Hirdetés

2014. október 25., szombat

(#1) Szeke

Szeke
(senior tag)

Szóval az lenne a kérdésem, hogy Mo-n hol lehet ezeket még beváltani.
Schilling, márka, régi svájci frank beváltása érdekelne leginkább.
Hirdettek egy címet a TVben: IX. ker. Ráday utca 1. Csak nem emlékszem a cég nevére :F Erről a helyről tud valaki valamit?
Egyéb helyek, bankok, pénzváltók az országban?
Hadd ne kelljen már kimennem külföldre, h beválthassam őket :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#2) Szeke

Szeke
(senior tag)

UP

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Szeke

Szeke
(senior tag)

Up..

(#4) Szeke

Szeke
(senior tag)

7:30-as UP

(#5) corlagon válasza Szeke (#4) üzenetére

corlagon
(senior tag)

Kérdezd meg az MNB Főpénztáránál, Budapesten ők foglalkoznak minden pénzváltásos művelettel. Vidéken meg a regionális MNB Emissziós Főosztályoknál van esélyed, abból van 5-6 az országban

(#6) Szeke válasza corlagon (#5) üzenetére

Szeke
(senior tag)

Köszi! Erre már gondoltam én is, csak merészeltem remélni, hogy valakinek van a dologgal tapasztalata, illetve ismeri a #1-ben megemlített címet :)

(#7) corlagon válasza Szeke (#6) üzenetére

corlagon
(senior tag)

Nem ismerem a Ráday utcás címet, de ha egy külsős cég, akkor szvsz ők is a MNB-n keresztül levelezik le a beváltást.

Én itt próbálkoznék, munkaidőben:
MNB Főpénztár 1850 Budapest, V. Hold u. 7. és Szabadság tér 8/9. (Tel: 428-2600)

(#8) Szeke válasza corlagon (#7) üzenetére

Szeke
(senior tag)

Köszi, majd felhívom őket hétfőn...

Valaki más még esetleg? :)

SZERK: nem biztos, h az MNBn keresztül intézi a külsős cég. Mert ugyanis a legtöbb országban korlátlan ideig beváltják még a régi pénzeket a nemzeti bankok és lehet, hogy ők egyénileg kimennek és beváltják, ha összegyűlik elég pénz.

[Szerkesztve]

(#9) kraftxld válasza Szeke (#8) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Svájci frakot tuti beváltják rendes áron, mivel svájc nem tagja az euro zónának, így maradt a frank a fizetőeszköz. Az mnb-nél szerintem is beváltják, de nagyon nyomott áron 1DM= kb 50 Ft

MCSE+M/S, MCITP, VCP5 - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#10) Szeke válasza kraftxld (#9) üzenetére

Szeke
(senior tag)

Na igen, csak a régi (80-as évekbeli) frankjukat már nem akarják váltani a pénzváltók :(
A nyomott árra ígyis-úgyis számíthatok sajnos :(

(#11) concret_hp válasza Szeke (#10) üzenetére

concret_hp
(PH! addikt)
LOGOUT blog

esetleg érme ill. pénzgyűjtőknek elpasszolni? :U v több ezer db-os tételekről van szó?

mit miótaaa???

(#12) Szeke válasza concret_hp (#11) üzenetére

Szeke
(senior tag)

Sajnos nagy összegekről van. 1000schillingesek, 5000schillinges, 100márkások, ilyesmi... Ezért is kéne tudni vmi árfolyamot. Majd hétfőn MNBt felhivom :)

(#13) Kovacsgabor

Kovacsgabor
(tag)

vannak egész régiek is?

az egypupú tevét az különbözteti meg a kétpupútól, aki akarja

(#14) Szeke válasza Kovacsgabor (#13) üzenetére

Szeke
(senior tag)

Sajnos azok nincsenek. Csak '80-as évek.

(#15) fokukac

fokukac
(PH! nagyúr)

hello!

anyukám mindig is szeretett dugipénzeket elrakni... aztán annyira sikerült eldugnia, hogy sokszor nem is találta.

most talált meg 25 ezer forintot az egyik régi lexikonunkban. kb. 8-9 évvel ezelőtt rakhatta oda. a lényeg, hogy ezek régi ötezresek, amelyeket kb. 98 körül kivontak a forgalomból.

Kérdésem tehát a következő : az MNB beváltja a régi forintot is?
s ha igen, akkor teljes áron?

jó lenne, ha lehetne kapni érte valamit, mert azért nem kevés pénz az a 25 e Ft... :)

You used to say live and let live - You know you did

(#16) fokukac válasza fokukac (#15) üzenetére

fokukac
(PH! nagyúr)

közben megtaláltam a választ a saját kérdésemre :
de azért belinkelem ide is, hátha más is talál régi pénzt.
Bővebben: link

a lényeg, hogy a kivont 500, 1000, és 5000 Ft-os bankjegyeket 2009. december 31-ig váltják vissza. :B

You used to say live and let live - You know you did

(#17) Szeke

Szeke
(senior tag)

UP

(#18) karesz54 válasza Szeke (#2) üzenetére

karesz54
(újonc)

General Change Kft
BP 1092.Rádai u.1
06 1 219 0422

(#19) karesz54 válasza Szeke (#1) üzenetére

karesz54
(újonc)

General Change Kft
Bp 1092 Rádai u.1
Tel..06 1 219 0422

(#20) samsungbp

samsungbp
(újonc)

Sziasztok! Szerintetek érnek még vmit a 1988 as lengyel Zlotyik ???

(#21) 2dzfedoka33 válasza Szeke (#1) üzenetére

2dzfedoka33
(újonc)

Lejárt külfödi pénz (Márka, Schilling) beváltása 1092 Budapest Ráday u. 1-3. ).9.30-17 ig 14-15 ig ebédszünet. 1 márkáért 100 ft-ot adnak, 1 schillingért 14,5 ft-ot.

remélem segít másoknak az info

(#22) albinolynx válasza 2dzfedoka33 (#21) üzenetére

albinolynx
(senior tag)

Találtam itthon én is egy gyerekkori gyűjteményt. Ezt a beváltást csak személyesen és csak BP-n lehet intézni?
Veszprémi lehetőség esetleg?

Dobozos, garanciális R7 260X OC = http://m112.hu/hqwb

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.