Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz Tomy Yayo #47 üzenetére

    Hát, igen. Ez az új felület nagyon megosztja a közvéleményt, és abban is igazad van, hogy akinek tetszik, az általában nem ír róla, csak használja :)
    Amúgy az ötlet nem rossz, csak a megvalósításon még bőven van mit reszelni. Mert azért azt sem hiszem el, hogy pl. egy 10" méretű táblagépen, ezres felbontás környékén beérné a "vérpistike", hogy csak a messenger ablak van kinnt full screen, és közben pl. skype az nem, ráadásul még emilezni se tud fimnézés közben :)
    PC-n viszont tényleg kínszenvedésnek tűnik. Főleg az állandó váltogatás a desktop és a metró között. Mert az nem lehet megúszni. A legnagyobb baja az, hogy mindenre, amit a metrós alkalmazásban el tudsz érni, arra már évtizedek óta van desktop megfelelője.
    És ahogy az előttem lévők is írták többször, 4-7-10" méretű érintőképernyőt kezelni teljesen más, mint ugyanazokat a mozdulatokat megpróbálni egérrel egy 20-24" monitoron, vagy mégrosszabb, 40-50" méretű tévére kirakva.
    De ez csak az UI fikázása, az, hogy belül, a rendszer szintjén mi változott, azt nem nagyon tudjuk. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy néhány furcsaságtól eltekintve (pl. win7-ben megszokott backup nincs), biztos, nem rossz.
    A metro ui természetesen behoz egy teljesen új dolgot, az alkalmazások háttérbe hajigálását, ami jó is, rossz is.
    De fel a fejjel, mert Már most menőbb a Windows 8, mint az elődje Ami szerintem csak annyit jelent, hogy többen letöltötték, mert 2-3 év alatt több a szélessávú előfizető :)
    Én is leszedtem, 32 és 64 bit változatban is, próbálkozós gépnek, külön kis vinyón jól el van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák