Hirdetés

2014. november 1., szombat

(#1) Black Dragon

Black Dragon
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Már csak valami szebb designt kellene nekik alkotniuk.:U

Wayteq X960BT navigáció eladó! Hibátlan állapot, doboz, autós tartó, töltő, full tartozék!

(#2) enginev3.0 válasza Black Dragon (#1) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

Mért? nem is rossz :)

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#3) Black Dragon válasza enginev3.0 (#2) üzenetére

Black Dragon
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem kicsit gagyinak tűnik, de ez csak az év véleményem.:)

Wayteq X960BT navigáció eladó! Hibátlan állapot, doboz, autós tartó, töltő, full tartozék!

(#4) WayneGace válasza Black Dragon (#3) üzenetére

WayneGace
(őstag)

Komolyan, ki nézegeti a gépbe rakott memóriát?

(#5) Archer válasza Black Dragon (#1) üzenetére

Archer
(őstag)

Az enyémen borda sincs, kit érdekel, hogy néz ki, működjön az a lényeg. Amúgy szerintem a többi gyártóé sem néz ki jobban, egy ~12 centis alu bordából nagy különbségeket nem lehet kihozni, max a matrica.

Árat nem tudni egyelőre de gondolom rohadt drága lesz.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#6) Buci21

Buci21
(PH! addikt)
LOGOUT blog

mire jó ez a brutális órajelesdi?? 1600-on v 1333-on bőven elég az asztali ram, videóvágni is inkább a mennyiség a fontos, oda max mehet 1800-as... de h 2800? vezérlő sincs nagyon ami ilyet tud :D valamint haszna nem sok lehet, az időzítés meg gyatra, lehetséges h gyakorlatban egy picit megtuningolt 1600-as ram szűkebb időzítésekkel hasonló teljesítményt ad, töredék áron :D javítsatok ki ha tévedek xD

[ Szerkesztve ]

====Szakmai segítség privátban nem fog menni!==== HP Probook 4740s (i5 2450m, HD 7670, 6GB RAM), Samsung EX 2200, Marantz SR810 és egy pár Videoton DC 2040A

(#7) goodboy007 válasza Buci21 (#6) üzenetére

goodboy007
(fanatikus tag)

"Ultimate Choice for Gamers and Overclockers"

Ennyi az értelme! ;)

In god we trust, all others we track!

(#8) Buci21

Buci21
(PH! addikt)
LOGOUT blog

szóval a célcsoport: Vér István

====Szakmai segítség privátban nem fog menni!==== HP Probook 4740s (i5 2450m, HD 7670, 6GB RAM), Samsung EX 2200, Marantz SR810 és egy pár Videoton DC 2040A

(#9) waithEard

waithEard
(őstag)
LOGOUT blog

Pontosan erre gondoltam.. megnézném egy tesztben, hogy mit tud, de nem hinném hogy annyival többet, amivel többe kerül egy "mezei" ram-nál.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#10) Gude

Gude
(őstag)

Tuning bajnokok és vérpistik előnyben! :DDD

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#11) Silentfrog

Silentfrog
(PH! kedvence)

Gondolom én az ára hallatán lennék instabil működésű :)

(#12) enginev3.0 válasza Black Dragon (#3) üzenetére

enginev3.0
(Közösségépítő)
LOGOUT blog

OCZ Reaper-ek tényleg szebbek!

HTC , AMD , és Logitech FAN!!! II Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom

(#13) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nem fukakodtak a megahertzekkel.

« STO ♠ ๓αgγαя ₣ℓoŧŧα ♠ STO » | "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) powergoku

powergoku
(kvázi-tag)

Szerintem erre a a magas órajelre még nincs szükség.Nem használható ki. :N

powergoku felhasználónak 46+92 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#15) Angel1981 válasza WayneGace (#4) üzenetére

Angel1981
(PH! kedvence)

Nem érted!
Itt maga a TUDAT számít, hogy mi van gépedben! :D

WoT nick: Angel1981 - a változatosság kedvéért! :)

(#16) arty

arty
(őstag)
LOGOUT blog

Llano mellé pl jó lenne, ott számít(hat) :)

(#17) Tomcat válasza Angel1981 (#15) üzenetére

Tomcat
(őstag)

Ja, csak ám ilyen pocsék időzítések mellett nem sokat ér. Nekem pl sokkal jobban teljesít a 7-8-7-21 1T 1600MHz-en mint a 9-10-9-28 2T 2000MHz-en. Gondolom az ennél rosszabb időzítések még gyengébb eredményt produkálnak szinte bármekkora órajel mellett. :)

Tomcat

(#18) radi8tor1 válasza Tomcat (#17) üzenetére

radi8tor1
(MODERÁTOR)

Így van, parasztvakítás a cucc.
Biztos van terület, ahol előny a magasabb RAM órajel, de általánosságban az időzítés dob rajta sokat.

Légy az, aki vagy, és ami a szíveden, legyen a szádon, mert azok, akik kifogásolják ezt, nem számítanak, akik pedig számítanak, azok nem fogják kifogásolni. - Dr. Seuss

(#19) Sárkányvölgy

Sárkányvölgy
(tag)

Remek, ismét egy névtelen vacak csili-vilis csomagolással és nagy szavakkal :(((
Viszont remekül szorítja le a minőségi ramok piacát :DDD

Üdv, Sárkány

(#20) Hulk24 válasza Sárkányvölgy (#19) üzenetére

Hulk24
(senior tag)

"névtelen vacak.."
azért ez így elég durva :DD :DD :DD :DD :DD

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#21) SoundBird

SoundBird
(kvázi-tag)

Ezek az időzítések......... :U

[ Szerkesztve ]

(#22) adorjant

adorjant
(senior tag)

Persze,az időzítés nem túl szemet gyönyörködtető,de itt szerintem az órajelen van inkább a hangsúly,hogy egyáltalán kereskedelmi forgalomba kerül ilyesmi.

(#23) Archer válasza Sárkányvölgy (#19) üzenetére

Archer
(őstag)

Kicsit olvass utána a márkának :) Sok vizet amúgy nem fog zavarni a 1333/1600-as ramok árazásánál.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#24) Savageboy válasza Sárkányvölgy (#19) üzenetére

Savageboy
(lelkes újonc)

Azért ez így elég durva, attól még, hogy te nem ismered, nem noname-ezném le... :U

(#25) banhammer

banhammer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Durva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) Tidus

Tidus
(őstag)
LOGOUT blog

Teljese felesleges.
Na persze az ár és az időzítések, amik még lényegesek lennének.

(#27) Keldor papa válasza radi8tor1 (#18) üzenetére

Keldor papa
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Én fordítva tudom. Persze évek óta nem benchelek, így nem kérdőjelezem meg, csak fordítva hallottam eddig, hogy az órajel jobban számít.

(#28) radi8tor1 válasza Keldor papa (#27) üzenetére

radi8tor1
(MODERÁTOR)

Akkor nézz be ide. Rákerestem neked 1600-ra: [link]

Légy az, aki vagy, és ami a szíveden, legyen a szádon, mert azok, akik kifogásolják ezt, nem számítanak, akik pedig számítanak, azok nem fogják kifogásolni. - Dr. Seuss

(#29) HaRdCoRe^mp4

HaRdCoRe^mp4
(tag)

Nekem bejön, Ára elég durca lesz :S

Telszámom: 30/847-98-09

(#30) BeLucZ válasza Keldor papa (#27) üzenetére

BeLucZ
(PH! addikt)

Mindegyik számít, de ha hatalmas az órajel akkor belefér egy kicsit lassabb időzítés, de ha 200 mhzröl van szo akkor mindenképp időzítés függő de mondjuk egy cl7es 1600as kötve hinném hogy odaverné ezt

StarCraft II nick: BelucZ character code: 852

(#31) 04ahgy válasza Tomcat (#17) üzenetére

04ahgy
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nekem a 7-7-7-21 1T nagyon jól teljesít 2150MHz-en. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Privátban szakmai kérdésre nem válaszolok. \ Minden csatánál eljön az idő, amikor a kimenetel biztosra vehető, ez mindig az utolsó előtti pillanat. \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#32) TOM-202

TOM-202
(senior tag)

Szép nagy sebesség. Várom az első gyárilag 3000 MHz-es memóriacsomagot! Vajon kié lesz az első? :D

(#33) Jester01

Jester01
(PH! kedvence)

Úgy látom az emberek kicsit tájékozatlanok az időzítés tekintetében. Azokat órajelben adják meg, összehasonlításhoz vissza kell számolni időre.

Tehát a CL11 2800MHz-en, DDR3 esetén 11/(2800MHz/2) ~7.8ns.
CL7 1600MHz-en, 7/(1600MHz/2) ~ 8.7ns
(a /2 a DDR miatt van. Lásd még wikipedia)

Láthatóan szorosabb időzítést tud a cikkbeli memória. Másképp számolva, ha ezt a memóriát csak 1600-on járatjuk, akkor 11*1600MHz/2800MHz ~ CL6 időzítést tud.

Jester

(#34) 04ahgy válasza Jester01 (#33) üzenetére

04ahgy
(Szakértő)
LOGOUT blog

De ne csak a 11-et, hanem a 14-et is oszd vissza 1600-ra...

Egy 2200/CL8-8-8-22 időzítésű modul mögött elbújhat ez a RAM. Főleg, hogy a hivatkozott 2200MHz-es RAM (saját eredmény, nálam üzemel ugyanis) 2150MHz-en CL7-7-7-21-ben, nagyon megfeszelve, nitrózott CPU mellett (ilyenkor a hidegtől az IMC is izmosabb, és a RAM is kellemes hideget kap a foglalat felől) 2150MHz CL7-7-6-20 is megvan vele. 2009-es tervezés, úgy hívják, Elpida MGH-E Hyper... A PSC a magas MHz-ek melletti hatalmas késleltetés mestere, de ez a RAM még PSC-nek is gyenge.

Nálam a mércét az Elpida MNH-E Hyper (Még az MGH-E-nél is jobb volt, de sajnos szériahibába futottak) és a Micron D9GTR jelenti. Utóbbi extrém hűtés mellett 1600MHz fölött is megy CL5-ben, 2,4...2,5V körül. És még a Hypernél is régebbi. Más kérdés persze, hogy a mostani procik IMC-je sem a chip karakterisztikáját, sem az iszonyatosan magas feszültségét nem tolerálja, az AM3-at kivéve. :D

Mennyi is a 7/(2150MHz/2)? 6,5ns. Elpida Hyper. :R
Mennyi is az 5/(1600MHz/2)? 6,25ns. Micron D9GTR. :Y :F

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Privátban szakmai kérdésre nem válaszolok. \ Minden csatánál eljön az idő, amikor a kimenetel biztosra vehető, ez mindig az utolsó előtti pillanat. \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#35) Jester01 válasza 04ahgy (#34) üzenetére

Jester01
(PH! kedvence)

Azt nem állítottam, hogy ez überbrutál időzítés ... csak az jött le nekem, hogy egyesek szerint pl. egy 1600 CL7 az jobb ennél mert 7<11.

Jester

(#36) radi8tor1

radi8tor1
(MODERÁTOR)

32GB-os RDIMM modul sokkal jobb cucc lenne.
Kár, hogy csak szerverekbe mehet :O

(#37) 04ahgy válasza radi8tor1 (#36) üzenetére

04ahgy
(Szakértő)
LOGOUT blog

Már ne haragudj, de a regiszteres RAM éppen hogy a megcímezhető, lekezelhető méret oltárán áldozza fel a sebességet. A regiszterchip csak további késleltetést ad a rendszerhez.

HGyu

(#38) Lajtorja válasza Jester01 (#35) üzenetére

Lajtorja
(fanatikus tag)

Nekem az jött le, hogy egy kitnyi Ripjaws X több mint 100 dolcsival olcsóbb ennél a csodaramnál.

https://db.tt/gA1fUawb

(#39) (ÉN)közPONT

(ÉN)közPONT
(őstag)

Amennyibe ebből a ramból 32GB kerülne abból a pénzből vesz az ember 32GB 1866-2133 ramot + egy fél CPU-t is :)

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#40) Youri

Youri
(PH! kedvence)

Celeron mellé tökéletes :DDD

iPhone 5S 64GB Space Gray & iPhone 5C 16GB Blue

(#41) Duliee válasza Jester01 (#33) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igen, pont ezt akartam én is fejtegetni, szóval relatív jobb teljesítményt lehet vele elérni :)

Hamarosan nagy Lenovo teszt 2! - 2014 Q2-Q3-Q4-es készülékekkel! -

(#42) Zso2 válasza Buci21 (#8) üzenetére

Zso2
(őstag)

még mindíg nem érted..., néhány ember őlni tudna pár % plusz teljesítményért,hogy pl ő legyen az első azon a bizonyos táblázaton. Ezt fogadd el , ez nem Vér istván szitu , ez egy hobby , életforma... minden top cuccra benyőgött Vér István már kicsit unalmas.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO ; BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#43) Zso2 válasza 04ahgy (#34) üzenetére

Zso2
(őstag)

Nagyon sok teszten látható,hogy a Mhz emelése többet dob a lantba,mint a cl-ek csökkentése...

Adelante ALONSO ; BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#44) 04ahgy válasza Zso2 (#43) üzenetére

04ahgy
(Szakértő)
LOGOUT blog

Nagyon sok másik tesztben meg nem... 2600K @ 5200MHz 3DMark11 CPU Score-ban 50 pontot hozott, hogy CL8-8-8-21 2T-ről 1T-re csökkentettem a Command Rate-et. Szintén 50 pontot hozott a CL8-8-8-21 1T-ről CL7-8-8-21 1T-re váltás, és még ötvenet a CL7-8-8-21 1T-ről a CL7-7-7-21 1T...

HGyu

(#45) zetecR válasza 04ahgy (#44) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

Egyébként full konzekvens a 3DM?
Értem ez alatt, hogy ha ugyanazzal a beállítással 2x futtatod egymás után, hajszálra ugyanazt a pontszámot adja?

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME" xd

(#46) Apika válasza WayneGace (#4) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Modder szemmel nézve ez is szempont... ;)

„kilehessenérdemeslegyen kimenni a pályára”

(#47) 04ahgy válasza zetecR (#45) üzenetére

04ahgy
(Szakértő)
LOGOUT blog

Az írt eredmények 5 futtatás átlagai.

HGyu

(#48) zetecR válasza 04ahgy (#47) üzenetére

zetecR
(PH! addikt)

:R

What are the bumps around a girl's nipples? Braille for "SUCK ME" xd

(#49) Srodney

Srodney
(senior tag)

2800mhz cl11-en? :W :(

(#50) Ł-IceRocK-Ł válasza Srodney (#49) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Vérpisti bemegy a boltba, látja hogy ez a legnagyobb MHz es a boltban, kész az üzlet, a boltos örül, vérpisti is, akik meg értenek hozzá mosolyognak egy jót.

« STO ♠ ๓αgγαя ₣ℓoŧŧα ♠ STO » | "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.