Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ddekany #153 üzenetére

    Hát ez az, semmi ilyesmit nem csinál. Ez nem a Visual studio bűne, mert a VS a telepítéskor megcsinálja rendesen azokat a program csoportokat, amiket egy Win7 telepítésnél is megcsinál, de ezt a Win8 start képernyő egyetlen kupacba fossa össze.
    A teljes képernyős megjelenítéssel csak az a baj, hogy túlságosan nagy. Főleg, ahogy a Win8 csinálja. Elkezdesz keresni, akkor a beírt keresés a kép jobb szélén jelenik meg a találatok viszont balszélen. Képzeld el ezt egy 23"-os monitoron. Vagy 27"-ban. Majdnem fél méterre van egymástól a keresés, és a találat.
    Ez nem az én képernyőm, csak a neten találtam, de nálam is nagyon hasonló:

    Itt pedig még az égvilágon semmi nincs telepítve, de már teljesen tele van a képernyő:

    A keresés pedig ilyen

    Végül pedig, nehogymár azzal töltsem el az időmet, hogy a gépet babusgatom naponta!
    Windows 7 gondoskodik arról, hogy amit nem használok, azt ne is lássam, a Win8 viszont mindent kipakol, és nekem kell eltakarítani az útból.
    Próbáltam csoportokba rendezgetni, de az is macerás. Pl. nyomsz egy jobbegér gombot, akkor a régi, megszokott, helyérzékeny popup helyett a világ túlsó végén, a képernyő bal alsó részén jelenik meg valami, ami véletlenül sem hasonlít egy popup menüre, el kell mászkálni az egérrel oda, ott matatni, aztán vissza az egérrel jobb oldalra, mert ott kell bökni valamit, hogy bejöjjön valami másik menü...
    Mondom, 10" táblán ez rendben van, asztali gépen marhára kényelmetlen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák