Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ddekany #126 üzenetére

    Most, azthiszem, ez a bal felső sarokban lévő task váltó betette nálam a kaput. Rákattintottam a desktopon egy képre, és ilyenkor alapból a metrós képnézegető jön be. Mindegy, egy képet megnézni jó az is. De, amikor vissza akartam váltani a Firefoxra, egyszerűen NEM TALÁLTAM!. Hogy miért? Mert abban a nyavalyás task váltóban csak a desktop van benne, mint egyetlen alkalmazás. És itt van vége. Beraktam ide a képernőmásolatot. Látszik, mert a taskbar mutatja, hogy bennt van egy Firefox (épp írom a postot), egy Thunderbird, és a portableapps indítója. Ja, és két windows explorer ablak, de ezeknek ebben az új task váltóban nyoma sincs.
    Ne b***tok már ki velem, hogy nem tudok egyetlen kattintással átváltani arra az alkalmazásra, amit használni akarok? Mindíg két helyen kell keresgélnem? Mert ha véletlenül megtetszett a metrós naptár, vagy időjárás, azt a bal szélen találom meg, ha viszont a Firefoxra van szükségem, akkor előbb indítsam el a desktopot, és utána tudom a FF-t kiválasztani.
    Ez így egy nagyon skizofrén állapot, mármint az, hogy egyszerre próbál a gépre telepedni kétféle felhasználói felület. Semmi baj nem lenne itt, ha csak az egyik lenne, akár a hagyományos, akár a metró, de a kettő együtt csak káoszt okoz. Vagy egyszerűen csak öreg vagyok én már ehhez :D Vagy az a baj, hogy láttam már jobbat, és nem kérek a "pedig jó az neked, majd megszokod"-ból :D
    Tehát a témaindító kérdésre nem tudok egyértelmű választ adni. Mert a metro felület még jelen állapotában arra is kevés, hogy böngészésre, emailezésre, kép, vagy videó nézegetésre használjam, így pár perc egér fel-le húzgálás után kénytelen az ember elindítani valami hagyományos alkalmazást, és onnantól kezdve a metro felület csak egy darab kutyaszar az úton, amit állandóan kerülgetni kell. Megint mondom, lehet, hogy nem lenne rossz, ha csak az lenne, és lehetne használni. De nem lehet.

    Ja, egyébként most nem virtuális gépen használom, hanem egy külön vinyón, amin csak ez van. De kiterjesztett asztallal, szóval megint nem tudom eltalálni a kép szélét, mert átszalad a 40"-os tévére az egér :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák