Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cosgtsrex

    tag

    Üdvözlök mindenkit!

    Olvasgattam a hsz-okat. Nekem is ilyen telóm van. Kb 2 napot szórakoztam vele, mire végül visszatettem a gyári mentésemet. Próbálgattam a RoEddie féle ROM-okat, is, de az SMS küldés ékezet nélkül kiakasztott kissé.. :DD
    Recovery csak a 4 opciós működik nekem, ROM-ban volt olyan magyar (01016 és 01015) amit leszedtem és a touch gombok nem mentek, akkor boot.img és bootloader.img fájljaimat flasheltem vissza a mentésemből, az itt leírtak szerint: Link
    Persze a recovery-ben nem működnek így sem.

    A ROM mentésről nem találtam se angol, se magyar nyelvű leírást, így gondoltam készítek egyet.

    -Recovery Probléma új készülékeknél-
    A régi Alcatel Recovery, amiben van "Backup and restore", "choose update zip from sdcard", stb, új készülékeken valószínű nem is fog soha sem müködni, nos ha már feltettük és nem mennek a touch gombok, vissza flashelhető fastboot-tal a 4 opciós, amit mindenki megtalál itt, és mindenkinek működik: XDA fórum Link - Good Recovery
    Ha nem tudnád letölteni, regisztrálj, vagy lépj be az XDA-ra.

    A benne lévő "install-system-windows.bat"-ot így tördeld:
    fastboot-windows.exe flash recovery recovery.img
    fastboot-windows.exe reboot

    Esetleg, ha kellenek .BAT fájlok töltök fel Dropbox-ra kérésre.
    Van teljes ROM flashelő illetve minden egyenként.

    -ROOT 4 opciós Recovery-ből-
    A ROM mentéshez ROOT jogosultság kell, frissített SU és feltelepített, frissített BusyBox (Play-ből leszedhető ingyenesen).
    Amit qlstar kolléga szépen leírt fentebb: itt.
    Köszönet neki érte!

    Ezen csupán annyit módosítanék, a 4 opciós recovery-hez, hogy a letöltött VodafoneSmart2SU.zip-et nevezzük át update.zip-re, és úgy tegyük az SD gyökerébe, majd bekapcsoláskor PWR + Hangerő fel, rezgés után PWR elenged, Hangerő +-t tartsuk míg be nem jön a recovery, aztán nyomjunk Home-ot az "apply udate from sdcard"-on, majd "Yes".
    Ha kész, "reboot system now", és ROOT-olt a teló.
    Néha visszajön magától a szerencsétlen gyári beállításra visszaállító recovery, amiben csak pipa és X van, olyankor vissza kell flashelni a fentebb leírt Good Recovery-t Fastboot-ban.
    Valószínű csak egyszer fogja behozni újra a 4 opciósunkat.
    Boot.img és bootloader.img cserélje valószínű megoldhatja a problémát.

    -ROM Mentés-
    Találtam lehetőséget, a jelenlegi ROM-unk teljes mentésére, ami a 4 opciós recovery-vel is müködik!
    Erre való leírást sehol sem találtam én is csak véletlenül bukkantam rá!! :Y
    A Google Play Áruház-ból töltsük le ezt: ROM Manager (ingyenes)
    Ez a program alapból CWM recovery felflashelésére való, de mi most Teljes ROM-unk mentésre fogjuk használni, mivel a telefonunkhoz sajnos nincs, és sztem nem is nagyon lesz se CWM, se Amon-RA, se xRecovery.

    A mentett ROM-ot később nyugodtan vissza flashelhetjük fastboot-tal.
    A mentéshez szükség terület az SD kártyán: 300-500MB!

    -Leírás-

    Nos akkor, feltettük, feltelepítettük.
    Először is, kicsit át kell verjük a progit.
    -Nyomjunk rá a "Flash CWM Recovery"-re kiírja a telónk modelljét, katt rá, közli, hogy nincs CWM Recovery hozzá, és kérdi, h tettünk-e fel kézileg recovery-t, nyomjunk "Yes"-t.
    Ezután kérdi a CWM verzióját, itt 2.x és 3.x+ van, nekem mind2vel működött a mentés, nyomjunk rá valamelyikre. Aztán közli hogy elmentette a beállítást.
    -Görgessük le a menüt és látjuk "Backup and Restore" csoportot.
    Nyomjunk a "Backup Current ROM"-ra, felugrik egy ablak, ez a leendő mentés mappánk neve, alapértelmezetten dátum és idő, nyomjunk "OK"-t, majd a program kéri a Root jogokat. Nyomjunk "Allow"-ot majd a teló újraindul, bár az első restartnál valószínű nem fog még menteni, mert azt hiszi nem kapott Root jogot, így simán csak újraindul vissza a rendszerbe.
    -Ha ez megtörtént, indítsuk el újra a ROM Manager-t és már csak a "Backup Current ROM"-ra kell nyomnunk, megkérdezi a mappát újra, "OK"-ra nyomunk és amint újraindul, már láthatjuk is, hogy elkezdi menteni a ROM-unkat, majd ha befejezte újraindul a telefon a vissza rendszerbe.

    A mentést később megtalálhatjuk az SD kártya gyökerén belüli "clockworkmod/backup" mappában és ugye a sok szám mappában (dátum és idő), vagy amit beírtunk előbb.
    Ha lementjük számítógépre, akár törölhető is a telefonról.

    Remélem segített azoknak akik nem tudtak menteni.
    További jó fórumozást! :)

    [ Szerkesztve ]

    Nothing is true, everything is permitted.

Új hozzászólás Aktív témák