mobil eszköznél, igaz a dupla ekkora, hatcellás akár öt órára is elegendő lehet. Egyébként ennyit bír a ThinkPad X40 is 62 Wh-s teleppel.

Furcsa adatokat kaptunk a fogyasztás mérésekor. Teljesen feltöltött teleppel nyugalmi állapotban reálisnak, talán egy picit magasnak tűnt a 23 wattos nyugalmi és 31 wattos teljes terhelésű fogyasztás, de a telep töltésekor kapott 11, illetve 16 wattos értékre nem tudtunk magyarázatot találni. Minden bizonnyal egyszerű, konnektoros mérőműszerünk ért teljesítőképessége határára.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!
Azóta történt
A HP hivatalosan is bejelentette a ProBook 4310s-t
-
Eee PC-k legszebbike
Az 1000H-val felnőtt, az N10-essel megerősödött az Asus netbooksorozata, most pedig itt a gyönyörű S101.
-
Fókuszban a netbook
Eheti piaci bemutatónkban elsősorban a pici, hordozató számítógépekkel foglalkozunk az aktuális újdonságok mellett.
-
Mini AMILO
A Fujitsu Siemens is előállt saját netbookjával. Kipróbáltuk az AMILO Minit.
-
Felnőtt az Eee PC
Kistestvérei után itt a legnagyobb Eee PC, az 1000H 10 hüvelykes kijelzővel, nagyobb billentyűzettel.
-
Eee PC-k - a három kislegény
Együtt tettük próbára a celeronos Eee PC 701-et és 900-at, valamint az új, Atom processzoros 901-et. Vajon melyik a nyerő?
-
Acer Aspire One netbook
Az Asus és MSI netbookjához képest kisebb csinnadrattával érkezik nyár végén az Acer aprósága. Most egy előszériás példánnyal találkoztunk.
-
MSI Wind Atommal - nyerő kombináció?
A múltkori rövid fotózás után másodszorra már alaposabban megvizsgálhattuk az MSI mini notebookját.
Előzmények
Nyílt VIA platform olcsó mininoteszekhez
-
Toshiba Portégé R500 - kis drága
A Toshiba 12 hüvelykes kijelzővel ellátott szubnotesze több dologban rekorder, ennek megfelelően kilója hétszázezer forintba kerül.
-
Notebooknak látszó alma
Vajon a MacBook Air használható legalább feleannyira, mint amilyen gyönyörű?
Ismét beharangozta olcsó noteszét az MSI
Új utat tör mininoteszével a HP
Nem lesz könnyű dolga az Eee PC-nek, ha az Acer belép a piacára
Eee PC-konkurenssel készül az ECS
-
Asus U2 - Jó bőr a kicsike!
Megtapogattuk az Asus legújabb exkluzív szubnoteszét, az U2-t.
-
Vye mininotesz - Eee PC-e vagy?
A mini noteszek mezőnye nemrég egy új gépcsaláddal egészült ki. Megnéztük, mit tud a legolcsóbb, AMD Geode-alapú modell.
-
Asus Eee PC - kipróbáltuk, meggyőzött
Új korszakot indíthat a mobil számítástechnikában az Asus és Intel közös gyermeke. Leteszteltük az Eee PC-t.
Gyártók, szolgáltatók
Hirdetés
Lenovo Thinkpad Edge E525 notebook 134 900 Ft!
PR
Most a 15,6” matt kijelzős Thinkpad Edge E525 üzleti notebookot adjuk padló áron! AMD A4 processzor, 4 GB RAM, 500 GB HDD www.notebookspecialista.hu
Percről percre
Nokia Astound – Belle frissítés nélkül
Nem minden Symbian^3 készülék számára lesz elér...
Aliens: Colonial Marines - borítók
A SEGA kiadta az új Aliens játék borítóképeit.
Március elején debütál az iPad 3?
Pletykák szerint március első hetében várható a...
Apple blog: Tigra iPhone/iPod biciklis tartó
Az új kiegészítő segítségével biciklinken is bi...
Nokia Maps Suite – minden ami navigáció
Hangfelismeréssel, interaktív widgetekkel, közt...
Huawei Vision - vízió marad
Igen jól kiegyensúlyozott szolgáltatáskínálattal, minőségi házban jött a középkategóriás okostelefon. Csak az ára…
Milyen SSD-t vegyek?
Hasznos információk és támpontok SSD vásárláshoz, felhasználói tapasztalatok alapján!
Evil Balloons bemutató
Androidos platformjáték egy varacskos disznó, egy sün és egy dodó főszereplésével. Kell ennél több?








