Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.John

    csendes tag

    válasz And #8128 üzenetére

    Jobb ha inkább megmutatom a konkrét helyzetet. Az AP leírásában sehol nem találtam, hogy mi a minimum jel amire tud csatlakozni és egyúttal továbbítani. (dB, dBm, vagy dBi )pontosan nem tudom, hogy melyik mit jelent, azt tudom, hogy van ahol dB, dBm dBi-ként jelölik a signalt... Én kérek elnézést, ha nem vagyok érthető, de ez azért van mert még sosem csináltam ilyet.

    Én a Vasraktár jelét szeretném továbbítani azaz a 4dB-t. (van amikor 7dB a jel) Ha az AP 7dB-t mutat akkor a laptopon -89dBm a jel. Tehát a laptoppal fel tudok rá csatlakozni, és megy az internet is rendesen. Az AP viszont van amikor továbbítja a jelet(ezt onnan látom hogy a laptoppal rákeresek) de, még eddig sosem sikerült felcsatlakoznom rá. Van mikor eltűnik, van mikor megjelenik a kapcsolat.

    Lehet a 4dB-s jelet erősebben fogni? Az AP ról azt írják, hogy "Wireless Transmit Power (MAX) 20dBm"
    Az antennája viszont egy [B]3dBi Detachable Omni Directional Antenna[/B]

    Néztem ezt az antennát [link]

    Ott viszont azt írják róla, hogy 10dB-s antenna. és nem dBi-ként tűntetik fel.

    Kérdezem én. Milyen körsugárzó antenna szükséges az AP-ra, hogy a jelet a kapcsolatra felcsatlakozva tetőről 200m-re sugározza? Úgy,hogy a lakásban is bárhol fel tudjak rá csatlakozni. Tudom, ez mind függ a környezeti tényezőktől.

    Remélem így már érthető.

    üdv, b.

Új hozzászólás Aktív témák