Hirdetés

2014. október 25., szombat

(#8101) Mr.John

Mr.John
(újonc)

Hello. Van egy AP, mely képes max 20dBi-re, de alapból egy 3dBi-s antenna van rajta. Jól sejtem, hogy kell hozzá egy 20dBi-s antenna, hogy a max teljesítményt kihozzam belőle? Mi a különbség egy simán rácsavarható 10dBi-s omni ant. és egy szintén 10dBi-s jóval nagyobb körsugárzó között?

A körsugárzó egy "ProEter 2,4GHz 10dB" melyről azt írják, hogy
kb 1-2km-re lehet vele sugározni. Visszatérve az AP-hoz, az adatainál azt írják, hogy kültéren 830m fölött lehet vele sugározni. Ha én raknék rá egy 20dBi-s kültéri körsugárzót akkor ez azt jelenti hogy 2-4Km-es körzetbe tudnék sugározni? :F Ha így van, az adatainál miért nem azt írják, hogy "kültéren akár 3Km fölött"??? Még 1 kérdés. Azt a 830m-t az eredeti 3dBi-s antennájával mérték?
Várom a válaszokat-

üdv,

(#8102) dr.bubo válasza Mr.John (#8101) üzenetére

dr.bubo
(őstag)
LOGOUT blog

A 830m, amit a dobozra irnak az elméleti távolság, gyári antennával. :)
Egy kültéri körsugárzóval lehet 2-több km besugározni.
Ilyen távot akarsz átlöni? Pont-pont összeköttetés akarsz, akkor irányitott antenát használj.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8103) <NewL> válasza mezis (#8078) üzenetére

<NewL>
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok.A haverja vagyok Szabinka.Én állítottam be neki a routert.Az a Qrva laptop nem akar működik rendesen "vagyis egyálltalán nem".Valaki megtudja mondani, hogy mi lehet a gond?Nem tudunk bejutni a laptop biosába, hogy a wifit leellenőrizzem, hogy engedélyezve van-e.Az ip-címet, ha kézzel kiosztom sem működik.A router az biztosan jól van beállítva.

There's an app for that

(#8104) mezis válasza <NewL> (#8103) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Üdv.!

Mi a típusa a laptopnak, a WiFi vezérlőjének ? (és mit mutat a 8078-ban leírtak alapján a WiFi vezérlőre ?)

mezis

(#8105) <NewL> válasza mezis (#8104) üzenetére

<NewL>
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Megfelelően működik-et ír ki!
Akkor a biosban nincs letíltva a wlan?
Asus nem tudom milyen,még a biosba se tudtam belépni.:D
Bekapcsolom nyomom a del-t v F8-at és egyikkel sem lép be.

A driveret nem találom,szoktak hozzá adni? :U

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8106) mezis válasza <NewL> (#8105) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Jobbra lent a tálcán ott van a WiFi kapcsolat (nem a vezetékes ) ikonja ?

Drivert praktikusabb a gyártó honlapjáról letölteni. (De ahhoz több kell annál, hogy ASUS...

BIOS-hoz F2-t is próbálhatod, vagy elolvasod a laptop kezelési utasítását...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#8107) <NewL> válasza mezis (#8106) üzenetére

<NewL>
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igen,ott van!

Már ma este nincs kedvem csinálni,holnap visszatérek rá.:D
Köszi azért.
Nézek majd egy pontos tipust mindenből.

Szerinted mi baja lehet amúgy? :U elképzelés...

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#8108) mezis válasza <NewL> (#8107) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Valószínű, hogy nincs még megfelelően beállítva.

Pl.: jobb klikk az ikonra, menüből "Az elérhető vezetéknéküli hálózatok megjelenítése" mit mutat ?

mezis

(#8109) Mr.John válasza dr.bubo (#8102) üzenetére

Mr.John
(újonc)

Ezek a kínaiak, a cipőket elszámozzák de ezt is... na mindegy... Valójában nekem a körsugárzóval való kivitelezés fekszik. Több kapcsolat is van amit szeretnék "továbbítani" 10dBi-s olyan 80cm-es körsugárzóval el lehet sugározni 2 Km-re, vagy ez is elméleti távolság? Miért mutatja a wifi router pozitívan a dB erősséget, ellenben a laptoppal?

pl: router : 7dB
laptop: -87dB

Hány dB-től lehet továbbítani a jelet a wifi routerrel melyet repeaterként használok? 5dB az kevés, ugye? Mennyi a MIN?

