Laza tél, friss hardver

XFX grafikus kártyák



A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Múlt héten teljes processzorkínálatára, most pedig minden grafikus kártyára indított akciót a PCX.hu webáruház: vasárnapig az összes GeForce-ot és Radeont tíz százalékos kedvezménnyel kínálják. A választék hatalmas, az olyan nagy márkák mellett, mint az Asus, Gigabyte vagy MSI a kicsit egzotikusabb nevek is megtalálhatóak náluk, mint amilyen például az XFX. Ez a gyártó eredetileg kizárólag GeForce-okat kínált, 2009-től viszont Radeonok is megjelentek a termékpalettáján, ám ekkor az NVIDIA-nál úgy döntöttek, hogy befejezik az együttműködést, így mára csak az AMD grafikus kártyái jelennek meg XFX emblémával.

Jelenleg a PCX.hu XFX kínálata a nagyon alap HD 5450-nel és HD 6450-nel indít tízezer forint környékén. Ezek a félmagas nyomtatott áramkörre épített, passzív hűtésű modellek nem 3D-hez, hanem inkább multimédiás tartalmak lejátszásához ajánlottak, monjduk HTPC-be. A legszerényebb játékos grafikus kártya az XFX R7 250 1 GB GDDR5 memóriával, valamivel 25 000 forint alatti árral. Ezzel a mindössze 384 számolós, szintén félmagas nyomtatott áramkörre szerelt megoldással szerényebb felbontás és grafikai részletesség mellett már a néhány éves játékok is elfogadható sebességgel futnak, de csodát nem várhatunk tőle.

Az XFX R7 360 már valamivel komolyabb darab, nyomtatott áramköre teljes magasságú, de kellőren rövid a kisebb házakhoz; ez a kártya 768 számolóegységes GPU-t és 128 bites vezérlőn 2 GB GDDR5 memóriát kapott. Így aztán 1600x900 pixeles felbontás környékén közepes vagy akár magas grafikus részletességgel is nekimehetünk az új játékoknak, és a kártyáért csak 37 000 forintot kell kifizetnünk. A következő szintet a 45 000 forint környékén kapható XFX R7 370 jelenti, melynek 1024 számolóegysége van, és már Full HD felbontáson is elfogadható képfrissítést biztosít.

Annak, aki komolyan gondolja a játékot, annak Radeonból illik egy R9-es modellt vennie. Itt már érdemes lehet rááldozni a néhány ezer forintos felárat az XFX duplaventilátoros hűtővel szerelt, Double Dissipation nevű modelljeire, esetleg még pár ezrest költeni a nagyobb grafikus memóriára. Az XFX R9 380 Double Dissipation kártya 2 GB memóriával 64 000 forint környékén, 4 GB memóriával körülbelül 69 000 forintért szerezhető be. Ezeknek a videokártyáknak már nem jelen gondot a Full HD felbontás, ha viszont még több pixelt szeretnénk kergetni, akár több monitoron, akkor érdemes beruházni a valamivel több mint százezer forintot kóstáló XFX R9 390-ba, amire már nem kevesebb mint 8 GB memóriát forrasztottak.

PC-k, SSD, e-könyv olvasó

Múlt héten bemutattunk egy friss, Skylake-alapú konfigurációt a Foramax Computers kínálatából, most további kettőt tálalunk az olcsóbb régióból. A legalacsonyabb árat természetesen a legkisebb asztali Skylake, a Pentium G4400 köré épített Foramax Intel Game Premium DDR4 PC jegyzi. A 3,3 GHz-es kis kétmagos a négymagos AMD processzorok becsületére tör, mellé 8 GB memóriát és 1 TB-os merevlemezt tettek. A DeepCool Smarter minitoronyba Asus H110M-A alaplap és GeForce GT 730 grafikus kártya került még, az áramellátásról 400 wattos táp gondoskodik. Az egész összeállításra három év garancia vonatkozik és ingyen kiszállítják. A konfiguráció csak amolyan kiindulási alap, kérésre bármelyik részlete módosítható.

A Core i5-ös konfigurációt Formax Intel Game Premium PC DDR4 V2-nek hívják. A Core i5-6400 processzort ezúttal is Asus H110M-A alaplapba tették, hogy ne szaladjanak meg túlzottan a költségek. Itt is 8 GB memória és 1 TB-os a merevlemez, a grafikus kártya viszont már komolyabb, GeForce GTX 750 Ti. Mindez DeepCool Tesseract miditoronyba került, a táp pedig 500 wattos. Az összeállítás három év garanciával és ingyen kiszállítással 169 900 forintért vásárolható meg, és persze itt is ízlésünkhöz igazíthatjuk az egyes komponenseket.

Jót lendíthet a fenti konfigurációk válaszidején és napi felhasználás közben érzett sebességén egy SSD, például a Toshiba Q300-as modellje. A japán gyártó saját TC358790 vezérlőjét és TLC memóriachipeket használt fel hozzá, olvasási és írási csúcssebessége is meghaladja az 500 MB/s-ot. Az adattár vételára kifejezetten kedvező, 16 000 forint környékén a miénk lehet.

Teljesen más értelemben kapcsolódik az olvasáshoz az Alcor új terméke. A Myth LED egy e-tintás kijelzőjű e-könyv olvasó a szokásos hathüvelykes képátlóval. Felbontása viszont 758x1024 pixeles és van LED háttérvilágítása, így rossz látási viszonyok mellett is használható külső fényforrás nélkül. A képernyő másik extrája az érintésérzékenység. A Myth LED hardvere ARM Cortex-A9 magos Rockchip 2818 rendszerchipre alapoz, 4 GB-os fedélzeti adattára microSD kártyával további 32 GB-tal bővíthető. A minden lényeges e-könyv és képformátumot ismerő olvasó vételára 26 000 forint.

Okos eszközök és hangszórók

Megérkezett a hazai piacra a Logilink okos otthon eszközeinek családja. A rendszer modulárisan épül fel; központi vezérlőegysége, ami 16 különböző érzékelőt és kiegészítő modult képes kezelni, nagyjából 30 000 forintba kerül. A leghasznosabb modulnak a Smart Home Plug konnektoraljzat tűnik, amihez húszezer forint környékén lehet hozzájutni. A fali aljzatba kell dugni, és innen már a központi egységen keresztül iOS-t vagy Androidot futtató mobilról, tabletről irányítható és monitorozható a ki-/bekapcsolás vagy akár a rákötött fogyasztó energiahasználata.

Igazán érdekessé a többi elem kombinálásával válik a rendszer. Van például ajtó vagy ablak nyitását érzékelő egység 13 500 forintért, aminek üzenetére felkapcsolhat egy lámpa, de akár a kilencezer forintos üvegbetörés-szenzort is bevethetjük. Szintén jó szolgálatot tehet a harmincezer forintos füstérzékelő, és 19 000 forintos áron van időjárás-állomás is, ami a hőmérsékletet, a légnyomást és a páratartalmat monitorozza. Egyelőre a hálózatba illő mozgásérzékelő és az okos villanykörte nem kapható nálunk, de hamarosan talán azokat is forgalmazni kezdik.

Nem csak hangszórópárokat és tévé alá rakható hangprojektort kínál a német központú Thonet & Vander márka, hanem egészen korrekt 2.1-es, multimédiás rendszereket is. Ezeknek nem a falbontó hangerő a fő profilja, de egy számítógép vagy tévé mellé jó kiegészítők lehetnek. A Grub BT kissé retró megjelenésű, a mélynyomó elején a nagy reflexnyílás és az ugyanekkora, sárga gyűrűs hangerőszabályzó alkot érdekes párost. Szerencsére nem csak az erősítő és a 20 wattal meghajtott, 5,25 hüvelykes hangszórót rejtő basszusláda, hanem a fejenként 14 wattos szatellitek is nagysűrűségű farostlemezből készültek. Ráadásul kétutas, 0,5 hüvelykes magas és 2,5 hüvelykes középsugárzó dolgozik bennük. Távirányító ugyan nem tartozik a 24 000 forintos készlethez, viszont Bluetooth segítéségével vezeték nélkül is csatlakozhatunk hozzá.

Komolyabb darab a Thonet & Vander Rätsel készlete, ami már nem három (két szatellit és a mélynyomó), hanem négy darabból áll. A negyedik a hangerőszabályzókkal felszerelt modul, és mivel ezen van a 3,5 mm-es fülhallgató-kimenet és egy hangbemenet is, azt sejtjük, hogy az erősítő is ebben a dobozban rejtőzik, ami biztosan jót tenne a 6,5 hüvelykes, 30 wattos mélynyomónak is. A karcsú, fejenként 18 wattos szatellitek itt is kétutasak, a 0,5 hüvelykes csipogó mellett – pontosabban alatt – 3 hüvelykes középhangszóró van. A Thonet & Vander Rätsel 2.1-es rendszer vételára 38 000 forint, és még egy vezeték nélküli távirányítót is kapunk hozzá. Kilencezer forinttal drágábban Bluetooth-támogatással és picit nagyobb teljesítménnyel kínálják a Rätsel BT-t.

Notebookok

Újabb Skylake processzoros notebook tűnt fel a Lenovo hazai kínálatában. Az IdeaPad 500S 13 nevében az 500-as szám a középkategóriára, az S végződés a vékonyításra utal, számozása végén a 13-as kódolja a 13,3 hüvelykes kijelzőt. Ami ráadásul egy nagyon kellemes darab 1920x1080 pixellel és IPS panellel, meghajtásáról pedig az Intel IGP mellett GeForce 920M is gondoskodhat. Egyelőre még csak egyféle konfigurációval kapható ez a 19,3 mm vékony, másfél kilós laptop, de a későbbiekben többféle verzió is érkezik majd belőle. A Core i5-6200U processzorral, 4 GB memóriával, 8 GB-os SSD-vel gyorsított, 500 GB-os merevlemezzel és GeForce 920M-mel ellátott, FreeDOS operációs rendszeres összeállításért 239 999 forintot kérnek.

Nem új, de közkedvelt modell az Asus Transformer Book T100HA tablet, aminek fehér színű változata most akciós az USAnotebooknál. A mellékelt billentyűzettel kicsi notebooká előlépő, 10,1 hüvelykes tablet alapja a legfrissebb Cherryview architektúrás, négymagos, 1,44/2,24 GHz-es Atom x5-Z8500, ami mellé 2 vagy 4 GB memóriát és 64 vagy akár 128 GB-os eMMC tárolót illesztenek. Az IPS paneles kijelző 1366x768 pixeles felbontása éppen elég a Windows 10-hez, a 30 wattórás akkumulátor pedig komoly üzemidőt biztosít. Az Asus Transformer Book T100HA 2 GB memóriával és 64 GB-os háttértárral most 98 790 forintért vihető haza.

A legtöbb változatban megvásárolható hazai notebookok egyike a Dell aktuális, 5558-as kóddal ellátott Inspiron 15 5000-es modellje. A 15,6 hüvelykes, otthoni felhasználóknak szánt notebook ötféle színben (fekete, fehér, ezüst, vörös, kék) kapható többféle kiszerelésben, a legalapvetőbb, még negyedik generációs Core i3 processzortól indulva egészen ötödik generációs Core i7-ig. A kijelző nem csak 1366x768 pixeles, hanem 1920x1080-as is lehet, meghajtásához az Intel IGP mellett GeForce 920M is kérhető. Vannak olcsóbb összeállítások Suse Linuxszal és drágábbak Windowszal, a memória 4, 8 vagy 16 GB is lehet, egyedül az SSD hiányzik a gyári opciók listájáról. A garancia viszont minden változatnál három év!

A legolcsóbb konfiguráció Core i3-4005U processzorral, 4 GB memóriával, 500 GB-os merevlemezzel, alap monitorral és Linuxszal 128 490 forintért vihető haza. A legolcsóbb i5-ös összeállítás Core i5-5200U processzorral, 4 GB memóriával és 500 GB-os merevlemezzel 164 880 forintét kapható, és ebben a változatban GeForce 920M is van. Picivel kétszázezer forint fölött kínálják a legolcsóbb Full HD felontású IPS panellel szerelt verziót, ami Core i5-5200U processzorral, 8 GB memóriával, 1 TB-os merevlemezzel, GeForce 920M-mel és Suse Linuxszal pontosan 204 900 forintba kerül.

rudi

Azóta történt

Előzmények

  • Új vasak január végén

    Processzorakciót, Wi-Fi-s és okos eszközöket, monitorokat, notebookokat és más érdekességeket mutatunk a hazai boltok terítékéről.

  • A hardverpiac nem alszik téli álmot

    Hűtéseket, házakat, tápot, adattárolókat, monitorokat és érdekes notebookokat gyűjtöttünk össze.

  • Hardverek a zimankóban

    Új hűtős márkát, monitorokat, okos kütyüket, érdekes notebookokat és sok mást válogattunk össze az aktuális piaci kínálatból.

  • Évkezdés a hardverpiacon

    Újdonságok és akciók mellett a Skylake platform árelemzésével indítjuk idei első piaci összefoglalónkat.

Hirdetés