Nem biztos, de parancssorba beírod, hogy bittornado.
Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.
(#451) Noddy válasza ballington (#450) üzenetére

Nem biztos, de parancssorba beírod, hogy bittornado.
Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.
(#452) Sianis válasza ballington (#450) üzenetére
Esetleg terminálból? 
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

ubuntu.... fuu na ez a nem gyenge 
Notira fel akartam rakni... d partició átméretezve és ezzel együtt kb 80 gb adat elveszítve... (ez nem úgy dolgozik mint az eddig általam ismert linuxok, hogy átméretezi de megmarad az adat....)
MBR végre helyrehozva... jó dolog ez a GRUB főleg az ERROR 17-es üzivel....
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||
Pedig pontosan megmondja, hogy mit csinál, sőt meg is kérdezi, hogy tényleg azt akarod-e. Itt az adatvesztésre gondolok.
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Én csak nyomtam automatikusan amit más linuxnál is kell, hogy melyik particiót méretezze át (egyébként mi a f.szért átméretezésről ír ha úgyis törli az egészet???) és itt az eredmény 
Még jó, hogy 2 gépem van így max pár program, film, zene veszett el a legfontosabb pedig az, hogy a jegyzeteim rajta vannak a másik gépen és pendriveon is 
Kényelem, ugye... megszokás kérdése az egész
Azért megcsinálhatták volna, hogy valóban átméretezze mint a suse, uhu és társaiknál...
Jah meg ha már a D-t ''méretezi'' át akkor a C particiót miért kell hazavágnia?....
Megzavarhatta, hogy notira akartam felrakni? + ha már átméretezéssel, telepítéssel megvolt akkor legalább indult volna el...
[Szerkesztve]
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||
Nem zavarta meg semmi ne aggódj! Desktop vagy Alter telepítővel csináltad? Mellesleg az biztos, hogy mielőtt hozzányúlna ténylegesen a lemezedhez, kiírja, hogy milyen folyamatokat fog végrehajtani. Érdemes nem becsukott szemmel telepíteni, el KELL olvasni, hogy mit ír ki a telepítő. Ha nem tetszik amit ír, akkor vissza lehet lépni és újrapróbálkozni.
MOD: Biztos nem zavarta meg, hogy notebook-ra telepíted.
Sianis
[Szerkesztve]
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Desktop telepítő, 6.10 egyenesen az ubuntu oldaláról (3,46GB).
Biztos kiírta és igaza is van csak elkényelmesedtem
De akkor is.... nagy meló lett volna az átméretezést megcsinálni... nem is átméretez hanem particiót töröl, a szabad helyből pedig ami ki van jelölve neki létrehozza a 2 particióját... ezt felénk nem átméretezésnek hanem inkább újraparticionálásnak hívják...
Noti nem noti hiába törölt 2 particiót is 1 átméretezése helyett bebootolni nem volt képes.... elsőnek 17 majd 24-es hibakóddal állt le a grub amit ugye saját maga telepít és konfigol a telepítés végén.... (2x telepítés után jött a 17-es kód vagy fordítva és az elsőnél? passz...)
Mindenesetre a C meghajtót még helyre tudtam állítani Hirens Boot CD-vel majd MBR rebuild és megy is...
Eddig jó tapasztalatom van a telepítős ubuntuval....
Suliban a tanár meséli, hogy milyen stabil... az én gépemen kb 10%-nál leáll a kis csík töltéskor... király...
Itthon is remekel...
Live Ubuntuval ha jól emlékszem nem volt ilyen gondom 
Telepítés közben pedig amikor a wlan kártyát felismerte a notiban és elkezdte beállítani a hálózathoz már nagyon tuti rendszernek ítéltem meg.
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||

ubuntu.hu:
''Merevlemezünk partícionálása következik. Itt jobban oda kell figyelnünk, el ne rontsunk valamit, mert az katasztrófális következményekkel járhat a már meglévő operációs rendszerünkre. Ha először tesszük ezt, bízzuk a telepítőre, azaz válasszuk a ''Szabad hely automatikus particionálása'' pontot.De ha már van egyéb operációs rendszer a merevlemezen pl: windows, akkor érdemes saját kezüleg elvégezni a partícionálást. A linuxnak kell egy gyökér partíció (root) és egy csere partíció (swap).''
Alá tudom támasztani 
A megoldás pedig az, hogy egy normális particionál progival át kell méretezni az adott particiót (pl pm8 ami ugye nem töröl mindent és nem úgy méretez, hogy xy szekortól fogom és levágom ami nekem kell...) és utána kell csak rászabadítani az ubuntut
Vszeg ezt fogom csinálni bár a GRUB hibája számomra nem ismert... 2x sem akart működni 
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||
A te problémád a következő dolgokból adódik:
- Alapesetben az Ubuntu telepítő nem képes NTFS partíciót átméretezni. Ez bárki elvárhatná tőle, de ennek technikai problémái vannak, talán még jogi is.
- Van erre Linux-os megoldás, de alapesetben aki Windows mellé telepít, csináljon helyett Windows alól = 100 % -os biztonság.
Készül egy olyan telepítő, ami Windows alatt is képes lesz futni, tehát valószínűleg ezzel megszűnik ez az átméretezéses, adatvesztéses probléma.
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Akkor értem miért volt baja a C-vel is... ugye az MBR-t oda mentette (másodjára a saját particióját aktívvá téve és az MBR-t oda rakva sem ment na mind1)... akkor ami NTFS azzal nem szeret foglalkozni ezt viszont nem említik telepítés közben, sőt még az oldalukon sem 
Majd ha lesz kedvem újra nekiállni már okosabb leszek
Az ubuntu nem érdekel túlzottan de ha már a suliban is az van gondoltam felteszem...
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||
Vannak még ilyen gyermekbetegségei sajnos. Elég sok jó tulajdonságot örökölt Debian-éktól, de sajnos becsúszott 1-2 rossz is. Amint látod, azért halad az Ubuntu előre, Grafikus telepítő, készül a Windows-os telepítő, Feisty-ben már elég pofás kis szolgáltatások lesznek, sok közülük kifejezetten az Ubuntu által valósul meg.
Egy dolog a lényeg, hogy mikor Windows és Linux kapcsolatára gondolsz, akkor nézz rá egy kicsit gyanakvóan. Nem azért mert gyűlölné egymást a két tábor, hanem vannak olyan dolgok amik nehezen valósulhatnak meg. 
Úgy vélem, mára ki hittérítősködtem magam. 
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Na igen a telepítő is meglepett, hogy 3,46 gb-ra nem fért el csak ez az időszámítás előtti telepítő felület na de ez nem is érdekel túlzottan ha utána megy szépen 
Régen a Suse 6.3-nál szórakoztam még a win és linux kapcsolatára azóta minden linux kellően okos volt, hogy az win-t ne bántsa talán ezért is ment olyan ''könnyen'' a particionálás neki 
|| Opel Vectra B tulajdonosok baráti köre - OpelVectraB.gportal.hu ||
mit lehet tudni erről a virtualizációról, lesz nem lesz 7.04-ben?
(xen?) és vagy társai

Sianis, Noddy:
Próbáltam egyből onnan, de nem indítja...aztán utólag feltelepítettem a bittornado-gui-t, de így se működött...
Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.
(#466) Sianis válasza ballington (#465) üzenetére
Maga a parancs nincs meg?
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"
(#467) ngabor2 válasza ballington (#465) üzenetére
üsd be parancssorba, hogy bt, és nyomj 2 tab-ot...
ez olyan, mint a görögtűz, csak görögvíz - Loretto
erre valaki valamit ? 
Eladó Halo Reach: http://bit.ly/JLZHxs
ezt csak akkor tudod meg, ha feltelepíted... mivel leginkább a te gépedtől függ, ezért erre a kérdésre nem hinném, hogy látatlanban tudna valaki is válaszolni.
bíztató, hogy vmware alatt megy jól.
ez olyan, mint a görögtűz, csak görögvíz - Loretto
Ok, a telepítés majd csak a hétvégén lesz aktuális. De azt nem értem, h miért áll fel sokkal hamarabb vmware alatt
Eladó Halo Reach: http://bit.ly/JLZHxs

Hello!
Még kezdő vagyok. Az a problémám lenne, hogy most szeretném feltelepíteni az ubuntu-t XP mellé, és nemtudom, hogy meglehet-e azt oldani, hogy lássák egymás fájlait?
Tudom egyszerre egy gépen a két oprendszert futtatni?
Hol tudom beállítani az internetbeállításokat?
Milyen tűzfalat illetve virusirtót ajánlanátok az ubuntura?
A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

A linux alapból látni fogja a wines dolgokat, a win csak valamilyen prog segítségével.
az ubuntu megcsinálja, hogy bootkor választhass ubuntu v. win.
Nálam az internet állítgatás nélkül ment (router mögött vagyok), aztán egyszer valamiért elszállt(lehet én turtam szét valamit benne
). De beállítottam kézzel az ip-t és azóta hibátlanul megy.
Virusírtó, tűzfal, passz, ez jó kérdés.
|____ "...kis zártkörû PH-s imdb..." :D - http://pazsitz.atw.hu/PH_movies ____|

szövegszerkeztő, és táblázatkezelő linuxa alá az open office?
Nekem ADSL-em van de ugye ott meg be kell állítani a felh.nevet+jelszót
Én egy másik vincsire akarom telepíteni, mármint kettő van a gépemben egy 200Gb-os kettéosztval 20+többi, és egy 7GB-os A 20-ason van a Win, és a 7-esre szeretném a Linux-ot akkor ezt a telepítés során tudom beállítani ugye?
[Szerkesztve]
A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Igen az openoffice tud olyasmit.
Igen telepítéskor be tudod állítani, de majd kell egy swap partició is.
Az ADSL-el kapcsolatosan nem tudom, hogy kell majd beállítani.
|____ "...kis zártkörû PH-s imdb..." :D - http://pazsitz.atw.hu/PH_movies ____|
(#475) cobrakigyo válasza PazsitZ (#472) üzenetére

Nálam nem látja a win-es dolgokat patriciot Kubuntu DVD 6.10.
Tehát a gépemben 80gb winyo
10 Gb fat 32 win xp
50 gb Adat fat 32
15Gb linux Kubuntu
512Mb swap a linuxnak
Kölsü usb 20 gb fat 32
Amit lát az a linux és a külsö usb.
miért nem látja a többit?
(#476) Sianis válasza cobrakigyo (#475) üzenetére
Azért nem ''látja'' , mert nincs beállítva. Az /etc/fstab -ban kell definiálni a saját Win-es partíciókat, amiket látni szeretnél.
És hogy hogyan?
Így: [link]
Sianis
[Szerkesztve]
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Reggel az automatikus frissítésfigyelő (vagy hogyishíjják) kérdezte, hogy mehet e a dist-upgrade...Ezek szerint megjelent a Feisty? Az ubuntu.com hallgat róla...
(#478) Sianis válasza T. Almeida (#477) üzenetére
Még nem jelent meg. Ez biztos! Nekem is szokott ilyesmiket kérdezni, de egyelőre nem engedtem meg neki.
Az a biztos, ha megvárod a hivatalos megjelenést.
Mellesleg én pofozgatok egy Feisty-t már és elég jó lett. Mostanánsá még elég sűrűn mennek a csomagfrissülések.
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Hi!
Lenne egy kisebb gondom. Adott egy Sound Blaster Live 5.1-es hangkártya. Ma úgy döntöttem hogy megpróbálom megcsinálni az 5.1-es hangzást (mert eddig nem szolt a mély), de annyira belemélyedtem a dolgokba, hogy most már nincs semmi hang. 
Van valakinek ötlete, hogy-hogyan lehetne helyre hozni a dolgokat?
-=< A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság. >=-
(#480) cobrakigyo válasza Sianis (#476) üzenetére

Na már okésak a patriciok de van pár kérdésem.
Letöltötem az kubuntu dvd-t és 2,4 gb adatot rakot fel és nem tudtam választani hogy több sofwert rakjon fel nem tudom miért.
Az elött fenn volt az uhu 2 ott a teljes dvd-s telepités 10gb körül volt.
Az uhu 2 csomagok jok az ubuntuhoz?
Nem kárt root jelszo beállitást hogyan tudok root jelszot adni?
(#481) dbius válasza cobrakigyo (#480) üzenetére
root jelszava alapállásban a felhasználó jelszavával egyezik meg, tehát ha rootként futtatsz vmit felbukkanó jelszókérő ablakban a felhasználó bejelentkezési jelszavát add meg!
egyébként root jelszó megváltoztatása: sudo passwd root

Hogyan tudok felrakni egy progit pl:
wine akarnám feltenni.Nvidia drivert frisiteni.
A csomagkezelö csak a dvd-lévö csomagokat kezeli?

Hello!
Hogyan tudnám linux alól megnyitni a windows-os partíciómat /NTFS/ & fájlaimat?
A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

Mindkettőtök gondjára megoldások az Ubuntu Kalauzban:
http://wiki.hup.hu/index.php/Ubuntu_Breezy_Kalauz
JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk
(#485) Tottu válasza dr_strange (#484) üzenetére

Hi!
[link]
Lenne valami ötleted ehez a problémához?
-=< A meggyőződés nagyobb ellensége az igazságnak, mint a hazugság. >=-
Esetleg:
sudo /etc/init.d/alsa-utils reset
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"
Eljött az április hölgyeim és uraim!
Lassan lehet fészkelődni, készülni a 7.04 érkezésére. 
Megjelenésével egyeidőben útnak indul egy kis ajándék tőlem is, de lehet, hogy kicsit hosszú úton érkezik. 
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"
ha eléri végre a 100 napot a gépem, lehet, hogy én is újrahúzom. túl sok törött dolog gyűlt fel benne, és túl sok feature kezd hiányozni a 6.06-ból nekem... addig még vagy 48 nap van...
ez olyan, mint a görögtűz, csak görögvíz - Loretto
Mint lelkes, ujdonsult Ubuntu felhasznalo, kerdezem, hogy ha kijon egy uj verzio, ujra kell telepiteni az egeszet, vagy lehet valahogy frissiteni?
Tovabbmegyek: ha ujra kell telepiteni, hogyan lehet a feltelepitett programjaimat, illetve a beallitasait megmenteni? (apache, mysql, meg egy rakat program)
The box said "Requires Windows 95 or better." So I installed LINUX

Üdv!
Nem feltétlenül kell újratelepíteni, bár én általában azt teszem. Az adatok, beállítások megörzésének legjobb módja (szerintem), ha a Home könyvtárat külön partícióra teszed., és az új verzió telepítésénél azt nem formázod.
Itt olvashatsz egy cikket az Ubuntu verzió frissítéséről: [link]
Szerintem meg az a legjobb, ha némi beállítás után
sudo apt-get dist-ugrade
és nem telepítesz újra semmi. 
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Hello!
Hogyan tudnám a munkaasztalok közötti váltást billentyűkombinációval elindítani?
Láttam egy videot-amin az illető egy 3d-s kocka forgatásával csinálta.
A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!
Compiz. Beryl - > Keress rá, de Feisty-ben a Compiz ahogy láttam benne lesz.
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"
(#494) Cyberslider válasza Sianis (#493) üzenetére
Én ezt a leírást találtam: [link]
De nekem nem megy, mert az http://xgl.compiz.info/ -t nem találja, nincs ilyen szerver, hiába adtam ugye hozzá a rep.-hez, így bizonyos csomagokat nem talál.
Van vmi más leírás,vagy más repository ami tartalmazza a szükséges cuccokat?
Kicsit már meg vagyok kavarodva (ráadásul máshol másképp írják le, hogy kell, jó lenne tisztázni melyik a jó megoldás, mert véletlenül se szeretném ha nem indulna a rendszer
)
Help 
Parfüm bazár: http://hardverapro.hu/apro/parfum_bazar/friss.html
(#495) Sianis válasza Cyberslider (#494) üzenetére
Ha biztonságra akarsz menni, akkor szerintem várd meg a Feisty-t. Abban alapértelmezetten benne van, remélhetőleg jól is fog működni.
Sianis
"Mo-mo-mo-move your legs like a monkey man"

Hali!!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy:
Meg kéne osztani a netet, úgy, az iroda fele utp, másik fele wireless kapja a vonalat (10-10 gép kb); van egy server. A HP-nál minden user accountot meg restrictiont meg mindent megcsináltak; a konfigok meg vannak írva. A router állandoan dobálja a netet, a gépeken, amik csatlakoznának, xp van. Vettünk egy új router-t, az a ledobálást megoldotta, az előz kontaktos volt
. Mivel 2napig folyamat; service restart... fail.. ezt láttuk; a csomagok abszolut nem mentek a serverre, elhatároztuk, h bevisszük a BME koliba a gépet és egyik ismerős megpróbálja VPN en keresztül meghakkolni a dolgot.
Notirol kezdte, megvolt a default user/ pass, ami kellett (asszem root/bridge, de mind1)
Ubuntut és gnome ot használt, KDE-s próbálkozás is volt; de volt, hogy gui nélkül próbálkozott, x-window-system nélkül, midnight commanderböl, úgy, hogy configokat szerkesztgetett. 
Keresett vagy 3 guide ot.. vmelyik ponton mind hiányos volt, de nagy nehezen sikerült, 3szori ubuntu ujratelepités meg noti-verés után elérni, hogy megérkezzenek a serverre a csomagok. Onnantol bekonfigolni már nem volt nagy cucc.
Viszont az összes user rule + restriction hasznalhatatlan lett, így a végén 5nap szenvedés után csak fileserverként szuperál a dolog, nem az eredeti elképzelés szerint, a Hp azt mondta, h nem 2 fillér lesz ujra megcsinalni a user-rendszert, szóval elég kellemetlen a helyzet
Vki tudja, hogy mi lehetett a hiba?
Ezt a configolás dolgot nem én csináltam, csak BME-s ismerősöm mondta,h mennyit szenvedett ezzel, hátha ti tudjátok, hogy mit kellett volna pontosabban beállítani, vagy milyen lépés maradt ki, mit nem ellenőriztünk.
Ha esetleg vmi főbb dolog hiányzik a képből, írjátok meg, utána kérdezek, s mondom...
Ha így lenne, előre is sorry, én csak hallásból tudom a történetet.
Esetleg vki vmi kiterjedt server config guide ot nem tud linkelni? nagy segítség lenne!
Köszi!

Tapasztaltátok, hogy berylt használva kde alatt, ha egy ablak maximális méretű (pontosabban kitakarja a teljes asztalt), akkor nagyon leesik az fps (120->45)?
[Szerkesztve]
''I think the surest sign that intelligent life exists elsewhere in the universe is that none of it has tried to contact us'' - Calvin & Hobbes

Üdv mindenkinek!
Több linux kipróbálása után az ubuntu 6.10-est tettem fel a toshiba tecra laptopomra xp mellé egy 8 gigás partícióba. Netről letölt, ISO fájlból kiír cd-re, onnan boot(mire rájöttem, hogy az F12 a laptopon a bios indító menü), majd install. Kezdö linuxosként kapcsiból a tűzfallal gyűlt meg a bajom, de némi utánaolvasás és source.list fájlok állítgatása után a firestarter tűzfalat fel tudtam tenni. 
[link] oldalról sok hasznos dolgot lehet egy magamfajta pingvinzöldfülűnek is tanulnia.
A következő a ClamAvir felrakása lesz, de ha van más hasznos tanácsotok ezzel kapcsolatban, akkor meggondolom.
http://prohardver.hu/tema/ignition_autoverseny/hsz_1-100.html, Honda Jazz 1.4LS

A következő a ClamAvir felrakása lesz, de ha van más hasznos tanácsotok ezzel kapcsolatban, akkor meggondolom.
Hacsak nem mail server a laptopod akkor szerintem nem kell az neked ...
Jester