nem ertem mi kkoze lehet az alaplapnak hozza;
Mas op.rendszert(suse) el tudok inditani. NEm tudom, hogy SP2-t is telepitett-e vagy sem, nem en csinaltam. de azt hiszem azt is. a linken nem talaltam megoldast a gondomra, de koszi.
Gyorskeresés
Legfrissebb anyagok
Szakmai témák
PROHARDVER! témák
Mobilarena témák
Általános témák
GAMEPOD.hu témák
Adok-veszek témák
Hirdetés
Hozzászólások

Thibi
(újonc)
Azért próbáld ki a bios frissítést, én már belefutottam ebbe a hibába. Néhány alaplapnál a linkben szereplő proceszorok használatakor az sp2 után teljesen meghal az xp, nálam is az volt hogy a csökkentett módban is elszállt. Ennél a hibánál ha nincs új bios, akkor a windows\system32\update.sys-t kellene lecserélni egy javított verzióra , megróbálhatod átnevezni és ha elindul az xp akkor ezt letölteni: http://support.microsoft.com/kb/885626/ (vagy az XP cd helyreállító consolt használva lehetne uninstallálni az sp2-t)

Thibi
(újonc)
(pontosabban windows\system32\drivers\update.sys ami nekem gondot okozott)
Ejjj, nagyjából péntek éjfélig én is így voltam vele, az utóbbi 6 órában meg sikerült 5x feltennem a windows-t, egyszer csak meghalt, azóta se tudom, hogy mitől. Most meg nem merem újraindítani
► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Elrond
(senior tag)
tudja valaki hogy a neten nézett videofájlokat melyik mappában tárolja a win?
SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!
C:\Documents and Settings\felhasználói név\Local Settings\Temporary Internet Files
rejtett fájlokat mutatni kell
► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

dpetiba
(fanatikus tag)
Hello,
hol tudom azt megnézni, hogy mikor lett feltelepítve az XP? Registry?

nguru
(fanatikus tag)
Hali!
Egy everest, vagy egy Sandra megmondja
A processzorom nem olyan mint a linken emlitettek. Az update.sys-hez nem ferek hozza. ket winyo van a gepben, egy 160 es egy 320GB-os. mind a ketto ATA-s. linux alol nem latom, csak a 160-as adatait. persze a rendszer a 320-ason van, amit a win telepitoje nem lat normalisan. mikor megprobalom telepiteni (mert elvileg ott is van valami javitas), akkor valaszthatok ket nem formazott 130GB-os resz kozul...

Thibi
(újonc)
Esetleg egy másik xp-s gépbe átteni a winchestert, és onnan megnézni hogy milyen frissítések voltak utoljára (a windows könyvtárban levő $NtUninstallKB* nevű rejtett könyvtárak vagy kb*.log fájlok alapján)
na igen, ez jo lenne csak nincs masik xp-s gepem(illetve egy laptop van, de abba problemas lenne)

Thibi
(újonc)
Ha a rendszerindításkor az xp menüben (ahol a csökkentett módot és a többit lehet választani) beállítod az Automatikus újraíndítás letiltását akkor látszódik hogy melyik dll-nél hal meg? (a plusz partícióra fel lehetne rakni egy ideiglenes xp-t,csak valamilyen speciális esetekben ilyenkor az első xp-ről már egyáltalán nem hajlandó indulni)
valami nagyon nem stimmel. most mar el sem indul. azt irja ismeretlen fajlrendszer, vagy valami hasonlo.
sziasztok. van egy xp egy particioval, és csináltam bootmagiccal egy copy-t róla egy másik particióra. namost az uj xp felhasználóneve ugyanaz maradt és megváltoztattam, de a document and settingsben nem változott át. hogy tudnám itt is átváltoztatni??
köszi
üdv!
azt szeretném megtudni hogy a felhnév:jelszavas védett hálózati meghajtót lecsatlakoztatás után, ha a jelszó megjegyzett volt a rendszerben (első csatlakozáskor pipa be) hogy lehet elfelejtetni az xp-vel? illetve hol tárolódik és mi szabja meg meddig...
köszi

Elrond
(senior tag)
akkor jól emlékeztem csak azokat hol kell megjeleníteni?
SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

Thibi
(újonc)
Előtte nem történt semmi? Ha a winchester haldoklása miatt szállt el az xp és utána a partíció,akkor azt legfeljebb nagyon drága szakértők tudnák valamennyire visszaállítani
Nem tudom Winner gyógymódja jó e erre, de az biztos, hogy ezek és az ehhez hasonló apró jelek bizonyítják nagyon sokszor, hogy mégsem stabil az, ami annak látszik 

warynski
(újonc)
Azt hogyan tudom megnézni, hogy milyen kodekek vannak a gépen telepítve?
Valakinek újraraktam az XP-ét és sehogy nem akar DVD-ét lejátszani. A Power DVD telepítve van, ami elvileg felrakja az mpeg2 kodeket. Ennek ellenére sem DVD-ről nem tudok vob fájlokat lejátszani, sem a HDD-re bemásolva.
Nincs valami tippetek, mitől lehet?
Milyen olyan lejátszó program van még, ami felrakja az mpeg2 kodeket?
Ha van segítség, előre is köszönöm!

Balika911
(PH! kedvence)
Sziasztok!
Rokonaimnak építek egy gépet, s Nekik nem jó az én angol nyelvű Xp-m (nem értenek angolul), ezért magyart kellett feltennem. Ebből egy ún. Blade Edition-t tudtam szerezni, ami teljesen jó is lenne, mert beleintegráltak egy csomó drivert is...egy problémám van vele: a Windows billentyű nem működik.
Ezt hol lehetne visszaállítani? Előre is köszönöm a segítséget!
warynski: A GSpot nevű program ha jól rémlik, kiírja a telepített codec-ek listáját, ill. azt is, hogy adott médiának milyen codec kell. Amúgy én felteszem a legújabb DivX-et, ill. Xvid-et, valamint egy MPlayert...amit ez a kombó nem játszik le, az meg sem érdemli, hogy megnézzem / hallgassam.
(A Quick Time, FLV Player és egyéb ''specialitásoktól'' most tekintsünk el.)
[Szerkesztve]
Én az AVIcodec-et haszálom: [link]
Megmutatja a feltelepített codeceket és az egyes fájlokhoz szükségeset is.
Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

miccur
(fanatikus tag)
Üdv Mindenkinek! Segitségre lenne szükségem az XP-vel kapcsolatban!? Most telepitettem ay XP-t 1 vinyó+ 2 partició+ 2 XP, namost nem találom a boot.ini-t hova a fészkes fenébe dugta?
Mind2 vinyó SATA
Köszönettel MIKI A próbléma az hogy átszeretném irni a boot menüt illetve a válsztható meghajtó megnevezést pl.magyar helyet /iroda ! regebben ez simán ment mert volt boot.ini , most nem mert nem találja még a win keresö sem rejtett rendszerfájlokban sem. 
no comment.....

miccur
(fanatikus tag)
Tudom hogy tudnom kelletttt volna ! De 12-órányi 3 pc vel veló foglaltosság kicsit lelassitotta az agy tekervényeimet! Eszembe jutott

no comment.....
sziasztok!
kérdés: mind1 hogy a HT -t mikor kapcsolom be Win telepítése elött vagy után? Én azt olvastam csak akkor lesz ''hatásos'' ha HT -san telepitem az XP -t.
Köszi!
mobLz ~ mobal-o-matic ~ blog(*) http://href.hu/x/h40l ~ ingyen 2 gb tárhely: http://db.tt/mEb5SDW ~ Intel ("Ivy Bridge") + NVidia
mplayer magyar vann ffmpegje ami szintén magyar beépítve. mindent visz
nem kell szarakodni a quictime mal soha többet... más kérdés nekem teccik a ohne gui verzio is. hatékony de van guis is persze.
mobLz ~ mobal-o-matic ~ blog(*) http://href.hu/x/h40l ~ ingyen 2 gb tárhely: http://db.tt/mEb5SDW ~ Intel ("Ivy Bridge") + NVidia

sz.t65
(újonc)
Sziasztok.
Tudna valaki segíteni?Milyen módon vagy programmal lehet előszedni(láthatóvá tenni) a windowsban tárolt jelszavakat melyek csak ''csillagként'' látszanak a jelszó mezőben?
Nos az alaplapcsere megtörtént. A csere után a gép folyamatosan újraboot-olt, de a windows telepítő javítás funkciójával működőképes lett. Ez jó, mert nem lett volna kedvem minden progi, beállítás újra telepítéséhez. 
„Ha Krisztus keresztjét nézem, ott látom fent az összes bűnömet, és mindenki másét. " Bono \\\ - www.refujvaros.hu
hát pedig lehet az lesz a vége... van 1 cikk amugy moonman oldalán (winportal.net) ha jól emlékszem arra ,hogy mi a teendő ha az ember alaplapot cserél 
mobLz ~ mobal-o-matic ~ blog(*) http://href.hu/x/h40l ~ ingyen 2 gb tárhely: http://db.tt/mEb5SDW ~ Intel ("Ivy Bridge") + NVidia
Minden windows telepítés előrevetíti az újratelepítést 
„Ha Krisztus keresztjét nézem, ott látom fent az összes bűnömet, és mindenki másét. " Bono \\\ - www.refujvaros.hu

MR!!
(kvázi-tag)
Hali!
Hol lehet megnézni pl: hogy lett leállítva az XP vagy milyen programok futottak, miket néztek a gépen stb...
valami naplófájl szerűt keresek
thx
miszter

rebel56
(tag)
Sziasztok!
Partícionálás probléma. A merevlemezen van 5 partíció. 1. swap, 2. rendszer, 3-5: adat. Kicsit felborultak a betűjelek, a 2. az E:, az 5. a C:. Azt most ne firtassuk, hogy.
Az 5. betűjelét szeretném megváltoztatni, de nem engedi, mert rendszerpartíció. Újraparticionálni nem tudom, mert fontos adatok vannak rajta és méretéből adódóan nem tudom lementeni máshova, míg rendbeteszem. Van valami megoldás erre?
MR!!: a kikapcsolást látod a Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Eseménynapló/Rendszer eventlog-nál + policyben be lehet állítani a naplózandó tevékenységeket
[Szerkesztve]
Reggel mosolyogva ébredtem, egy Barkassal álmodtam. Szóba hoztam otthon, hogy vehetnénk egyet. A párom hallani sem akar róla, pszichológushoz küldene.

Shono
(fanatikus tag)
Üdv!
Nem tartom magam teljesen lámának, de ebbe lassan beletörik a bicskám/idegrendszerem:
Adott egy 15 gépes LAN hálózat, internet kapcsolat nélkül.
Persze megoszt az ember bizonyos dolgokat / egyszerű file-megosztás/, minden működik, mindenki boldog.
Aztán egy nap:
A gépre nem lehet belépni, mert kér egy username\guest+password-öt ami ugye már alapban furcsa, úgy meg pláne, hogy nem lett el/át-állítva semmi az utolsó helyes működés óta.
Ha megosztok valamit a hálózaton, minden tökéletes, egészen a következő restart-ig. Akkor ugyanis, bár a kis kezes ikonok megmaradnak, a megosztás megszűnik, és újra username\guest...
nekem nincs kedvem minden bekapcs után megosztani...
sok fórumon, 1000+1 ''megoldást'' ajánlanak, de nem hinném, hogy ennyi létezik.
ha valaki netán tudna egy olyat, ami tényleg jó/bevált - léccilécci ossza meg velem!
thx

lesaux
(PH! kedvence)
Flash dolgoknál kiírja, hogy Az aktiváláshoz és használathoz kattintson a vezérlőre.Hogy lehet erről leszoktatni? Régebben már sikerült megnevelnem, de azóta volt egy újrainstall, és hülye barom állat ráraktam az összes frissítést. Úgy kellett leszednem a Media Player 11-et meg az IE 7-et. De nem is ez a lényeg.
Ezt az Active-X-es dolgot hogy lehetne megoldani?
Ezalatt a nyusziházban, fűszálakból vetett ágyban négy kis nyuszi aludt szépen, összebújva békességben
XP feladatkezelőben a prociterhelésnél ha pl 50%-ra van terhelve akkor a kis oszlop (ahol mutatja mekkora az 50% a 100-hoz képest) ott kb az 1/3-át piros színnel jelöli (bár az változo mekkora része piros) a többi a szokásos zöld. Én még nem láttam ilyet... A grafikonon is pirossal és zöldel jelöli a terhelést.
Konifg egy 2.4-es Cerka + 256MB ram + integrált vga + XP SP2.
Ez normális jelenség?
Eladó LG 5.1-es házimozi rendszer dvd lejátszóval, állvánnyal: http://href.hu/x/hugn
Mármint hogy piros is van benne?
Igen.
Feladatkezelő - nézet - kernelidők mutatása
Fasiszta vagyok, megmondták ...éltem a választói jogommal
Meghajtóprogramban KLÓNOZD az elsődleges megjelenítőt
Fasiszta vagyok, megmondták ...éltem a választói jogommal
van ilyen progi: xpass a neve
Fasiszta vagyok, megmondták ...éltem a választói jogommal

sz.t65
(újonc)
Köszi,utánanézek
Eszközök / mappa beállítás / nézet
► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Elrond
(senior tag)
Köszi..
SSD-k rendelésre nagykeráron 1 hetes szállítással!

animatrix11
(őstag)
sziasztok
kérdés ha hálózai meghajtót csatizok, akkor előjön egy ablak, hogy adjam meg a felhasználot és a jelszót és szokott lenne egy négyzet hogy jelszó megjegyzése, de ez winxp home alatt alapból nincs ill néha a profban sem, hogyan lehet előcsalni ezt az optiont?
Hardvert vásárolok nagy tételben is!!!

Kicker
(őstag)
hello!
van egy mappám, amit nem tudok törölni, se total commanderrel, se máshogy, egyszer azt írja túl hosszú elérési út, a total commander meg, elmegy a fileokig a sok könnyvtár után, de azt mondja nem létezik a file, ha törölni akarom... /ha beteszek egy ugyanolyan nevű s kiterjesztésűfilet, mint amit látok, akkor meg önkényyesen megváltoztatja.../ku***a zavar!!
valaki segítsen, mert leformatálom az egészet idegességemben... /egyébként 9MB-ről van szó, de pont az asztalon van..
/
ja és van egy safeclean 2.0 progim, 3hónapos lesz ez a rendszer a gépen de 1.5gb szennyet talált...
remélem nem volt közte fontos dolog... 
Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

HEMP
(senior tag)
Sziasztok,
egy régi vassal kapcsolatban lenne kérdésem: Abit BH6-os alaplappal és Celeron procival kreáltam egyet, de az XP telepítésekor lefagy! A telepítő felmásolja a fájlokat, majd Enter a telepítéshez, majd EULA-hoz F8 és a köv. kérdésnél úgymarad... Se egy kékhalál, semmi csak lefagy! Mi lehet a baja? Van vkinek ezzel tapasztalata?
''Azért jó a mazochistának, mert ha rossz, akkor jó. Ha meg jó, akkor az rossz, tehát jó!''

ANT
(PH! addikt)
Esetleg próbáld meg az Unlocker nevű progival törölni. (Bár néha asse segít!
)
''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Kicker
(őstag)
nehogy olyat tegyek, amit magam is megbánok...
[Szerkesztve]
mod2:
eltűűűűnt
köszönöm, köszönöm!!!! minő bódottá... nagy kő esett le a szívemről!! THX
[Szerkesztve]
Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

csimpi
(lelkes újonc)
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Pénteken rendben működött az explorer is meg a firefox is. Hétvégén felraktam az SP2-t, letiltottam benne a tűzfalat mert van fönn sygate personal firewall. Viszont azóta nem műxik a böngészés...
80-as port betegsége van?
Mt tudok tenni?
a ping pl műxik rendesen, lát akármelyik szervert...
HILFE!
DANKE 
Több, mint 25 éve vagyok profi festő, mázoló. Tőlem tanulta Donatello, Leonardo, Michelangelo és Szecska mester is a művészeskedést.

redsas
(fanatikus tag)
Csá!
Keresek olyan programot,amivel beállítok egy adott időt tartamot pl: 3óra ,és három óra múlva kikapcsol a gép!
Tud valaki ilyan programot?
Kösz!
qamu74///http://qamu74.deviantart.com/




















