Asus Taichi 21 – Ultrabook két képernyővel

Hirdetés

Két monitor akcióban

Általánosan meg voltunk elégedve a Taichi összeszerelési minőségével, hozta azt a magas szintet, amit egy prémium Ultrabooktól elvárunk, a Sony, HP vagy akár az Apple is simán felvállalhatná a masinát – lehet, bosszankodnak is, miért nem nekik jutott eszükbe a két képernyő ilyen ötvözése. Mert a két monitor mindig több és rendszerint jobb, mint az egy, legyen az bármilyen trükkös zsanérra illesztve. A Taichi két képernyője nagyszerűen összedolgozik. Alapesetben, ha lecsukjuk a működő laptop tetejét, rövid, egy-két másodperces késéssel megjelenik annak tartalma a külső érintőképernyőn, ahol tabletként használhatjuk tovább a gépet.

Választhatunk tükrözést is, ekkor mindkét képernyő állandóan aktív és ugyanazt mutatja. Végül, de nem utolsósorban használhatjuk kiterjesztett monitorként a külsőt, ekkor mindkettőn más-más tartalom jelenik meg, sőt akár egyidejűleg ketten is használhatják a készüléket, kívül érintésvezérléssel, belül billentyűzettel és touchpaddel. A gyakorlatban viszont nem olyan rózsás a helyzet, mint a reklámfilmekben. Tiszta sor, hogy a Taichival szemben ülő látja és érintheti a külső kijelzőjét, de ez nem éppen kellemes, ha úgy állítjuk be – függőlegesre – hogy a másik monitor is használható legyen. Egymással szemben ülve minduntalan a másik fél felé toltuk a monitor tetejét, amit az visszatolt, mi megint eltoltuk és így tovább, míg szóváltássá, majd verekedéssé nem fajult a dolog... :)

Ráadásul a gyakorlatban nagyon ritka az olyan eset, hogy a szemben ülő nem tud átjönni a mi oldalunkra, ha pedig egy fontos üzleti prezentációról van szó, akkor elegánsabb, ha ügyfelünk kezébe egy külön tabletet adunk. További problémát jelenthet, hogy tükör módban, gyorsan mozgó tartalomnál a külső monitornak szinkronizálási problémái vannak, ez látható alábbi videónk végén. A Windows 8 start felületének mozgatása közben figyeltünk fel rá, de jelentkezett 3D-s tartalmak (játék vagy 3D modell) és ablakok gyors mozgatása közben is, viszont különböző képernyőtartalomnál (csak a külső monitort vagy a kiterjesztett módot használva) nem. Ennek oka a Windows 8 képernyőkezelése, amit ugyan az Intel grafikus meghajtója megkerülhetne, ahogyan az AMD és NVIDIA is teszi, de a nagy processzorgyártónál nem fáradtak a probléma megoldásával.

Van még egy szokatlan és érdekes tulajdonsága a külső monitornak, ami szerintünk hasznosabb a dupla megjelenítésnél. A mellékelt nyomásérzékeny, aktív ceruzával rajzolhatunk rá, és ez a művelet a nagy pixelsűrűségű, kiváló betekintési szögekkel bíró, élénk képernyőn nagyon kellemes, legyen szó egyszerű firkálásról, jegyzetelésről, művészi rajzolásról vagy komoly tervezésről, amihez elég erős a gépben lapuló hardver.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés