Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Innen letölthető a v1.3 alól exportált, felújított projektjeim csomagja.
    Remélhetőleg az importálással már nem lesznek problémák.

    Lássuk mit tartalmaz a csomag!

    "Telefon" projekt
    1. Beszéd profil: ha épp egy telefonhívás kerül folyamatba, akkor elindít egy felvételt az SD/DCIM/call.3gpp néven "Default" felvételi forrásból. (Egyes telefonokon nem lehet felvenni közvetlenül a másik fél hangját, a felvételi forrást mindenki magának állítsa be, ha kívánja!)

    Aktiválja a kihangosító és a "hívás vége" profilokat, vmint a hívás idejére kikapcsolva az alacsony töltöttségnél életbe lépő profilt (mivel egy hálózatmód váltás megszakítaná a folyamatban lévő hívást).

    2. Hívás vége profil: ha egy folyamatban lévő hívás véget ér, megállítja a hangfelvételt és visszakapcsolja a profilokat, amik az 1.-ben szerepeltek.

    3. Speakerphone profil: hívás közben ha lefordítjuk a telefont, kirakja hangszóróra a hívást. (Némely telefonokon fáziskésés tapasztalható.)

    4. Autosync profil: minden óra egészkor bekapcsolja 2 percre az automatikus szinkronizációt, ha nincs repülő módban a telefon, valamint ha wifi hálózathoz van csatlakozva, akkor bekapcsolva hagyja.

    5. Bejövő hívás profil: használaton kívül jelenleg, egy másik projekthez készítettem és azt tudja, hogy csengéskor a hívó nevét mondogatja, míg fel nem vesszük a telefont.

    6. Keep Screen profil: nevéből sejthető, egyes alkalmazások előtérbe helyezésére gerjed és erre az időre megnöveli a képernyő elsötétedésének idejét 5 percre.

    7. Auto Rotate profil: hasonlóan az előbbihez adott alkalmazások előtérbe helyezésekor bekapcsolja az automatikus tájolást.

    8. Auto gps profil: ugyanúgy aktiválódik, mint az előbbi kettő esetében, annyival fűszerezve, hogy az alkalmazásból kilépve (vagy átváltva másikra párhuzamos futtatás esetén) 5 perc türelmi ideje van a kikapcsolásnak.

    9. At Home profil: az egyik legfontosabb a hétköznapjaimban, cella infó alapján érzékeli, ha otthon vagyok. Megbonyolítva az a Wifi profilokkal, vagyis ha az otthoni wifi-re csatlakozom, akkor cella azonosítótól függetlenül "otthon leszek". Egy változóban tárolja a tényt (tudom, lehetne vizsgálni az aktív profilok beépített változót is, de kell egy kamu feladat az Enter Task-ba).

    10. AutoRemote All Messages profil: ez végzi el mindazt a kulcsfontosságú feladatot, amit ettől a plugin-től kap a Tasker. Jelenleg ennyire futotta a kreativitásomból. :B
    Aki használja még rajtam kívül ezt a plugin-t és van még hasznos ötlete, az ne tartsa magában! :)

    "Hardver" projekt
    1. Batt Cpu Gov profil: ha nincs tápellátás, akkor eszerint konfigurálja a processzort SmartAssV2-re. (Ezt mindenki állítsa be magának! Ha nem jó értékek vannak benne, akkor egyszerűen hibával leáll - tehát nem veszélyes.)

    2. Ac Cpu Gov profil: bármilyen tápra kötve átvált Performance módba a processzor, vmint bekapcsolja a "Batt Full" profilt.

    3. Bightness profil: minden képernyő bekapcsolásakor eldönti, hogy leveszi, vagy felemeli a fényerőt attól függően, hogy hol tartózkodom (cella infó) és mennyi idő van (nappal vagy éjszaka). Próbáltam State context-el is, de késleltetett Instant Event-ként jobban bevált (nem reagál olyan gyorsan, mint szeretném).

    4. Batt Low profil: alacsony akkunál, ha nem vagyok otthon, akkor átvált energiatakarékos módba. (Ezt mindenki vizsgálja át magának és pláne igazítsa hozzá a Conservative cpu módot a saját telefonjához!)

    5. Batt Full profil: csak szól, ha feltöltött a telefon.

    6. Bluetooth Conn profil: kapcsolat létesítésekor aktiválódik és ha vége a kapcsolatnak, akkor 3 perc tétlenség után lekapcsolja a modult.

    7. Wifi profil: bekapcsolást követően ha 5 percig nem sikerül csatlakozni, akkor kikapcsolja a modult.

    8. Wifi Connect profil: csatlakozás után aktiválódik és bekapcsolja az automatikus szinkronizációt. Leválasztáskor/leszakadáskor 5 perc türelmi idő után kikapcsolja a wifi-t.

    9. Wifi idle profil: csatlakozott wifi esetén működik és 15 perc üresjárat (kikapcsolt képernyő) után lekapcsolja a wifi-t, ha nincs tápellátás. Majd ha "otthon vagyok", akkor még átvált 3G üzemmódra (eléggé gerjednek a dolgok az én telefonom közelében).

    10. Battery Overheating: ez szerintem nem szorul bővebb magyarázatra. Bár a működéséről nem tudok semmit, azt hiszem egy Android rendszertől származó jelentést figyel. A telefont állítja le, ha túlmelegszik.

    "Time" projekt
    1. Evening profil: 22:00-06:00 között aktiválódik, ha otthon vagyok és lenémítja a telefont. Idő letelte után "Normál" üzemmódra vált. (A Silent Profile és Normal Profile task-ot a Telefon projektben találjátok, a hangerők eltérőek lehetnek a különböző rom-ok közt.)

    2. Do The Night Calcs profil: 00:00-00:05 közt fut le és netről lekéri az aznapi napfelkelte és naplemente idejét (ami alapján a Brightness profil működik).

    3. Night profil: 00:01-06:00 között aktiválódik, ha otthon vagyok. Éjszakai üzemmódra vált (repülő be, minden periféria ki), de előtte megvárja az esetleges hívás végét, illetve míg kikapcsol a képernyő és míg az előbbi profil végez. Az automata ébresztő szerint kapcsolja vissza a hálózatot - %NightEnd változó, amit a Wake projekt Calendar profilja állít be.

    4. Suli profil: a google naptáramba felvezetett "suli" bejegyzésekre gerjed és lenémítja a telefont az órák idejére, de csak ha helyileg is ott vagyok (cella infó). Vmint kikapcsolja a Brightness profilt és közepes fényerőt állít be. Természetesen deaktiváció után mindent visszaállít normálra.

    5. Edzés profil és társai: ez hivatott emlékeztetni az edzéseimre, még időben szól és párbeszédes formában megkérdi szándékozom-e menni. Ha nem, felajánlja, hogy sms-t küld az edzőmnek.
    Ha a Svox, vagy a Google Voice becsődölne, akkor képernyőn megjelenő párbeszédes ablakokkal kommunikál. Ha azt válaszoltam, h megyek, akkor később az indulásra is figyelmeztet. :)
    Jelenleg nem használom, így nem is foglalkozom vele. Elég komplex, így megeshet, hogy homok kerül a gépezetbe.
    Az sms küldés sikerességéről is tájékoztat még.

    Wake projekt
    1. Alarm profil: akkor aktiválódik, ha véget ér egy ébresztő (a gyári alkalmazással). Felolvassa az aznapi első órám idejét, tárgyát és helyét. Vagy csak simán a naptárbejegyzést, ha nincs konkrét időpontja. Ha ezzel megvan, akkor lekéri Köpönyegről az időjárást és felmondja az aznapra várható időt az aktuális időképpel együtt.

    Sokakat zavart, hogy ha szundiztatod a telefont, akkor minden alkalommal elismétli magát a profil. Nos, nekem ez így megfelel. :P Akinek nem, az a topikban találhat rá megoldást, ha visszaolvas.

    2. Calendar profil: ez lenne itt a "zseniális" automatikus ébresztőm lelke. Este tíz után fut le és ellenőrzi a Google naptárat, aztán ha másnapra aktuális időpontot talál, akkor beállít egy ébresztőt az esemény előtt másfél órára, de legkorábban 6:30-ra, legkésőbb 9:00-ra.
    Ez szabályozza még a "Night" profil végét is, vagyis a %NightEnd változót. Ha nincs ébresztő (ha nincs aznapi google bejegyzés -hétvége, vakáció, stb), akkor a repülő üzemmód végét 9:00-ra datálja. Ha van ébresztő, akkor az előtt 5 percre állítja a repülő végét - így kényelmesen felcsatlakozhat a hálóra, netre.

Új hozzászólás Aktív témák