Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zeratul #15845 üzenetére

    Én ezt értem és tudom is. De a probléma az, hogy egymagos futtatáshoz képest is szarul fut. Azt meg abszolút nem értem, hogy jön egy feljavított grafikus motor és nem képesek beletenni a többmagos futtatás lehetőségét. Ez egyszerűen egy idióta és öngyilkos lépés.

    A gáz, hogy visszaveszem a grafikai szintet a régi megszokottra és még így is lazán megfeleződik az fps-em. Ez egyszerűen ciki, nevetséges és nem mellesleg baromira amatőr...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Na végre én is eljutottam az éles 8.0-ig (eddig csak a tesztszerveren nyomtam).

    Reméltem, hogy a hangokból visszarakják a régieket, mert ezek az újak egyszerűen borzalmasak. Minőségileg is... van olyan ami még recseg is (nem... nem az én hangrendszerem béna, hanem maga a hangfelvétel szar de nagyon). Ágyú dörrenés helyett mindennek olyan hangja van, mintha szőnyeget porolna a szomszéd...

    Viszont öröm nézni, hogy 1 hónapja nem volt nyertes csatám... :D Megfogadtam, hogy amíg a játék szopat addig nem játszom többet napi 5-6 csatánál, mert csak idegeskedés lesz a vége.

    Hetente egyszer belépek, lejátszok 5-6 csatát, mindegyikben kiosztok egy nagy adag sebzést, megkapom a kreditet, de mindig bukjuk a köröket 2<15, 1<15, 3<15, stb arányban. Tudok így is fejlődni és van kreditem is bőven, de egyáltalán nem élvezem a játékot. Számomra a WoT már nem a régi... tényleg úgy érzem, hogy ez a játék is legalább annyi együgyű szerencsétlen barmot vonz, mint a CoD. Régen tök jó köröket lehetett menni, de most már annyi gyökérrel van tele a random játék, hogy egyáltalán semmi szórakozást nem látok benne.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #17415 üzenetére

    Nekem nem tetszenek a hangok. Amúgy meg a recsegés olyan, hogy érezni rajta, hogy nem elég minőségi a hangminta. Félig-meddig hangmérnök vagyok, az én fülemet egyszerűen sérti... gondolom valami gagyi 100-200 ezer forintos mikrofonnal vették fel őket aztán valami kontár hülye elbarmolta őket a stúdióban. Ha valaki ebben otthon van az tudja, hogy ez közel sem profi minőség.

    Az előző dörrenés hangok tetszettek, bár egy Battlefield szinttől azok is messze voltak. Azok sem voltak túl profik, de legalább nem voltak ilyen tompák. KV-3 farmológépem szerencsétlen csak püffög.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Djuree #18068 üzenetére

    Engem inkább az zavar, hogy több mapon egyszerűen játszhatatlan a játék. Nincs szar gépem, korábban maximum grafikán (élsimítás, látótávolság, 1920×1080 felbontás, minden maxon) simán elment 40-60 fps-el. Ritka volt, hogy 30 körülre vagy alá essen.

    Most meg nem győzöm lejjebb venni a grafikát, már minden mediumon van, élsimítás kikapcsolva, speciális effektek kikapcsolva, de például Himmelsdorfon soha nem megy 30fps fölé, sniper nézetben meg 20 fps alá is beesik.

    Ha ennél lejjebb veszem a grafikát akkor már csak mosott pacák vannak mindenhol és rohadt ronda az egész.

    Komolyan... ezt így elkövetni 2012-ben egyszerűen a gyökérség magasfoka....

    Nem értem hova kellett az új grafikus motorral a sietség, adták volna ki multi core rendering támogatással, mert ez így borzasztóan szar.

    Amíg nem kapja magát össze a WG és kezd TÉNYLEG dolgozni, addig egy deka prémiummal sem támogatom őket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zeratul #18085 üzenetére

    Nálam nem GPU limites, hanem a procin csak egyetlen magot hajt, de azt veszettül (AMD rendszer.. úgy hallottam Intelen egy nagyon picit jobb a helyzet a HT miatt, de az sem egy nagy durranás).

    A gond az, hogy képtelen ez a fos grafikus motor egy magnál többet hajtani. Ez 2012-ben már szégyen. Már 2-3 éve is szégyen lett volna, nem ám most.

    Akinél jól megy ott esetleg amiatt van, mert magas a CPU órajel (nálam egy 4 magos 965 BE van 3.4 Ghz-en). Ha húzom a procit, akkor érezhetően nő az fps, de nem akarom húzni, mert semmilyen más játék nem igényli és egy szaros WoT miatt nem csinálok nagyobb villany számlát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz virkir #18289 üzenetére

    Nem csak a kör elején, hanem amikor 15 meccset veszítesz egymás után, mert mindegyikben 10% alatt volt a csapatod nyerési esélye, akkor nem a WG-t anyázod a szopóág miatt. :D

    Ennyi az egész. Egyszerűbb betiltani, mint változtatni rajta. De nem is lehet más mentalitást várni olyanoktól akiknek az országa még mindig vörös csillagos címert visel és állami berendezkedése is csak egy módosított kommunista köztársaság.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz jano_77 #18653 üzenetére

    Az M8A1 a saját tierjében egy gyilkos dög. Én is szereztem vele egy rakás medált. Egyszer egy 4<11 arányban álló meccset (ahol mi álltunk vesztésre) sikerült egy Top Gun kitüntetéssel befejezni és meg is nyerni. Szép nagy fordítás volt.

    A matchmaking nem véletlenül teszi szinte MINDIG a lista legaljára az M8A1-et, mert egyszerűen olyan durván képes odasózni. Low tierben a legélvezetesebb csatáim vele voltak. Jó persze szinte bármi képes egyetlen lövéssel felrobbantani, erre figyelni kell, de amúgy nagyon pontos és nagyon jó ágyúja van. A T49 szintén hasonlóan jó, bár abban a tierben a StuGIII-at jobban csípem TD-k közül.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Djuree #18669 üzenetére

    Én minden körben daráltam vele. Jól kell vele rejtőzködni, meg ugye mivel szinte mindig a lista legalján vagy, ezért érdemes hátul maradni és onnan csipegetni. Nekem jól ment vele, maximum az elején pislogtam, hogy akárhogy próbálom beforgatni, mint egy rendes TD-t egyszerűen nem lehet. Ezt szemből, oldalról, hátulról, alulról, felülről, mindenhonnan átlövi mindenki. Ezt kell elkerülni és pofátlan módon bele-bele sebezni a mások által tűz alatt tartott tankokba. Jönni fog az XP és a kredit vele. Mellesleg hamar átléphető, kb 40 csatával megvan a T49... Szóval azért nem olyan nagy szopás annak sem aki nem érez rá annyira.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Atlantis #18670 üzenetére

    "Nekem meg a XY nem tetszett, amire meg szerintem te írtad korábban, hogy jó."

    Ez mindig így szokott lenni! :D Múltkor írtam valakinek, hogy nekem nem tetszik a PzIII/IV, szerintem az M4 Sherman sokkal jobban játszható. Erre írta, hogy pont fordítva van, az M4 használhatatlan, a valódi daragép a PzIII/IV. Aztán még előjött vagy három másik összehasonlítás és abban is pont fordítva láttuk a világot. :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Kapjon be keresztben a szerencsétlen töketlen idióta WG bagázs!

    Ezek mi a toszért nem tudnak programozni?

    Meguntam, hogy a 8.0 bevezetése óta jó esetben 30 fps-t tudok kicsikarni low-medium grafikával, ezért visszaállítottam a "régit". Jó fosul néz ki, rondább, mint valaha... de a legtöbb mapon megvan a 60fps, viszont akad 1-2 olyan ami rosszabb, mint "fejlesztett" grafikával! Például Redshire az új grafikával hozza a 30-35 fps-t, de régire visszaállítva alig megy 15 fps fölé... Melyik mentalista médium érti ezt?

    Fhaszom, én ezt már végleg meguntam.

    Veszek egy folyékony nitrogénes hűtőrendszert, felhúzom 8 Ghz fölé a procimat és akkor talán FULL LOW beállításokkal ki lehet ebből a fostalicska szarból hozni 40-50 fps sebességet. De csak talán... mert tuti akkor is valamilyen idióta bug miatt nem lenne hajlandó értelmes sebességre beállni.

    Picsába, megveszem a Battlefield 3-hoz az új DLC-t és megyek ott tankcsatázni... az legalább elfut "high" grafikával kellemes sebességgel. Ahogy azt kell.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #18953 üzenetére

    Milyen érdekes, hogy amikor legutóbb beírtam (meg a beta alatt is írtam erről), akkor is többen jelezték, hogy náluk is jókora fps drop van (bizonyos mapokon, ahogy nálam is csak néhány mapon). Na meg az túlzás, hogy a hozzászólásaim ezzel lennének tele, egyszer a béta alatt írtam róla, hogy egyelőre optimalizálatlan a motor (csupán megállapításként), aztán mikor kijött a végleges 8.0 akkor is megénekeltem, hogy látszólag semmit sem sikerült javítani rajta és a megígért csökkenő gépigény helyett csak az fps csökkent.

    Mellesleg okosságok nagykövete, bölcsek bölcse, mindentudás forrása, istenek istene... kérlek, magyarázd el nekem földi halandónak, tudatlan parasztnak, hogy a régi konstans 50-60 fps helyett jelentkező alacsony fps (bizonyos mapokon) hogyan lehetséges, hogy csak nálam jelentkezik és másnál nem? Egy csavart sem cseréltem a gépemben már egy éve, driverek frissek, Windows karbantartva. Valószínűleg a hiba WoT-tól független és csak véletlenül jött elő abban a pillanatban, hogy a verziószám 8.0-ra váltott.

    Egyébként kezd unalmas lenni, hogy a te személyes tapasztalatod jelenti a "mindenkit". Akkor miért nem toszogatsz amikor nem egy hiba vagy negatívum miatt kesergek, csak simán csevegek a többiekkel? Érdekes, hogy akárhányszor beírok valamit ami nem tetszik, vagy nem működik, bugos, stb, akkor te jössz és elmagyarázod, hogy az márpedig lehetetlen, mert nálad nem olyan.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #19003 üzenetére

    Mégis miért akarod te előírni másoknak, hogy miről írhatnak? Állandó jelleggel ez van, valaki leírja, hogy éppen mi nem tetszik neki és te szaladsz cseszegetni, hogy ugyan fogja már be a pofáját, mert ebben a topikban csak szépet és jót lehet leírni.

    Leszóllak én azért, mert neked ellenkező a véleményed? Nekem nem tetszenek az új hangok. Leírtam róla a véleményem. És akkor mi van? Te meg jössz megmagyarázni, hogy az márpedig képtelenség, mert neked viszont tetszenek, ezért jó lenne ha befognám a pofám.

    Fenyegetve érzed magad ha idejön valaki és kritizálja a játékot, mert neki személyesen valamivel éppen baja van? Legyen az grafika, hangok, játékmenet, nerf vagy bármi egyéb... Neked mindig, minden áron be kell tömnöd az elégedetlen emberek száját egy ronggyal.

    "...kétségkívül jobbak..."

    Kétség kívül? Akad legalább egy user akinek nem tetszenek. Mondtam én, hogy emiatt vissza kell rakni a régieket? Petícióztam a megváltoztatásuk miatt? Nem. Csak leírtam a nemtetszésem. Problem? Én nem beszélek mindenki nevében, csak a saját véleményemet közlöm. De szerinted azt nem kéne.

    (#18999) Mcray: Na nekem nincs SSD a Windows alatt, de alapesetben nálam is megvan a 40-50 fps (igaz már nem maximumon és 8x-os élsimítással, mint eddig, hanem inkább low-medium), viszont akadnak szituációk (főleg sniper módban, pedig az arra vonatkozó beállításokat is butítottam) amikor droppol. De a te szavad is bizonyítja, hogy vhw-nak nincs igaza abban, hogy én vagyok az összes WoT játékos közül az egyetlen aki ilyen fps zuhanásokkal találkozik. Pedig szerinte MINDENKI meg tudja oldani, hogy gyorsan fusson.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz myckey #19021 üzenetére

    +1 oda, hogy vhw szerint MINDENKI megoldja, hogy ne zuhanjon az fps... :D

    Persze mindig én vagyok a szerencsétlen aki az orrát sem tudja egyedül kifújni és csak én okozom a gondokat... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz psycroptic #19057 üzenetére

    Ha visszaolvasol, akkor a grafikus motor technikai problémáit ecsetelve morzsoltam el egy kis szentségelést. Igen, felhúz, mert fizetem a prémiumot, hogy nekem is jó legyen, meg nekik is, cserébe meg csak azt kapjuk, hogy állandóan tologatják a grafikus motor gatyába rázását (és ez alatt nem vakító csillogó effekteket meg a fizikai motort értem, hanem végre tényleg optimalizálhatnák a teljesítményt).

    vhw: Igen, jól esett kispárnának használni a fórumot, hogy felszárítsa potyogó könnyeimet. Ahogy teszik azt a többiek is néha napján mikor felidegesíti őket a játék (mindegy milyen okból). Csak te akadtál fenn ezen, a többiek (akinél szintén eljön) csak csatlakoztak, hogy náluk is megjelenik a hiba, vagy csak hozzá sem szóltak.

    De akkor ahhoz is hozzászólhatsz (építő jelleggel, mert én is unom már a vitákat), hogy miként is áll a "mindenki másnál jól megy, csak nálad nem" dolog. Mert múltkor is és most is többen jelezték, hogy náluk is csinál erős PC-n csúnya fps dropokat a játék (leginkább maptól függően). Pont úgy, ahogy én is leírtam a problémát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nyunyu #19581 üzenetére

    Miért tartana el 1-2 hétig? Ha hozzáadod a PayPal-hez a bankkártyádat (tehát nem egyenlegként töltögeted) akkor POS tranzakcióként rögtön terheli. Ugyan ez igaz bármilyen vásárlásra, így épp ugyan olyan módon vásárolhatsz PayPal-el, mintha bankkártyával tennéd, nem kell egyenleget töltögetni és az eladó fél sem a bankkártya adataidat kapja meg, hanem normál PayPal fizetésként látja. Persze nem illik hagyni, hogy idegenek bejussanak a PayPal fiókodra, mert így nem csak a rendelkezésre álló egyenleget nyúlhatják le, hanem levásárolhatják a teljes összeget ami a bankszámládon van (emiatt érdemes napi limitet beállítani a saját bankodnál néhány ezer forintra és ha esetleg nagyobb dolgot veszel akkor SMS bankon keresztül megnövelheted aznapra a limitet). De aki fosik, nem ért annyira a fiókja védelméhez az inkább töltögessen PayPal egyenleget, de akkor minden vásárlás előtt pár nappal már utalni kell rá pénzt.

    Szerk: OFF-ba tettem.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz nyunyu #19588 üzenetére

    Én ezt már régen csináltam, de úgy emlékszem az csak arra vonatkozik, hogy 1-2 napba is telhet mire a tényleges tranzakció megtörténik, de amikor az már foglalásba kerül, látod a tranzakció kódját.

    Mint amikor Steam-en vásárolsz, az is egy POS terhelés, mely foglalásba kerül (visszavonni nem tudod, ezért megtörtént vásárlásnak tekinti, ezért kapod meg azonnal a vásárolt játékot). Itt is így van, nálam is megjelent a foglalásban lévő tranzakciók között kb 10 másodpercen belül és ki tudtam másolni a kódot.

    Ja meg az 1 dolcsit jóváírják egyenlegként, levásárolhatod. Gondoltam érdemes hozzátenni, hátha akad valaki aki ezen kezdene cirkuszolni. :)

    Szerk: Ha valakinek a POS túl idegen lenne: Amikor boltban vásárolsz a kártyáddal akkor is POS terminálon fizetsz, a kártyád mágnes szalagja a bankkártyád adatait tartalmazza ami a fizetéshez kell. Amikor így vásárolsz neten akkor ugyan olyan, mintha lehúznád a kártyát a terminálon, csak éppen manuálisan írod be az adatokat (plusz a kiegészítő biztonsági kódot ami PIN kódot és/vagy aláírást helyettesít).

    Amikor a teszkóban veszek sört meg rágógumit és lehúzzák a kártyát akkor is csak foglalásba kerül a tranzakció (ezt látod nap végén a webbankban is) amit 1-2 napon belül emel le a bankod a számládról (van, hogy már aznap, de van, hogy másnapra).

    Nem egy atomfizika prémiumot venni a WoT-hoz meg beállítani egy PayPal-t (főleg mivel ahhoz már magyar nyelven is van beállítási segédlet).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Tudom hülye kérdés, de miért van az, hogy idegenek tudnak nekem chaten írni (nem csatában, hanem külön csatornán), de én meg nem tudok kezdeményezni? Többször volt már, hogy egy csata után valaki rám írt (gratulálni, klán ajánlatot tenni vagy csak anyázni), de amikor én keresek rá a userre akkor az adatlapján szürke az a gomb amivel üzenhetnék neki.

    (Jelenleg nincs prémiumom, ez lenne az oka?)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Fel #19642 üzenetére

    Akkor nekem hogy tudtak írni idegenek? Nem voltam a barát listájukon, mégis írtak nekem.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emre #19653 üzenetére

    Ha nem kell visszaigazolni a haverságot, akkor miért van ehhez kötve, hogy írjak idegeneknek? Akkor ez nem "barát lista" hanem "akiket barátnak tartok lista", ami között van egy hajszálnyi különbség.

    Azért nem értettem, mert logikát kerestem a rendszerben.

    (#19654) r1E3S3E7T: Nem elég. Kikerestem, de az üzenet küldés inaktív volt. Csak erre kerestem a választ, mert eddig sosem akartam idegennek írni. Nem tudtam, hogy haverkodni kell hozzá, mert úgy emlékeztem kapok értesítőt ha valaki felvesz, de ilyen idegenektől jövő üzenetekkel együtt sosem kaptam értesítőt. (Igen, van kb 4 haverom a listán, ebből három még a closed béta alatt került oda, az utolsó meg valamikor 1,5 éve).

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Ha vennék farmolásra egy D. Maxot (ennyi a teteje amit prémium tankért hajlandó vagyok fizetni) akkor mennyire járnék jól vele? Milyen a kredit hozama és úgy általában véve milyen tank? (A StuGIII nagyon tetszett, ami utána jött nem túl szép, szóval van olyan élvezetes vele a játék mint a StuG-al?).

    Tudom mindenkinek más a stílusa, más jön be, de azért érdekelnek a vélemények.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz GaburroSan #19695 üzenetére

    Prémiummal ezt bármilyen Tier 6 tankkal meg lehet csinálni. Akkor valóban nem egy farmgép. Nekem csak arra kellene, de akkor ezek szerint olyat csak bőven 10k HUF felett mérnek.

    (#19696) Mcray: Nekem a StuGIII-al csak az az egyetlen bajom, hogy hamar kifogy a lőszerből. Jó gyorsan újra tölt és te csak tunkolod-tunkolod vele az ellenséget megállás nélkül, pörög a dmg számláló felfele, te meg ott állsz pár perc után nullára apasztott lőszer készlettel... :D

    Amúgy mellette a T49-et is csípem (már várom az M18 Hellcat-et, nemrég kezdtem az USA forgó tornyos TD ágat), múltkor nagyon be voltam fosva, hogy a csapattársak ott hagytak a francba egyedül védeni egy átjárót, de ledaráltam vele két PzIV-et, egy IS-t meg egy KV-2-t is (mindet 100%-ról, én egyedül, az IS-t úgy sikerült, hogy előbb felgyújtottam, majd ammo rack). Jó persze nagyon lámák voltak mind, folyton mellé lőttek, de a KV-2 vagy az IS csak egyszer kellett volna, hogy eltaláljon, de a PzIV-nek sem vagyok több 2-3 lövésnél. Na az egy nagyon jó kör volt, 40k kreditet hozott prémium nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz S.Copperpot #20536 üzenetére

    Szerintem a Sherman, StuGIII és T49 között nincs akkora nagy különbség. Ha egy körben 18350 kredit helyett 18960 kredit jön, mert valamelyiknek nagyobb a szorzója az kb alig jelent valamit.

    Szerintem farmolásnál többet jelent, hogy az adott játékstílusra vagy tankra mennyire vagy ráállva. Ha egy hajszálnyival alacsonyabb szorzójú tankkal mész, de azt nagyon jól tudod használni az sokkal többet ér anyagilag.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ollie #20639 üzenetére

    Én KV3-al nem érzem komoly ellenfélnek a T29-et. A felsoroltak közül talán attól tartok a legkevésbé. A Tiger P meg csak egy bizonyos távolságon túlról komoly ellenfél, ahonnan nem lehet teljesen pontos lövést leadni a pofájára.

    Nekem a mai napig a KV-3 az egyik legjobb farmolós tankom, annak ellenére, hogy elérve az elitet a matchmaking előszeretettel sorsol túl nagy csatákba.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cooper911 #20677 üzenetére

    "Egyébként érdekes a csapattársak noob-ozása is. Szerintem sokan nem tudják, hogy ha meghallnak akkor ki lehet lépni büntetlenül és ezzel múlatják az időt."

    Aki értelmesen játszik, jól használja a rejtőzködést, fedezékeket, az általában nem a kör elején fog elpusztulni, így ez a felvetés csak a vérpistiknek hasznos, akik 2 perc után öngyilkos rohamban hullanak, mint a legyek. De hiába tartasz ki mindig a kör végéig, ha közben a csapat egészének a teljesítménye egy nulla. Jó persze, ha te magad jó vagy akkor pörög majd a kredit az okozott károk után, de azért ha 10-15 vesztes kört játszol le egyhuzamban akkor még így is frusztrál a dolog. Jót tesz az ember lelki világának, ha nem csak a saját teljesítménye jó, hanem néha látja a "Victory" feliratot is.

    Kiegészítés: Nem kell beszólni, tudom a saját teljesítmény is fontos a győzelemhez, de mindenki találkozott már azzal a súlyosan kóros noobsággal, hogy a csapatban 2-3 extrán jó játékos jelenléte is elenyészik. Velem is volt már olyan, hogy egy személyben fordítottam a csata menetén (pedig én nem vagyok pro játékos), de 10-13 atomhülye csapattárssal általában biztos a vereség. Akkor csak arra koncentrálsz, hogy minél több ellenséget vigyél magaddal a halálba.

    Kiegészítés2: Már vagy 20-25 csata óta nem veszítettem, mindig ledaráljuk a teljesen noob, érdemben cselekedni képtelen, célozni alkalmatlan, rejtőzködéshez hülye ellenséget. Nincs szopóág? Tényleg nincs... csak ezúttal nem nekem... :D :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Az event miatt megint megvettem az M3 Lee-t, mert gondoltam jó alkalom ez elkezdeni a US heavy ágat. Megint levontam azt a következtetést, hogy egyáltalán nem tudok ráérezni ennek a fosnak a stílusára. Indokolatlanul nagy célpontot jelent, hull-down pozícióból lehetetlen vele tüzelni. TD-nek szar és mednek is szar. Van aki nagyon érzi, én nem. Szerintem ez egy szándékos szopatás miatt került a játékba (annak ellenére, hogy tényleg megkerülhetetlen ha a US tankok palettáját nézzük). Azért sikerült vele ma nyomni egy 50.000 kredites kört.

    Még szerencse, hogy event van és könnyű átlépni. Máskülönben free XP-t pazaroltam volna a T1HT kifejlesztésére.

    De vissza vettem az M4-et is. Végre megint van hova ültetni a barakkban csücsülő 100%-os M4 személyzetemet. Nagyjából 3 csatából visszahozta az árát ás azóta hasmenéses módon fossa a pénzt, főleg mert aktiváltam mellé prémiumot is. Végre egy event ami tényleg durván jó! :D

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz echterion #20771 üzenetére

    Arra a hosszú cső kell. Mindent átüt és rohadt gyorsan köpi az ólmot. Ha nem figyelsz akkor a csata felére kifogysz a lőszerből, szóval érdemes vele jó helyre lőni (próbáld felgyújtani az ellenséges tankokat vagy legalább is gyenge pontokat támadni, hogy a lehető legtöbbet érje a lövés).

    Sajnos szerintem ez a StugIII gyengesége, hogy csak 36 pukkantót tud magával vinni és a gyors újratöltés, pontosság meg az áthatolás miatt az ember késztetést érez, hogy szinte meglocsolja az ellenséges tankokat.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz kugli81 #20820 üzenetére

    Szépen át lettél vágva a palánkon. Vagy felveszed a kapcsolatot azzal aki vette, vagy kezdesz egy másik accountot.

    Tudom ilyenkor nem hiányzik az utólag okoskodás, de miért nem vettél 1-2 prémium tankot egy friss accounttal? Nem akartad a legelején kezdeni ez oké, de a használt accountnál még mindig jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Taragas #20837 üzenetére

    Jó hétvége volt. Megélénkült az event miatt a Tier 5.

    Amióta minden fő tankommal elhagytam ezt a szintet, nem szerettem tier 5-ben játszani, mert a szokásosnál is több a lámahülye. De most sokan leporolták a régi tankjaikat, mert brutális extra szorzók jártak kreditre.

    Sherman M4-el napi 1,5 millát farmoltam. Egy kicsit is jobban sikerült körért is 50k kredit jött. De ritkán állt meg 40k alatt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Fel #20839 üzenetére

    Mit értesz nézet váltáson? Nálam akkor van ha két kör között kilépek az asztalra, majd vissza (esetleg amíg várok a visszaszámlálásra a kör elején) és visszalépve leesik az fps 20 alá, miközben más esetben megvan az 50-60 fps. Aztán néhányszor le kell zongoráznom az Alt+Tab kombót és helyre áll a rend.

    De nagyon bosszantó.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Miért csak aktív körben lehet feljelenteni valakit? Miért nem lehet a nevét kikeresve külön jelenteni?

    Utálom az olyat akinek segítek és egy rohadt geci húzással hálálja meg. Idióta T1HT látom bajba került egy VK3601-el szemben, már nem sok volt neki hátra és be lett szorítva. Én M4-el megyek a segítségére, mire a VK lett szorult helyzetben. A T1HT pedig köszönet helyett csak úgy fogta magát és kitolt a VK elé ami persze kinyírt engem és a T1 a töltési időt kihasználva lőtte le.

    Mire reportolhattam volna vége lett a körnek és utána már nem lehet. Vagy csak én nem találom a lehetőséget.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Mi a francot lő az ELC AMX? Atombombát?

    Ma lett meg az M18, de már másodszorra nyír ki egy ELC AMX egyetlen lövéssel 100%-ról... Persze nekem sikerült többször is lepattannom a hátuljáról, majd visszakézből kaptam a oneshot pofont.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz myckey #22366 üzenetére

    Szerintem is jó gép a KV-3. Nekem majdnem 60%-os győzelmi arányom van vele. Szépen tud aprítani. Nála csak a KV-4-et szeretem jobban a KV szériából, mellyel soha nem kell levenni az ujjam a "W" gombról, mert olyan lassú, hogy megállás nélkül repesztve is 30 perc a pálya túlsó végére érni. Ja és úgy pattog róla minden, mintha mágnesként taszítaná a lövedékeket.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ollie #22867 üzenetére

    A múltkori event miatt elővettem én is az M4-et, meg a barakkban lévő jól kiképzett legénységet. Egyrészt egy pár millió kreditet összefarmoltam a hétvégén, másrészt rá kellett jönnöm, hogy ezzel a tankkal még mindig öröm menni csak úgy fun köröket. Szerintem a legjobb tier 5 medium tank a játékban (bár nem tudom milyen a felújított PzIV).

    Utoljára akkor szórakoztam ilyen jól amikor még nem volt KV-1 meg KV-2 csak simán KV és azon volt a trollcannon meg a budi torony.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Timyyy #22869 üzenetére

    Nekem még csak most lett meg az M18, de eddig egyelőre nem éreztem rá az ízére. A T49 nálam nagyon aprított, bitang jó sniper és a ROF is jó, hasonló a StuGIII-hoz ilyen téren, csak sokkal gyorsabban végig lehet repeszteni a mapon. De az M18 esetében nem találom a hangot. Jó még nincs meg a 90mm-es cső, de az M4A3E8-on is ezek a 76mm-es ágyúk voltak és ott kicsit jobban ment. Ráadásul sajnos szegény M18-at minden létező tank átlövi.

    Esetleg M18 tulajok akik érzik a tankot adhatnak pár tippet! :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Napfénysüti #22874 üzenetére

    Jó de a Hellcat-el hogyan használom ki jól a sebességből adódó előnyt? Nem lehet vele olyan jól fordulni, mint egy light tankkal és a torony is elég lassan forog. Az odáig oké, hogy könnyű vele leadni 1-2 lövést, majd eliszkolva helyet változtatni, de erre nem mindig van lehetőség.

    T49 esetén az volt a taktikám, hogy a tömegek mögött haladva sniperkedtem, mert nagyon jó a ROF és pontos az ágyúja. De az M18 esetében már kevésnek érzem a 76mm-es ágyút, annak ellenére, hogy az M4A3E8-on meg pusztítottam vele. Lehet csak ki kéne fejlesztenem a 90mm-es csövet, bár azzal meg a T20-on nem vagyok megbarátkozva a hosszú töltési idő miatt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Mcray #23024 üzenetére

    "Abban tud nekem valaki segíteni, hogy az Eff értéket befolyásolja a prémium account vagy sem?
    Az eddigi 1340 Eff értékem a prémium aktiválása óta napi 2-5 pontot emelkedik. Nem érzem, hogy annyival jobban menne a játék, sőt."

    Nekem nagyon sokat lendített a játékomon a prémium, pedig egy prémium tankom sincs, de lőszert sem vettem goldért. Egyszerűen azért, mert amíg nem volt prémiumom, addig fostam belemenni rizikós szituációkba a nagyobb tankokkal, mert már előre fájt a javítási költség minden bekapott találat esetén.

    Így viszont tudom, hogy nem számít néhány bekapott pofon ha én nagyobbat tudok adni, mert prémiummal könnyű elkerülni a veszteséges vagy nulla nyereségre kijött köröket. Jó persze én nem is vagyok HC játékos, nem izgat az eff értékem (ami amúgy a régi idők miatt még elég alacsony), de az tuti, hogy sokkal nagyobb hajlandósággal megyek előre, sokszor én vezetem a támadást (mert amíg valaki nem indul meg, addig mindenki kempel a kezdő környékén). Aztán csak rájöttem, hogy ésszel és technikásan haladni előre, manőverezni és oldalba támadni mindig kifizetődőbb, mint egy sarok mögé bújva, onnan kidugdosva az orromat várni, hogy kilőhessek valakit.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Zeratul #23050 üzenetére

    De azért a T95 vicces, mert akkor jársz a legrosszabbul mikor sarokba szorítod... :D Múltkor már csak négyen maradtunk egy T95 ellenében, gondoltuk bekerítjük, erre az egyik barom bekergette egy hegyes-völgyes részen egy olyan helyre, hogy oldalról és hátulról védve volt... csak úgy lehetett rálőni ha szemből lősz és kimész elé.

    Gondolhatod mi volt. Nem maradt esélyünk, mert kibújni nem akart ha arra vártunk, de mind a négyünket sorra ledarálta amikor próbálkoztunk megkarcolni az orrát.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ollie #23090 üzenetére

    Jó, hát eleve annak a közelében kempelt. :D Csak épp másik irányba kellett volna hajtani a dögöt, akkor nem tudta volna az előnyére fordítani a terepet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Cooper911 #23552 üzenetére

    Ilyet is csak az állít aki nem került még prémiummal ugyan úgy szopóágra mint bárki más... :D

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Múltkor valaki azt pedzegette, hogy a prémium játékosoknak kedvez a játék és őket nem szívatja.

    Csak szólok... befizettem magamnak a prémiumot és abban a pillanatban szopóágra rakott. Tizenkettő csatát játszottam és mindegyikben kivétel nélkül a lista legutolsó tagjai közé tett és egyikben sem tudtam 300-400-nál több dmg-t bevinni mielőtt a csapatunkat 0<15, 2<15, stb arányban szarrá nem verték. Azt hiszem egy 3<15 arányban elszenvedett vereség volt ennek a napnak a legjobb csatája, mert nem csak 3-4 percig tartott, hanem sikerült 8 percig agonizálni. A három ellenséget én daráltam be, a többiek csak lepattanókat voltak képesek lőni.

    Azt hiszem ennyi próbálkozás elég volt mára, majd holnapra talán elmúlik az átok, ami prémiumosként elvileg alanyi jogon kéne, hogy elkerüljön. :)

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Akos96 #23834 üzenetére

    Megy (lásd: aláírásom, amit nem frissítettem régóta, de én már a legelső alpha fázis óta benne vagyok, amikor még csak 100 embert engedtek be). Sajnos tényleg gagyi. Az a koncepció amit a World of Tanks-nál nagyon jól működik, sajnos a levegőben kevésbé.

    Én a repülést tekintve igazi szimulátorokhoz vagyok szokva, amihez vannak is műszereim (joystick, pedálok, gázkarok és egyéb kütyük). Ezek itt teljesen használhatatlanok, mert a játékot egérrel történő irányításra optimalizálják.

    De egérrel sem egy nagy szám, közel sem lehet vele olyan szép manővereket végrehajtani amit egy rendes joystick-al lehetne.

    A WoT előnye az, hogy egér+bill mindenkinek van, de joystick nem akad mindenhol, ezért nem is lehet arra alapozni az irányítást.

    Persze kompatibilis vele, átállíthatod rá, de nem érdemes szerintem... nem vagy vele beljebb. Ennek csak az egérrel hadonászó vérpistik fognak örülni, mert nem lesz a joystickos játékosnak semmi előnye mondjuk a célzásban vagy manőverezésben.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz D.Orion #23865 üzenetére

    Van már tech tree az új ágról? Hol fog leágazni? Melyik tankot kell majd visszavennem, vagy kifejlesztenem a második heavy ághoz?

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Normális az olyan aki Tier 8-ban a mögé kerülő ellenségre nem forgatja rá a tank frontját, csak mozdulatlanul nézi ahogy a seggét lövik? Vagy kiáll a mező közepére és onnan osztja az észt... esetleg feltornyosul egy szűkebb helyen 10 csapattárs, egymást nem hagyják megmozdulni, mind a tíz blokkolja egymást, majd szépen 2 perc alatt ledarálják őket... arty's heaven.

    Tegnap óta összesen 22 csatára volt energiám, mert egy kivételével mindet buktuk nagyon csúnya arányban és az átlagos playtime olyan 3-4 perc körül lehet csatánként.

    Azt hiszem a hétvégére kifizetett 3 napos prémiumot buktam ahogy van. Néha felnézek egy-egy csatába hátha lerakott a játék a szopóágról, de amikor a start után 1 perccel 0<4 arányban állunk akkor már tudom, hogy még nem és inkább elbújok a francba, hogy legalább dmg-t okozva pénzemnél legyek...

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz csaabz #23927 üzenetére

    Hehh... akkor miért 14% a hétvégi győzelmi arányom? :D

    Igen, kézenfekvő magyarázat, hogy gyökér vagyok a játékhoz, de egyébiránt 57% az összesített győzelmi arányom, így eltekintenék attól az opciótól, hogy totálisan noob vagyok. Mégis ezen a hétvégén a csaták 86%-ban totálisan idióta életképtelen barmokkal lettem összesorsolva. Már kezdem unni, hogy csak 1-2 tankot sikerül magammal vinnem a halálba és ennyi volt a csapat teljes eredménye.

    Lökdösik egymást, blokkolják egymást, lelövik egymást, chaten anyázással vannak elfoglalva... mindezt tier 8-ban...

    Szopóág létezik, bár sokak vélekedésével ellentétben nem azért, hogy rombolja az összesített arányt. Nálam sem alkalmasak az ilyen periódusok, hogy látványosan rontsanak a statisztikámon. Csak pusztán rohadt idegesítőek.

    Főleg mivel befizettem 650 goldot a prémiumra és mindezt a nagy büdös semmiért. A tankjaim kétharmadán még a napi 2x duplázást sem sikerült megcsinálni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Stauffenberg #23931 üzenetére

    Nem tudok szerkeszteni, de kiegészíteném:

    Most nyomtam le négy csatát az előző hozzászólásom óta:

    - 15>2
    - 15>0
    - 15>0
    - 15>3

    Ezeket most nem buktuk, hanem zsinórban nyertük és mindegyik elég gyors kacsavadászat volt. Nincs szopóág? De... csak most én vagyok a nyertes oldalon. Egész hétvégén ilyeneket buktam, most meg zsinórban ilyeneket nyerek.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz vhw #23935 üzenetére

    Bizonyára nálad az is benne van, hogy nálam klasszisokkal jobb játékos vagy, ezért te sokkal könnyebben fordítasz egy csata menetén. De gondolom nálad is megesik, hogy egyetlen életképes csapattárs sem akad és csúnyán kikaptok.

    Ha ebből kapsz 20 vagy még több csatát zsinórban akkor azért az rohadt bosszantó. Örülök, hogy téged elkerül, de ilyenről nem csak én írtam, hanem mások is.

    Persze én nem tulajdonítok neki misztikus erőt, szándékosságot, meg sorra lepattanó lövedékeket. Csak szimplán bosszantó.

    Ezen a hétvégén megkerestem egy valag kreditet meg XP-t így is, mert becsűrtem egy jókora dmg-t az ellenségbe, de azért jobban szerettem volna kicsit többször látni a Victory feliratot. Még a kreditem is több lett volna.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Én eddig egyszer tapasztaltam meg milyen vízbe esni... de az nem szándékos volt. :D

    Akkor lett meg a Hellcat és rögtön felraktam a legerősebb motort. Amikor fel akartam menni egy hídra (5 másodperccel a kezdés után), akkor az egyik csapattársamat akartam kikerülni, de egy kiálló buckán megugrott a tank és egyenesen a vízig repült... :D

    Aztán beírta rá egy csapattársam, hogy a cicák nem szeretik a vizet. :DD :DDD

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Plasticbomb #24546 üzenetére

    Na most melyik D25T érdekel? Mert van D2-5T meg D-25T. A különbség, hogy az egyik egy kicsit jobb, elsőre nem tűnik sokkal jobbnak, de azért szerintem érdemes kifejleszteni (aztán viheted tovább a KV-4-re). Jobb a ROF és gyorsabban is lehet vele célozni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz xLt` #24607 üzenetére

    Nem akarok beleszólni, de ha a KV-3-on már kifejleszted a D-25T ágyút akkor elvagy vele KV-4-en is mint a befőtt. Ezen a szinten már szinte alap, hogy nem rohanunk előre kifejleszteni az első adandó alkalommal a következő tankot. Meg kell nézni mi az ami tovább vihető majd, mert sok opcionális fejlesztés tűnik az adott tankon okafogyottnak ha közben amúgy is mész tovább eggyel nagyobb szintre... de valójában azok kifejlesztésével csak magadat kíméled meg a teljesen stock állapottól.

    A KV-4 nagyon jó példa erre. Rohadt lassú alapból (fejlesztve is), de ha rajta van a 122mm-es cső, akkor azzal lehet szépen osztani az észt már az első körtől fogva. A KV-4 egy erődítmény.

    Amúgy meg lehet prémiumot is venni ha a javítási költségek miatt aggódsz. Igen... Tier 8-ban már csúnyán mínuszos lehet egy vesztes kör ha javítani kell, de én például prémiummal még KV-4-el is tudok összehozni kört amiben van 5-8k kredit hasznom, pedig kilőttek és vesztettünk. Nem nagy összeg, de még mindig jobb, mint bukni 20-30k összeget.

Aktív témák