Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    A DP-t próbáltam, szerintem desktopon egy rémálom.
    Nem, nem maradiság, Win7-re már bétánál váltottam mert meggyőzött az első próbán. Ez viszont... komolyan azt, hogy a gépet hogyan kapcsolom ki, a guglin kerestem meg... én, aki azért a többi PH!-ssal együtt messze nem az átlag felhasználói szint. Hogy fog vele Gizike boldogulni? Elküldik tanfolyamra? (plusz költség, időkiesés, és hát a lelkesedése is gyanítom -1, neki jó volt a régi is... igen, itt a maradiság játszik be, de nekik is el kell adni.)

    - Több ablakkal való munka... minek kell mindennek teljes képernyőn futnia? Igen, később olvastam, hogy az egérrel bűvészkedve valahogy felosztható a képernyő, de ez nem volt magától értetődő.
    - A programokból miért is nem lehet kilépni? Igen, később kiderült, hogy valahogy mégis be lehet zárni, meg különben sem foglal sokat mert alvó állapotba helyezi... de akkor is. Felesleges + sokszor van olyan, hogy nem akarom onnan folytatni az adott programmal. (vagy mert a csoda új explorer pont kifeküdt egy oldalon... bezárni meg ugye nem lehetett, task managerben nem jelenik meg, így kilőni sem... ez utóbbihoz is gratulálok nekik)
    - Váltás a Metro és a hagyományos felület között: Amikor ez először magától megtörténik, a kedves átlagfelhasználó akkor kap szívrohamot, hogy most hová lett amin órák óta dolgozik? (Linuxosoknak megszokott a több desktop egy monitoron, de wineseknek nagyon nem)
    - Ha már meghagyták a hagyományos nézetet, miért nem lehetett meghagyni a startot és igen, a tálcát amit annyira szeretek.

    Persze a válasz nyilván az, hogy a Metrora akarnak mindenkit rászoktatni, mert a jelenlegi desktop előnyüket át kell vinni a tablet és telefon piacra, még pár % desktop felhasználó elvesztése árán is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák