Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st.stofi

    tag

    válasz ludsimon #49554 üzenetére

    Én is saját router-t használok, Cisco-ban meg IP PT van beállítva, így megkapja saját eszköz a publikus IP-t, így nincs gond, minden megy szépen. Mikor váltottam ADSL-ről Kábel-re, először simán csak rákötöttem a Cisco LAN portjára a saját eszközöm, de elég fura dolgokat loggolt a routerem, rászántam egy napot, tcpdump-pal levettem minden ip forgalmat ami a Cisco LAN portján jött, elemeztem, hát volt ott minden, 10.x.x.x-es privát IP címek jelentek meg az a Cisco LAN portján, meg egyéb érdekeségek, mindenesetre akkor mondtam hogy jó ezt akkor nem, szolgáltató felől ne jöjjenek már privát ip-k az én belső hálózatomba. Először próbáltam DMZ-be tenni a saját eszközt, de a dupla natolás plusz a Cisco HGW gyengeségei (sérült ipsec csomagok, nagy pps értéknél fagyogatás, connection tracking timeout értékek alacsonyak, established kapcsolatokat ha nem volt rajtuk forgalom, pár perc után dobta, stb.) miatt ez nem volt jó nekem, szerencsére az IP PT elég jó megoldásnak bizonyult, IPTV-t betettem külön vlan-ba, oda mehet a mcast meg az a pár IP amit használ a kommunikációra, azokat is kontrollálva, így nagyjából fél év alatt egész összecsiszoltam a rendszereimet a Telekommal, még az Online üszi-t megcsinálhatnák, meg talán ha a TVGO hajlandó lenne futni a tabletemen és nem v100-as hibakódozna, és akkor öröm és boldogság, full elégedett lennék a Telekommal :)

Új hozzászólás Aktív témák