Hirdetés

Gyors 19 colos kijelzők kvartettje

Hirdetés

Fujitsu Siemens P19-2


Fujitsu Siemens P19-2 [+]

 

Monitor típusa Fujitsu Siemens Scenicview P19-2
Technológia Super-PVA (overdrive / ADCC)
A panel gyártója / típusa Samsung / LTM190E4
Válaszidő 13 ms tipikus b2b / 8 ms g2g
Felbontás 1280x1024 (pixelméret: 0,294 mm)
Kontrasztarány 1000:1
Fényerő 280 cd/m2 (a panel gyárilag 250..)
Vízszintes betekintési szög 178 fok
Függőleges betekintési szög 178 fok
Színek száma 16,7 millió
A panel mérete 19 hüvelyk
Csatlakozók D-Sub, DVI
Teljesítményfelvétel átlagosan 38 W
Bruttó kiskereskedelmi ár kb. 135 000 Ft
Gyártó honlapja
Termék honlapja
Fujitsu Siemens Computers
Fujitsu Siemens Scenicview P19-2

Második bemutatásra váró monitorunk a Dellhez hasonlóan komplett rendszereket és még sok mást gyártó Fujitsu Siemens által készített Scenicview P19-2. A P19-2 az első Samsung Super-PVA panelra épülő TFT, ami szélesebb körben elterjedhet. Egyes források szerint a monitort is maga a Samsung gyártja. A panel rendkívül impozáns specifikációkkal hívja fel magára a figyelmet, a korábbi Dell monitornál jobb, 1000:1-hez kontrasztaránnyal, magasabb fényerővel, nagyobb betekintési szögekkel és nem utolsósorban alacsonyabb tipikus válaszidővel rendelkezik, elvileg. A P19-2 a korábban már bemutatott Samsung Syncmaster 193P paneljának továbbfejlesztett, vagyis Overdrive-technológiával (itt ADCC a neve..) felvértezett utódját rejti magában, így a 193P tulajdonosok számára ismerős jellemzőkkel ismerkedhetünk meg újra. Ez a panel egyúttal a Dell 1905FP-ben található AUO panelnál is fejlettebb.

A monitort rejtő dobozban megtaláltuk a hozzávalókat, melyek között a P19-2 esetében egy digitális, egy analóg, egy audiokábel és egy tápkábel, illetve egy felhasználói kézikönyv és egy CD sorakozik. Audiokábelre azért lehet szükség, mert ez a monitor beépített hangszóróval rendelkezik, melynek bár nem kifogástalan a minősége, irodai felhasználásra bőven megfelel. A P19-2 két színben kerül forgalomba, fehérben és feketében, mi egy fekete példányt kaptunk bemutatónkhoz. Okos monitor lévén a Dell 1905FP-hez hasonlóan a P19-2 is ismeri a pivot funkciót, vagyis a panel elforgatható 90 fokkal. A talapzat kerek, és tartalmaz valami nehéz anyagot, mert ettől az egész monitor nagyon nehéznek tűnik, ez persze nem probléma, hiszen a stabilitást szolgálja. A talapzat teljesen egybe van építve a panellal, tehát itt szó sincs szerelgetésről.

A P19-2 több Samsung monitorhoz hasonlóan amolyan "Dual Hinge"-es megoldással rendelkezik, vagyis a kávatartó föl-le hajtogatható. A panel előre és hátra is állítható, sőt, a monitor szinte "összecsukható" (így kapjuk a dobozban), bár ennek a pozíciónak valójában nincs értelme. A panel a gumitalpakkal ellátott rész körül elforgatható.

A P19-2 hátulról nem olyan szellős, mint a Dell monitora, és kissé kényelmetlen is a különböző csatlakozókhoz való hozzáférés, hiszen a paneltartó pont belelóg a "képbe", ezért a különböző vezetékek csatlakoztatásához a panelt teljesen hátra kell dönteni, hogy hozzáférhessünk a csatlakozókhoz. A Dell TFT-jéhez hasonlóan a Fujitsu Siemens is kínál megoldást a monitor hátulján kígyózó kábelek elvezetéséhez, a képernyőt tartó állványon egy nyílás található, amin átvezethetjük a kábeleket.

A tápegység ezúttal is beépített. A monitor hátulján található csatlakozók egy műanyag takarólemezzel el vannak rejtve, ezt el kell távolítani, hogy hozzáférjünk a csatlakozókhoz. A tápcsatlakozó mellett egy ki-be kapcsoló gomb van, ezzel teljesen áramtalaníthatjuk a készüléket. Ezen kívül egy-egy digitális és analóg kimenet, illetve egy audiokimenet található itt.

A képernyő alatt találhatóak a kezelőszervek, melyek a Dell 1905FP-hez képest könnyedén benyomhatóak. A feliratok kissé nehézkesen olvashatóak le a sötét/világosszürke betű/háttér-színkombinációból adódóan. A gombok mellett található egy kis állapotjelző led, ez a monitort bekapcsolva kéken, standby állapotban pedig sárgán világít.

Kapcsoljuk be a monitort, először is lássuk az OSD-t. A P19-2 esetében is egy könnyen átlátható és könnyen kezelhető OSD-t ismertünk meg. Beállítható a fényerő, kontraszt, a fekete "mélysége", a hangerő, a színhőmérsékletek, az OSD pozíciója és nyelve, illetve találunk egyéb beállításokat is az "Advanced" menüpont alatt. A monitort egyedi fényerő/kontraszt/színbeállításokkal teszteltük, mely értékek szerintünk a legjobb képet produkálták világosban és sötétben egyaránt.

Először a feketét vizsgáltuk, ebből a szempontból a P19-2 tökéletesen vizsgázott, a teljesképernyős feketében sehol nem láttunk bevilágítást, szürkülést vagy bármilyen paranormális jelenséget.

A színátmeneteket vizsgálva a Dell 1905FP-hez hasonlóan a P19-2 sem tökéletes ebből a szempontból. A sötétebb részek felé haladba sávosodást vettünk észre mind a négy (szürke, piros, zöld, kék) színátmenetben, de ez a szépséghiba a kontraszt állítgatásával korrigálható valamilyen szinten.

A betekintési szögeket illetően a Fujitsu Siemens 178/178 fokot határozott meg a specifikációkban, ami 10:1 kontrasztaránynál hihetőnek tűnik. Ezen a ponton a P19-2 a Dell 1905FP-nél jobban szerepel, a színek fakulása oldalról/felülről/alulról nézve kicsit "később" (vagyis tágabb betekintési szögnél) kezdődik meg.


Fujitsu Siemens P19-2 / Dell 1905FP / Samsung 193P

Végül lássuk az utánhúzást, a Fujitsu Siemens 13 ms-os tipikus, és 8 ms-os szürkéből-szürkébe váltási válaszidőt határozott meg, ez elméletileg szinte utánhúzásmentes játékélményt nyújt. Mit is mondhatnánk, a P19-2-ben szolgálatot teljesítő panel nagyszerűen szerepelt, az elvárásoknak megfelelően utánhúzás nélkül játszhatunk rajta, és ez persze a filmekre is igaz. A PixPerAn képen kívül letölthetővé tettünk egy videót is, amit Quake 3 alatt vettünk fel, ismét a félköríves boltozatot érdemes figyelni: AVI.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Acer-ász

    Athénben jártunk az Acer sajtókonferenciáján, ahol megismerhettük a cég üzleti eredményeit és legújabb termékeit.

  • AOC monitorok két méretben

    Az LM728 és LM928 jelű LCD-kijelzők kedvező árukkal hívják fel magukra a figyelmet.

  • Számítógépek minden esetre

    Múlt héten játékosoknak ajánlottunk konfigurációkat, most a többieket látjuk el néhány tanáccsal.

  • 20 colos TFT az AOC-tól

    Ma már nem elérhetetlen álom egy 20 colos TFT monitor. Megvizsgáltuk az AOC jó vételnek ígérkező példányát.

Előzmények

Hirdetés