üdv még 1x

(#8110) daninet

daninet
(PH! addikt)
LOGOUT blog

#8100 :F

Trust me.. I'm from the internet. http://todayseyecandy.com/ ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8111) <NewL> válasza mezis (#8108) üzenetére

<NewL>
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ott semmitse.:S nemcsak ezt a routert nem latja,az en halozatom. De ezt mar irtam .
Megmondom hugomnak,h nezze meg debrecenbe a koliban,h ott lat-e valamit.
Meg valami laptopos baratjaval nezzek meg.

Van egy olyan ful ,h javitas. Ilyenkor egy pillanatra a vezeteknelkuki halozatok ikonja elerheto,de csak 1mp-re utanna meg a wlant is kikapcsolja a laptopon,elalszik a led is.
En nagyon a bios letiltasra gondolok,csak az a baj en nagyon nem merek biososni se:D ertheo okokbol...

There's an app for that

(#8112) asound

asound
(PH! addikt)

Sziasztok!

Otthonra szeretnék beállítani vezetéknélküli hálózatot, úgy, hogy a lakásban a földszinten van bekötve az internetünk. Tv kábeles kapcsolat, a bejövő koax kétfelé lett osztva, az egyik megy a tv-hez, a másik egy Thomson THG540-es [link] kábelmodembe, ennek a LAN kimenete kapcsolódik az asztali PC-be.

Ezt a kapcsolatot szeretném megosztani, egy WLAN routeren keresztül, a routert a kábelmodem és a PC közé építve.

Mivel még nincs tapasztalatom hálózatépítésben segítséget szeretnék kérni, hogy ez így kivitelezhető-e. Mivel a kábelmodemen csak egy LAN kivezetés van, mindenképp a PC és a modem közé kell beépítenem a routert, vagyis egy kábel megy a modemből a routerbe, a routerből pedig a PC-be, a router pedig szolgáltatná a WLAN jelet.

Amit én kinéztem, az egy D-LINK DIR-300 [link]

Nem tudom, mik a vélemények róla, a lényeg, hogy olyan 25 méteres belső hatótávolságot kellene hogy tudjon.

Az, hogy a kapcsolatot a sávszélességet hogy osztom ketté, gondolom a routerben lehet majd megadni. Pontosan én sem tudom még, nem mértem le sosem az otthoni kapcsolatunk sebességét.

Várom a javaslatokat, ötleteket és válaszokat, elnézést a hosszú HSZ-ért. :R

Az élet négy magnál kezdődik.

(#8113) mezis válasza asound (#8112) üzenetére

mezis
(PH! kedvence)

Üdv.!

Pontos az elképzelés. Előkészület: egy DOS ablakban ipconfig /all és az innen kiolvasható "fizikai cím" (MAC address) írd fel a szolgáltatói azonosítók (Login Name, Password) mellé.
Lehet, hogy szükség lesz klónozni a routerbe ezt a MAC address-t.

A D-Link-nek úgy tudom, hogy van BP-i szervizközpontja, van itt a prohardveren fórumja. Internetes támogatás jó.

Az antennája levehető, ami szerencsés, ha antennahosszabbítóval keresel egy jobb helyet az antennának. Más tapasztalatom nincs.

Ha nem a legfrissebb firmware-el szállítják, én kapásból upgrade-elném, (így ha nem sikerül, még garanciában cserélhető - csak nem kell bevallani :U ).

mezis

(#8114) warren

warren
(kvázi-tag)

Sziasztok,

most készülök venni ( ha használhtó ) egy Tp-Link TL-WN322G USB wifi adaptert, az lenne a kérdésem, hogy tudnék e netet megosztani vele? UPC-s kábelnet van és azt szeretném továbbszórni a lakásban a PC-ről egy PDA-nak esetleg később notinak, ha jól olvastam az adatlapját akkor tud szoftveres AP-t, tudnám igy használni?

előre is köszi
üdv

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top;Blackberry Z10; Dell Latitude D630;

(#8115) vante válasza mozigepp (#8080) üzenetére

vante
(senior tag)

Én nem tettem volna fel a legújabb firm-öt, illetve megnézted, hogy egyáltalán a te típusodhoz való? Mármint Rev... xy

(#8116) vante

vante
(senior tag)

Olyan kérdésem lenne, hogy N-es routert nézegettem, de azon 3 antenna van. Típusa megegyezik a mostanival. Az az egy nálam ki van hosszabbítóval tolva a folyosóra. Viszont, ha N-es változatra cserélnék akkor:
- mind a 3 antennának külön-külön hosszabbítóval kellene kivinnem?
- vagy pedig a mostani 1 hosszabbítóval, és valahogy elosztani a végét 3 antennához (ha ez lehetséges)

(#8117) dr.bubo válasza vante (#8116) üzenetére

dr.bubo
(őstag)
LOGOUT blog

Külün-külön kell meg hosszabbitani az antennákat. És azt hiszem az sem mindeggy, hogy egymástól milyen távolságra vannak. (ebben esetleg valaki kijavit majd) :)

varren USB-s wifi helyett inkább egy wifi router vegyél. :)

Kattintsatok az aláirásomra szereplő weblapra, és szavazzatok rá, hogy nyerjek! :) :R
Köszi :R :R

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#8118) erahurka

erahurka
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv!
Remélem tudtok nekem segíteni:

Adott egy TP-LINK wlan router és egy fujitsu siemens amilo la1703 laptop, beépített wifi vevővel. Laptop rácsatlakozik a routerre, megy a net, aztán egyszer csak elmegy, de úgy hogy a windows szerint csatlakozva van, csak a fogadott bájtoknál nem nő a szám és a sebesség elvileg 52mbit/s amit egyébként nem ér el akkorse, ha működik a net. Kapcsolatot bontok, és utána nem akar visszacsatlakozni. Megáll ott, hogy "várakozás a hálózatra". Ha "kapcslat javítása"-t próbálom, akkor megáll az adapter letiltásánál. Feladatkezelővel bezárom, de amikor startmenü/csatlakozás/vezeték nélküli hálózati kapcsolat próbálok kapcsolódni, kiírja hogy "adapter engedéjezése" aztán "a csatlakozás nem sikerült".
Az adapter: Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g

Előre is kösz

"Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<<

(#8119) dr.bubo válasza erahurka (#8118) üzenetére

dr.bubo
(őstag)
LOGOUT blog

54mbit/s sosem lesz a sebességed. :)
A routerben a wireles beállitásnál váltsál csatornát, mert lehet, hogy valami zavarja.

(#8120) erahurka válasza dr.bubo (#8119) üzenetére

erahurka
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi a segítséget, megpróbálom :)

Nem sikerült:( minden maradt a régi. Ezek szerint az adapterrel van a baj?

[ Szerkesztve ]

"Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<<

(#8121) dr.bubo válasza erahurka (#8120) üzenetére

dr.bubo
(őstag)
LOGOUT blog

A gépeden állisál be fix. ip-t.
hálozati kapcsolatok-->vezeték nélküli hálozati kapcsolat(tlajdonságok)-->TCP/IP protokoll(tulajdonságok)
A következö ip használata
Ip: 192.168.1. 88
Alhálo maszk: 255.255.255.0
Alapért. átjáró: 192.168.1.1

Elsödleges dns: 192.168.1.1

Próbáld ki igy, hogy mit csinál ilyenkor?
:)

(#8122) vante válasza dr.bubo (#8117) üzenetére

vante
(senior tag)

Az nem gond, egy helyre vinném ki mind a 3-at. Csak gondoltam 1 vezetékkel is meg tudnám csinálni. Sajnos az ajtót már kicsit szétszedtem lent az egy miatt is, még 2 ilyen, és kidől :D

(#8123) erahurka válasza dr.bubo (#8121) üzenetére

erahurka
(őstag)
LOGOUT blog

Egyszer elment, aztán újraindítottam és azóta jó. De ilyen volt már. Azért átírtam fix ip-re remélem segített. Majd kiderül működik-e. Remélem igen. Nem szivesen vinném vissza a laptopot, tavaj két és fél hónapot vártam a telómra. Elkeverték a memóriakártyát ;)

(#8124) cellpeti

cellpeti
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Nekem 70m-re kéne elvinnem a netet WiFi-n keresztül. A helyzet az,hogy XP alatt érzékeli,de csak 1es erősségen és ugye,azt mondták nekem,hogy 2dBi antenna van a routeren,most vennék rá egy 7 vagy 10es antennát,vagyis 2-t,az átnyomná a netet? :U

Hirdetéseim: http://goo.gl/YWifDo

(#8125) And válasza Mr.John (#8101) üzenetére

And
(PH! kedvence)

"Van egy AP, mely képes max 20dBi-re, de alapból egy 3dBi-s antenna van rajta. Jól sejtem, hogy kell hozzá egy 20dBi-s antenna, hogy a max teljesítményt kihozzam belőle?"
Rosszul gondolod, és (lehet, hogy ebből következik a sejtésed) a mértékeket is hibásan használod. Egy router nem lehet képes "20dBi"-re, mivel a dBi csakis antennanyereséget jelenthet. A dBm abszolút teljesítmény, ezért inkább 20dBm lesz az. Ez pedig valószínűleg EIRP-értéket takar, azaz beleértendő az adóteljesítmény, valamint a router beépített antennájának nyeresége is. Mellesleg 2,4GHz-en ennyi a megengedett limit, antennacserével ezt szinte bizonyosan meghaladnád, már ha ez számít valamit.
20dBi-s wifi-körsugárzó a gyakorlatban nem nagyon létezik, ekkora nyereség egy irányított típusnál is jó értéknek számít, e fölé menni szinte már csak paraboloid v. gridantennákkal lehet. Az ilyen "830m hatótáv" értékek - mint írták - a gyakorlatban nulla jelentőséggel bíró marketing-adatok.
"Mi a különbség egy simán rácsavarható 10dBi-s omni ant. és egy szintén 10dBi-s jóval nagyobb körsugárzó között?"
Annyi, hogy az első, kisméretű antenna esetén ez az érték borítékolhatóan kamu ;).
#8109: Igen, egy 10dBi-s körsugárzó is alkalmas lehet 2km-es táv áthidalására, de ezeket nem ilyen célra találták ki. Ettől persze az ellenállomás(ok)on lehet ennél nagyobb nyereségű, irányított típusokat is használni.
"Miért mutatja a wifi router pozitívan a dB erősséget, ellenben a laptoppal?"
Ismét: a dB önmagában nem jelerősség még akkor sem, ha a router / notebook programja így mutatja. A dB csak egy arányszám. A dBm már valóban jelszint: a -87dBm (elég gyenge) vételi szintet jelent, a +7dBm pedig olyan nagy szint, amely inkább adóteljesítmény (>1mW), mint vételi szint.
Hiába szeretnéd, az összeköttetések lehetséges távolságát nem lehet kizárólag az antennák nyereségéből levezetni, mert ez túl sok dologtól függ, amelyek közül a nyereség csak az egyik. Repeaterkét lehet egy átlag 2dBi-s antennával szerelt routert is használni, az más kérdés, hogy érdemes-e. Nyilván néha van értelme, különben senki nem alkalmazna pl. házon belül önálló jelismétlőt, repeater-módú AP-t.

(#8126) Sas madár válasza cellpeti (#8124) üzenetére

Sas madár
(őstag)

Mindenképp segítene rajta.
Mivel külső antenna nélkül is veszi a jelet így jó eséllyel indulsz neki.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#8127) Mr.John válasza And (#8125) üzenetére

Mr.John
(újonc)

Elsőként köszönöm a választ.

Lehet hogy én írtam rosszul, de a z AP adatainál így írták oda "Wireless Transmit Power (MAX) 20dBm"
Én azt az (átlagos) 7dBm-es jelet szeretném továbbítani Universal Repeater módban, ami eddig még nem sikerült. Mindig mikor, továbbítani szeretném akkor a laptoppal vagy látom, vagy nem a kapcsolatot. A gyenge jel miatt lehet?

Van amikor 5dBm van amikor 2dBm. Csak azzal nem vagyok tisztában, hogy milyen erősségű jelnek számít. Ha a laptopomat oda viszem ahová elhelyeztem az AP, akkor a azzal simán fel tudok csatlakozni -89dBm-es jelnél és olyan 140kb/s-el tudok tölteni. Gondolom a laptopban valamivel erősebb antenna lehet mint 3dBi-s. Engem érdekel a téma, ezért nagyon örülök, hogy végre kaptam választ.

Még 1x köszönöm
B,

(#8128) And válasza Mr.John (#8127) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Még mindig nem világos, hogy pontosan mit jelent az a 7 dBm-es jel. Vételi szint majdnem bizonyosan nem lehet, mert ekkora bemeneti teljesítményt (kb. 5mW!) csak akkor kaphatnál, ha a klienst közvetlenül kábellel kötnéd az AP-re vagy routerre. Bármennyire közel teszed egymáshoz az eszközöket, ekkora jelet nem fogsz kapni. Az természetesen lehetséges, hogy a router hamisan mutatja a jelszintet, meg amúgy sem pontos műszer.
A -89 dBm ellenben roppant gyenge szint, a 802.11b/g eszközök vételi érzékenységének alja körül, ezért nem is csoda, ha ilyen lassú a valós átvitel. A g-szabvány maximális sebességének eléréséhez ennél az egyes gyártmányok változó érzékenységétől függően kb. 20..25 dB-lel nagyobb (-70...-65dBm) szint szükséges. Egymástól pár méterre lévő AP / kliens esetén már valami gond lehet, ha csak ekkora jelet kapsz.

(#8129) erahurka

erahurka
(őstag)
LOGOUT blog

Sajna nem oldotta meg a problémát:(

(#8130) Mr.John válasza And (#8128) üzenetére

Mr.John
(újonc)

Jobb ha inkább megmutatom a konkrét helyzetet. Az AP leírásában sehol nem találtam, hogy mi a minimum jel amire tud csatlakozni és egyúttal továbbítani. (dB, dBm, vagy dBi )pontosan nem tudom, hogy melyik mit jelent, azt tudom, hogy van ahol dB, dBm dBi-ként jelölik a signalt... Én kérek elnézést, ha nem vagyok érthető, de ez azért van mert még sosem csináltam ilyet.

Én a Vasraktár jelét szeretném továbbítani azaz a 4dB-t. (van amikor 7dB a jel) Ha az AP 7dB-t mutat akkor a laptopon -89dBm a jel. Tehát a laptoppal fel tudok rá csatlakozni, és megy az internet is rendesen. Az AP viszont van amikor továbbítja a jelet(ezt onnan látom hogy a laptoppal rákeresek) de, még eddig sosem sikerült felcsatlakoznom rá. Van mikor eltűnik, van mikor megjelenik a kapcsolat.

Lehet a 4dB-s jelet erősebben fogni? Az AP ról azt írják, hogy "Wireless Transmit Power (MAX) 20dBm"
Az antennája viszont egy [B]3dBi Detachable Omni Directional Antenna[/B]

Néztem ezt az antennát [link]

Ott viszont azt írják róla, hogy 10dB-s antenna. és nem dBi-ként tűntetik fel.

Kérdezem én. Milyen körsugárzó antenna szükséges az AP-ra, hogy a jelet a kapcsolatra felcsatlakozva tetőről 200m-re sugározza? Úgy,hogy a lakásban is bárhol fel tudjak rá csatlakozni. Tudom, ez mind függ a környezeti tényezőktől.

Remélem így már érthető.

üdv, b.

(#8131) And válasza Mr.John (#8130) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Na, így már kicsit világosabb. Ez van, ha a tisztelt gyártó pongyolán fogalmaz. A "Signal" itt nagy valószínűséggel nem jelerősség (hiába írja róla a manual, hogy "Signal: The signal received from the AP"), hanem egy annál valamivel többet eláruló mennyiség, a jel/zaj viszony, avagy SNR. Azt legalább tényleg dB-ben mérik, mivel egyszerű viszonyszám. Szemléletesen: ha az abszolút jelerősséget és a zajhatárt (mindkettőt dBm-ben értve) kivonjuk egymásból, akkor kapjuk meg az SNR-t. A zajhatár (egyéb zavaró jel hiányában: érzékenység) eszközfüggő, jó esetben az AP / kliens adatlapján szerepel. A TP-Link manuáljában pont nem.. Egy érzékenyebb kliens vagy AP vételi jel/zaj viszonya nagyobb érték egy kevésbé érzékeny típusénál akkor is, ha mindkettő ugyanolyan szintű jelet kap a vételi bemenetén. Remélem érthető ;).
A "wireless transmit power" szimpla adóteljesítmény, 20dBm= 100mW, valószínűleg EIRP-ben értve. Pl.: 17dBm (kb. 50mW) adóteljesítményt 3dBi nyereségű antennába táplálva (kábelcsillapítást nem számolva) kapsz 20dBm EIRP-t.
A linkelt antenna technikai adatainál már helyesen 10dBi-t írtak. Az, hogy milyen antenna kell, leginkább a használat módja határozza meg, de mint említettem, csak a decibelekből kiindulva nem tudsz biztos működési hatótávot meghatározni.
Egy repeatert eleve úgy kellene elhelyezni, hogy az mind az eredeti (ismétlendő) AP-t, mind a klienseket jó térerővel vegye, ill. ezek számára normális térerőt biztosítson. Ha te egy 4dB jel/zaj viszonnyal rendelkező (pl. -93 dBm zajhatárnál -89 dBm szintű) harmatgyenge jelet szeretnél ismételni, akkor lehet, hogy jobban járnál két külön, saját antennával rendelkező eszközzel. Nem tudom, hol mérted ezt a jelet (lakásban, tetőn, akárhol), de ha már a leendő kültéri (?) antenna telepítési helyén is ilyen gyenge a szint, akkor az előző mondat kiemelten érvényes. A távoli vételhez külső, irányított antenna szükséges, gyenge jelnél különösen, hiszen a nagyobb antennanyereség önmagában nagyobb vételi szintet biztosít. Viszont egy kültéri antenna meg a lakáson belül nem feltétlenül képes normális elérést biztosítani. Tehát egyetlen körsugárzóval és a hozzá csatlakozó repeaterrel szerintem csak akkor próbálkozz, ha azzal tutira kielégítő jelszintet kapsz a lakáson belül, és a távoli AP-n is. Ha ez nem jön össze, inkább használj külső irányított antennára csatlakozó kliens-eszközt, majd ehhez LAN-on kötve egy beltéri elérést adó újabb AP-t egy másik rádiócsatornán, utóbbit akár a beépített antennájával. Az utóbbi topológia természetesen drágábban kivitelezhető, de kültéri antennából így is csak egy kell, és ilyen rossz körülményeket feltételezve sokkal korrektebb megoldást adhat, mint egyetlen, körsugárzós repeater.

(#8132) dr.bubo válasza Mr.John (#8130) üzenetére

dr.bubo
(őstag)
LOGOUT blog

Ahogy And is irta legjobb lenne, ha irányitott antennát használnál.
Ez a vasraktár nevő adó ez már eleve valami, külső antennával rendelkező eszközt rejt? :F Ehez te hozzáférsz menüileg vagy ez valami internetszolgáltató adója? Mert nem ártana a 6 csatornáról másra állitani, mert az a tp-linkes 22dB másik hálozat esetleg zavarhatja.
És két eszközt használj egy Ap kliens-t, amia az adóhoz csatlakozik, amid van is, és egy másikat, ami a lakásba adná a jelet.
Irányitott antenna: [link], [link] :)

(#8133) Mr.John válasza And (#8131) üzenetére

Mr.John
(újonc)

Ahhoz a 20dBm-s adóteljesítmény teljes kihasználásához milyen körsugárző antenna szükséges? szintén 20dB/dBi-s? Gondolom ezzel a 3dBis-el csak minimálisan van kihasználva, vagy nem?

Kipróbáltam hogy rá tudok-e csatlakozni az AP-m-re. Kitettem az ablakomba és elmentem úgy 100m-re, arra a pontra ahová, be szeretném őt telepíteni. Na ott nem volt észlelt jel az AP-m tól. Ez lehet azért mert gyenge az a 3dBi-s omni antenna, vagy azért mert a laptop wifije gyenge, esetleg mert egy ház kevesebb mint negyede belelóg a célpontba? De, a telek elején a háztetőn viszont a laptoppal simán volt adatforgalom.
Egyébként egy laptopban lévő wifi milyen messzire visz el?

B.

(#8134) And válasza Mr.John (#8133) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Ismét: az a 20dBm már EIRP, nem szimpla adóteljesítmény! Egy 15dBm adóteljesítményű wifi-eszköz egy 5dBi-s antennával éppen úgy 20dBm EIRP-t ad, mint egy -4dBm teljesítményű AP egy 24dBi nyereségű antennával. A 20dBm-es wifi-teljesítménylimit sem adóteljesítményre van megadva, hanem EIRP-re. A gyakorlatban 0dBi-s (izotrop) antenna nincs, ezért minél nagyobb nyereségű az antenna, annál kisebb adóteljesítményt szabad betáplálni, hogy az EIRP ugyanaz maradjon. A link túloldalán pedig mindig ugyanazt a vételi térerőt fogod látni, ha az adóoldalon az EIRP állandó, mindegy, hogy melyik adóteljesítmény-antennanyereség párosítással. A gyártók nyilván igyekeznek a lehető legtöbbet kihozni az eszközökből úgy, hogy a legális kereteken belül maradjanak.
Éppen ezért nincs sok értelme annak a kérdésnek, hogy 'milyen antennával van kihasználva' az AP. Attól függ, mi a cél: ha nem szeretnénk szabályt sérteni, akkor lásd a fenti esetek bármelyikét. Ha meg tojunk az egészre, és minél nagyobb EIRP-t szeretnénk, akkor bazinagy adóteljesítmény kell a lehető legnagyobb antennával párosítva. Ennyi a recept. Mivel a wifi esetén minden eszköz adó és vevő is egyben, egy nagynyereségű antennának vételkor is jelentősége van, hiszen egy pl. 24dBi-s antenna épp 20dB-lel nagyobb jelet ad (vagyis 100-szor akkora vételi teljesítményt szolgáltat) ugyanolyan körülmények között, mint egy 4dBi nyereségű példány.
Szépek ezek a decibelek meg dBm-ek, de mint írtam, az antenna kiválasztására nincs általános megoldás. Törekedni kell a tiszta rálátásra, ha az megvan, párszáz méterre szokásosan kisebb nyereségű (akár 10dBi körüli-alatti) antennákat használva is jó link alakítható ki. A laptopok beépített wifi-kliense és hozzátartozó antennája csak rövid hatótávú összeköttetésekre jó, egy önálló beépített antennás AP-hez hasonlóan. Én konnektáltam már notebook-kal >5km-re lévő AP-re is, de utóbbin elég rendes antenna volt, kivételesen jó telepítési hellyel és tiszta rálátással. Ebből viszont hétköznapi, általános esetre nézve semmilyen következtetést nem lehet levonni, vagyis nem állítható, hogy márpedig az a noti mindig kilométeres távra tud csatlakozni..

(#8135) Mr.John válasza And (#8134) üzenetére

Mr.John
(újonc)

Mostmár világos. Köszönöm a gyors és precíz válaszokat.

B

(#8136) Medcomp válasza daninet (#8100) üzenetére

Medcomp
(tag)

Szia!

Ezt okozhatja driverhiba, esetleg próbálj meg másik drivert keresni, első körben az sem baj, ha nem újabb, lehet, hogy egy régebbivel jobban megy. Milyen Windowst használsz?

www.medcomp.hu

(#8137) Trianrta válasza daninet (#8100) üzenetére

Trianrta
(fanatikus tag)

Nakem is időnként lebontiagat a wifi a Notin.
Miylen wifikártya van a gépedben, nem Intel 2915ABG?

(#8138) Trianrta válasza daninet (#8100) üzenetére

Trianrta
(fanatikus tag)

Ha Intel csippes kártyád van, akkor hasznos lehet az ezen a linken olvasható utolsó bejegyzés: [link]

(#8139) Medcomp válasza Trianrta (#8137) üzenetére

Medcomp
(tag)

Én itt találtam adatokat erről a gépről.

www.medcomp.hu

(#8140) erahurka válasza Trianrta (#8137) üzenetére

erahurka
(őstag)
LOGOUT blog

Ha ezek a válaszok nekem jöttek, akkor bocs hogy nem írtam korábban, ha meg nem nekem, akkor bocs, hogy írok:)
a wifi dapterem a következő: Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54Mbps USB 2.0 Network Adapter
A laptop pedig egy "Fujitsu-Siemens Amilo LA1703" az újabb fajta, dupla magos AMD procival

Megpróbálok drivert frissíteni, vagy keresni egy régebbit. Szólok ha sikerült

[ Szerkesztve ]

(#8141) lakatosturbo

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Emberek ez a linksys antenna [link] ebből 1db kerül ennyibe vagy mindig párba adják?

"Az amerikaiak az Apollo űrprogram keretében olyan tollat fejlesztettek ki több millió dollárból, amellyel írni lehet a súlytalanság állapotában is - az oroszok ceruzát vittek fel..."

(#8142) Antonio

Antonio
(senior tag)

sziasztok

remélem jó topikba írok

szóval:

van egy NETGEAR WPN824 meg a gépem TP R500 (wiwfi link5100) (Vistával)

már több hónapja használom eddig semmi baj de most vasárnaptól kezdve rendszerese ledob
1 óra használat és egyszer csak semmi ... lakótársamnak meggy szépen a net szóval nálam lehet valami bibi de micsoda? Azt tudni kell hogy hétvégén hazamentem vidékre szülőkhöz és kipróbáltam a már lemondott otthoni internetet (asztali gépen) hátha még megy :) ami azt jelenti hogy helyi kapcsolaton keresztül vezeték bedug a gépbe új kapcsolat létrehoz ... de már nem volt jel.

szóval ennyi ezenkívül nem történ más a gépen, én csak erre tudok gyanakodni
hálózati kapcsolatokba le van tiltva a helyi kapcsolat csak vezeték nélküli hálózati kapcsolat van.

viszont mikor ledob akkor ha megnézem hálózati kapcsolatokat akkor azt írja ki hogy letiltva
a hálózati kapcsolatot nem lehet véglegesen törölni? én arra gyanakodom szerény informatikai tudásom szerint hogy ilyenkor mikor ledob a helyi hálózatra akar rámenni mert azt preferálja?

valami ötlet tanács? (leginkább azt nem értrem hogy mért csak pl 1 óra múlva dob le miért nem azonnal)

előre is nagyon köszönöm (és csak egyszerűen nem vagyok informatikus) :)

de hálózati kapcsolatok stb menüt nem tudtam előhozni a gép ezen funkciója lefagyott ...

... tegnap azt hittem, hogy ma, holnap lesz...

(#8143) Antonio válasza Antonio (#8142) üzenetére

Antonio
(senior tag)

ja és csak restartal tudok megint vonalat varázsolni ...

(#8144) rdi válasza Antonio (#8142) üzenetére

rdi
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha nem tudod elindítani a hálózat varázslót, akkor nem fogsz tudni új kapcsolatot sem létrehozni. És nem lehet, hogy a hálókarid drivere vezérli ezt a folyamatot is ? Egyáltalán saját programmal megy, van a win driverével?

Fej! Tor! Potroh!

(#8146) Antonio válasza rdi (#8144) üzenetére

Antonio
(senior tag)

ez jó kérdés, (milyen folyamatra is gondolsz? :F ) de szerintem win driver a válasz

(#8147) Antonio válasza Antonio (#8146) üzenetére

Antonio
(senior tag)

elmentem edzésre most értem vissza, net kapcsolat meg volt szakadva

hálózati és megosztási központ azt írja hogy jelerősség kiváló
hálózati kapcsolatokban meg :vezeték nélküli hálozati kapcsolat LETILTVA, de mitől tiltódok az le????

csak restart segít, az összes hálózattal kapcsolatos windowsos alkalmazás belassul elérhetetlen ... gőzöm nincs mi lehet a baj ...

lehet csinálok egy rendszer visszaállítást hátha az segít ...

(#8148) lakatosturbo

lakatosturbo
(fanatikus tag)

Emberek lehet ezzel a kütyüvel [link] azt csinálni hogy wifin keresztül csatlakozik a Routerre és a lanportra rádugok egy Switch-et és kábellel csatlakoznak rá a gépek?

"Az amerikaiak az Apollo űrprogram keretében olyan tollat fejlesztettek ki több millió dollárból, amellyel írni lehet a súlytalanság állapotában is - az oroszok ceruzát vittek fel..."

(#8149) And válasza lakatosturbo (#8148) üzenetére

And
(PH! kedvence)

Magyarul wifi-kliensként szeretnéd használni? Gyári fw-rel nem tudom, lehet-e (a Linksys-t ismerve nem hinném), de DD-WRT-t rátelepítve már biztosan. De ha már Linksys, akkor miért nem mindjárt pl. egy WRT54GL-típussal plusz egy okos firmware-rel kezdesz? Árban ugyanaz (a linkeden lévő WAP54G amúgy is mocsokdrága), ráadásul a GL-lel a switch-et is megspórolhatod, mivel azon 4 v. akár 5 LAN-port van. Amúgy bármilyen más multifunkciós router is megteszi, amelyik gyárilag vagy '3rd-party' fw-rel kliensnek beállítható.

(#8150) Medcomp válasza lakatosturbo (#8141) üzenetére

Medcomp
(tag)

Szia!

Mire szeretnéd feltenni ezt az antennát? Ez az ár 1 darabra vonatkozik, ha olyan routerre szeretnéd feltenni, amin két antenna van gyárilag, akkor arra nem ez kell! Arra ilyen kell. Itt az ár már a két darab antennára vonatkozik!

www.medcomp.hu

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.