Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vivo

    csendes tag

    válasz TRURL #27 üzenetére

    A Westend Médi Markban vettem 320 + ÁFA volt, most nincs kirakva, de próbáld megrendelni. Így majdnem egy 100-assal olcsóbb, mint a Mamutban. Valamelyik fórumon azt olvastam, hogy az MM veszteségesen dolgozik, ez érdekes. Minden esetre ez volt a legjobb ár. Ha megrendeled és lehetséges, akkor nem árt olyan modellt választanod, amiben eleve benne van a bluetooth, az enyémben nem volt, de gyorsan vettem egy PCI-s BT kártyát, így teljes a mobilitás.

    Szerintem mindenképpen az egyik legjobb ár/érték arányú gép, főleg ha fontos a hordozhatóság és a kreatívitás. A CD/DVD meghajtó hiánya optimálisan hat a súlyra de játék és DVD fanoknak emiatt nem ajánlanám. Viszont aki tényleg használni szeretné a gépet, annak nyugodtan.

    Nem említettem, de a gép háza full fém, semmi recsegés vagy ilyesmi. Tényleg igaz lehet, hogy az LG gyártotta/gyártja az IBM laptoppokat.

    Szóval nekem teljesen bevált DTR-nek, végre nem kell állandóan PenDrive-val rohangálnom, és ha be akarok mutatni egy munkát, akkor off helyzetből is, kb 40s alatt képes rá a gép. Nincs az a görcsölés, hogy kinél milyen irodai gép van, mivel internetezik, stb. Így bemutató gépnek is ideális, főleg, hogy a szineiis nagyon szépek.
    A kedvenc rajzolóprogramom 2s alatt bent van, így bármelyik ötletemet egy pillanat alatt tiff-re vethetem.

    (Az eltelt kevesebb mint 1 hónap alatt a különböző munkák melett, 160 vázlatot készítettem, általában utazás közben. a jövő héten majd felrakom őket a http://5let.uw.hu -ra )

    Szóval szeretném oszlatni azt a nézetet, hogy grafikára egy vadállat 3D kártyával felszerelt nagy gép az optimális. Nekem ez az 1024x768-as 12''-es Intel Extrem Graphics II-es teljesen bejött. (a Videó vágásra természetesen szintén nem ez a megfelelő modell) Mert a beépített Wacom tábla az Alias Sketch Book Pro-val együtt zseniálisan jól használható. Azt viszont látom, hogy a tabletPc-re jelenleg a programok csak egy elenyésző részét optimalizálták. Valamint, hogy sokszor nem kell ágyúval verébre lőni (de azért jó ha ott van az ágyú a csomagtartóban)


    A sebességgel sincsenek gondjaim, a benne lévő 1.7 Centrinóval hasonló sebességgel tudok Photoshoppozni is, mint a régi AMD 1600 XP-s böhöm nagy otthoni desktoppommal. (mondjuk a memóriát biztos fel fogom bővíteni 2Gb-ra)

    Amúgy, ha komolyan le van terhelve a gép, akkor rendesen melegszik, de hála a nagyon okos designak (tényleg mindenre odafigyeltek) a hátsó lehajtható sín számos funkciója melett remek támaszt nyújt a gépnek, és így mindig marad hely a szellőzés számára alul. És mivel nem láb, hanem egy hosszú sín, igy ülve a combunkat se fogja megsütni a gép.

    Az aksi kb 2.5 - 4 órát bír. Terheléstől függően. Bár topp időt még nem mértem vele.

    ... enyit az eddigi tapasztalatokról.

    Kérdés: nem tudja valaki véletlenül, hogy az Fn gombot hogyan lehet programozni?? Mert most jelenleg van egy fél billentyűzet, amihez nincsen Fn rendelve (a,b,c,d,e stb.. ) és sokkal kényelmesebb lenne, ha ezekhez a gombokhoz is tudnék funkciókat rendelni.

    A végtelenbe és tovább!

Új hozzászólás Aktív témák