Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haly

    őstag

    Sziasztok!

    Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy iszonyatosan belassult a gépem.
    Egyik napról a másikra tetülassú lett. Visszapörgettem magamban, hogy miket töltöttem le, telepítettem fel, stb., de nem találtam semmi kirívót. A merevlemez elvileg 100%-on jár, mégsem tudja megmondani a fájlkezelő, hogy melyik program zabálja fel. Eleinte, ha elindítottam a google chrome-ot, akkor fagyott szinte meg, fél perces válaszidővel lehetett kezelni az egész gépet. Letöröltem a chrome-ot, hátha ott van a vírus (tudom, naiv vagyok, de egy próbát megért :D ), de nem lett sokkal jobb a helyzet. Kipróbáltam net nélkül a gépet, mindenféle programot kinyomtam, de úgy sem jó. BIOS-ban is megnéztem, hogy nem állíthattam-e el a merevlemez beállításait, de azzal sem jártam sikerrel. Így hát végső soron, az újratelepítés előtt, egy kaspersky-al gazdagítottam magam, persze csak próbaverzió egyelőre. Azonban még csak feltelepíteni sem engedi magát, mert "lehet, hogy számítógépe fertőzött". Itt felajánlja az USB-s vírustakarítást, de azt sem tudtam végig csinálni, mert félúton kiírja, hogy nem kompatibilis. Másik számítógépről rá fogom majd ereszteni, de előbb inkább kérdezősködök itt. Mivel elsőre merevlemez hibára gyanakodtam és mivel már 7 éves a HDD, illetve csak 20-30 giga szabad helyem van az 500-ból, így egyből rendeltem egy újat. Vírustól függetlenül is megtörtént volna. Viszont jön az egyértelmű kérdés. Ha én berakom az új merevlemezt, és elkezdem rá másolgatni a féltve őrzött fájljaimat (amiből van 200gb-nyi), akkor nem fog az új meghajtó is megfertőződni? (sejtem, hogy de :D ). Szóval kérdés, hogy mit kéne ilyenkor csinálni? Ki találkozott már hasonló problémával? Merevlemez hiba szerintem eléggé kilőve, de biztonság kedvéért írtam a HDD topicba is. Ha bármi jó tanáccsal, hozzászólással, akármivel el tudtok látni, azt szívesen fogadnám!
    Üdv, előre is köszi. :R

    U.i:bocsi a regényért. :R

Új hozzászólás Aktív témák