Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Moonwolf

    senior tag

    Sziasztok!

    Ami be lett linkelve a mobilx es honlap, ott levő sj4000 esnek hol lehet a szervize?
    Mivel azt írja ha meghibásodás van akkor a garancia papíron feltüntetett márkaszervizhez lehet fordulni.

    Esetleg tudja valaki pontosabban?

    =Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

  • CGmatula

    csendes tag

    válasz greef #1995 üzenetére

    :W Mobilx-től vettem. :((

    Igazi vagy hamis:

    Ez van nekem :( :

    [ Módosította: Kalandor ]

  • CGmatula

    csendes tag

    Írtam facebookon a mobilx-nek,kíváncsi vagyok mit írnak vissza. :U

    szerk.: itthon vettem a mobilx-től: [link]

    [ Szerkesztve ]

  • CGmatula

    csendes tag

    válasz Feribacsi555 #2004 üzenetére

    Igazából nem tudom,de lehet küldök egy teszt videót a minőségről. Csakis egyetlen firmware megy rá,ami eredetileg is rajt volt,még szerencse hogy le tudtam tölteni.

    Szerintetek visszaküldjem,mert facebookon ezt írta a mobilx:

    Kedves Ákos! Köszönjük a jelzést, de igazából az SJ4000-es kamerákat több gyártó is gyártja Kínában, kisebb nagyobb eltérésekkel (szoftver, kiegészítők stb.) Mivel elég sok kamerát eladtunk tudjuk, hogy minőségben, amelyet mi árusítunk, megfelelő több vásárló visszajelzése és saját tapasztalataink alapján.

    1 év garanciát vállalunk az eladott SJ4000 kamerákra. Amennyiben gondod van a termékkel bátran jelezheted ügyfélszolagátunknál az info@mobilx.hu címen.

    [ Szerkesztve ]

  • greef

    tag

    Gyorsan lementettem a képeket a mobilx oldaláról, amin egy az egyben látszik a dobozon az elírás, és a csavarokon hogy fekete. :D

    Ezek hamisítványok, valószínű ez még olcsóbb mint az sj4000.

    facebook kép

    Nagykép

    [ Szerkesztve ]

  • alfagyuri

    tag

    válasz dani88 #2018 üzenetére

    Már letiltott a mobilx a face oldaláról,nem tudok írni már.
    Akkor bejelentést teszek.

  • murivid

    csendes tag

    Sajnos én is a mobilx verziósat birtoklom és most egy picit mérges vagyok, am szerintem a mínősége totál rendben van.
    Nézegettem hogy mi is a neve pontosan és asszem rátaláltam a gyártójára!!!

    http://www.acmell.com/products.asp?id=437

    Pár videó ezzel a fajtával:

    https://www.youtube.com/watch?v=EZEtbrF8PVg
    https://www.youtube.com/watch?v=ZwR8Xwv04nk

    sajnos a kocsonya tesztet vagy mit most nem tudom letesztelni mert jelenleg a camera spanyolban tartozkodik tesomnál, ÉS FOGALMAM NINCS HOGY MIT CSINÁLJAK

  • maj-viktor

    őstag

    A mobilx-es történethez meg... valaki vásárolt tőlük - facse-n reklamált - válaszoltak neki, utána törölték a számukra nem jó fényt vető kommentet... ha jól értelmeztem... Mást meg szimplán letiltottak, mert nekik nem tetszőt írt publikba!
    Gondolom azért jelent itt meg egy mod és törölgetett kommenteket, mivel a mobilx rájuk szólt, hogy "rontják az üzletet", de sajnos a tények azt mutatják, hogy kamu SJ4000-el kereskednek, ami így a vásárló félrevezetése... (feltételezem, azért van kapcsolat a prohardver és a mobilx között, ami nem is baj, de az már igen, hogy így megtévesztik a vásárlót, mivel az adott emberke - jóhiszeműen megveszi tőlük az SJ4000-et, ami nem is SJ4000, hanem SD28 és így nem tudja felrakni rá az SJ4000 firmware-jeit, így tegyük fel, hogy nem sokkal rosszabb az SD28 képminősége - tudása, mint az SJ4000-é, de az SJ4000 szoftver-firmware támogatottságától elesik... mivel azért bárki bármit mond, elég nagy közössége kialakult az SJ4000-nek a fél év kiadása után, illetve a gyártó folyamatosan frissítgeti a firmware-t és finomítgatja...)

    Azért ez elég inkorrekt magatartás szerintem is!
    És én abszolút megértem őket... nem egyszerű fenntartani egy vállalkozást Magyarországon... sok a költség stb., DE és előre szólok sem ellenük - sem velük nem vagyok, de a tények, azok, hogy: sajnos őket is átverte a beszállítója ezekszerint... mivel nem SJ4000-et, hanem ezt az SD28-at kapták (http://www.acmell.com/products.asp?id=437), mely nem kompatibilis az SJ4000 firmare-jével... így az lenne a korrekt részükről, ha nem SJ4000-ként, hanem SD28-asként árulnák, mivel bebizonyosodott az általuk facebook-ra rakott képekből (melyet itt pár leleményes fórumozó lementett, hogy a kamu SJ4000-ből táraztak be)

    http://www.foxoffer.com/blog/2014/07/05/the-difference-between-original-and-fake-sj4000/
    A water resistant VS water resistabt (SJ4000 VS fake SJ4000 = SD28)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    Ajjjajjjjj... mobilx.... youtube.... hirdetés....

    Még mielőtt valaki lehurrog... tök jó, hogy a youtube egy SJ4000 videó mellett felajánlja a kamera megvételét, ahogy rendszeresen találkozok aliexpress-es és banggood-os hirdetésekkel mellette, amikor SJ4000 kulcsszóra keresek...

    Csupán a most "kipattant" botrány, hogy nem is SJ4000-et, hanem SD28-at árulnak SJ4000 helyett a mobilx-esek, nem lesz túl jó hatással az SJ4000 itthoni "támogatásának", mivel aki megveszi az SD28-at, azt hiszi SJ4000-et vett és nem tudja rárakni az SJ4000 firmware-jeit... és majd "any*zza", hogy ez egy szar... viszont ebben a mobilx a hibás! Érdekelne egy hivatalos álláspont tőlük... szerintem írok nekik egy e-mailt! (én nem akarom, hogy facse-n letiltsanak, ha aez a szokásuk...)

    Őszintén csak annyit kéne tenniük, hogy nem SJ4000-ként, hanem SD28-ként árulnák! Mivel bebizonyosodott, hogy azt árulnak, mivel itteni emberünk nem tudja rárakni az SJ4000 firmware-jét...

    Ha válaszolnak, itt közzé teszem!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Petyus1

    tag

    válasz Feribacsi555 #2109 üzenetére

    Ez eddig rendben van, de ki tudja mit takar az SD28 beltartalma. Az SJ4000-ről legalább már tudni lehet. Főleg, hogy ugyanazon az áron.
    Illetve egész pontosan 35k-ért kapsz egy SD28-at mobilx-en, a kuponkódot felhasználva jelenleg 20k egy SJ4000 a banggoodon.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Feribacsi555 #2109 üzenetére

    youtube = google (amióta felvásárolta), szóval úgyértettem én is... persze ez az Google Adwords érdeme, hogy amire én rákeresek, gmail-be levelezek arra optimális hirdetést ad fel... így amit youtube-on nézek, stb. arra is...

    (#2109) Feribacsi555
    Sajnos ez igaz... 10-ből max 1 ember foglalkozik ennyire mélymenően a adott készülékkel.. legyen az mobil - tablet vagy pl. ez, ígyy a firmware-el - frissítéssel, stb.

    (#2110) Petyus1
    Azért áááácsi! a mobilx egy hivatalos bolt, így buttó ár (áfás számlát ad - feltételezem)... a banggood-os meg egy nettó ár (áfa nélküli)! Arra számold rá az áfát-vámot-vámkezelési költséget és már 30E-nél leszel...

    Én nem fogok és nem is akarok sem a mobilx pártjára állni - sem ellenük lenni... de láthatóan vaj van a fülük mögött... így kíváncsi leszek a válaszukra... amit e-mailbe kértem tőlük ma! (ha lesz publikálom itt és megírom, mi az ő álláspoontjuk)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • zackchange97

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is egy újabb átbaszott ember vagyok, akinek hamis SJ4000-et adtak el. MobilX-től rendeltem. Szóval holnap felhívom őket hogy hogy is van ez, és vagy visszaadják forint pontosan a pénzem vagy küldenek nem hamisítványt. Ha egyik se történik meg, megy a fogyasztóvédelemhez az egész. Amugy ez a hamisítvány se rossz minőségű, de így hogy nem tudok firmware-t frissíteni, háát...

  • bazsi11

    csendes tag

    Sziasztok !

    Épp most akartam rendelni a mobilx-től egy sj4000-et. Mondom utána olvasgatok meg véleményeket nézegetek ki mit ír róla...De úgy látom mégsem kell vennem tőlük....Vagy érdemes venni?

  • Kékkutya

    csendes tag

    válasz bazsi11 #2120 üzenetére

    ezt a Mobilx-es képet már én is beraktam, bizonyíték, hogy nem eredeti SJ4000-et árulnak, de a moderátor valamiért törölte :U

  • mobilx

    csendes tag

    Kedves SJ4000 fórumozók,

    Eredetileg holnap szerettünk volna reagálni a cégünket és az általunk forgalmazott akciókamerát ért vádakra, de sajnos egyesek már-már a becsületsértés határát lépték át, ezért előzetesen az alábbiakat kívánjuk megjegyezni:

    Az általunk forgalmazott kamera gyártója a Shenzhen Acmell Technology Co., Ltd., aki jelenleg is 2 kódnév alatt hirdeti termékét, SJ4000 és SD28, tehát nekünk is ezeket a kódokat kommunikálták, így mi is ezeket kommuniáltuk tovább ügyfeleink részére.

    Az általunk forgalmazott készülék Novatek NT96650 processzort és AR0330 szerzort tartalmaz, éppen úgy, mint az Általatok eredetinek gondolt verzió.

    Az Acmell folyamatosan biztosítja számunkra az általuk fejlesztett firmware verziókat, amelyekkel garantált a készülék működése, ezt díjmentesen biztosítjuk vásárlóink számára. Mint az egy pár fórumozó számára világossá vált, hogy habár a hardver az közel azonos, azonban a különböző gyártók firmware verziói nem telepíthetőek, magyarul az adott gyártó adott firmware verziója telepíthető csak, de keresztben ez nem fog működni.

    Próbáltunk mi is utána járni, hogy valójában akkor ki is az SJ4000 kódnév jogos használója, illetve, hogy az Általatok és a Foxoffer által valós SJ4000 készüléknek valójában ki is a gyártója (nem forgalmazója!), de eddig nem sikerült megtalálni, viszont találtunk még vagy egy tucat gyártót, aki szintén SJ4000-et gyárt. Ezzel kapcsolatban is várjuk az Acmell hivatalos válaszát a holnapi nap folyamán, amit természetesen azonnal meg fogunk osztani Veletek.

    Meg kell, hogy jegyezzük, hogy az általunk forgalmazott termékek hivatalosan (vámot, ÁFÁ-t, termékdíjat stb. megfizetve) érkeznek az országba. Minden ügyfelüknek hivatalosan kiállított, 27% ÁFÁ-t tartalmazó számlát állítunk ki, és minden termékre 1 év teljeskörű garanaciát vállalunk.

    Röviden összefoglalva az álatlunk forgalmazott SJ4000, azonos az általatok valósnak gondolt verzióval, azonban arra csak az általunk biztosított firmware verzió telepíthető! Szóval aki videózásra szeretné használni az fogja is tudni, ezt bizonyítja számos általunk és vásárlóink által készített felvétel, amelyeket megtalálhattok facebook oldalunkon.

    Üdvözlettel:

    Gulyás Ákos
    mobilx

  • MDávid

    újonc

    Sziasztok, teljesen megdöbbenten olvastam végig az előttem lévő hozzászólásokon. A Mobilx-nél vásároltam meg az kamerát és nekem jól működik!
    Bár nem volt még időm teljesen kitesztelni, de amit eddig rögzítettem vele azzal meg voltam elégedve. Nem egy "GoPro minőség" de nem is annyiba került! Nekem teljesen mindegy milyen nevű a kamera, ha működik. :DD
    Aki ugyanezt a kamerát használja és frissítette a szoftverét azt milyen oldalról, vagy gyártótól töltötte le?
    Én megkérdeztem még mikor vettem, hogy van-e rá upgrade és el is küldték e -mailben a frissítést, fel is ment és előtte is jó volt meg utána is. Azért írom le tapasztalatom, mert sok helyen olvastam, hogy nem működik frissítés után. Nekem mégis megy a tőlük kapottal. Akkor azoknak akiknek nem megy mivel frissítették?

  • KeFe

    tag

    válasz MDávid #2128 üzenetére

    Nah látom megindult a mobilxes online marketing/kármentés.
    De egy 0 perces regisztrációval ez mennyire amatőr dolog már? :)

  • mobilx

    csendes tag

    válasz maj-viktor #2146 üzenetére

    Én úgy gondolom, de nem akarom védeni az Acmellt, hogy ők nem ejtettek át minket sőt, végre van egy gyártói kapcsolat, aki bizotsan olyan firmwaret ad a készülékhez ami működik is vele. Amikor elkezdtük az értékesítést nagyon sok levelet kaptuk olyan ásárlóktól akik kínában vették az "SJ4000" kamerájukat, de rossz fw töltöttek fel rá és utána téglázhatták az egészet. Szóval az, hogy melyik az eredeti SJ4000 és melyik nem az szerintünk nem lényeg, mivel a Foxofferes "SJ4000" sem tudjuk továbbra sem a gyártóját, ezt Ti sem tudtátok eddig nekünk PM-ben megküldeni. És így akkor úgy is vehetjük, hogy akkor az övéké a "fake", de sztem hagyjuk is ezt a fake nem fake dolgot!

    A mobilxnél vásárolt Novatek chipsetes akciókamerához van műkőképes firmware és 1 év garancia is!

  • panda400000

    újonc

    Sziasztok!

    Mi is rendeltünk egy Sj4000-es akciókamerát a mobilx-től.

    Elmondom mit csinál, aztán elmondom Ti mit csináltok.

    A kamera megörökíti a nyarunkat vízben, hegyen, levegőben mert hogy erre van kitalálva. A minősége éppen csak annyira jó, hogy a themeforest.com (ez egy nem túl ismert oldal) alig várja, hogy küldjük a következő videónkat eladásra. Ez irónia volt...Teljesen hibátlan a minősége.

    Viszont tényleg van probléma vele...Méghozzá az, hogy a lakásból szidtok egy terméket, ami arra lett kitalálva, hogy kínozzák. Ha azt írnátok, összetört vagy nem rögzítette életetek legnagyobb seggesét a Balatonba, igazat adnék nektek. Így viszont csak szánni tudlak titeket.

    Megígértem, tehát leírom: az a probléma veletek, hogy nem veszitek észre, hogy egy kb. egy évtizede működő magyar cég 35k-ért hoz nektek akciókamerát...

    Kötelező megvenni???? NEM!!! Érdemes? IGEN!!!

    Ha ennyire értetek hozzá, gyártani kéne nem kommentelni.

    Én csak ajánlani tudom a mobilx-et, mert segítőkészek és korrektek.

    Szép estést kívánok nektek ezzel a debreceni felvétellel:

    https://www.youtube.com/watch?v=QZOJaIoP0Cg

  • Feribacsi555

    senior tag

    válasz panda400000 #2148 üzenetére

    Köszönjük Emese!

    Tudod mivan? Szidjátok itt a fórum népét, azokat akik összeverődve önerőből többet tettek már le az asztalra ebben az egész sj4000-es ügyben gondolok itt fw összehasonlító videók, tanácsok beállítások stb. mint bárki más. Mutassál már egy másik magyar oldalt vagy fórumot, aki ilyen részletesen összefoglalta ezt az egészet. És úgy gondolom ez a ph-s topik futtatta fel Magyarországon ezt az egész kamerát.

    Erre jöttök a 0 perces regisztrációitokkal és belerondítotok a témába. Még ha lenne valami értelme is amit írtok.
    Köszönjük, már regisztrált egyszer a mobilx személyesen, úgy gondolom hogy így már elég korrekt módon meg tudjuk vitatni a dolgot és ki is tud állni a maga igazáért, azóta a kedélyek is totálisan lecsillapodtak. Nem kell több 0 perces egy hsz-es regisztráció, csak ha tényleg értelmes vagy hasznos infóval tudtok szolgálni.
    Egyet áruljatok már el. Honnan találtatok ide ilyen hirtelen? Eddig hol voltatok.

    [ Szerkesztve ]

  • gerexd

    csendes tag

    válasz zackchange97 #2149 üzenetére

    Vásárlás előtt állok
    Egy ismerősöm(zackchange97) aki a mobilxtől rendelte 3 napja,most közölte velem facebookon hogy nem sj4000-t hanem valami sj4000 koppintást küldtek neki,ami nem teljesen olyan mint az sj4000 pontosabban ő ezt mondta:"nem sj4000-et,hanem SD28-at"igazából azt mondta,hogy csak ennyiben különbözik az sj4000-től:" nem lehet frissíteni, és akksit se lehet bele venni másikat" 35 rongyért én is gondolkoztam de ez eltántorított mivel nekem kellene a plussz akksi mert sokszor nincs alkalmam feltölteni,foxoffertől meg félek,és ez az 1 hónap amég megérkezik igen sok mivel még suliszünetben akarok kafa videókat csinálni a strandon,stb..Már az is eszembe jutott hogy vehetnék egy GoPro3 white vagy max silver editiont de ha van ilyen kamera is..szóval igaz ez szerintetek hogy a mobilx.hu-n valami koppintást küldenek? Vagy semmi para nyugodtan megrendeljem onnan?
    Köszönöm a válaszokat előre is,további kellemes fórumozást!

  • maj-viktor

    őstag

    válasz zackchange97 #2149 üzenetére

    Nem akarom védeni a mobilx-et, mert azért én is "osztom őket" a bénaságuk miatt, DE! Csak azt kívánom egyszer csinálj egy vállalkozást - boltot MAGYARORSZÁGON és csináld úgy, hogy sikeres és nyereséges is legyen... Kifizetve mindent... adót - áfát - üzletfenntartást - weboldalt - bért - járulékot, stb. és úgyebár az egésznek értelme is legyen és hasznot is termelj... csak 1minimálbéres ember után még1x annyi járulékot fizetsz, mint amennyit ő kézbe kap... 60E kézbe, az a vállalkozásnak 120E-be "fáj", ha rendesen bejelentik az embert... kifizetik utána a TB-t, stb.

    Amúgy ahogy írták nekik nem a 4$-os akku jó a kamerájukba... azaz SJ4000-el kompatibilis, nekik meg az SD28-ba való kell, így lehet azt már "csak" 20$-ért szerezhető be...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • greef

    tag

    válasz panda400000 #2148 üzenetére

    Köszönjük ezt az újabb hiteles hozzászólást a témához. Helyfoglalásnak nagyon szuper.

    Biztos rengeteget olvastad eddig is a fórumot, és most jött el az ideje, hogy írjál is, de...

    Ha olvasod a fórumot, és persze hogy olvasod, mi szobában kamerázgatók, leteszteltük, hogy az új firmware-el több funkció lett elérhető, és javult a kép minősége is, ezért azt ajánlottuk mindenkinek, aki vesz kamerát ezt tegye meg. A probléma ott kezdődött, hogy a mi szobából rendelt sz*r arcok, külföldről rendeltük, sokan pedig a mobilx-től, vagy más egyéb helyről.

    Kiderült, hogy a kamera nem szereti azt a firmware amit mi ajánlgattunk, és szegény felhasználók, magukat nézték hülyének, hogy pedig ez van ide leírva hogy így kell frissíteni, mért nem működik.
    Mikor is kiderült tegnapelőtt, hogy az itthon vásárolt kamerák, és a külföldön vásároltak, nem teljesen ugyan azok, bár ugyan azon néven futnak, külső és belső eltérések is vannak. Így a probléma még mindig adott.

    Itt most nem arról van szó, hogy te össze vissza nyaralgattál, és ezt mind fel tudtad venni azzal a készülékkel, hanem arról, hogy adódtak problémák, és piviben én/mi kaptam a leveleket, hogy mit hogyan csináltunk, hogy nekünk jó nekik meg nem.

    Erre most fény derült, és sokan csalódottak. Valószínű nem a mobilx a hibás, ő is beleszaladt egy kis Kínai bohóckodásba, de ettől még a probléma létezik. :R

  • gotz

    tag

    válasz gerexd #2155 üzenetére

    0 perces profil. fake

    Lehet holnapig jegelni kéne a témát, amíg mobilx is letisztázza a dolgokat a beszállítójával.

    //senki pártját se fogom, laikusan olvastam végig a kommenteket//

    [ Szerkesztve ]

  • Feribacsi555

    senior tag

    válasz mobilx #2157 üzenetére

    Elhihetitek nekem is van jobb dolgom, de hozzáteszem végig pörgettem 400 hsz-t és 95%-ban korábbról ismerősek voltak a tagok, akik hozzászóltak a témában.

    Más:

    Úgy vettem észre, hogy a mi kompatibilis és mi nem már annyira misztikussá fajult, hogy inkább belinkelem mégegyszer a cikket, hogy a foxoffer szerint mik a különbségek:

    Itt a cikk

    Akiknek esetleg segít a fordítás:
    1: a vízálló tok különbözik (lásd képeken)
    2: a csomagoláson elírás látható, miszerint a Foxoffer által titulált hamis sj4000 ezzel az írással rendelkezik: water resistabt
    3: ami a kiegészítőket illeti: nem egyforma az akksi, az sj4000 akksi töltő nem kompatibilis ennek a verziójának az akksijával.

    4: amit már én teszek hozzá. A support nem egyezik. Ugye a Foxoffer által eredetinek titulált sj4000-hez jönnek firmwarek, amik nem egyeznek az SD28-as gyártó fw-jével. De ahogy a mobilx írta, az a gyártó is ad ki fw-ket csak nem kompatibilisek egymással. Ezek a papírra vetett különbségek, úgyhiszem minőségbeli különbségekről meg hamarosan tele lesz a youtube.

    Így már minden félnek korrekt?

    [ Szerkesztve ]

  • lütyő0003

    újonc

    Sziasztok!

    Nem szeretnék szitkozódni, köpködni, a másikra mutogatni. Ehelyett inkább megosztom veletek én hogy látom ezt. A mobilX-től beszereztem egy sj4000 FullHD kamerát, abból a célból, hogy elsősorban horgászataim alkalmával tudjak jó minőségű videót csinálni, akár víz alatt is. Sok pénzzel nem rendelkeztem abból próbáltam kihozni a lehető legjobbat. Az eladó srácok meggyőztek, hogy az én felhasználási céljaimat ez a kamera tökéletesen ki fogja elégíteni és mivel már vásároltam náluk többször, így hittem is nekik.

    Na de ugye a puding próbája....

    Jelentem elmentem "enni", vagyis a hétvégén végre sikerült lejutnom a Bodrog folyóra egy rövid 2 napos horgászatra. 2 dolgot avattam, az egyik az új botom és orsóm volt, a másik a mindezeket megörökítő kamera.

    Kijelenthetem, hogy mindkettő jelesre vizsgázott nálam, de nyilván ezen a fórumon a kamerával kapcsolatos észrevételeim az érdekesek.

    Nem finomkodtam vele, egyből ment be a vízbe, hol alá, hol sziklára, hol faágra. Persze még ismerkedek vele, de nekem könnyen kezelhetőnek bizonyult és szerintem egészen jó kis anyagokat vettem fel. Egy biztos nem a kamerán múlt. No de tudom én, hiszem ha látom :D így belinkelem egy mai youtube-os felvételem, mindenki döntse el maga, hogy jó e vagy sem

    https://www.youtube.com/watch?v=1zY_WR_q8HQ&feature=youtu.be

    Egy szó mint száz, nekem tetszik, jó az ára, aki jobbat szeretne ennél is az nyúljon a zsebébe és végezetül köszönetet kell mondanom a srácoknak, hogy rábeszéltek az sj4000-re.

    Pacsi a csapatnak: egy vásárló

  • panda400000

    újonc

    válasz greef #2160 üzenetére

    Szia!

    Majdnem átjött a lényeg, de aztán mégse. Nem az a baj, hogy más cégeket ajánlgattok mint a mobilx. Nem az a baj, hogy a szobában kamerázik valaki egy akciókamerával.

    A baj az, hogy támadtok (tisztelet a kivételnek) egy magyar céget aki segítőkész, és korrekt.

    Nem vagyok régi fórumozó, sőt (jól lebuktam). Talán mintha most közelítenének az álláspontok, így Én is azt mondom, hogy sajnálom ha valaki megsértődött. Viszont azt tartom, hogy megtévesztéssel vádolni valakit súlyos hülyeség jelenesetben.

    További szép estét

  • maj-viktor

    őstag

    válasz lütyő0003 #2167 üzenetére

    Kérlek ne csináljatok több 0perces reget, amint a mobilx-et ajnározzátok, mert ez így gááááááááz!

    Inkább tényleg, mindenki nyugodjon le és várjuk meg azt a pár napot, hogy milyen választ kapnak a mobilx-es srácok... mert láthatóan azért próbálják kezelni a kialakult helyzetet (mégha néhányan nem is értünk velük egyet!)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • gerexd

    csendes tag

    válasz mobilx #2168 üzenetére

    Én nem akarom bántani a mobilx-et mivel a telefonom is tőlük van(nagyon patent,semmi baja fél év komoly használat után) csak ez engem hirtelen meglepett,szerintem jegelem ezt a nagyon vásárolhatnékot egy pár napig amég tisztázodnak a dolgok mellesleg ez az állítólag hamis sem csinál olyan rossz videót ahogy elnézem a fórumot

  • mobilx

    csendes tag

    válasz maj-viktor #2172 üzenetére

    Akkor a másik oldanak is írj légyszi aki a mobilx-et vádolja, köszi!

  • maj-viktor

    őstag

    válasz gerexd #2173 üzenetére

    Mi sem a "minőséget fikáztuk"... mert állítólag egy az egyben ugyanaz a belseje... de mégsem, és mégsem ugyanazt a képet adja a firmware különbségből adódóan... Hanem, hogy ez akkoris 2 különböző kamera...
    SJ4000 és SD28, mégha csak minimálisan is, de más! Ugyanaz a belső chip, lencse, stb., de gyártói szoftver (firmware) támogatásilag más!

    Én nem hibáztatom a mobilx-et... belefutottak valamibe, amivel ők is most szembesültek, mivel a foxoffer is "csak" tegnap publikálta ezt a fake VS SJ4000 cikket - blogbejegyzést... Nagyon friss a dolog.. meglátjuk mi sül ki belőle... még az is lehet, hogy ez az RD28 jobb képminőségű... (bár ezt azért kétlem, mivel az SJ4000 januári megjelenése óta gyakorlatilag havonta jött ki hozzá új firmware)

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Petyus1

    tag

    válasz mobilx #2144 üzenetére

    Hú basszus, tegnap délután óta hogy felpörögtek az események. :D

    Azért ez a mobilx-es mondat tetszett:

    Csak, hogy tisztán lásson mindeki!
    Ez ahogyan KIZS is írta az előbb úgy működik Kínában, hogy van egy pár fejlesztő cég, aki elékszít egy tervet egy adott termékről, majd értékesíti annak gyártási, licensz jogát több gyárnak akik vagy azonos, vagy közel azonos kóddal eklezdik gyártani a megtervezett terméket

    - Lefordítva: Kína / fejlesztő cég = Veszünk fél tucat goprot, szétbontjuk, és csinálunk belőle valamit.
    - Értékesíti annak gyártási, licensz jogát: Na ez kőkemény! :DDD
    - Majd pedig az egyik tolvaj lop a másiktól. Ettől függetlenül szeretünk SJ4000! (az enyém szerencsére az!):DD

    Panda és friss troll társainak: tudomásul kéne vennetek, hogy ez egy szakmai fórum. Valszeg a ti SD28-asotokat sosem fogjátok frissíteni (vagy ha mégis akkor irány az SD28 topic, ha lesz ilyen), sosem fogjátok összehasonlítani más kamerákkal, stb. Itt vájtfülű kütyüs emberek éldegélnek, akiknek ez hobbi, csak most cukrot szórtak a benzintankjukba.
    Szóval kár itt puffogtatni, hogy az én SD28-asommal milyen faszán felvettem a szomszéd macskák párzását, mert ez itt senkit sem érdekel.

    ui:
    - szerintem meg ez az "eredeti" gyártó! http://www.chitec.net/about-us ;]
    - és ezek vajon mit árulhatnak? http://sj4000.boltaneten.hu/kinalat/1_kamera/

  • Attila444

    aktív tag

    válasz dani88 #2192 üzenetére

    Na azért ez nem így működik! Eladok valakinek egy szart és azzal védekezek, hogy ja bocs engem is átbasztak?? Ilyen nincs! Ennyi erővel GoPronak is lehetne árulni...ja nekünk azt mondták ez az. A legtöbb embernek ez sem tűnne fel mert fogalmuk sincs a dolgokról, bekapcsol, megy a felvétel, biztos a minősége is jó mert az volt a leírásban, nem veszik észre a különbséget. Akiknek megfelel az SD28, azoknak tökéletesen megfelelne egy SJ1000 is feleannyiért, ugyanúgy lehetne horgászás közben vízbe dugdosni...

    A mobilx is eladott jópár kamerát, ami nem SJ4000, ez egy darabig nagyon jól működött, az átlag felhasználó aki betéved a boltba, megveszi, használja, tökjó, soha nem fog firmware-t frissíteni és soha nem jön rá, hogy amit vett az nem az, ami. Aki kicsit foglalkozik vele, utánanéz, tesztvideókat keres, talán még ezt a fórumot is megatlálja és látja, hogy az SJ4000 milyen jó, mindenki dícséri és megveszi. Valószínűleg ő sem fog rájönni, hogy nem azt kapta, mert ennyire nem érdekli és nem foglalkozik tovább vele. A gondok akkor kezdődtek, amikor olyan emberek vásároltak kamerát, akik már jobban belementek a témába, ez volt 3 napja, itt bukott ki ez az egész. A mobilx is valószínúleg rájött, hogy "rossz" kamerából tárazott be, direkt vagy véletlenül, mert éppen olyan helyről veszik, vagy mert onnan olcsóbb volt, tökmindegy, a lényegen nem változtat. Most nyilván megpróbálja megmagyarázni, hogy ez SJ4000, mert ha nem ilyen néven forgalmaznák, akkor biztos visszaesne a forgalmuk és ezt ők sem akarják...

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Attila444 #2215 üzenetére

    Pont ez az! Ezen vagyunk mi is "kiakadva".... hogy továbbra is SJ4000 kódnéven árulják, a bebizonyítottan SD28-at! És ez akkor is tök más kamera, mert más firmware kell rá!

    És ahogy írtad, ennyi erővel ja, GoPro-nak is árulhatná a mobilx a készüléket, mivel ugyebár az egész SJ4000 egy GoPro Clone és annak a dizájnjára hajaz...

    (de várjuk meg mit lép a mobilx, mivel azért láthatóan próbálják kezelni a kialakult helyzetet, csak kérdés lesznek-e olyan korrektek, hogy mivel már kiderült, hogy SD28-at kaptak és valószínűleg a következő szállítmányuk is SD28 lesz, hogy az SD28-knt árulják és nem SJ400-ként...)

    Mégha SJ4000-el is akartak kereskedni, de SD28-at kaptak, így azt kéne árulni, azzal a "kódnévvel"...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • Attila444

    aktív tag

    válasz maj-viktor #2217 üzenetére

    Egyébként az Acmell honlapján (ahonnan a mobilx rendelte) nincs is SJ4000, csak SD28.
    ACMELL SD28
    Ezek után szerintem nincs miről beszélni... :U

  • gerexd

    csendes tag

    válasz oszy #2246 üzenetére

    Igen ebben igazad van, de külföldről nem rendelhetek,se időm és nem tehetem,mobilxen nem sj4000-et adnak maradt ez

  • bazsi11

    csendes tag

    Jéé mit látok :) Előre lépés a mobilx-nél,de a név még mindig ugyan az...

    Ckksziám:acmell sd28

  • maj-viktor

    őstag

    válasz smarci2000 #2281 üzenetére

    Ez kamu... 0értékeléses ali-s eladó... azért ennyire olcsón ne akarj kijönni... már bocs, de ~90$-ért kijössz, ha vámot/áfát megúszod... az kevesebb, mint 20E Ft, egy ilyen kameráért ez az ár ajándék!

    vámolva ~30E, EU-n belülről rendelve szintén ~30E, express futárral kínából vámolva/áfázva szintén ~30E, belföldön meg 35-40E Ft körüli áron juthatsz hozzá.... gyűjtőgess még! Én azt mondom!

    Azaz ali-s eladó meg ~60$-ért adja... hagyjuk már!!! Meg ez is tuti kamu SJ4000 SD28 lesz! Ahogy más is "megszopta ezt" ali-s eladóval.. más meg a mobilx-el...

    megbízható helyeket leírtuk ezerszer...
    külföld esetén: fox & bang
    belföld esetén meg: apróhirdetés (olx-jofogas) személyesen vagy esetleg vatera-teszvesz (értékelések elolvasások után)

    illetve webshopok: mobilx most kétséges (mert friss az ügy és bebukott pár SD28 kammal), így
    flyingmodels & mcgoat .... ha jól emlékszem ez a 2webshop jelentkezett be itt is, hogy ők árulják / forgalmazzák / értékesítik a terméket... ~35-40-50E Ft körül (DE! áfás - 1év magyar garanciásként)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz smarci2000 #2285 üzenetére

    Én személy szerint, ha most vásárlás előtt lennék, tuti belföldről próbálnám megvenni.. .személyes megtekintéssel (hogy nehogy SD28-at kapjak) vagy EU (persze ezek drágább - de biztosabb megoldások)... de persze ha az ember ráér és olcsóbban próbálkozik... akkor Kína... viszont szinte mindent áfáznak /vámolnak a NAV-os bácsik, így ezért tapasztalatból írom... minek várjak 1-2hónapot, míg megjön, ha ugyanannyiért vagy csak kicsit drágábban 1-2hét vagy 1-2nap alatt is megkaphatom...

    Szóval tegyük fel van már 30E Ft-od... akkor én még gyűjtögetnék itthoni vételhez... De mindenkinek maga kell eldönetnie és mérlegelni, mi számít neki... az idő vagy a pénz! Mert ha gyorsan akarja, akkor drágább lesz (~35-40E), ha olcsón (~25-30E), akkor viszont lassú... (akár 1-2hónap is előfordulhat Kínából)

    Előző kommentből, külföld esetén, mint megbízható hely, kimaradt a geekbuy...

    (#2286) mcgoat
    Mármint ki!? A mobilx-esek!? (vigyázz velük... ők is olvasnak mindent... ez egy nyilvános fórum! Azért is gurultak be, mert állítólag "megrágalmaztuk őket" - pedig csak a tényket írtuk le...

    Amúgy ugye nem írtam rosszul, hogy te/ti is áruljátok a kamot...
    (meg a monopodos kérdésemre nem válaszoltál...)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz TheCsory #2288 üzenetére

    Igen... 1db A4-es lapot feketefehérbe... ennyi a feláldozás kell az olcsó "árhoz"...

    (#2289) Boonen007
    Azaz EU-s megoldás, amit szintén megemlítettem...

    (#2290) mcgoat
    Jahogy a -50%-ra gondolsz!? Kell valami parasztvakítás... tipikus tvshop-os megoldás... -50%, közbe sosem volt annyi az ára, de a hülye, meglátja, hogy AKCIÓ és azthiszi de jól járt - aki nem jár utána persze, azt nem lehet ezzel átverni! (nagyon jó példa, tegnap kaptam hírlevelet... valami kuponos oldalon vagy vaterán vagy annak aloldalán, most nemtudom... Philips fejhallgató -60% és most csak 3.000 Ft de mihez képest!? Rákeresek a típusra árgépen... legolcsóbb raktáron bolt: 2.300 Ft... hol itt az akció!? De én amondó vagyok, az a hülye, vagy azt könnyű "átbaszni", aki hagyja magát!

    Hiába írtuk meg a mobilx-eseknek mi is, hogy a fox az első, legnagyobb és elsődleges forgalmazója, őket kéne ezügybe keresni, de ők csak azt szajkozzák, hogy nincs is gyártója az SJ4000-nek és az SD28=SJ4000-el, ami láthatóan nem teljesen igaz!
    Ma napig állítják, hogy a fox, ahogy ők (a mobilxesek) fogalmaztak: csak egy kínai blog és mi miért hiszünk jobban egy kínai blognak, mint egy 12éve működő magyar webshopnak... emlékeztek!? Visszalehet keresni itt a kommentet...

    Nekem ez bántja a szememet... hogyha hülyére veszik az embert!
    (itt jópáran eléggé utánajártuk a témának és tesztelgetjük a kamot... szóval képbe vagyunk!)

    Hát nem ma - mostanában írtam már...
    http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/hsz_1694-1694.html

    (#2291) ΩМΞGΔЯΞD
    Nem is értem hogy hagyhattam ki.. kicsit szétszórt vagyok... pedig az egyik legkorrektebb és legbezhítóbb webshop külföld esetén!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz P3tyka #2384 üzenetére

    Akkor úgy érted, hogy ők is SD28-at árulnak... az az az SJ4000-el firmware-jeivel nem kompatibilis... !?

    Pedig ez korrekt ár náluk is... az a 35E Ft... bruttó (ÁFÁ-s), garis stb. feltételekkel...

    Káááár!

    Mondjuk jó lenne tudni, hogy idáig ezek merültek fel, mint belföldi értékesítők, forgalmazók:
    - mobilx (~35E, de elvileg ők is SD28-at árulnak, bár érdekes módon még nem jeletkeztek, hogy most akkor mi a helyzet a beszállítójukkal)
    - electropoint (~35E)
    - flyingmodels (~40E)
    - mcgoat (~50E)

    és persze az apróhirdetési oldalak (olx-jofogas-ph-vatera-teszvesz)

    így leírások alapján, mobilx és electropoint SD28-at árul, a másik 2 bolt-tól kéne egy álláspont / "bizonyíték", hogy mit is íráulnak... SJ4000-ként kompatibilis firmware verziót!? Tudtommal mind2-en olvassák a fórumot és jelen vannak... Szóval várnánk tőletek egy álláspontot! (hogy segíthessük azt, aminek még nincs, de tervezi megvenni ezt a kamerát... és nem tud / nem akarja külföldről beszerezni...)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz mcgoat #2388 üzenetére

    Nagy mennyiségbe... és láthattuk hogy a mobilx nem kis tételt rendelt be belőle ~50-100db (facse kép), megéri... vagyis ÁFÁZva, rezsi - munkabér, stb. hasznot rászámolva... kihozható...

    Amit mondasz, hogy a garanciát hogy oldják meg... az ő dolguk... legfeljebb majd ha sok elromlik - bebukják, és fogyasztóvédelem... ők tudják, miért és hogy alakítják az árukat...

    nekem amúgy most van raktáron!? vagy így 3-5db szokott lenni? vagy csak esetlegesen 1-2db?
    (mert engem is folyton keresnek, hogy honnan tudnák megvenni sürgősen belföldön és sokszor én sem tudom sehova "irányítani őket"...)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • maj-viktor

    őstag

    válasz P3tyka #2391 üzenetére

    Igen! Pont a te hatásodra írtam ezt a listát, és írtam be őket is...

    http://prohardver.hu/tema/sj4000_fullhd_action_cam/hsz_2385-2385.html

    mert eddig ez a 3 magyar forgalmazó "jelent meg":
    mobilx - flyingmodels.eu - mcgoat
    és mostmár az "electropoint" is

    De akkor jól értelmeztem, hogy itt te is "SD28-at" kaptál!? azaz a doboz csomagolás, sj4000 firmware nem megy rá, stb!?

    Nincs baj semmi ezzel az SD28-al, csupán az, hogy az nem SJ4000... ennyi az egész történet, mielőtt megint megjelenik valami 0napos 0hsz-es felhasználó, hogy de az SD28=SJ4000-el... mert NEM! Más a firmware... és leteszteltük, hogy hiába ugyanaz a belső... számít a firmware... nagyonis... aki szakmai szemmel nézi! Az átlag felhasználónak persze az SD28 "is megteszi"...

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • rezar

    csendes tag

    válasz Petyus1 #2213 üzenetére

    1. Ott an az acmell oldalán, hogy SJ4000. Tegyek be screenshot-ot, vagy különösebb szakmai tudás nélkül is kiszúrható? De persze, biztos valaki felhívta Kínát, hogy gyorsan írják oda. Ez is a nagy átverés része.

    2. Ez akkora szakmai fórum, hogy az regisztrál, aki akar, és azt ír, amit akar. Ha valaki itt tölti a fél munkaidejét, az nyilván kiválóbb szakember mindenben, mint aki szimplán dolgozik a munkahelyén. A jó cégekhez is úgy veszik fel a szakembereket, hogy megkérdezik, hány bejegyzése van eddig a prohardveren. Ez nem megy szembe azzal, hogy jónak tartom, ha sok ember elmondja valamiről a véleményét. Több szem többet lát, de az egyéneket ne az alapján minősítsük már szakmailag, hogy ebben a rendszerben épp milyen a rangjuk.

    3. Nyilván mindenki mobilx bérenc, aki azt állítja, nincs baja az egyesek által olcsó hamisítványnak nevezett kamerával. Ha annyira dübörög itt a szakmaiság, akkor miért nem csinált még valaki egy normális összehasonlító videót a fantasztikus 30ezer forint körüli kínai másolat SJ4000-ról és a szintén 30ezer forint körüli kínai másolat másolat SD28 hulladék vacakról? A "szakmai stáb" itt olyan kiválóan ismeri ezt a két kínai céget, hogy teljes meggyőződéssel állítja, az egyikhez mindig lesz frissítés, a másikhoz pedig soha többé.

    4. A foxoffert, és az egyéb teljes egészében profit alapú internetes vállalkozásokat kizárólag buddhista papok szerkesztik; nekik nyilván nem érdekük, hogy a másik, piacon lévő, általuk NEM forgalmazott terméket hamisítványnak nevezzék.

    Egyébként meg, általánosságban véve kiráz a hideg attól, hogy egy szakmai fórumközösség vádaskodik, szemrehányásokat tesz, mélységesen felháborodik, elítél, puffog össze-vissza, mert elindul valami őrület. De most komolyan! Vidd vissza, pereld be akkor, ha akkora sérelem ért! Majd jól megszívod, aztán fizetheted az ügyvédi költséget meg a kártérítést, ha a másik fél okosabb lesz nálad, vagy kiderül, hogy egyszerűen hülyeséget állítottál.

    És annyira tipikusan korlátolt hozzáállás az is, hogy aki véletlenül a másik álláspontot meri képviselni, annak az nem a saját véleménye... neeeem... hát az embereknek nem lehet saját véleményük. Ők, kérem, le vannak fizetve! Kamu minden, amit állítanak, mert a gonosz cég marketinggépezetének elemei. Hagyjuk már...

    (Engem egyenesen az Acmell fizet egyébként. Havonta 950ezer forintot kapok kézbe azért, hogy elhitessem a buta magyarokkal, hogy a két termék ugyanaz. Tökre megéri nekik, azt mondják.)

    - Rezar

  • maj-viktor

    őstag

    válasz rezar #2406 üzenetére

    1. Eddig nem volt az acmell oldalán az SJ4000 jelzés!
    Ezt igenis most (ma - tegnap tették oda)
    2. Nem attól szakmai, hogy de okosak vagyunk és akkor már szakmaiak vagyunk, hanem mert teszteljük azt amit vettünk és szakmai szemmel nézzük mit tud, nem pedig, hogy megvesszük - bekapcsoljuk és vágás nélkül feltöltjük a videót, ahogy a falubikája Jancsi gyerek ugrott egy segges a helyi tóba... Hanem igenis összehasonlítjuk az újonnal kiadott firmware-ket pl.!
    A szakmaiság persze nem abból adódik, hogy kinek mennyi kommentje van, de azért annak a szavára többet lehet adni, aki már sokat mutatott és tett le az asztalra SJ4000 ügyileg itt a fóruma és közösségileg, mint aki ma regisztrált és beírja... (3 ilyen ember is volt ugyebár tegnap-tegnap előtt), hogy én is a mobilx-től vettem, SD28-at vettem és semmi bajom nincs vele! Igen, te egy átlagfelhasználó vagy és leszarod, hogy ha esetleg megtévesztenek és nem is azt kaptad, amit vettél, mert te leszarod, hogy SD28 vagy SJ4000... Én nem! Én azért olvasom - írtam ide, ez alapján vettem - veszem meg az SJ4000-et és akkor joggal elvárom, hogy SJ4000-et kapjak, ne pedig SD28-at! (Ami ÁLLLÍTÓLAG csak firmware-ileg más, belsőre ugyanaz... viszont ahogy már kiveséztük, ha visszaolvasol, hogy igenis számít, milyen firmware van a gépezeteten... átlagfelhasználó számára tök 8, jó a gyári is... ahogy egy mobilnál is... valaki megveszi és jó rá a gyári ROM, más meg lecseréli custom ROM-ra... ugyanaz a történet... Az emberek 80%-a leszarja... mi viszont pont a maradék 20% vagyunk! És érdekel, hogy az a firmware legyen rajta és telepíthessük rá a legújabbat, amit az SJ4000-hez adnak ki... és nem az SD28-hoz! Nyissatok egy SD28-as témát, és verjétek ott a nyálatokat, hogy milyen jó az SD28! Mi itt verjük a mellünket, hogy az SJ4000 milyen jó! Tipikus Samsung VS Apple szindróma!
    Munkahelyzet: képzeld nem mindenkinek van 8általánosa és ebből adódóan csak a gyárba a szalag mellett tud dolgozni 12órába minimál éhbérért... ez nem az a hely! Képzeld vannak olyan munkahelyek, amit gép előtt végeznek... és tovább megyek képzeld van olyan ember, aki a szabadidejébe, azt rááldozva kommentel itt... WOOOOW! Még ilyet!
    3. Képzeld felvetődött az ötlet! SŐT már folyamatba is van egy ilyen videó összehozása a facebook oldalunkra... és mindenki eldöntheti, hogy szerinte melyik a jobb! Csak ha látnád, nagyon friss az ügy... a foxoffer is 07.05.-én posztolta ezt a FAKE VS nem FAKE dolgot... szal mit vársz!? Emberek hobbiból - szabadidejüket rááldozva kommentelnek itt és megosztják a tapasztalataikat és mit képzelnek magukról, hogy még nem csináltak egy SJ4000 VS SD28 videót! Kéépzeld nem erre veri mindenki a faszát... és valamikor dolgozni is kell, szal megkell beszélni adott egyénnel, aki pesti, és hogy ráér-e adott időpontba összehozni egy ilyet! (és ahogy írtam! Amúgy egy ilyen már folyamatba van a részemről... bár ezeknek - az ilyen emberknek, minek is törném magam... nem is értem! Újabb szabadidő pazarlás csak részemről!)
    Azt senki nem állította, hogy az SD28-hoz nem jönnek majd ugyanolyan frissítések, mint az SJ4000-hez! Sőt tovább megyek, kitudja, lehet többet kihoznak majd belőle, mint az SJ4000-ből! (Vagy kitudja, még az is lehet az SD28 az új SJ4000... friss a dolog - nem tudjuk - nem tudhatjuk... csak a jelenpillanti állásból adódó tényeket tudjuk kezelni)
    4. Ebben az 1pontban részben egyet tudok érteni... VISZONT! Most miért vegyek SD28-at ugyanannyiért, amikor ugyanazon az áron az SJ4000 többet - jobbat tud!?

    Tudtommal a mobilx hivatalos bolt... megillet az indoklás nélküli elállás bizonyos napon belül (7 vagy 14nap talán)... nem vagy elégedett - visszaviszed, nem hiszem, hogy balhézni fognak... visszaadják az árát, eladják másnak!
    Csak a mai napig nem fogod fel te sem, nem ezzel van a baj... csupán az, hogy még most is SJ4000-ként árulják az SD28-at! Amiről még mi sem tudjuk feltétlenül, hogy az SJ4000 ugyanaz-e!? De láthatóan nem, mivel a firware-je nem megy rá, így teljesen más termékként kell kezelni! És árulni is úgy kéne... Bár legalább már részbe beleírták, hogy SD28 és hogy csak tőlük lehet letölteni a firwmare-t... de ez csak terelés! (bár még mindig nem írtak hivatalos álláspontot... pedig állítólag hétfőre ígérték... ma meg szerda)

    Megy a terelés, a mellébeszélés - ez bántja a szememet!
    Nem az, hogy kiadunk egy közleményt, hogy bocsi fiúk - benéztük - igazatok van!
    (mert sajnos kiderült "a bizonyítékokból", hogy igazunk van)

    U.i.:
    mobilx = Debrecen, te = Debrecen, így akkor az én szemembe te is mobilx-es fizetett ember vagy tuti! xDDD
    (jajjj ilyet ne is írjak... mert még a végén komolyan veszed!)

    [ Szerkesztve ]

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

  • rezar

    csendes tag

    válasz maj-viktor #2408 üzenetére

    - Szerintem pont a vágás meg editálás nélküli videó a jó tesztvideó, tehát érdemes volna a kiadott firmware-eket ilyenek alapján hasonlítgatni, nem újratömörítgetve, de ez nyilván evidens.

    - A szalag mellett / nem mellett munkahasonlatot nem értem. Én csak azt mondtam, hogy aki egész nap a fórumot nyúzza, az addig sem dolgozik. Ne mondd nekem, hogy minden 17 óra után írja a bejegyzéseket.

    - Gondolom, már be is perelted a céget. Annyira azért senki nem magabiztos, hogy igaza van, ugye?

    - Te a melled vered, én a nyálam. Ez a stílusválasztás kicsit lekicsinylő ám.

    - Nagymamám is debreceni, szerintem ő is a mobilx embere, csak még nem vallotta be, pedig minden jel erre utal.

    - Ha csak a firmware a különbség, akkor miért állítod, hogy az SJ4000 többet, jobbat tud, stb.? A firmware tud többet maximum, nem? Mi a bizonyítékod arra, hogy az SJ4000-hoz folyamatos lesz a szoftveres ellátás a másikhoz meg nem lesz soha frissítés? Akkor mi van, ha kiderül, hogy tökéletesen ugyanaz a hardver, és a gagyinak kikiáltott SD28-hoz kiadnak majd egy sokkal jobb firmware-t?

    Összefoglalva:
    Szerintem ma Magyarországon, ha egy személy vagy csoport meg van róla győződve, hogy neki igaza van egy másik féllel szemben, mondhat a másik fél akármit, hozhat bármilyen érvet, vagy bizonyíthatja akárhogy, úgyis azt fogják mondani, hogy "terel", "ködösít", "hazudik", "nagyon gyenge" stb... ilyenek vagyunk. Ettől még nem állítom, hogy a mobilx-nek jogosak az érvei vagy hogy teljesen tiszta minden a termék körül, de szerintem, ha az lenne, akkor sem tudnák bebizonyítani, mert a nép már fellázadt, és vért kíván. (Ahelyett, hogy kimennétek videózni.)

    - Rezar

  • TheCsory

    csendes tag

    Valaki vett mobilx-en SJ4000-be akksit de úgy, hogy az SJ4000-et nem ott vásárolta?

Új hozzászólás Aktív témák