Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyberslider

    őstag

    Segitsetek!

    Kezembe került egy Toshiba laptop : Satellite pro L300 - 1B9 Model no: PSLBHE

    Namost.. Feldobtam rá az XP-t. Persze semmi cd, meg oprendszer hozzá, nem baj, AHCI módot kikapcsoltam kompatibility-re dobtam, fel is ment az XP, csakhogy a winyót PIO(!!!) módban müködteti és a burst rate 2MB/s!!!!!!!!! Feltünt hogy iszonyat lassú, hát azért mondom ezt nem kéne... Akkor néztem csak az eszközkezelőre. Persze minden drivert letöltöttem a netről, matrix storage nem ment fel mivel nem AHCI módban van, és hibaüzivel kiszállt a telepitő. Persze AHCI-re rakva kékhalál egyből...

    Csináltam nlite-vel egy külön XP telepítőt amibe beletettem az intel matrix storage ploppy creatorral készitett fileokat (integrálás) de hiába, inaccessible boot device hibával elszáll a telepítő (0x0000 blablah hiba)

    Persze floppy nincs, hogy F6-al adjam be de ezexerint az se menne ha igy nem ment.

    Igazáből gőzöm sincs, miért fut a winyó PIO modban 2mb/s ez röhely, iszonyat visszafogta a rendszert. Nem egy laptopot telepitettem már igy, ott nem volt gond!

    Végső elkeseredésemben felnyomtam rá a VISTA-t, persze nativ támogatja az AHCI-t, megy is mint az álom, no problem.
    A gond csak az hogy XP-t kéne feltenni.. :U

    A weblapon nem találok simán "floppys" drivert meg semmitse...

    Kérdésem mi a nyűt lehet csinálni? Tud vki megdobni egy megfelelő driverrel? Vagy elérhetőség ami ehhez a modellhez jó? És persze el is fogadja, nem csak elméletben...
    Vagy mit lehet tenni?
    Azért jó lenne rájönnöm a problémára, miért ilyen lassú compatible módban........

    :((

    https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

Új hozzászólás Aktív témák