Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    Nekem egy dolog mindíg eszembe jut a metróval kapcsolatban. Ha egyszerre több alkalmazást használok, akkor hogyan tudok ugyanolyan egyszerűen váltogatni közöttük, mint a desktopon?
    Mondok egy példát.
    Elindítom a levelezőt, elkezdem olvasgatni a leveleimet, a metrós email progival. Az egyikben van egy hivatkozás egy weboldalra, amire rákattintok, és elindul a metrós IE. És itt jön a gond. Ahhoz, hogy visszamenjek az emailhez, el kell találnom egyetlenegy pixelt a képernő valamelyik sarkában, és akkor még nem az emailhez jutottam, csak egy felbukkanó képernyőnézethez, amire nem lehet kattintani. Csak, ha lejjebb húzom az egeret, akkor jelenik meg a lista a futó appokról, ráadásul hülye esetben mind ugyanúgy néz ki. Mert kis méretben alig van különbség egy weblap, egy email és egy pdf előnézeti képe között. Végig kell nézni mindet, hátha az az. Desktopon viszont a taskbaron fix helye van a levelezőnek, szinte ránézés nélkül kattintok rá, és ott vagyok.
    Ha viszont bezárom a böngészőt, akkor marha idegesítő módon a start képernőt kapom vissza, és nem azt, amit a böngésző előtt használtam (a levelezőt). Megint kattinthatok rá, hogy elindítsam.

    Külön extra kényelmetlenség, hogy a desktop appok nem látszanak, csak maga a desktop. Ja, és most vettem észre, valami gáz van, mert most nem működnek a képernyő sarkaira való egérhúzgálások sem. Még az alkalmazás bezárás sem megy. Ctrl+Alt+Cipőtalp...
    Trollkodásnak tűnhet, amiket firkálok, de én próbálnám megszokni, de egyszerűen nem megy. Ez van. Semmit nem lehet vele ugyanolyan kényelmesen megcsinálni, mintha a Win7-et használnám...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák