Hirdetés

Aktív témák

  • Roxbury

    őstag

    Hello!

    Olyan problémám lenne, hogy random szerűen BSOD van a rendszerben. W7 Ultimate 64 bit.

    Nem mókolt, minden frissítés (választható is) rajta van.

    Minden programból a legújabb verzió van fent, legalábbis, amik állandóan futnak, azokból biztos.

    Ezek vannak kizárólag feltelepítve a rendszerre:

    A processzor (X6 @3.7Ghz), memória (Kingston DDR3) tuningolva van, de 120 perc Prime BLEND teszt után is stabil (ma teszteltem megint). +A W7 beépített memória tesztelője sem talál semmit. Egy éve ezen a beállításon jár, eddig sosem volt vele gond. Pár hete húztam újra a rendszert (ugyanezt), azóta csinálja ezt, a régivel semmi problémája nem volt. ebben a 2 hétben 3-szor húztam újra a rendszert. A 100Mb-os partíció össze lett vonva a c:-vel a telepítőben. Amikor nem volt, akkor is csinálta.

    Bekapcsolt AHCI-vel lett telepítve.

    Videókártya tuning mentes, legújabb Catalyst-al, 45 perc Furmark után is teljesen stabil.

    Ennyike információból mit lehetne kideríteni? Az "ntoskrnl.exe+7f2a9" hibakódot kaptam az utolsó után a BSV-ben.

    Utoljára akkor csinálta, amikor futott az ütemezett NOD32 optimalizált keresés a háttérben + filmet néztem az asztalon a Media Player Classic Home Cinema-val. Más nem ment.

    Előtte a másik rendszeren csinált újraindulást, amikor flash videókat nézegettem a youtube-on 1080p-ben, de 720-ban is csinálta. Indulás után rögtön kékhalál. Azóta azzal nem csinálta. Chrome van fent, így ugyebár a legfrissebb Flash is beépítve.

    Videókártyára/Catalyst-ra terelődött a gyanúm akkor, de a furmarkban meg tökéletesen teljesít.

    Egyszer csinált olyat, hogy olyan fájlokat jelölt meg a Blue screen viewben, amiket ide a fórumba beírva, a merevlemez driverével volt kapcsolatban. Akkor néztem utána és mindvégig kikapcsolt AHCI-vel használtam a vinyót (Seagate 7200.12 500 Gb). Amit most telepítettem rendszert 2 napja, ebben viszont már a telepítés kezdete óta be volt kapcsolva a BIOS-ban az AHCI.

    Fogalmam sincs, hogy mi lehet, de nagyon idegesítő.

    Kicsit hosszú voltam, elnézést. :)

    [ Szerkesztve ]

    | Galaxy S23 | Watch5 Pro |

Aktív témák