Hirdetés

Aktív témák

  • GrooveHero

    addikt

    Üdv mindenkinek!

    Már az arcképemről látható, hogy nagy Mass Effect rajongó vagyok. Épp az egyik kapcsolódó topicban beszéltünk a 4-ik részről, ötleteltünk, hogy ki-hogy képzeli el a folytatást, ki-mit látna szívesen. Aztán jött egy kolléga Malibutomi személyében, aki megismerkedtetett a StarCitizen játékkal, ami egy készülő Sci-fi játék kiadó nélkül, fanok által összedobott pénzből. A kiadó nélküliség jó, mert nincs megkötve a kezük, azt csinálnak, amit szeretnének és amit úgy gondolnak, hogy a leendő játékosok is szeretnének.
    Természetesen mint minden játéknak, így a Star Citizennek is van története. Arra a vakmerő feladatra vállalkoztam, hogy a történetet átültessem magyarra, így olvasva később több embernek megtetszik a játék és kedvet kap eme remek játék kipróbálásához.
    Akkor kezdjük.

    2075: Kicsit közelebb a csillagokhoz

    2075 május 3-ik napjának reggele is épp úgy indult, mint a többi. Rebecca Childress az asztalnál ült és rajzát színezte, miközben anyja a reggeli híreket nézte. Ezek voltak azok az évek, amelyeket a legjobban szeretett - mesélte Rebecca évekkel később. Mindazonáltal ez a nap kiemelkedett a többi közül mind az ő, mind az összes többi ember emlékezetében.
    Szemelvény Rebecca Childress naplójából:
    "Anya ma megint omlettet csinált. Épp színeztem, amikor aput láttam a holon. Sikítottam anyunak. Danny elkezdett sikoltani és körbe-körbe futkározni az asztal körül. Ugh, olyan kellemetlen. Ott állt az elnök mellett és olyan fontosnak tűnt, ahogy az űrről és egyéb dolgokról beszélgettek. Régóta nem láttuk. Most szakállas. Anyu nem szereti annyira, de szerintem egész mókásan néz ki.
    Akármikor apu indult, megkérdeztem, hogy miért kell neki olyan sokat dolgozni és mindig ugyanazt válaszolta:
    Megpróbálta odaadni nekem a csillagokat"
    Dr. Scott Childress és csapata megalkotta az első önfenntartó quantum meghajtó motort, mely képes volt a fénysebesség 1/100-ának elérésére. Az emberiség most először volt képes arra, hogy soha nem látott sebességgel fedezze fel az univerzumot.

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    Vezércikk a United Times Arcive-ból
    Közzétéve 2113 Augusztus 21
    Állomány indítása...

    "Mikor megyünk túl messzire?"
    írta: Hannigan Terrel

    Hacsak nem bújtál egy szikla alá a múlt héten, akkor bizonyára hallottál az RSI legújabb vívmányáról. Hadd foglaljam össze dióhéjban azoknak, akiknek ez kimaradt: azt állítják, hogy létrehoztak egy olyan gépet, amely képes egy bolygó légkörét úgy átalakítani, hogy az lakható legyen az ember számára. Röviden: a terraformálásról van szó. Igen, arról a Sci-fi cuccról. Tudom, hogy mindenki izgatott a lehetőségeket illetően, de senki nem veszi a fáradtságot és gondol bele, hogy mit is jelent ez.

    Szóval nekem jutott osztályrészül, hogy kiálljak az ésszerűség mellett ebben a techno hisztériában. Így van kedves olvasók, felteszem a kérdést, amit senki nem tesz fel. Kész vagy?

    Terraformálhatunk egy bolygót. De miért kellene ezt tennünk?
    Adok egy kis időt, hogy átgondold. Megkérdezem még egyszer: Csak mert valamit meg tudunk csinálni, meg is kell csinálnunk? Tisztában vagyok vele, hogy a tudósok az SSNtv-nél szeretnek belőlem tréfát űzni, technofóbnak beállítani, de elmondhatom, hogy nem voltam ellene a klónozási kezdeményezéseknek. Sőt, a gén kódolást sem elleneztem, minimalizálandó az örökölt rendellenességeket és betegségeket. Azok olyan eredmények, melyek jobbá teszik az életet. És ez mire való? Mit támogat? Mely pont az, amelynél nincs tovább? Komolyra fordítva a szót, egy bolygó komplett levegőjének átformálásáról beszélünk. A szóban forgó bolygók okkal lettek olyanra formálva, amilyenek. Kik vagyunk mi, hogy azt képzeljük, az univerzum felhatalmazott minket, hogy bolygókat alakítsunk számunkra kedvező formára? Nem vagyunk istenek, hogy bolygók alapszerkezetével játszadozzunk. Mindez arrogáns és veszélyes.

    Tudom, hogy mindez valószínűleg süket fülekre fog találni. A világ túl nagy, mi pedig csak a saját pompánkban sütkérezünk, de azt megígérhetem: Ebből semmi jó nem fog kisülni.

    Állomány vége...

    [ Szerkesztve ]

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    2120: Adj levegőt ezeknek az embereknek

    Sok szimulációval és teszttel töltött év után a világ kormányai összeszedték minden tudásukat és erőforrásukat, hogy véghez vigyék az első bolygó átalakítást.
    A tesztalany: Mars

    Fölmérő csapatokat küldtek a bolygófelszínre, hogy helyrajzi térképeket készítsenek, döntsenek az Atmo-Processzor helyéről, ellenőrizzék a felszín mintáit és esetleges szennyező anyagokat keressenek az új oxigénes környezetben.

    Ez volt legközelebbi bolygónak első teljes felfedezése és a világ kormányai semmit nem bíztak a véletlenre...

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    2125
    A Mars tragédia

    A Mars tragédiája. Egy korai próbálkozás a bolygó terraformálással szörnyű katasztrófába fulladt. Mind a 4876 munkás életét vesztette a terraformálás utolsó fázisában. Az atmoszféra átalakítás közben egy hibás kalkuláció következtében a légkör instabillá vált. Hirtelen nem szolgáltatott, nem tárolt több oxigént. Senki nem viselt légzőkészüléket.

    2125: Egy sötét nap

    Forrás: Sentinel NewsOrg
    Feltöltve:Közép Atlanti szerverek, Keleti parti idő szerinti 7:53
    Szerző: Kelsey Forset

    Állomány indítása...

    Sötét nap a mai. Az emberi fejlődés nyomában a történelemkönyvek hajlamosak rá, hogy azon nőknek és férfiaknak kedvezzenek, akik sikert, sikereket értek el. A Wright tesvérek, John Glenn és Edwin Pierce különböznek, kiemelkednek, mert ők akik letettek valamit az asztalra, elértek valamit. Azonban minden elért siker árnyékában ott vannak azok, akik megpróbálták elérni azt, de kudarcot vallottak. Eme sötét napot azoknak szenteljük, akik életüket áldozták a katasztrófa súlytotta Marsért, mely ma hajnali 04:38-kor következett be.

    Míg a nyilvánosság választ vár a történteket illetően, forrásaink jelezték, hogy a a bolygó atmoszférikus processzorainak hibája miatt vált a légkör instabillá. "A légkör nem maradt úgy" - Így fogalmazott egy neve elhallgatását kérő kormányszóvivő. A bolygó már a terraformálás végső fázisában volt, az oxigén fenntartó rendszer az elmúlt két hétben a helyén volt. A tudományos közösség még mindig a rendszert vizsgálja, de már csak két nap és hivatalosan is elismerik, hogy a bolygó biztonságos.

    A legénység annyira megbízott az atmoszférában, hogy egyikük sem viselt légzőkészüléket. Bár technikailag megsértették a protokollt, a legénységnek nem volt oka azt feltételezni, hogy a légkör minden volt, csak stabil nem. végül is bármi, volt a felelős, olyan gyorsan történtek a dolgok, hogy nem volt idő vészjelzést leadni, vagy egyáltalán a szellőztető rendszer elzárni a bolygófelszíni létesítményekben.

    A tragédia minden bizonnyal felszítja a rég óta tartó vitákat a terraformálás erényeiről. Az elnöknő ma reggeli blogbejegyzéséből kiderül, hogy egy nemzetközi bizottság felállításának gondolatával foglalkozik, hogy megállapítsák, ezen körülmények közepette hogy s minként lehet előre lépni. "Bár megértem, hogy a terraformálás fogalma felkavarja az érzelmeket és vannak akik mellette, míg mások ellene voksolnak, a 4876 áldozat érdekében, akik életüket adták az emberiség előre jutásáért, meg kell győződnünk arról, hogy akármilyen döntésre is jutunk majd, tisztelettel adózzunk a Mars hőseinek áldozata előtt.

    Állomány vége...

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    2140: Az első csillaghajó

    Az RSI (Roberts Spance Industries) által megalkotott Zeus az első kereskedelmileg elérhető 3 fős felfedező csillaghajó, amely tömegek számára tette elérhetővé az űr felfedezését.

    2140:Hajót minden garázsba

    Noha az RSI által létrehozott kvantum hajtómű közelebb hozta naprendszerünket, mindez csak a a kormányok, flották és gazdagok kiváltsága volt.

    Ez készült megváltozni...

    [ Szerkesztve ]

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    2157: Kék ég a Marson

    Majdnem 40 évnyi próbálkozás és tragédia után, a Marsot hivatalosan is oxigénfenntartónak minősítették. A '25-ös Nagy Marsi Tragédia áldozatainak emlékére emelt emlékművet Stephen Nguyen hivatalos beszéde után adták át.

    Ez egy kivonat a beszédéből:

    A bátyám, Sean imádott építeni. Mikor gyerekek voltunk, én sportoltam és a Diák Kongresszusba jártam, ő meg mindig bütykölt valamit. Egyáltalán nem volt furcsa, hogy mikor hazaértem a DistroBoxot szétszedve, alkatrészeit szétterítve találtam a nappaliban. Vagy épp a szellőzőrendszerben kúszott, mert valami kattogást hallott. Soha nem tudtam bizonyítani, de egyszer még a kutyát is szétszedte. Tíz éves volt, ne felejtsd, tíz és már nagyon tehetséges. Talán a tehetséges nem a legjobb szó, kíváncsiság és az abszolút öröm volt az, amit akkor érzett, mikor szétszedett valamit és látta az alkatrészeket.

    Ahogy teltek-múltak az évek, elsodródtunk egymástól, de továbbra is a furcsa stréber öcsém maradt, aki ugyanúgy szétszedte a dolgaimat. A világ két külön részére jártunk iskolába. Ő gépészetet és fizikát tanult nem túl meglepő módon. Én jártam a saját utam.

    Felnőttként néha-néha összefutottunk, de nem mondanám, hogy olyan közel álltunk egymáshoz. Inkább ismerősök voltunk, mint testvérek. Egyszerűen túl különbözőek voltunk.
    Én szerettem a Phoenix Five-ot, ő nem. Én úgy gondoltam, hogy az új állampolgársági program fontos lépés volta afelé, hogy megjutalmazzák az olyan embereket, akik komolyan akartak tenni azért, hogy egy erősebb nemzet épülhessen. Ő úgy gondolta, hogy ez elitista. És így tovább.

    Évekkel később, mikor megnyertem az első képviselői helyemet, Sean feltűnt a győzelmi partyn. Szerintem biztos az egyik segéd hívta meg. Őszintén szólva nekem meg sem fordult a fejemben. Valaki a személyzetből azt mondta, hogy látták őt a sarokban nyilvánvalóan nyomasztotta a nyüzsgő tömeg. Még csak nem is jött oda, hogy beszéljen velem, csak írt egy cetlit és megkért valakit, hogy adja oda nekem. Ez volt ráírva:

    „Hé Stephen, úgy tűnt elég sok emberrel kell beszélned ezért nem akartam zavarni. Csak azt szerettem volna mondani, hogy ember, te király vagy. Tudom, hogy sokat harcoltunk és veszekedtünk, de reményt ad az, hogy olyan valaki kerül a kormányba, aki tényleg hisz a meggyőződéseiben. Nagyon izgalmas és nagyon örülök a sikerednek. Csak emlékezz arra, hogy nem számít mily vesz körül, légy bátor, légy önmagad és minden rendben lesz.”

    A bátyám Sean. Sean a pusztító. Sean az újjáépítő. Sean volt a 2125-ös tragédia egyik áldozata. Azóta nem voltam képes meghallgatni sem a politikáról, sem az ötvözetekről és feszültség-pontokról szóló üres nevetségesen egyhangú fecsegését. Megnyugtató, hogy az a project, mely elvette a bátyám életét most elkészült. Ez az emlékmű sovány vigasz az elhunytak számára, de fenntartja nevüket, hogy örökre emlékezzünk rájuk.

    Tudják mit? Bocsássák meg, hogy kimondom, de csesszék meg. Nem azt akarom, hogy az emberek ránézve önvizsgálatba kezdjenek, hanem azt, hogy ezek a nevek be legyenek vésve ebbe a kőbe és amikor ránéznek tűz gyúljon bennük, tűz amely dacol velük, dacol az emberiséggel. A sziklán akarom tudni a neveket, hogy csatakiáltásként emelkedjen ki, törjön ki az univerzumba és megtalálja a végzetünket.
    Szóval az idióta bátyám szavaival élve: Legyenek bátrak. Legyenek önmaguk. És minden rendben lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

  • GrooveHero

    addikt

    2214:Menetel a Haladás

    Mikor az RSI (Roberts Space Industries) bejelentette a következő generációs fúziós hajtóművet új és izgalmas lehetőségek nyíltak meg az űrutazás számára. De nem mindenki volt ilyen lelkes:

    Bailey nem hitte el. Már 20 perce ment a fizika óra és a füzete még csak most látott neki az új letöltésnek, valami új Hajtómű Technológia vagy hasonló címmel, ami ma jött ki. Az ajtón kifelé jövet vettet rá egy kósza pillantást, de ezek a silány füzetek csak most kapták meg a Tankönyv Frissítéseket.

    Mr. Caro már mondta, hogy ma felelni fogunk belőle, ez meg még csak most frissít?! Ki van zárva. Egyszerűen ki van zárva. Ez egy baromság. Hogy a fenébe kellene ezt most megtanulnom?

    Csessze meg, majd kipuskázom. Csesződjön meg ez tanóra, csesződjön meg az állampolgárság is, nincs rá szükségem…

    Mr. Caro azt mondta, a teszt 10 perc múlva kezdődik. Bailey lehuppant a székére és nekiállt tanulni.

    [ Szerkesztve ]

    Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

Aktív témák