Gamer hardverek a kánikulában

Játékra is jó grafikus kártyákat, monitorokat, notebookokat és más érdekességeket mutatunk.

Elit grafikus kártyák


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Lassan de biztosan beszivárogtak a hazai piacra az új csúcs GeForce-ok. Elsőként a GTX 1080 érkezett, amit már teszteltünk is kétféle kiadásban. Az elemzés azt mutatja, hogy az új nagy GeForce jellemzően 30%-kal gyorsabb a GeForce GTX 980 Ti-nél, és 33%-kal múlja felül a Radeon R9 Fury X-et. Az új jövevény elementáris ereje teljesen fölösleges Full HD felbontáshoz, a WQHD illik hozzá igazán, de a legtöbb esetben a játékok 4K-ban futtatása sem okoz neki gondot.

Forintra vetítve, a GeForce GTX 980 Ti 150 000 forint környékén induló árából az jön ki, hogy a GTX 1080 nagyjából 200 000-es számmal az árcéduláján produkálná ugyanazt az ár/teljesítmény mutatót, mint elődje. Persze a csúcson, különösen egy frissen megjelent kártyánál sosem lehet egy az egyben számolni az ilyen mutatókat, minden extra teljesítménynek rendesen megkérik az árát, és ott az újdonság-felár is. Most sincs ez másképp, a legolcsóbb GTX 1080-at Asus verzióból találtuk 255 000 forint környékén, de a PNY, a Gigabyte és a Gainward megoldása sem sokkal drágább. Egyelőre referencia hűtésű, azaz "Founders Edition" modellekről van szó, az egyedi hűtős változatokra várni kell még egy kicsit.

Hagyományosan a második legerősebb grafikus kártya szokta a legjobb ár/teljesítmény mutatót hozni; ez most a GTX 1070, ami nagyjából 20%-kal lassabb a GTX 1080-nál, a GTX 980 Ti-hez vagy a Fury X-hez képest körülbelül 10% az előnye. Árban tehát az előző generációs nagy GeForce-ból kiindulva 165 000 forint környékén kellene kezdenie. És bizony, ezt tudja is hozni, ugyanis az Asus referencia hűtős modelljét 163 300 forintért láttuk. Nyilván a mostmár százezer forint alatt is kifogható GeForce GTX 970 vagy a hasonló kaliberű Radeonok még jobb ár/érték mutatót produkálnak, de ezek a kártyák már a GTX 1080 teljesítményének csak alig több felét hozzák, a GTX 1070 mögött is egy kategóriával vannak lemaradva.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Az első VR headset a hazai piacon

    A HTC Vive VR mellett hozzá való grafikus kártyák és más érdekességek hardverpiaci összefoglalónkban.

  • Forró nyári hardvercsokor

    Új grafikus kártyák, különleges házak, akciós notebookok, hatalmas monitorok, hangszórók és sok más a hazai piacról.

  • Viharral jött hardverek

    Processzorhűtőket, monitorokat, tápokat, házat és sok más érdekeséget válogattunk csokorba a hazai boltok választékából.

  • Újdonságok elsősorban játékosoknak

    Grafikus kártyákat, monitorokat és egy csokorra való gamer és multimédiás laptopot tálalunk a hazai kínálatból.

Előzmények

Hirdetés