Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V8TommY

    tag

    Mégsem lesz szerviz. Sikerült megoldanom a problémát. Köszönök mindent!

    Hogy más is tanulhasson a hibámból, leírnám a történetet.
    Egy barátom vett egy X960BT-t és megkért, hogy tegyek rá szoftvert. Erről ugye nem beszélhetünk itt, és nem is fogom ezt a szabályt megszegni. A lényeg, hogy akaratlanul töröltem a memória tartalmát. Erre azért került sor, mert semmilyen formában nem tudtunk másolni a belső 4Gbyte-os tárhelyre, ezért gondoltam szétnézek a Windows CE-ben.

    Ott aztán láttunk 4 db partíciót, ami mind unmount/unformatted állapotban volt. (Valamelyik a kettő közül, már nem emlékszem pontosan a státuszra.)
    Leformáztam mindet. Itt kezdődtek a bonyodalmak. :D
    Egyedül a tök üres Windows CE maradt.

    A GPSforumon megtaláltam a 960BT-hez az ResidentFlash2 mentését. Sikerült bemásolni a készülékre, ami azonban még mindig nem indította el GPS alkalmazást. Reset után folyamatosan Application error! Please insert SD/MMC üzenetet dobott, majd jobb híján elindította a Windows-t ahonnan aztán manuálisan lehetett indítani az alkalmazást. Ez egyrészt elég fárasztó másrészt gagyi megoldás. Gondoltam, hogy valahogy megoldom a dolgot.

    Találtam egy CeRegEditort, amivel a Windows CE registry-jét módosíthatjuk. Feltételeztem, hogy itt kell átírni egy változót, így a Windows automatikusan fogja indítani az alkalmazást. Meg is találtam valamit amiről azt hittem, hogy azt keresem:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\init\
    a Launch109 értéke YFLoader6.exe volt amit átírtam YFLoader.exe -re ugyanis manuálisan ezzel indul az applikáció.

    Ezzel a GPS-t teljesen kinyírtam. Reboot után kép volt és más semmi. Se az alkalmazás, se a Windows nem indult, de még csak hibaüzenetet sem dobott. Úgy tűnt örökké marad az alapértelmezett kép a Maseratiról..

    Ekkor próbáltam bootolni memóriakártyáról, az YFGo2CE.bld fájllal, amely segítségével a Win CE-nek el kellett volna indulnia, azonban nem így történt. Ugyanúgy Maserati fogadott, bármlyen ablak vagy alkalmazás futása nélkül. Itt volt az, hogy eléggé elszomorodtam és lemondtam a probléma megoldásáról.

    Munkából hazafelé jövet, azért nagyon b*szta a csőrömet a dolog és gondoltam, hogy még sem adom fel azért ilyen könnyen.

    Végülis, néhány óra keresgélés után arra jutottam, hogy isteni szerencsém van, mert a GPS-nek még mindig ActiveSync állapotban kell lennie. Így is volt. USB-vel összekötve a gép látta a GPS registry-jét, ahol ismét megkerestem a fent említett címet és a Launch109 újra módosítottam. A korábban hibásan beállított YFloader.exe -t, átírtam \ResidentFlash2\YFapp\YFloader.exe -re.

    Nyomtam egy resetet és láss csodát. Minden frankó. :)

    Így összegezve és leírva a dolgot nem nem cucc az egész, de mindezt úgy, hogy életemben először volt a kezemben GPS, és még csak nem is az enyém.. Néhányszor majdnem beszaladt a csoki. A lényeg, hogy most minden jó. Indításkor magától indul az alkalmazás, tökéletesen működik minden. Csak azért írtam le az egészet ilyen hosszan, hogy ha később valaki más ugyanebbe a hibába esik, és visszakeres, akkor találjon rá megoldást, és elkerülje a szerviz költségeit.

    DM43 - Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/ - V8TommY felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Új hozzászólás Aktív témák