Hirdetés

2014. december 22., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  USB gond

(#151) zalán79

zalán79
(újonc)

sziasztok nem tudom hogy jó helyre írok!!!van egy Hama AC-100 webkamerám régen használtam és nem találom a telepítő CD-t és bárhova bedugom azt írja ki hogy az 'USB ESZKÖZT NEM LEHET FELISMERNI' tudna esteleg valaki segíteni hogy tudom megoldani ezt a problémát???!!!előre is köszönöm.
Üdv Zalán

(#152) Mario88

Mario88
(kvázi-tag)

Sziasztok!
A megfelelő vezérlőkártyán kívül van még valamilyen hardveres követelménye (pl. alaplap) annak, hogy menjen az USB 2.0? Régi gépemet szeretném ezzel feljavítani, 2-3ezer nem nagy összeg érte, ha működik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#153) cintula187 válasza dokee78 (#149) üzenetére

cintula187
(őstag)

NEked megoldódott a gond? Nekem még mindig nem másol nagy fájlokat rá.

(#154) Blizz

Blizz
(senior tag)

Sziasztok,nekem lenne egy problémám, kb 1hónapja nem jó egyik usb bement se,nagyon lassan másolok mp3ra vagy pedig dvdröl a vinyóra vkinek vmi ötlete lehet hogy miért van ez?

(#155) csigafej

csigafej
(tag)

sziasztok,

problémám lenne:
van egy 16 gb-ás kingston datatraveler pendrive-om ami a vistás (hp pavilion) notimon szépen működött kb 2 hónapig, azután megmakacsolta magát és nem lehet a pendrive-ra másolni kb 3-4 megánál nagyobb fájlokat, mert iszonyúan belassul, majd lefagy. csak ezen a gépen nem működik, más gépeken (xp) szépen lehet rá másolni, már próbáltam a HP-sokat, Kingston-osokat, egyik sem tudott érdemileg segíteni. formáztam már mindenféleképpen, NTFS-re FAT32-re, nem segített...

Esetleg itt valakinek nincs ötlete?

köszi előre is,
üdv: Gyuri

(#156) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

csigafej, Blizz:

HD tune, al teszteljétek a pendriveotok sebességét, majd nézzétek meg másik gépben vagy portban

[ Szerkesztve ]

Nem igérek semmit..... de azt betartom..

(#157) csigafej válasza Jarod1 (#156) üzenetére

csigafej
(tag)

semmi hibát nem ír ki a progi és szép gyors adatokat mér, de másolni mégse tudok rá vista alatt ):

(#158) cintula187 válasza csigafej (#157) üzenetére

cintula187
(őstag)

Nálam is még mindíg ez a probléma.

http://kepfeltolto.net/files/ys9046rtzu9383l5m4on.jpg

Nálad is ez a hibaüzenet?

(#159) cintula187

cintula187
(őstag)

Update. HD tune al a benchmark nem tudott végig futni mert read error van és az error scan is 9,6 % damaged block ot mutat. Akkor ez gariztatás igaz?

(#160) Jarod1 válasza csigafej (#157) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

képet linkelj, milyen írási olvasási sebességet mér?

(#161) Jarod1 válasza cintula187 (#159) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

gariztatás, milyenre van formázva fat32 re?

(#162) cintula187 válasza Jarod1 (#161) üzenetére

cintula187
(őstag)

NTFS re van formázva természetesen a nagyobb fájlok miatt.
De úgy hogy ha nem gyorsformázom akkor a formázás kellős közepén kifagyasztja az oprendszert

[ Szerkesztve ]

(#163) Jarod1 válasza cintula187 (#162) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

hát szerintem próbáld fat32 re formázni, ugy tudom a winyókat célszerű ntfs re formázni...

(#164) cintula187 válasza Jarod1 (#163) üzenetére

cintula187
(őstag)

fat32 -re 4 gigánál nagyobb fájlokat nem lehet ráhuzni. És nekem ez a lényeg mert 4 ill annál nagyobb HD filmeket húznék rá.

(#165) Artika

Artika
(senior tag)

Üdv
Webkamerával (usb) kapcsolatban a következő a 2 gondom:
-Asztali gépen skypolás elindításakor nem jelenik meg a kép és kiírja hogy a sávszélesség nem elegendő.
(alaplap Asus MN2 SLI)
Mit lehetne tenni?

2.
Gembird cam 55 webkamerát nem tudok feltelepíteni a laptopomra (nem fogadja el a saját driverét :O )
Lehet hogy csak béna vok hozzá???
HLP PLZ

Az idegbaj öröklődő betegség. Én is a gyerekeimtől kaptam...

(#166) csigafej válasza Jarod1 (#160) üzenetére

csigafej
(tag)

hello,

az alábbiakat mérte:

[link]

köszi

[ Szerkesztve ]

(#167) Jarod1 válasza csigafej (#166) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

kicsit nagy az ingadozás,[link]

USB 2.0-s portba van dugva?

[ Szerkesztve ]

(#168) csigafej válasza Jarod1 (#167) üzenetére

csigafej
(tag)

igen, persze usb2-be van dugva...

(#169) Jarod1 válasza csigafej (#168) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

próbáld meg fat32-vel( előtte azért ments le mindent) és úgy 1 tesztet, a error scant is futtasd.

(#170) gtamate2

gtamate2
(őstag)
LOGOUT blog

sziasztok!
Van egy 2gb-os USB-m, vagy 1 hete rámásoltam pár adatot p3-mas laptopra feltelepítettem aztán az utolsó telepítőnél már hirtelen nem érzékelte az usb-t vagyis érzékeli de ha valamilyen adatot akarok olvasni róla akkor hirtelen mintha nem érzékelné. Most próbáltam leformázni de végigmegy és amikor 100% lenne hirtelen akkor is lekapcsol és nem sikerül megformázni sem. Valaki tudna segíteni?

In love with Alcatel Idol 2S

(#171) gtamate2 válasza gtamate2 (#170) üzenetére

gtamate2
(őstag)
LOGOUT blog

megpróbáltam HP USB Disk Storage-vel leformázni de azt írja "Device media is write-protected" tehát írásvédett? azt meg hogy tudom megszüntetni?

In love with Alcatel Idol 2S

(#172) cintula187

cintula187
(őstag)

A szervízbe kiderült amint elkezdték vista alatt tesztelni a 16 gigás kingston pendrive -ot, hogy hibádzik. Csere vagy levásárlás. Úgy döntöttem inkább ráfizetek egy 250 gigás WD passportra. Ez jó ötlet?

(#173) MATEO6600

MATEO6600
(senior tag)
LOGOUT blog

Hali!

Mi a teendő akkor, mikor először csatlakoztatok egy USB-s eszközt a gépbe, és felismerés közben kihúzom? Mert azóta nem működik a cucc... Win telepítés már többször is volt.

(#174) ArchElf válasza MATEO6600 (#173) üzenetére

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Milyen "cucc"?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#175) MATEO6600 válasza ArchElf (#174) üzenetére

MATEO6600
(senior tag)
LOGOUT blog

Egy Ps3as GH3 kontroller vevő. Eddig tökéletesen működött, most felismerés közben lett kézileg eltávolítva, azóta nem müxik...

(#176) ArchElf válasza MATEO6600 (#175) üzenetére

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha a Ps3-ban sem megy, akkor kuka - esetleg ha még aktuális, akkor vissza gariba, és azt mondod, hogy előző nap még működött...
Amúgy ilyet még nem tapasztaltam sztenderd PC-s eszközöknél. Volt már olyan hogy a nyomtatót húztam ki felismerés közben, de van egy laptop hdd adapterem, aminek nem minden gépen elég a táp - az tipikusan ki szokott kapcsolni "felismerés" közben.

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#177) kiki22

kiki22
(senior tag)

sziasztok van vmi megoldas az usb savszelesseg elfogyasara?

(#178) ArchElf válasza kiki22 (#177) üzenetére

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hol fogy el, milyen sávszél? Nem tudsz elég gyorsan másolni usb-s merevlemezről, vagy pendrive-ról? Ha igen, milyen sebességgel megy most a másolás?

AE

(#179) Artika válasza ArchElf (#178) üzenetére

Artika
(senior tag)

Nekem pl webcam csatlakoztatásná írja ki és nem tudok skype olni.... :O

(#180) kiki22 válasza ArchElf (#178) üzenetére

kiki22
(senior tag)

ez usb hangkartyanal irja ki.eddig logitech g35 om volt.semmi goind nem volt vele .vettem egy razer megalodont es ekkor jottek a bajpok
.egyszere nemtud hangot kiadni es mukodtetni a mikit.vagy az egyik vagy a masik nem ertem.gondolkoztam uj alalap beszerzesen az talan megoldana a gondom.bar jobb lenne nem szerelgetni :d

(#181) ArchElf

ArchElf
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez nem lehet tápellátási hiba? Nekem is szokta csinálni laptopban, hogy a párosban levő usb portoknál, ha az egyikben van egy egér, a másikban meg a mobil merevlemezem, akkor néha kikapcsolja az egeret és csak kihúz-bedug után működött. Meg kellene próbálni külső - saját tápellátással rendelkező usb hub-ban kipróbálni, esetleg, ha kettőnél több usb port van, akkor nem egymás mellé (alá) tenni őket.
Másrészt szintén laptopban lehet power management probléma is (akkuról üzemelve, lehet, hogy nem hajlandó kiszolgálni az 500 mA-t - ennyi ugyanis egy hub maximális terhelhetősége).

AE

(#182) kiki22 válasza ArchElf (#181) üzenetére

kiki22
(senior tag)

rendes asztali pcne all vfent ez a gon .egy pci bovito kartyas megoldasra gondoltam az hatha segiten.csak gondoltam tud vki vmi egyszerubbet itt :D

(#183) Drizzt

Drizzt
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ez nem gond, hanem kérdés inkább. ;)

Szóval az egyik:
- Usb-kábel hosszabbító usb 1,1.1, 2-höz ugye egyfajta van, a kábel típusa ugyanaz mindegyik szabványnál?
- 16 gigás usb-k közül mi az, ami nem túl drága, s a lehető leggyorsabb? Maximum 12e forintért?

(#184) khalox válasza Drizzt (#183) üzenetére

khalox
(őstag)

A kábel ugyanaz, csak esetleg a csatlakozó különbözhet a végén (van A, az a lapos, meg B, az a négyzetszerű). A szabvány az eszköztől függ, ami rá van kötve, meg az alaplaptól, hogy mit támogat, (Az átviteli sebesség más).

(#185) hidaipetya

hidaipetya
(újonc)

sziasztok. van egy usb-s fülesem, és egy usb-s egerem. valamiért a 2 együtt nem működik a gépemen (ez csak egy bizonyos usb-s egérnél van így). ha csatlakoztatom az egeret, a fülhallgató recseg és iszonyúan torzít. Külön külön mind a kettő tökéletesen működik. valami ötlet?

(#186) slake87

slake87
(lelkes újonc)

Sziasztok, vettem a minap egy usb-s külső 2,5-ös racket meg egy 2,5ös winyot hozzá, de ha rádugom csak egyszer felvillan és kakukk :((( ...vkinek 5lete h mi lehet a gond?masteron van szal elvileg yónak kéne lennie :F

Every breath makes me closer to my least....

(#187) pincehely válasza slake87 (#186) üzenetére

pincehely
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Helló!
Nem lehet, hogy a vinyók nem szeretnek Siófokon lenni.
Vagy a Cliokat nem szívlelik.
Ezt neked kell tudni. :C
Üdv Andris

http://kefetemap.deviantart.com/

(#188) slake87 válasza pincehely (#187) üzenetére

slake87
(lelkes újonc)

Bann-t neki :DDD :C

Every breath makes me closer to my least....

(#189) pincehely válasza slake87 (#188) üzenetére

pincehely
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem hiszem, h az menni fog:)
Mire fel?
ÍEz egy fórum,ha sztem a ciló a hibás, akkor hát szten az :K

(#190) pincehely válasza slake87 (#188) üzenetére

pincehely
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szerintem nem az USB gondok topicban keresgélj!

(#191) Saint

Saint
(fanatikus tag)

sziasztok skacok ,,, keresgélek olyat, hogy mini /mikro/ usb anya,, vagy kivezetés is jó lenne,, az a lényeg, hogy szerelhetö legyen,, nekem csak a csatlakozó kéne,, létezik olyan hogy mini usb hosszabitó,, aminek az egyik vége apa , a másik anya de mini usb-be?? nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segiteni..

Köszi szépen....

vagy ha lehet venni szerelhetö csatlakozót az is jó lenne....majd megforrasztom én a kábeleket...

:C

Ezt keresem

[ Szerkesztve ]

Asus P6T DELUX I7-965EX, 6GB Corsair 1600, 480 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, IpodTouch 2 db 64GB, 32GB, Popcorn A-410, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#192) benyozje

benyozje
(újonc)

hi

újraraktam az xp-t(SP2) a gépen de amikor a wlan adaptert csatlakoztattam, nem ismerte föl az eszközt. A múltkor ezt úgy oldottam meg h letöröltem az usb gyökérhubokat és újraindítottam a gépet, utána már jó volt. De most ez nem sikerült és mindig ismeretlen eszköznek tekinti. Van vmi ötletetek h tudnám ezt megoldani?

válaszotokat előre is köszönöm!

(#194) Artika válasza mpepe20 (#193) üzenetére

Artika
(senior tag)

Üdv
Hol lehetne USB csatlakozót szereltetni (és milyen áron) egy egérre(Terratec Mamba) mert zárlatos lett tőben a csati (Terratec Mamba)

(#195) Saint válasza Artika (#194) üzenetére

Saint
(fanatikus tag)

szia vegyél egy usb hosszabitót és vágd le a végét, és forraszd be az egérbe a kábelt, én is igy csinálom ha valami megtörik.. szia

Asus P6T DELUX I7-965EX, 6GB Corsair 1600, 480 GTX , Codegen S101, Sata 6 SSD, IpodTouch 2 db 64GB, 32GB, Popcorn A-410, Asus Transformer Book T100Ta 64GB+500GB, FULL-FULL VIZ Hűtés..

(#196) psyho777

psyho777
(tag)

hali

nekem olyan gondom van hogy az usb fel le csatlakozik minmtha ki be húzgálnám az ajzatból nem lötyög meg semmi.. csak mintha ki be húzgálnám
minden egyes alkalommal felismeri és kb 10 ms erc után ledobja.. mi lehet a gond??

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#197) Saint válasza psyho777 (#196) üzenetére

Saint
(fanatikus tag)

szia próbálj meg egy új drivert feltolni, vagy a lapon biost frissiteni, nekem is volt régen egy p4-es lapnál ilyen és a bios updgrade megoldotta a problémát.... szia

(#198) psyho777 válasza Saint (#197) üzenetére

psyho777
(tag)

hát jó csak f***ok mit atom hogy elcseszem .. ugyerbár egy floppyt nem oylan nehéz tönkretenni és tugytudom hogy csak floppyról lehet frissiteni biost..:S

[ Szerkesztve ]

Nemtudok helyesen irni, kéretik mindenkitől ne szivasson ezzel!!! BRUTAL NUTRITION ...,,The easy day was yesterday˝... || pls válaszolni a pm-ekre ...||

(#199) Saint válasza psyho777 (#198) üzenetére

Saint
(fanatikus tag)

nem éppen,, mit akarsz frissiteni? gondolom alaplap, azt lehet vinyóról is, már ha az alaplap tudja, de a legtöbb laphoz van windows-os updgrade, egyböl a windows-ból lehet a biost frissiteni,, milyen márkájú az amit frissiteni akarsz,, szia

(#200) nightcore

nightcore
(újonc)

Hello!
Nem tudja valaki esetleg, hogy a notebookom, a külső dokkolót(freecom hard drive dock) nem hajlandó se e-sata, se usb-s módba felismerni és kezelni??? Felismer a win 7 mint háttértárvezérlőt valamit, ami valószínűleg a dokkoló, de nem képes rá semmilyen vezérlőt letölteni. Vagy lehet hogy az lenne a gond, hogy a vinyó amit belerakok nem volt még soha használva és még teljesen formázatlan? Bár nem hinném.... valaki segítsen pls!

(#201) Saint válasza nightcore (#200) üzenetére

Saint
(fanatikus tag)

szia lehet, hogy még particionálatlan a vinyó,, egy partition magic program-mal lehet rajta segiteni, vagy ha e-satán dugod be, de talán usb-n is látja az alaplap indulásnál akkor egy hirens-boot cd-vel is le helet particionálni ha nincs innen le tudsz tölteni

[BOOT CD],, remélem segitettem.. szia

[ Szerkesztve ]

(#202) geprombolo

geprombolo
(senior tag)
LOGOUT blog

Kollégám áthozott egy gépet, az USB-vel van némi gond: első bekapcsolásra működik, hiba nincs, addig megy, amíg ki nem kapcsolom. Lehet, hogy már a következő bekapcsoláskor (ez változó) már azzal kell szembesülnöm, hogy az USB nem megy, pontosabban érzékeli a rádugott cuccot, de nem ismeri fel, nem képes a drivereket betölteni. Ez a dolog megy másfél éve, az alaplap szinte új volt, amikor ezt a dolgot elkezdte produkálni. Volt több XP is telepítve, meg Win7 is, mindegy volt, a hiba kibújt. A legkönnyebben úgy jön elő a hiba, hogy kinyomom készenlétbe. Egy másik dolog, hogy a hiba csak néhányszori teljes áramtalanítás (értsd: kihúzom a 220-ból) után szűnik meg. Az alaplap egy Gigabyte GA-8VM800PMD-775, VIA chipsettel. Hyperiont a legfrissebbet tettem fel a tegnap, semmi nem változott. A gyártó oldalán megnéztem a BIOS frissítéseket, nem hiszem, hogy érdemes volna lecserélni a jelenlegit. A winyó hibátlan, a windows néhány hetes. Köszi
#200 nightcore: a winyód nagy valószínűséggel formázatlan. Csatlakozom az előttem szólóhoz.

[ Szerkesztve ]

A Galaktikus Pingvinbirodalom Uralkodója és a Káosz Birodalmi Pingvinalakulat tagja. Játszani és játszani hagyni! *bzssssssssssssüüüü* (lézerkard kivonva)/by Drakoo/. Lubuntu 12.10. cmd: Ping Win!

(#203) user12 válasza geprombolo (#202) üzenetére

user12
(fanatikus tag)

Hűha....ez valami fizikai (elektronikai) probléma lesz.... :(
PCI-os USB kártya...tesztnek jó (hátha a tápegység kínlódik), de ha azzal jó, és nem szeretnél alaplapot cserélni, maradhat is benne.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#204) user12 válasza nightcore (#200) üzenetére

user12
(fanatikus tag)

Nem ismerem azt a kütyüt..esetleg nem kell neki plusz táp (amire gondolok...az elektronikát még meg tudja hajtani a port árama, de a lemeznek már nem elég)?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#205) z83gnj

z83gnj
(újonc)

Üdv Mindenkinek!

Olyan gondom lenne, hogy van egy usb-s egér WinXP Sp3 alatt tökéletesen működik, addig, amíg nem csatlakoztatok egy pendrive-ot. Utána az egér addig nem hajlandó működni, amíg a pendrive-ot el nem távolítom. Más usb-s eszközök tökéletesen működnek, csak az egér pendrive párosításssal van gond.
Alaplap: ASRock K7S8XE legfrissebb biossal.
Valakinek van valami javaslata? Ötlete?

Üdv: Ákos

Samsung Galaxy 3 -> Google Nexus S -> Google Nexus 4 (CM10.2.1 Stable)

(#206) Jarod1

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv!

Karácsonyra kaptam 1 a linken látható digitáls képkeretet és annyi probléma van vel hogy ha rákötöm az USB 2.0 slotra A PC-n akkor az írási sebesség 7-800 kb/s.
bármi más működik rendesen ugyanazon a porton

tudtok rá valami megoldást?

http://www.edigital.hu/Digitalis_fotoalbum/HANNSpree_SD8073MR_8_digitalis_fotoalbum_2_cserelheto_elolappal-p44340.html

(#207) zsborbas válasza z83gnj (#205) üzenetére

zsborbas
(fanatikus tag)

Nálam is van most egy ilyen lap újratelepítésre, de nálam az egér működik, a billentyűzetet 'felejti el' a gép ha rádugom a pendriveot. Én is frissítettem a biost legújabbra, de nem segített. Az a gyanúm, hogy az előző tulaj akitől ismerősöm vette a gépet, túlterhelhette a portot és már nem tud 500mA áramot leadni portonként a chipsetbe integrált usb vezérlő. Egy megoldást látok erre, pci-os usb vezérlő.

[ Szerkesztve ]

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#208) Flomaster88

Flomaster88
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Van egy problémám az USB pendrive.okkal. Szinte bármilyen pendriveot bedugok a gépbe, nem akarja beolvasni, akár a ház elejébe akár a hátsó portokba dugom. Azért szinte, mert van olyan pendrive ami müködött de csak 1-2.. Pl ha a nokiámat csatlakoztatom a géphez adatkábellel azt felismeri és gond nélkül tudok másolgatni a memória kártyára. Pendriveok esetén pedig nem működik. És bajuk sincs mert más gépben hibátlanul müködnek. Illetve gondolhatok esetleg talán virusra. Pl minden pendrivra feltesz egy autorun.inf filet. Hallottam korábban hogy ez valamiféle virus lehet. A víruskereső programok pl Avast nem jelez virust. Korábban jelzett, de már ujra lett telepitve a gép formázással. És most se ismeri fel a pendrive-okat, illetve ráteszi az autorun.inf-et, ezt másik gépen szokta kijelezni. Egyébként a pendrive-ok kingstonok. De biztos hogy semmi bajuk, valami a géppel van. Esetleg vmi alaplapi hiba, vagy valami. Egyszer régebben kiírt egy olyat is hogy I/O eszközhiba. Vírust mondom már nem talál a víruskereső.

A válaszokat előre is köszönöm! Üdv. Flomaster88!!

(#209) redaizoltan válasza DopeBob (#6) üzenetére

redaizoltan
(lelkes újonc)

Általában piros,fehér,zöld,fekete a kábelek színei.Ez az eredeti szabványnak megfelel.Ha viszont szigetelve van, akkor érdemes letesztelni egy másik gépen, így rájöössz, hogy a gép, vagy az USB rakoncátlankodik-e.Esetleg a Windows nem buherált?Nem mindegyik féle ismeri fel az USB-hídat, ezáltal vagy nagyon lassan, vagy sehogy nem müködteti őket.Sok sikert

A számítógép nem az élet,csak az életünk egy része... http://mesterszerviz.hu

(#210) Meghivott

Meghivott
(fanatikus tag)

Hi, mai gondom:
bármelyik usb csatiba dugok bármilyen eszközt, nem ismeri fel,
A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43) -ot ír ki a rendszer.
Kitöröltem az összes eszközt az usb vezérlők alól, majd hardv.vált. keresése, de ugyanaz a végeredmény.
Kérdés: alaplap ment galyra?
: ez befolyással lehet a többi eszközre, azaz cseréljem feltétlen az alaplapot?
Köszi

(#211) Ralphus

Ralphus
(újonc)

Üdv Uraim!

A gondom a következő lenne:

- Logitech MX610 USB kis fogadó egységének (2,4 Ghz USB stick) a belseje elrepedt

Van erre valami mód, gyógyítható? Gondolom a forrasztott áramkör sérülhetett meg.

Válaszokat köszönöm előre is.

Üdv, Ralphus

(#212) Ralphus

Ralphus
(újonc)

Nyomtatott nem "forrasztott" elnézést. :))

(#213) SzalaiG

SzalaiG
(PH! addikt)

Miért-mitől lehet az, h hol megy az usb hol nem? Alaplap hiba vagy táp? :F

(#214) Steve1979

Steve1979
(lelkes újonc)

sziasztok,

van egy kb 6 éves SEITEC USB 2.0 hagyományos egyszerű pendrive-om.
a gond, hogy ha rátöltök valamit az sok esetben hibás lesz.
pl: program telepítés közben elakad, vagy kb 100 képből 10 hibás stb

leformáztam már nem egyszer mindenhogy, nem segített...

lehet még vele valamit csinálni szerintetek?

KERESEK COMMODORE GÉPEKET, FLOPPY MEGHAJTÓKAT, EGYÉB KIEGÉSZÍTŐKET ! FŐLEG COMMODORE 128 ÉS AMIGA ÉRDEKEL !

(#215) senkimester

senkimester
(újonc)

Üdv mindenkinek!

2 hete vettem egy 16 gb-os GT-t. Win 7 alatt remekül szuperál, viszont xp alatt se olvasni se írni nem tud.Eleinte működött, de most csak megkezdi a folyamatokat és pár másodperc múlva ledobja a pendrive-ot majd újra felismeri. Nagyon idegesítő. A Corsair fórumain ajánlottak egy SDFormatter nevű progit. Miután ezzel formáztam az első írás-olvasás sikeres volt. Kezdtem megörülni viszont aztán ismét előjött a hiba.

amit még észrevettem:
Amikor az említett probléma előjön akkor az eseménynaplóban megjelenik a disc 51 hiba.
Kb. 20x naplózza ugyan azt egymás után.
A gépen egyébként van SP3. Próbáltam frissíteni az USB drivereket is. Az uninstaller látja feltelepülve az új drivert, de az eszközkezelőben a régi verzió van listázva. Lehetséges hogy nem írta felül a régieket?

Frissítettem még az alaplapi (asus A8V deluxe) drivereket is. A disc 51 miatt kábeleket cseréltem.

Most már totál tanácstalan vagyok.

Ha valakinek van valami ötlete az legyen szíves ossza meg velem!

Egyébként más gépen működik a pendrive és az enyémen is fut minden más amit eddig próbáltam csak pont a sajátom nem akar. Nem tapasztaltam más eszközökkel sem problémát amik szintén USB-n keresztül kapcsolódnak a gépemhez.

(#216) vzs válasza Steve1979 (#214) üzenetére

vzs
(tag)

Szerintem semmit sem lehet vele kezdeni, eddig bírta. Túl van az élettartamán. Dobd ki, mielőtt fontos adatok is elvesznek.

(#217) Jarod1 válasza senkimester (#215) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

szia, ez ASus laptop? vagy asztali Gép?

(#218) Jarod1 válasza SzalaiG (#213) üzenetére

Jarod1
(PH! addikt)
LOGOUT blog

USB 5 V ja nem stabil tegyél rá 1 USB lámpát ha az vibrál akkor tuti az..

(#219) senkimester

senkimester
(újonc)

Asus eee 1005HA win 7-el, ezen gond nélkül megy a pendrive.
Az asztali gépemen vacakol amin XP van SP3-al. Egyébként az alaplap ASUS A8V deluxe.

Most a legújabb fejlemény az, hogy CD-s Vindóz alatt írt és olvasott egy ideig teljes sebességgel. Aztán jöttek a hibák itt is. Miután jelentkeztek a hibák akkor a CD-s vindózon levő Total commander már a kingston pendrivot sem ismerte fel. Egyszerűen nem jelenítette meg egyiket sem. Más file kezelők sem látták egyik pendrivot sem.

Pár perce SDFormatter-rel megint legyalultam a tartalmát a Corsairnak. Most az írás problémamentes. A sebesség 17mega fölé megy simán, viszont olvasás nem megy - ledobja aztán újra felismeri.

Most vadászok másik pendrive formázót, más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#220) senkimester

senkimester
(újonc)

Lefuttattam a HD Tune-t két gépen. Elég nagy lett a különbség:

Régi HP laptop (tényleg nem mai gyerek):

A már említett asztali gépem:

Azért volt olyan is, hogy z első 4 szektort jónak találta :C

A pendrive-ot Check Flash nevű progival is ellenőriztem az asztali gépen, de az nem jelzett hibát.

(#221) Sas madár

Sas madár
(őstag)

Sziasztok.
Ha egy alaplapon csak a lassabbik régi verziós usb port van .(ezt mindig a win írja ha csatlakoztatok valami eszközt rá)
pl: pci-os vagy csak hátsó kivezetéses usb-t teszem amit az alaplapon lévő bővítő tüskékre csatlakoztatom azzal lehet USB 2.0 -át a gyorsabbik verziót létrehozni ilyen régi alaplapon?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#222) Sas madár válasza Sas madár (#221) üzenetére

Sas madár
(őstag)

Hát ez sem sűrűn látogatott hely...megoldódott már nem aktuális a kérdés.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#223) ekarcsika válasza Meghivott (#210) üzenetére

ekarcsika
(újonc)

Hello!

kaptál vmi választ ,nekem ue. a problémám az mp3lejátszónál....
negköszönném ,ha irnál...

(#224) Pochee

Pochee
(lelkes újonc)

csáo.tud valaki Usb drivert mostani laptophoz ...az usb-s hangkarim recseg : :O

Peace not war

(#225) horicsa6

horicsa6
(újonc)

Sziasztok bocsi nem igazán tudom hogy hova kéne írnom a problémám.
Az a helyzet hogy nagyon kéne a pénz és eladnám a gépem viszont nem működik rajta 1db USB sem :S "Intel(R) N10/ICH7 Family USB2 Enhanced Host Controller - 27CC"
Alatta 8 db unknow device van. nincs bedugva pednrive semmi az USB be.
Probáltam a chipset frissitését telepítését. Újra raktam a gépet semmi változás sajnos így nem igazán tudom eladni. Másfél éves gép Intel alapú. Hátul 4 DB elől 2DB USB van 1iksem jó ha rá dugom az mp3am villog szóval áramot kap de itt meg is állt a tudomány. Egésznap googlezek és próbálgatok minden félét de semmi változás!
VALAKI SEGÍTSEN NAGYON FONTOS LENNE.
Aki segít megoldani a problémát meg hívom 1 sörre ! :) Üdv Ricsi

Rendszer Infó OP rendszer Windows 7 32 Bit
ASrock g31m-vs2 alaplap. Sajnos a pci USD kártya nem megoldható mert 1 db slot és ott pedig a hanghártya van. :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

(#226) Nel

Nel
(újonc)

Sziasztok!

Olyan problémám van,hogy az egyéb eszközöknél Usb device jelenik meg egy sárga kérdőjellel amikor bedugom a telefonom

Valaki tudna segíteni,hogy mi lehet a gond?

(#227) mokiber

mokiber
(tag)

sziasztok,

az új alaplapomon van usb3 és usb 2.
a régi usb pendrivomat csak az usb2-s látja.
ezek szerint az usb2-es eszköz csak usb2-n fut?
azt hittem az usb3 látja mind a 2-es mind a 3-as eszközt.

(#228) disco-fan válasza Nel (#226) üzenetére

disco-fan
(újonc)

Szia frissítsd USB gyökérhub-ot

(#229) mokiber válasza mokiber (#227) üzenetére

mokiber
(tag)

esetleg valaki?

(#230) ujgergő

ujgergő
(újonc)

Sziasztok !kaptam németből egy uj verbatim 53029 500gb hdd-t de nem megy usb 2.0 án ezt irja ki : a windows leállította az eszközt mert az problémákat jelzett. (kód 43) usb!de 3.0 án tökéletesen müködik mi lehet a hiba?
előre is köszönöm a válaszokat!

(#231) Tamás88

Tamás88
(őstag)
LOGOUT blog

Jó estét kívánok!

Lenne egy nagy problémám. Már jópár éves a gépem, alaplapja MSI K9A2GM-F V3, a tápja pedig Gigabyte 720W. A gond az, ha a hubra csatlakoztatott eszközök, ami inkább a wifinél jön elő (a hubra wifi, nyomtató, bögre melegítő és vezeték nélküli egér/billentyű vevő van rákötve). Mi okozhatja a problémát? :(

Elírtam, nem a hubra van rákötve, hanem közvetlenül a gépre, amúgy még található rajta Bluetooth is.

[ Szerkesztve ]

Az illegális Windows használata ugyanolyan, mint bliccelés a BKV-n. Mindkettővel kárt okozunk. "Nekem system ini nem engedi, azt írja kérjek engedélyt tőle!Hogyan, térden állva" [by: pusihusi]

(#232) umenhoffer92 válasza Tamás88 (#231) üzenetére

umenhoffer92
(lelkes újonc)

.

(#233) arnyekxxx

arnyekxxx
(őstag)

usb-szakértőkhöz fohászkodok válaszért.

A gépre dugott minden usb-s cucc jól működik, telepítve is van, mégis pár mpenkent jelez a win egy ismeretlen új usb eszközt amit nem ismer fel ezért leállít.

A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)

A request for the USB device descriptor failed.

(#234) arnyekxxx válasza arnyekxxx (#233) üzenetére

arnyekxxx
(őstag)

Tárgytalan, de x-akta marad, egy sima usb kábel amihez nem csatlakozott semmi, az akart állandóan települni, aztán persze nem tudott. Ma is tanultam valamit.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  USB gond
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.