Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0021666

    tag

    Sziasztok!
    A mai napon a gépem egyik pillanatról a másikra leállt. Előkerestem az alaplapi hangszórót, 10mp folyamatos sípolás, 2mp szünet és újra 10mp sípolás. A folyamatos sípolás a tápra utal. Egy 500 wattos FSP tápom van, 2 éves múlt. Garancia nincs már rá. 100% hogy a táp hibásodott meg? Alaplap hiba kizárható? Nem szeretnék feleslegesen venni egy új tápot. A gép amúgy bekapcsol, felpörögnek a ventik, merevlemez LED villog de képet nem ad. Nem hinném hogy videókártya lenne, másikkal is próbáltam.

    Aviation is proof, that given the will, we have the capacity to achieve the impossible.

  • gergoacc19

    csendes tag

    válasz 0021666 #14990 üzenetére

    Sziasztok.
    Hozzám került egy 400 wattos FSP (PNF széria). Van egy kis hibája, mégpedig, hogy bekapcsolás után sípol. Ezt mindvégig csinálja, kivéve, ha a CPU 100% -os terhelés alatt van.

    Belenéztem és a 2 db 2000uF, 16V-os kondi teteje púpos. Tudom, hogy ezeket majd cserélni kell mindenképp, de vajon ezek okozzák a sípolást vagy ahogy olvastam a fázisszabályzó IC?

    Köszi előre is!

  • <cafat>

    senior tag

    válasz Algol #16076 üzenetére

    köszönöm a választ
    figyeltem már elég régóta fennáll ez a probléma de eddig nem indult újra tőle a gép és ritkán jelentkezett
    villanást nem láttam az már durva lenne tuti vmi érintkezési hiba esetleg zárlat lenne
    most viszont elég sűrűn jelentkezik, elég régi a táp, talán van már 10 éves, de lehet csak 8 egy 350W-os fsp-ről van szó ami elég szépen meghajtotta a gépet eddig
    ilyen ciripelő, csipogó, sípoló hangot a vga-m ad ki amikor textúrákat rajzol vagy valamit számol játék közbe
    most levettem a gépház oldalát és hallani h a tápból jön a hang
    olyan mintha törpék laknának benne és hegesztenének :D
    elektromos kisülés hanghoz tudnám hasonlítani mint amikor a gáztűzhelyen lenyomod a gyújtógombot, csak annál sokkal sűrűbben mintha 1 fóliát gyűrnél és recsegtetnél

    jelenlegi lehetőségem hogy veszek 1 tápot és kipróbálom azzal mit csinál

    [ Szerkesztve ]

  • Saphirahick

    tag

    Sziasztok!

    Gyors kérdésem lenne, baj van a géppel, kicsit hosszú, ezért röviden:
    Néha 3at sípol a gép és nem bootol, memória volt szervízben, cserélték, de most is sípolt. CMOS clear megoldja a problémát pár indítás erejéig. Memóriák A1 B1 slotokban single mode-ban mennek csak (8ból 4 giga fizikai memóriát lát a gép), A2 B2-ben dual-ban. Memory fesz-ek elvileg rendben, ki volt takarítva a csatlakozó. De ma d.u. ránéztem a tápra is.
    FSP Raider 550W tápom van és így néz ki az ATX connectora:

    Jó-e ez úgy, hogy az egyik pin-nél nincs vezeték? Esetleg FSP sajátosság? Mikor betettem anno a gépbe nem jött elő azonnal a hiba. Legalább egy év kellett hozzá. Azért lenne fontos, mert ha nem ez a gond, akkor valszeg alaplap....
    Köszi a segítséget és a válaszokat!

    Konfig:
    Asrock 970 Extreme3
    AMD FX-8350
    Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HyperX Fury Black HX318C10FBK2/8
    FSP Raider 550W
    Asus GeForce 750Ti-OC-2GD5
    2x1 TB HDD
    OCZ Vertex 3 SSD 120 GB

    [ Szerkesztve ]

    Thinking sucks.

  • csabba74

    csendes tag

    Üdv mindenkinek!
    A közel 3éves Corsair CX430-as tápom csak akkor hajlandó elindítani a konfigot(i5-3570K;Z77 chipset) ha egy videokari is rá van csatlakoztatva (gondolom a nagyobb terhelés miatt).Amikor még a 2500K proci volt a lapban,nem volt ilyen problémája,bár kis terhelésen már akkor is sípolt-cicergett.
    Hozzáértőktől szeretném megkérdezni,érdemes lenne-e javíttatni?(költségek miatt)
    Vagy inkább egy új FSP- t a gépbe,és kész :DDD
    Köszi

  • m0rd0k

    senior tag

    Sziasztok!

    Olyan gondom van,hogy szarakodott a tápom(FSP 400W PFC),és már el se indította a gépet,kaptam havertól egy noname 450W os tápot. Azzal eindult a gép,de nem volt meg az alaplap sípolása,kép se volt. Aztán kivettem a vgat,visszatettem,úgy jó volt 2 percig,leállt és következő bekapcsolásnál megint nincs kép. A régi tápot másik gépbe is próbáltam semmit nem csinált abban sem,tehát az tuti rossz. Lehetséges hogy ez a Noname Táp hiába 450 Wattos nem bírja el a gépem és azért csinál ilyet? A noname tap pontos neve: M-Tech KOB AP4450XA

    Konfigom: Gigabyte GA-EP35-DS3L,Intel Core 2 Duo E8400 (E0) @3,8GHZ & Coolermaster Hyper 212,KingMax 4x1 GB DDR 2 (1066 mhz)(dual,symmetric),Gainward HD4850 (512MB),Samsung SpinPoint F3 1TB HD103SJ,Samsung SpinPoint F2EG 500GB HD502HI,TSSTcorp CD/DVDW SH-S182M IDE,Pioneer 216DBK SATA

    Minden szinten,szinte minden.

  • kasza blanka

    aktív tag

    Üdv

    a következő lenne a problémám: adott egy Gigabyte Superb 460W (FSP 400W), anno 5-6 éve elég népszerű volt, itt ajánlották. Egy Asus M4A785TD-V EVO + Phenom II X4 kombót vitt évekig. Az alaplapon 1x4-es tápcsati van/volt a CPU-nak.
    Gép le lett cserélve, táp is igaz, de próbálgatásoknál rá lett dugva ez is az újra (1366+Xeon 5660). Meg se mozdult. Ezen a lapon 2x4es tápcsati van CPU-hoz. Ezután próbaként rádugtam a GA-880GMA UD3H-mra, amiben szintén egy phenom II volt - tápon 2x4-es tápcsati a CPU-nak, de egy régi 300W-os Enermax táp hajtja úgy, hogy csak 1x4 van rádugva és az ATX power csatiból is csak 20(régi a táp, ennyi van rajta, a + szabadon marad) és lazán megy. Viszont a Gigabyte Superb meg se mozdul vele.

    Ezután elkönyveltem úgy a dolgot, hogy a Giga táp nem hajlandó olyan lapot meghajtani, amin 2x4-es tápcsati kell a CPU-hoz, majd visszaraktam és még 2 hónapot ment az ASUS lappal meg egy X3-mal, minden gond nélkül. Lap elkelt, gondoltam rádugom egy AM2-es kombóra, amin szintén csak 1x4-es tápcsati van.
    Asus M2N+Athlon X2 6400 - Led világít, ventik pörögnek, de még sípolásig se jut el, nem postol a gép.

    Mi lehet a probléma? Mitől függ, hogy ez a táp mivel hajlandó menni és mivel nem? (a táp szerintem hibátlan, hisz van olyan kombó amivel megy, szóval itt vmi felépítési gond lehet, vagy nem tudom)

    Van 2 12V-os ág, egy 15 és egy 14A-es. Hál'istennek külön színnel van jelölve, és az egyik ág csak az 1x4-es CPU tápcsatira van rávezetve(sárga), a fehérrel jelölt 12V-os ág megy az ATX power csatira és a molex/sata HDD csatikra.
    Létezik, hogy a 15/14A nem elég az alaplapnak/CPU-nak? Egy régi 2600XT van a gépben, de videókártya nélkül is ezt csinálja. A régi enermaxxal kapom a sípolásaokat a videó hiánya miatt, tehát postol, a gigabyte-al nem.

    Vajon megoldódna-e a probléma, ha az ATX Power csatiból kihúznám az egyik fehér 12V-os vezetéket, és kicserélném a CPU tápcsatiban lévő egyik sárga 12V-s vezetékre, így a lap is és a CPU is kapna 12V-t mindkét ágból? Vagy ez nem járható út?

    Valaki, akinek volt/van Gigabyte Superb 460W-os tápja, találkozott hasonlóval esetleg?

  • süttyő

    tag

    Sziasztok!
    Adott egy fsp aurum gold tápegység. Annyi problémám lenne vele, hogy üresjáratban sípol, de amint egy kis terhelést kap azonnal elmúlik vagy egy pillanatra elhallgat. Pl.: ha egy új ablakot megnyitok böngészőben, akkor
    is elhallgat egy pillanatra, játék közben megsem nyikkan. Vga nincs a gépben. Mit lehet tenni ilyenkor? Esetleg a lapot nem szereti?

  • Csacse

    tag

    Sziasztok fórumtársak!

    11 Hónapja vettem egy be quiet Pure power 9 600 wattos tápot. Elismert táp itt a táp ajálós részlegen is fent volt. Már a Pure 10 es széri a van kint. FSP besővel rendelkezik.

    A problémám nagyon egyszerü: elkezdett magas frekvenvián sípolni. - Nem utom jobban leírni.-
    Kérdés hogy ez garis e vagy csak kiröhögnek vele?

    Üdvözlettel József

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák