Hirdetés

2014. április 23., szerda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-02-04 13:58:26

PROHARDVER!

Kérdések és válaszok minden idők eddigi legsikeresebb asztali operációs rendszeréről.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#35901) woland_y2k válasza Jarod1 (#35900) üzenetére

woland_y2k
(PH! félisten)

Előfordulhat, hogy rosszul fogalmaztam. Úgy kell áthelyezni, hogy a továbbiakban oda menjenek a doksik. Tehát az elérési utat kell módosítani, nem csak mentést csinálni a mappákról.

Szerk.: ha lement valamit az user az asztalra, akkor a c:\documenst and settings\username\desktop mappába kerül, na ezt kellene megváltoztatni, úgy, hogy a d:\username\desktop mappa legyen az elérési út. Az ide vonatkozó reg bejegyzések megvannak, viszont több felhasználó esetén macerás és időigényes az egyesével való beállítása ennek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35902) Jarod1 válasza woland_y2k (#35901) üzenetére

Jarod1
(őstag)
LOGOUT blog

jobb klikk a documentumokra és ez jön elő

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#35903) Voice24

Voice24
(fanatikus tag)

Hi!
Kis segítséget kérek!
Újratelepítés előtt vagyok, és szeretném egybeintegrálni az xp telepítőt az sp2 pakkal (vagy az sp3-mal).
Az sp2-vel próbáltam, de azt írja ki hibának, hogy nem tudja integrálni, mert az alapcsomag már tartalmaz frissítést. Pedig biztos, hogy szűz xp, mindenféle sp nélkül.
Előre is köszi!

(#35904) Poo válasza Voice24 (#35903) üzenetére

Poo
(senior tag)

oké h szűz de eredeti(itt azt értem h vagy tényleg eredeti vagy eredeti másolt mert ha valami buherált fas*omedisőőnbe akarsz integrálni ott fel léphetnek komplikációk.) , milyen progival próbálkoztál az integrálással.?

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35905) Voice24 válasza Poo (#35904) üzenetére

Voice24
(fanatikus tag)

Az xp eredeti, és nem progival, hanem a futtatásba írt parancssorral próbálkoztam. Amúgy a gond megoldódott, az sp3 sikeresen integrálódott, most már csak boot cd-t kell belőle csinálnom.

(#35906) Fire/SOUL/CD válasza Voice24 (#35905) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

"futtatásba írt parancssorral próbálkoztam."
Az mit takar? :F
Mert még ha WAIK-ot is használtál volna, akkor az is biztos, hogy nem egy paranccsal kivitelezhető az SP3 integrálása... :N

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35907) Voice24 válasza Fire/SOUL/CD (#35906) üzenetére

Voice24
(fanatikus tag)

Lehet, hogy nem volt egyértelmű, amit felvetettem: xp telepítő lemezt akarok csinálni, amibe beleintegrálom az sp3 csomagot, így egyből azzal megy fel a gépre.

A Start menü Futtatás ablakában írtam be: C:\sp3\i386\Update\Update.exe -S:C:\xpsetup

Végülis sikerült, a beírásom óta már kész a telepítőlemez is.
Nem magamtól vagyok ilyen okos, a netről szedtem le minden infót. :)

Bocsi a tapsikoló emóért, nem tudom hogyan került oda.

[ Szerkesztve ]

(#35908) Fire/SOUL/CD válasza Voice24 (#35907) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nem tudom mennyi időráfordítással sikerült végül egy működő bootos XP telepítőt létrehozni így(amiben tényleg benn az Sp3 integrálva), de javaslom nézd meg ezt a videót, nekem eddig tart: [link] ;]
(Használd a pause-t gazdagon :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#35909) quby

quby
(senior tag)

Sziasztok!

Tartományba léptetés után Ctrl+alt+del-t kér a win, mint mindig ilyenkor (xpsp3) de ezt eddig mindig meg tudtam oldani a control userpasswords2->advanced-ben a pipa kivételével. Viszont ez a pipa most inaktív :F Friss telepités és szerintem lejöttek az aktuális frisitések is! Hogy lehet ezt megoldani? Eseteleg valami registry turkálással??

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#35910) iwu válasza quby (#35909) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

nem bug, feature:)
Ezzel tudod megoldani.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#35911) quby válasza iwu (#35910) üzenetére

quby
(senior tag)

jól látom hogy ez automatikusan belépteti az egyik felhasználót?? Az nekem nem jó mert minidig más fog belépni, más tartományba.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#35912) ro_bert17 válasza iwu (#35910) üzenetére

ro_bert17
(őstag)

Ez a link nekem meg leb@sza az avant browser böngészőmet. Ez bug, vagy fícsőr? :DDD

(#35913) csinomacko válasza ro_bert17 (#35912) üzenetére

csinomacko
(újonc)

szerintetek érdemes xp-ről win 7-re váltani,ha nekem az xp tőkéletesen megfelel?

(#35914) iwu válasza quby (#35911) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Jah. Most nincs időm rá kikeresni a regből, de nekem ki lehet venni a pipát onnét.

ro_bert, nekem megy ff-el és ie-vel is, de az nem fícsör lesz:D

csino, akkor nem

[ Szerkesztve ]

(#35915) semetka

semetka
(őstag)

Munkatársam vett egy TP link routert de van egy kis baj. Az asztalin xp a notin win7 van. A notin rendesen be tudtam lőni a netet de az asztalin nem jön be. ugrál hogy hálózati kábel nincs bedugva, és a csatlakoztatva közt. Olyan mintha nemn tudná a kapcsolatot megtartani. Meg tudjátok mondani miért lehet ez?

P35C-DS3R Core 2 Duo e8400 Gainward 8800GT GS 1024MB 2x2GB 1066MHz Kingmax ==>> 3dmark 06 : 12109 pont <<== no tuning ===>>Sony BRAVIA 32W4000<<===

(#35916) iwu válasza semetka (#35915) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Először teszt másik kábellel. meg tedd át a routeren másik portba a kanócot. esetleg a notit kábelen keresztül megnézni, hogy dobál-e.
De abszolút nem zárható ki, hogy bugos a router.

(#35917) semetka válasza iwu (#35916) üzenetére

semetka
(őstag)

Másik kábel teszt volt, meg másik port. A notit csak wlanon néztem, kábellel nem. Esetleg más baj nem lehet?

[ Szerkesztve ]

P35C-DS3R Core 2 Duo e8400 Gainward 8800GT GS 1024MB 2x2GB 1066MHz Kingmax ==>> 3dmark 06 : 12109 pont <<== no tuning ===>>Sony BRAVIA 32W4000<<===

(#35918) iwu válasza semetka (#35917) üzenetére

iwu
(PH! addikt)

Jó lenne még a noti lanján megnézni, és ha ott is dobál, akkor gari.
Más már eléggé ki lett zárva. Még esetleg egy firmware frissítés, de za meg így rizikós, és bukhatod a garit.

(#35919) brd válasza quby (#35909) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Azt szeretnéd, hogy ne kérjen CTRL+ALT+DEL-t? Azt a tartományi rendszergazdától kérheted, egy ún. Group Policy beállítás (bár, gondolom, nem véletlenül állította be - némileg nagyobb biztonságot nyújt, bizonyos téren).

The only real valuable thing is intuition.

(#35920) Drossel26

Drossel26
(újonc)

Sziasztok!
van 1 winchester amin van adat a másikon az xp,az lenne a nagy feladat,hogyan tudom feltelepíteni az adatos winyóról az xp-s winyóra az xp-t hdd-ről???
Szóval a kérdésem az,hogyan lehetne egy hdd-ről telepíteni másik hdd-re? :F :R

(#35921) Poo válasza Drossel26 (#35920) üzenetére

Poo
(senior tag)

vegyél 100 forintért egy cd-t és írj ki egy telepítőt, jobban jársz és egyszerűbb(amúgy nem hinném h ez megvalósítható a hdd to hdd telepítés ahogy te szeretnéd esetleg dos parancssorból de nem vagyok benne biztos.)

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#35922) Drossel26 válasza Poo (#35921) üzenetére

Drossel26
(újonc)

Hiába veszek cédét XD akár Dévédét XD
mert se pénzem se cd/dcd íróm nincs :C :W

Ilyen oldalak linkjét kérlek ne szúrd be többet, nem vagyunk rá kíváncsiak. Az aláírásodból is kiszedtem. Ne tedd vissza!

[ Módosította: Ndruu ]

(#35923) zitromz

zitromz
(tag)

Sziasztok!
Tálcán lévő,mindig betöltődő ikonokat hogyan lehetne elzavarni? :)

(#35924) Fire/SOUL/CD válasza zitromz (#35923) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

Tálcán jobb egér/Tulajdonságok/Tálca fül
# A nem aktív ikonok elrejtése elé pipa
# Testreszabás gombon katt, a többi meg egyértelmű lesz

(#35925) zitromz válasza Fire/SOUL/CD (#35924) üzenetére

zitromz
(tag)

kösz szépen itt is :R

(#35926) woland_y2k válasza Jarod1 (#35902) üzenetére

woland_y2k
(PH! félisten)

Sajnos ez az én esetemben nem jó megoldás, külső programot nem telepíthetek, vagy programozva (bonyolultabb, de gyorsabb) vagy manuálisan (egyszerűbb, de lassú) kell megoldani. :(

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#35927) Drossel26 válasza zitromz (#35923) üzenetére

Drossel26
(újonc)

;] ;]

(#35928) dokee78

dokee78
(PH! nagyúr)

Laptopra telepítenék Windows XP és ezt a hibaüzenetet kapom:

Mi lenne a megoldás?

SONY Xperia™ L 4.2.2 [15.3.A.1.16] /ROOTED/ Telekom

(#35929) brd válasza dokee78 (#35928) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Minden próbálkozásnál ugyanezt a file-t írja? Akkor hibás a lemez (amiről telepítenél) feltehetőleg. De lehet még a háttértároló-vezérlő, optikai meghajtó, RAM, CPU is hibás.

(#35930) dokee78 válasza brd (#35929) üzenetére

dokee78
(PH! nagyúr)

kössz meglett mindig mást írt ki de már vagy 3.ra sikerült XD

SONY Xperia™ L 4.2.2 [15.3.A.1.16] /ROOTED/ Telekom

(#35931) micro

micro
(PH! addikt)

Sziasztok!

Van nekem egy XP-s gépem, amit HTPC-nek használok.
Általában sleep-be teszem kikapcsolás helyett.
Ha a kijelző (HDMI) később kapcsol be, mint a PC felébred, akkor az XP automatikusan átállítja a kijelző felbontását 800x600-ra.

Azt szeretném elérni, hogy egy bizonyos beállított felbontást semmiképpen ne változtasson meg az XP.

Van erre valami megoldás?

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#35932) AlyArkhon

AlyArkhon
(őstag)

Sziasztok

Szeretnék hugomnak egy képet átméretezni . Milyen progival tudom ezt megtenni minőség veszteség nélkül ? ( valami egyszerű kellene amit könnyű használni )

Előre is köszönöm .

Sierra Leone sokat szenvedett népének és mindazoknak , akik hiszik , hogy a pokolban is élhetnek Angyalok. UI .: Diabló él !!

(#35933) RootRulez válasza AlyArkhon (#35932) üzenetére

RootRulez
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Infra View?

═══════════════════════════════════════════════════════     Magyarított Android alkalmazások: http://www.hunapk.hu/     ═══════════════════════════════════════════════════════

(#35934) akaido válasza AlyArkhon (#35932) üzenetére

akaido
(őstag)

XnView is jó ha az előbb említett IrfanView nem tetszik.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#35935) akaido válasza brd (#35929) üzenetére

akaido
(őstag)

Megoldódott-é az "indulóképernyőigsemjutelazXP" problem, és ha igen hogyan?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. Ignition game.

(#35936) brd válasza akaido (#35935) üzenetére

brd
(PH! nagyúr)

Egyelőre nem, de közben fejlemény azért van, mert lehet, hogy a TV-kártya drivere/programja csinálja (amúgy is egy hulladék a hozzá adott program, Leadtek), mert mint kiderült, az ugyanaz volt végig.

(#35937) Tepok

Tepok
(újonc)

Hy!
Azt szeretném megkérdezni hogy lehet-e az xp-nek másik telepítő programot készíteni? nem a telepítőt testreszabni, hanem egy másikat létrehozni hogyan lehet? vagy úgy megcsinálni mint a hetesnek van?

(#35938) staker

staker
(senior tag)
LOGOUT blog

Hy!

Nemrég telepítettem fel a KMPlayert. Van egy csomó .flac zene a gépemen. Hozzátársitottam a KMPlayert, de amikor rámegyek bármelyik zenére, akkor az jön fel, hogy "Nem Win32 alkalmazás."

Mit csináljak hogy megnyissa a KMPlayer? Külön a programból meg tudom nyitni a zenéket.
:R :R

A tanulás meghozza gyümölcsét ...és mint tudjuk, a gyümölcsből pálinkát lehet főzni

(#35939) akaido válasza brd (#35936) üzenetére

akaido
(őstag)

Ez akkor talán akkor könnyebben orvosolható, mintha pl. vírus lett volna.

(#35940) akaido válasza staker (#35938) üzenetére

akaido
(őstag)

KMPLAYER portable verziót is próbáld ki illetve az SMPlayert vagy VLC Playert.

(#35941) staker válasza akaido (#35940) üzenetére

staker
(senior tag)
LOGOUT blog

Szia!
Mindháromnál ugyan azt irja :(

A tanulás meghozza gyümölcsét ...és mint tudjuk, a gyümölcsből pálinkát lehet főzni

(#35942) TomyLeeBoy

TomyLeeBoy
(tag)

Sziasztok!

Néhány napja azt csinálja a win, hogy ha elindítom, bazilassú. A feladatkezelőben a folyamatoknál találtam egy CCleaner.exe nevű folyamatot, ami 99%-on használja a procit. Ha leállítom akkor minden jó. De ez minden indításnál elindítja magát és nemtdom miért. Sőtt azt sem tudom hogy került ilyen a gépre. Hogyan tudnál véglegesen eltüntetni?!

Az idő sebessége: 1s/s

(#35943) Fire/SOUL/CD válasza TomyLeeBoy (#35942) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(Szakértő)
LOGOUT blog

A CCleaner egy hasznos kis progi, nem "bántja" a rendszert, ezért az uninstallálását kerülném. (persze megteheted)
Azt ellenőrizd, hogy nincs-e úgy beállítva, hogy a Win indulásakor "ő" is induljon(ilyenkor az XP indulásával párhuzamosan kitakarítja a szemetet, ha túl sok szemét gyűlik fel, akkor akár egy percig is dolgozhat ilyenkor)

CCleaner indít/bal oldalt Beállítások/Beállítások és a CCleaner futtatása számítógép indításakor elől szedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#35944) Lenry válasza TomyLeeBoy (#35942) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

mondjuk uninstallálod a programok telepítése és törléséből?

"Kár volt rád pazarolnom ezt az 1 percet, máris utállak" - csƵ random hülyegyereknek | VW Passat 1.9TDI :)

(#35945) TomyLeeBoy válasza Lenry (#35944) üzenetére

TomyLeeBoy
(tag)

Igen ez egyértelmű lenne, ha valaha is telepítettem volna, de nem. Nincs ilyen program a gépen. A programok elepítése/törlésében sem, start menüben sem, program files-ban sem...

Az idő sebessége: 1s/s

(#35946) Lenry válasza TomyLeeBoy (#35945) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

C:\Program Files\CCleaner
itt kellene lennie, ide települ alapból, ha itt nincs akkor futtass le egy víruskeresést, mert lehet, hogy valami van a gépeden, csak megpróbálja magát egy ártatlan karbantartó programnak álcázni.

[ Szerkesztve ]

"Kár volt rád pazarolnom ezt az 1 percet, máris utállak" - csƵ random hülyegyereknek | VW Passat 1.9TDI :)

(#35947) steevo

steevo
(újonc)

Hi!

Tudna nekem valaki tippet adni az XP-hez. Mindig úgy teszem fel, hogy külön partíciót és általában 10 Gb helyet kapjon. A problémám az, hogy alig teszek fel pár programot (Nero, Alcohol, PowerDVD, Adobe Reader, BsPlayer na és egy 2003-as Office) mégis már ott tartok, hogy 400 mega helyem van. Fogy a hely keményen. :S A hibernálás üzemmódtól is elvettem a lefoglalt helyet, mert soha nem volt példa rá mióta xp-t használok, hogy használtam volna. A Temp könyvtár ürítése is hozott pár száz megát, de mégsincs helyem.
Tudna valaki ötletet adni? Esetleg ismer valaki jó optimalizáló módszereket, programokat? Kicsit már elegem van a fogyatkozó helyből.
Előre is köszönöm.

(#35948) Visormail válasza TomyLeeBoy (#35945) üzenetére

Visormail
(PH! addikt)

Start menü/futtatásba beírod msconfig elmész az automatikus indítás fülre ott megnézed benne van e a listában ha igen akkor kiveszed a pipát. Egyébként meg amit mondtak én is lefuttatnék azon a gépen mondjuk egy spyware irtót.

steevo: nézd át a c meghajtót amin az xp van hogy melyik mappa foglal kirívóan sok helyet (legyen bekapcsolva a rejtett és rendszer fájlok mutatása is), ha megvan lépj bele és nézd meg azoknak is a méretét (pl total commanderbe space-t nyomsz minden könyvtárra) egész addig amíg meg nem találod hogy mi foglalta el a helyet. Szemét törlő program pl az előbb említett ingyenes Ccleaner. (Nem valami buherált xp ugye? Mert van olyan amibe bele van rakva alapba már egy rakat program.)

[ Szerkesztve ]

N.E.M. http://href.hu/x/iwti - Athlon X4 740, 4GB RAM, HD4850

(#35949) Lenry válasza steevo (#35947) üzenetére

Lenry
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

kapcsold ki a rendszervisszaállítást, azzal is felszabadíthatsz némi helyet
tedd át a lapozófájlt másik partícióra

(#35950) Killing

Killing
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Eddig a tálca értesítési területén mindig látszott a nod 32 ikonja, most eltűnt, hiba kapcsolom be azt hogy 'mindig látszik', így se jön be. Erre van valami megoldás?

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows XP (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.