Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danee91

    senior tag

    válasz batagy #27310 üzenetére

    Nekem is Samsung laptopom van, azonban én fel tudtam tenni UEFI módban Win8-at, igaz pendrive-ról..

    A Samsung boot választója nem jelzi külön előtaggal, hogy UEFI boot készül, egyszerűen ha UEFI Enabled, akkor abban kéne települnie, bár megfogalmazása szerint ez csak annyit jelent, hogy ebben a módban képes GPT és MBR-ről is bootolni, míg ha Disabled ez a menüpont, akkor csak Legacy Boot lehetséges(MBR).
    A laptopod a Secure Boot-ot nem fogja támogatni, enyémnél se tudja, de ez csak a windows8 elemzésnél derül ki.

    2 hülye kérdés azért :D

    64 bites win8-at akartál feltenni ugye?

    A biztonság kedvéért azért a SATA Mode-ot ne Auto-ra, hanem Manual-ra tedd, és állítsd be AHCI-ra.

    Amugy pontosan milyen laptop, vagy milyen hardverek vannak benne?

    UI: Egyébként sztem csak akkor érdemes GPT-re formázni, ha eléred az MBR korlátait, olvass utána. Ha nem éred el, akkor abszolút felesleges(szvsz), én semmivel nem érzem jobbnak a rendszerem, mint MBR alatt(a boot sem gyorsabb), vissza is akarok térni 32 bit win8-ra, ezért most formázhatom át az egész vinyómat vissza MBR-re majd.

    [ Szerkesztve ]

    ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

Új hozzászólás Aktív témák