Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    Nos, Én is beállok a lelkes moddingolók közé:P Végre elkészültem, meg a képeket is megcsináltam, lesz itt minden, ezt megígérem:D najó, csak majdnem minden:P

    Akkor kezdem az elején: gondoltam a házat át kéne alakítani, mert ez a szokványos szürke unalmas. Így bevontam parafával, hamár úgyis asztalos leszek, akkor valami fás dolog legyen benne, így jött a parafa.

    A POWER és a RESET gombokat elöl úgy csináltam meg, hogy plexiből kivágtam egy kört, annak kiszedtem a közepét, a belsejébe parafát raktam, hogy ne nagyon üssön el a géptől. A plexikör világít, a LED-eknek a helyét kifúrtam, a POWER gombnál kék lett a plexi, az mutatja, hogy megy a gép, a RESET-nél pedig piros, ez csak akkor világít hogyha a vinyó használatban van.
    A díszítgetés mellé a szellőzést is meg kellett oldanom, mert a táp mellett a meleg beszorult a gép tetején, ami nem a legszerencsésebb eset volt, mert a táp jobban melegedett és az optikai meghajtók mellett is összegyűlt a meleg, így 2 ventit beraktam a gép tetejébe.
    Mivel a procihűtőnek is kell a lég, ezért hátra beraktam egy ventit, ami a hűtőre szállítja a levegőt. A videókártya és az alaplap hűtését is pluszban egy-egy 8-as venti segíti.

    A gép hátulját is beparafáztam, bár az nem volt az eredeti terveim között, de amiért hangszigeteltem is a gépet, ezért bevontam a hátulját is.
    A hangszigetelést a következő módon vittem végbe: a szabad helyekre raktam egy réteg háztartási vattát, arra meg raktam egy réteg filcet, hogy a vatta ne szálljon nekem össze-vissza meg jobban is nézzen ki.

    Mivel egy teljesen csendes gépet akartam építeni, ezért az alaplapról le kellett szednem a gyári ventilátort, mert számomra hangos volt és barkácsoltam egy fasza kis hűtőt, ami teljesen hangtalan és van olyan jó, mint a gyári hűtő, csak néma. Ez a következőkből tevődött össze: A64 procim kupakja le lett szedve, ebből csináltam hűtést:

    Ezt egy 8 centis ventivel fújtam, de fél óra múlva túlmelegedett:O Ok, no para semmi gáz, akkor tovább kell fejleszteni. A kupakba vasfűrésszel vágtam 5 csíkot, azt megreszeltem, utána tápbordát belefaragtam. A kifűrészelt részeket kitöltöttem ezüstpasztával, a bordákat belenyomtam, majd pillanatragasztóval rögzítettem. Tudom hogy elvetemült megoldás, de nem érdekel;] Szeretem magam összebarkácsolni a dogokat, a boltban előre legyártott vackokat nem favorizálom:(

    Ezek a plusz bordák megtették a hatásukat, a gép nem kapcsol ki, még halkabb lett mostmárcsak a videókártyát kell elkussítani és a gép hangtalan ezt a bordarengeteget egy 8 centis ventivel fújatom, hogy biztosan elkerüljem a túlmelegedést. Természetesen az összes általam beépített ventilátor 5 Voltot kap, szóval azok is hangtalanok.
    Visszatérve a parafálásra, a meghajtókat is bevontam parafával, mert elrontották az összképet.

    Mivel a parafa nem igazán átlátszó, ezért a LED-eket és az EJECT gombokat kivezettem az optikai meghajtókról és a floppyról.
    LG CD-RW:

    LG DVD olvasó:

    Mindkét meghajtó csatlakoztatva:

    Floppy:

    Ezeket ezzel a kábellel vezettem a gép hátuljához, ahol egy nyomtató csatlakozóra forrasztottam rá a vezetékeket:

    A billentyűzetről nyitom és csukom a meghajtókat, a LED-ek a billentyűzeten villognak, a POWER és a RESET is a billentyűzetről megy, hát lássuk a billentyűzetet:


    A billentyűzet belseje a következő képpen néz ki:

    Az internet billentyűkből pillanatkapcsolót csináltam, mert azokat úgy sem használom, ezért csak fölöslegesen voltak ott. Ezekről megy a CD, DVD és reset, egy megmaradt tartaléknak, jó lesz az majd egy dvd írónak.:P A pillanatkapcsolókat alufóliából csináltam, mégpedig úgy, hogy a gombok belsejéből a hegyes bökdöső izét kivágtam, a helyére beraktam egy alugalacsint, utána pedig a gumira ráragasztottam egy-egy alufóliadarabot, amiben benne vannak a vezetékek, amik a nyomtató csatlakozókhoz vannak forrasztva.
    Ahol a nyomtató csatlakozó van, ott a nyákból ki kellett vágnom, mert az a nyák síkjába belenyúlik, és lehet, hogy a mellette lévő gombokat összeérinti. Kivágtam, autóhoz kapható fűtőszáljavítóval kikentem, de nem értem el vele a kellő kontaktust, mer nem minegyik szálon vezette az áramot,hogy miért azt nem tudom ezért besatíroztam grafitceruzaval, ami ugyebár szénből van ezért vezeti az áramot.

    Végül kis házamról itt van egy kép, látszik, hogy az nem nagyon érdekel hogy hogy néz ki a belseje hisz nem plexis, ezért nem látszik, hogy mi van benne, de a 9 ventilátornak köszönhetően így is elég hűvös.:R

    Néhány dologról nem csináltam képeket, sorry érte, majd egyszer lesz azokról is talán, röviden ami kimaradt:
    A Lockok Num Lock, Caps Lock, Scroll Lock LED-jeit zöldről átforrasztottam kék, sárga illetve piros színűre. A ledek, amiket beraktam, azok kéken világítanak, kivétel a cd írást jelző led, ami piros.
    Az kimaradt, hogy a plusz ventilátorok mind régi tápokból vannak, mert az biztos, hogy arra nem fogok költeni, ami van. A ventik feketék voltak, csak az ronda volt, ezért befestettem ezüst színű festékkel.
    Várom az észrevételeket, kérdéseket, kritikákat.

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    Mivel nálam a teljes csendesség a cél, ezért mindent megteszek érte. Egyszer olyan kedvem volt, hogy kipróbálom, hogy a procihűtőm Coolink BAT mennyire hatásos hűtő passzívan. A hőmérsékletek idle állapotban 36-37 fok volt egy A64 3200+ Venice @2250-en tudom nem egy tuningbajnok proci:O:((( ami kupaktalanítva van:C Több órás terhelésnél sem ment 42 fok fölé a proci hőmérséklete, a procihűtő ventije mindig 1100RPM-en ment. Egyszer gondoltam, lehúzom menet közben a ventilátort, hogy milyen gyorsan és meddig melexik fel a proci. Gondoltam, hogy 60 foknál majd visszadugom a ventit. De ekkor jött a földhözvágó pozitív tapasztalat! A procihűtő ventilátor nélkül nem ment :Y45:Y fok fölé:C több órás terhelés után sem. Ok, ventit leszedtem, a bordát egyedül a gép hátuljában lévő tápventilátor fújja, ami 5 Volton jár, szóval nincs valami nagy légszállítása.
    Ezekután számomra még mindig hangosnak bizonyult a gép, a videókártya ventilátorát lefogtam és lőn csöndesség. Pedig a GeForce 7800 GTX hűtése nem mondható hangosnak!!! Csak nekem:P. Jólvan, akkor ha van egy 12 centis ventilátorom, akor azt nem kéne csak a polcra félretenni, hasznosítsuk a videókártyahűtésben, gondoltam:D Ki is találtam, hogy hogy rögzítsem. Az igaz, hogy nem a legszebb megoldás, de mivel a gép belsejében van és plexis házam úgyse lesz ezért nemigen érdekel a kinézete, a csöndesség a lényeg:

    Miután sikerült a felfüggesztést megcsinálni, gondoltam, hogy be is kéne ''falazni'' a videókártya és a ventilátor közötti részt, hgy a levegő egy bizonyos útra kényszerüljön és ne szálljon össze vissza meg mindenhova, csak oda, ahova kell.
    Ezért bevontam valamilyen kartonpapírszerűséggel


    Igen, tudom, kicsit hülyén néz ki, dehát ez van:D A széles celluxal meg a találkozásoknál levő rést és a terelőpapírok összefogására kellett. Mondom pöpec ez kész van, beraktam a gépbe, mindent összeraktam csipszethűtő egy kicsit meg lett nyomorgatva:O amit ezmiatt újra kellett ragasztani:((( és indítottam a gépet. Nem teljesen az lett, amit akartam, mert olyan kerregő hangja volt, hogy nem igaz. Mondom ez hangosabb, mint ami volt, de az is biztos, hogy a ventilátorral semmi baj. Akkor mi lehet? Valami a ventilátor csapágyasságának a hangját nagyon elvezeti, de mi? Én arra gondoltam, hogy a papírborítás, mert nagyon belülről jött a hang így le is szedtem és filcet raktam a helyére:


    Ez legalább illik is a venti meg a nyák színéhez:D Beraktam a videókártyát ezzel a borítással és még mindig volt hangja annak a fránya csapágynak. Kivettem a videókártyát és csak a ventilátort indítottam el rajta, aminek természetesen nem volt hangja. Rendben, akkor itt valami nagyon átveszi a rezgést. Rájöttem, hogy a ventilátor hozzáér az egyik PCI buszhoz és azon át van az az idegesítő hang. Aláraktam egy vastag szivacsot és megszűnt.:C:R

    A hőmérsékletekről: ofkórz 7800 GTX/7800 GT
    Gyári hűtő:
    2000/:F2000 RPM mindig
    idle: nem tudom hogy minek higgyek, everestnek vagy a driver-ben lévő hőmérőnek, mindenesetre everest: 35 fok, driver: 43/43 fok
    full terhelés: 59-60 fok

    Home-made Winner_hun féle hűtő::D
    1100 RPM mindig
    idle: 42/45 fok
    full terhelés:
    papírborításnál 55 fok
    filcborításnál: 5875-80 fok

    namost ezt nemvágom hogy miért melegebb, de hidegebb a gyárinál:D

    Ennyi volna, nem tartott valami hosszú ideig de megint halkabb lett a gépem. Ezmellett még lehalkítottam a winchesternek a seekelés közbeni zaját is, szóval már az sem hallaccik ki, ha a vinyó dolgozik. Most nagyon minimális hangja van a gépemnek, de ezt már nem nagyon tudom halkítani, lehet, hogy a plusz ventilátorok vagy a táphűtő, de a vinyó is kihallaccik, mármint amikor forog, de csak egy nagyon minimális hang:U:D

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    Retro: A régi Fx 5600-om hűtése: innen jött az ötlet a chipsethűtésre


    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    Van nekem egy Logitech Mx518-as egerem, amit nagyon szeretek, mert pontos és tele van gombokkal, ami jó:)
    Mivel nekem semmi sem jó úgy, ahogy van, ezért gondoltam kicserélem a benne lévő piros LED-et. Vettem is kb 70HUF-ért egy 5mm-es magas fényű fehér LED-et amit pillanatok alatt belebarkácsoltam:D

    Itt van még egy kép, itt kéknek látszik a fehér, hogy miért, azt nem tudom, gondolom egy kicsit csal a fényképező, dehát ez van, legalább lehet látni, hogy milyen lenne kék LED-del:D

    Észrevettem, hogy az egér tetején levő gombok átlátszóak, ami megmozgatta a fantáziámat. Gondoltam akkor világítsanak azok is, így az érzékenység-állító gombokhoz beraktam 1-1 fehért SMD LED-et, aminek köszönhetően a gombok fehéren világítanak:
    Gondoltam az áramot a szenzort világító LED-től fogom elvenni, maximum nem fog világítani és akkor máshonnan kell áramforráshoz jutnom. Ráforrasztottam egy LED-et, még világított. Ráforrasztottam a második SMD LEd-et is és még mindig világít, igaz gyengébben, de nem baj, mert az egér gyengébb fénnyel is kiválóan működik, szóval nem kell ide nagyon erős fény, ez biztos.
    Sötétben így néznek ki:

    Az látszik, hogy a - erősebben világít, mert máshogy kapja a gomb a világítást, mint a + gomb. Különösebben nem zavar.
    Az egér világító gomjai világosban:

    Az egér szétszedve így néz ki:

    Nem a legszebb a belseje, tudom. Az érzékelőnél levő chipet takaró műanyag valami egy kicsit a próbálkozások alatt átváltozott, mert amikor a LED-ekkel próbálkoztam, hogy hogy mit meg hova, akkor technokollal ragasztottam, ami egy kicsit szétmarta a műanyagot. Meg is lepődtem rajta, mert eddig műanyaggal nekem nem csinált ilyet. Úgy látszik ez műanyagfüggő.
    Az egér tetején a felbontás váltó gombokon kívül van még egy átlátszó gomb, azt egyenlőre nem piszkálom, mert jobban szét kell szedni az egeret és azt egyenlőre nem akarom megcsinálni, majd akkor, ha a pillanatkapcsolókat is kicserélem, mert iszonyat hangosak igen, ez engem zavar:B. Ha majd rakok oda is fényt, akkor oda piros SMD LED-et szeretnék berakni.

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    Tudom, hogy nem teljesen hw, de talán még beillik ide. Szóval 3310-esem LED-jeit kicseréltem, mert valahogy nekem semmi se jó úgy, ahogy van :P Zöld volt, fehér és kék lett. A fehér kijelző nagyon-nagyon jól néz ki, ha látok egy zöld telót, hátőőő grrrr pfffff Szóval itt vannak a képek: a dátum ne tévesszen meg senkit, a képek akkor készültek, de csak most jutottam el odáig, hogy fel is töltsem őket.

    ] ] ]
    ] ] ]

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    7800 GT-m kapott egy voltmodot, aminek következtében a gyári hűtőt eltávolíttam és raktam egy Coolink BAT-ot a GPU-ra. Hogy miért pont ezt? Mert a procin való teljesítménye nagyon is meggyőzött:R


    Ahhoz, hogy a BAT-ot rá tudjam rakni a videókártyára, a lefogató csavarok lyukait ki kellett tágítani, mert nem volt olyan vékony csavarom, rögzítés nélkül meg nem sokat ér a hűtés:

    A hűtő, miután felkerült a VGA-ra:

    Alapon 38 fok a VGA, hűtése annyi, hogy az oldallapban levő 8 centis ventilátor 5 volton járva fújja. Nem is kell neki több, terhelve se megy 60 fok fölé a GPU hőmérséklete.

    A gép alját ki kellett vágnom, hogy a hűtő beférjen a házba. Megérte:

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    Rég elterveztem, hogy egy Coolink BAT-ot rárakok a chipsetre. Hogy miért? Pontosan nem is tudom, de miért ne?:D Szereztem BAT-ot, rá is raktam, íme:

    Így néz ki a műanyag denevér nélkül a hűtő vége:

    Azt már rég tudtam, hogy ha lesz a chipsetre is egy denevér akkor az egyiket meg kell nyírbálni mert a VGA-n levővel nem fog összeférni.

    Neki is láttam a csonkításnak. A VGA-n levőből kivágtam azt a darabot ami az összeakadást okozta volna:

    A BAT rögzítőjénen a rögzítő lyukai pont úgy helyezkednek el mint a chipsetnél a rögzítő lyukak vannak, így nem kellett új lyukakat fúrnom a hűtőhöz, csak a hátlapi panelhoz:

    A BAT-on levő lemezt itt-ott megnyírbáltam, az alaplapról 2 kondit odébb kellett tenni, mert útban voltak (egy már odébb volt téve régebbről):

    Ezután jött az összeszerelés, ami eléggé elhúzódott, mert valami sosem akart jó lenni én meg nem akartam az egész denevért leamortizálni.
    Miután eljutottam odáig, hogy a VGA-t a helyére lehessen tenni amikor a chipset BAT a helyén van addig 2-3 alkalommal kellett levenni a hűtőt és mindig alakítani rajta valamit. Végeredményben az jött ki, hogy sokkat le kellett köszörülni és egy lemezt is ki kellett szednem:

    Miután be tudtam tenni a VGA-t a helyére, jött a chipsetes BAT buhera. Ezt már nem akartam piszkálni, de sajnos muszáj volt, mert a VGA-n levő kondenzátorok nem igen fértek el, így a BAT-ból ki kellett köszörülnöm a kondik helyét:

    Miután ezzel is kész lettem (4-5 le és felszerelés után), a kondik végére a biztonság kedvéért tettem szigetelő szalagot, majd betettem a gépbe a denevéreket, had ismerkedjenek:)

    Így néz ki az alaplapom hátulja:

    Így pedig 2 denevérrel az alaplapom:

    Végezetül pedig így néz ki a chipset a BAT levétele után. 100%-os felfekvés:

    Ezek pedig még csak hozzászólásba vannak összegyűjtve, idővel bekerülnek részletesen ide is.

    #####################################################################
    #####################################################################
    #####################################################################

    A VGA-n levő BAT miatt a gépet meg kellett emelnem, hogy a kiálló hűtő ne érjen a földhöz. Ezt ideiglenesen 1-1 deszkával oldottam meg, melyeket lecseréltem esztergált fa lábakra.
    A lábak tölgyből készültek, a gép alján a láb felső felének átmérője megegyezik a gyári láb helyének süllyesztett részével, így az pont passzol bele. Hogy valahogy ki is nézzen az új láb, kónuszosra esztergáltam azokat. Az esztergálás után a felső részt középen megfúrtam 8 mm-es fúróval, ahova fém dübelt raktam. Erről annyit kell tudni hogy kívül is és belül is menet van rajta, így a fába csavarás után egy metrikus csavarral rögzíthető a helyére.
    A lábak aljára tettem egy darab filcet hogy könnyebben odébb lehessen tolni a gépet ha kell és hogy ne karcolja a parkettát (bár annak mindegy:P).

    [ Módosította: Thrawn ]

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Új hozzászólás Aktív témák