Asus Taichi 21 – Ultrabook két képernyővel

Hirdetés

Belül

Letisztult belsőt tár elénk a Taichi vaskos zsanéron forduló, duplakijelzős fedele. A ház többi részéhez hasonlóan fémből készült, széles keretből Full HD felbontású IPS kijelzőpanel mosolyog ránk, ami nem érintős, és felületére a külső képernyővel ellentétben antireflex réteget applikáltak, tehát nem tükrözi vissza környezetét. Alatta az Asus Ultrabookjainál megszokott, szigetes billentyűzet terül el, amit természetesen integráltak a burkolatba, a sort pedig hatalmas, rejtett gombos touchpad és fém csuklótámasz zárja.

Meg voltunk elégedve a Taichi billentyűzetével, kategóriájában a legjobbak közé tartozik, de az Ultrabookok jellegzetes korlátaitól nem mentes. Gombjai határozott nyomásponttal, útjuk végén csillapítással járnak, de a szűk hely miatt rövid úton mozognak, alapjuk pedig nem annyira stabil, mint a sokkal több anyagból megépített vállalati notebookoknál. Jó pontot érdemel a klaviatúra kiosztása, mert nem hagyták el a felső funkcióbillentyűket, minden a helyén van, némi nyomorítást csak a kurzormozgatóknál tapasztaltunk, és jár a dicséret a háromszintű billentyűzetvilágításért is.

Semmi kifogásolhatót sem találtunk a Taichi hatalmas touchpadjében. Mérete fenomenális, még sok 15,6 hüvelykes notebooknak sincs ekkora érintőmezője, gombjai pedig korrektül funkcionálnak. Apropó érintés – bár mondtuk már, hogy a belső képernyő nem kezelhető tapicskolással, ezt újra kihangsúlyozzuk. Egyszerűen azért, mert használat közben állandóan elfeledkeztünk erről, pláne, amikor a külső érintőképernyőről a belsőre váltottunk, akkor rögtön azt is fogdosni kezdtük.


A külső (balra) és a belső (jobbra) kijelző egyaránt nagyon jó árnyalatokat és sRGB lefedést ad, kalibrálás nélkül is

Nagy felbontásuk és kiváló IPS paneljeik révén a Taichi képernyői akár színhelyes grafikai munkára is használhatóak. Annyira, hogy mindenféle kalibrálás nélkül közel optimálisak voltak az árnyalataik, és kalibrálással még jobbak, mondhatni tökéletesek lettek. Jó hír, hogy nem kellett a két képernyőn külön profillal bajlódni, mert amikor a belsőt kalibráltuk, javult a külső beállítása is. Az Asus Taichi 21 színprofilja innen tölthető le, a maximálisnál kettővel alacsonyabb fényerőn adja a legpontosabb árnyalatokat. Jó lett volna, ha a képernyők maximális fényereje magasabb 200 cd/m²-nél, akkor nem csak a matt belső, hanem a tükrös külső is használható lenne erős napfényben. Mindkettőnél nagyon magas, 1000:1 körüli kontrasztarányt mértünk.


A külső (balra) és a belső (jobbra) kijelző nagyszerűen kalibrálható, kiváló sRGB lefedéssel

Ultrabook-viszonylatban egészen korrektnek bizonyultak a Taichi hangszórói. Bár oldalról a perem alól szólnak, megfelelő a hangerejük, magasra tekerve sem torzítanak, csak komoly basszusoknál recsegnek egy kicsit. A csúcs multimédiás laptopok szintjétől azért messze vannak, de a Maxx Audio segédprogrammal kimondottan kellemes hangtér állítható elő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés