AMD FX-8350: Vishera, a lánctalpas cölöpverő

Hirdetés

Azonos magszám és órajel – eredmények

A gyökeresen új kialakítás miatt a Bulldozer-alapú megoldások egyik rákfenéje a renderelés. Ahogy látszik is, azonos órajel és magszám mellett jóval lassabbak, mint a Deneb vagy a Llano, amin a Piledriver v2 csak 1-2 százaléknyit tudott szépíteni.

A Premier Pro esetében már lényegesen jobb a helyzet. Itt a Bulldozer még lassabb volt, mint az azt megelőző mikroarchitektúrák, de a Piledriver v1 alapú Trinity nagyot lendített az eredményen, és határozottan az élre állt, amire a v2 még egy másodpercet pakolt rá. Photoshop alatt a Trinity még lassabb volt, mint a Deneb vagy a Llano, de a Vishera már elég volt ahhoz, hogy a korábbi megoldások elé keveredjen. Ez After Effects alatt még nem sikerült, de legalább a lemaradásból sikerült kicsit faragni.

A Cyberlink Powerdirectornak láthatóan tetszik az új Piledriver, amit egy viszonylag nagyobb gyorsulással viszonzott. A Sony Vegasnak ezzel szemben még mindig a Llano a kedvence. A mindössze egyetlen szálon dolgozó XviD szintén szerette a Piledriver második verzióját, míg a DivX ehhez képest csak kisebb mértékben gyorsult be.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • AMD

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés