Hirdetés

D-Link eszközök 802.11n-alapokon

D-Link Rangebooster 650 adapterek

Kétféle D-Link Rangebooster N 650 hálózati adaptert próbáltunk ki. Az egyik a DWA-547 PCI kártya volt. Méretes dobozában a szokásos kellékeket találtuk: CD-t, dokumentációt és az új szabványra való tekintettel három antennát.

Meglehetősen testes a D-Link PCI kártyája. Teljes magasságú, így laposabb házakba nem biztos, hogy minden esetben befér majd. Az alkatrészeket egy nagy fémburok alá rejtették.

Mi azért lefeszegettük, hogy megnézzük, alatta tényleg Atheros chipes rádiós egység van-e. Az volt, pontosan ugyanolyan, mint az útválasztóban. Jó eséllyel tökéletes összhangban működnek majd, mert eddigi tapasztalataink szerint azonos gyártó termékeivel érhető el a legjobb adatátvitel. Érdekes a 21. században nagyméretű, régimódi LED-et látni egy PC-s bővítőkártyán – persze funkcióját tökéletesen ellátja.

Az USB-s DWA-140 mellé is csak a legszükségesebbeket csomagolták. Azaz mégsem, mert a CD és papíranyag mellett jár hozzá egy félbevágott körte alakú USB-s talapzat is. Ez hasznos lehet, ha éppen a legjobb vételi pozíciót próbáljuk megkeresni, mert nagyobb mozgásterünk lehet vele.

Az adaptert egyszerűen bele kell állítani a közepébe. Súlyánál és méreténél fogva mindenféle gumi tapadókorong nélkül is stabilan áll.

Igaz, hogy az USB-s Wi-Fi adapterek a pendrive-oknál vaskosabbak szoktak lenni, de a D-Link Draft N-es megoldása még közöttük is a szélesek közé sorolható. Valószínű, hogy a rendszerint szorosan egymás mellé helyezett USB aljzatok közül többet is elfoglal majd – ilyenkor is érdemes az adaptert használni.

Egy picit meglepődtünk, amikor az USB-s készséget felnyitva nem Atheros, hanem Ralink áramkört találtunk. Persze az RT2870F és a hozzá tartozó rádiós egység is ismeri a MIMO-t és a Draft N-et.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Hardverek útra, asztalra

    Elérhető árú notebookokat, fotónyomtatókat és további érdekességeket gyűjtöttünk e heti körképünkbe.

  • N-re vált a USRobotics is

    Újabb gyors, Draft N-es Wi-Fi készlet járt nálunk, ezúttal a USRobotics boszorkánykonyhájából.

  • Asus Wi-Fi az N-edik dimenzióban

    Majdnem két éve, hogy MIMO-s eszközöket próbáltunk ki az Asustól. Vajon hová fejlődtek azóta a 802.11n tervezetre alapozó termékek?

  • N-es Wi-Fi a Conceptronictól

    Megnéztük, milyen gyors a hálózati eszközök terén kevéssé ismert gyártó 802.11n szabványtervezettel kompatibilis Wi-Fi készlete.

Előzmények

Hirdetés