Már csak egy jelentősebb áresés hiányzik SSD téren. 
http://evaper.info - Magyar eVaper Fórum / Ecigi fórum / Kedvezmények a fórum tagjainak!!! --- | ---- Steam: wwenigma_pod, Origin: wwenigma
Már csak egy jelentősebb áresés hiányzik SSD téren. 
http://evaper.info - Magyar eVaper Fórum / Ecigi fórum / Kedvezmények a fórum tagjainak!!! --- | ---- Steam: wwenigma_pod, Origin: wwenigma
és egy statisztika az eddig eladottak meghibáodási rátájáról, vagy átlagos élettartamáról 
True Success is Blonde
Én egy 32 gigásért 20k-t megadnék..végre az 1etlen zajforrás is megszűnne a gépemben.
Életkorára én is kíváncsi vagyok, garira meg főleg.
New world...old thinking...IBM T60;)

ezzel nem lennél egyedül 
______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!
Kíváncsi vagyok, mikor lesz belőle valami. HDD-ket nem fogja kiszorítani abban biztos vagyok, habár még abban sem, ha sokkal gyorsabb lesz, legalábbis rendszernek mindenki ilyet használna. Én 30GB-vel elvagyok, vennék egy USB-s WD-t mellé, és kusshadna a gép
Szép is álmodozni 
New world...old thinking...IBM T60;)
Ez a darab nem, de az SSD tuti, hogy leváltja a HDD-t. 2-3 éven belül már ezeknek is lesz akkora tárhelyük, gyorsabbak, csendesebbek, kevesebbet fogyasztanak, és nem sérülékenyék rázkódás esetén. Itt már csak az ár lesz a döntő, de az is idővel csökkenni fog. Aztán a HDD-ből is csak történelem lesz. 
[ Szerkesztve ]

Hát igen szerintem is még még várni kell erre az ssd re.......még elég új a technologia......mivel 1 évnél többt nem mentek mélg ezek az eszközök......majd halljuk hogy sssoramennek e tönre vagy nem....persze így tapasztalják meg a gyártók, javítják, fejlesztik a hibákat...szóval egy 1 évet minimum árni kell míg kiderül életképes dologról van szó...vagynem.....meg persze az áruk húzos....mondjuk a sebbeség azért ott van de nemm idneg fél évig mükszik, vagy 3 évig.....
[ Szerkesztve ]
Gigabyte P35C-DS3R 1.1 REV F11 BIOS, INTEL C2D E6550, EVGA 8800GTX, 4*1GB Geil Value, FSP400PNF, HP IPAQ914C, SANSACLIP

ahol az ár nem számít, ott már alkalmazzák az ssd technológiát egy jó ideje. a wiki szerint már 1980ban voltak memória alapú adattárolók, azoknak kellett még aksi, de 1995 óta már valódi flash alapú eszközök is voltak. tehát a problémák az elmúlt 12 évben biztosan előkerültek, de ez az idő arra is elég lehetett, hogy megoldást találjanak rájuk.
biztos vagyok benne, hogy mire emberi áruk lesz ezeknek az eszközöknek, addigra minden idegesítő hibát kiküszöbölnek, ami egy 3-5 éves üzemidőre belőtt eszköznél előjöhet. mert ugye melyik gyártó nem rokkanna bele, ha az eladott termékeinek felét garanciálisan ki kéne cserélni.. valamint ki venne olyan "winyót" amire csak egy év a garancia, mikor a sima lemezes egységekre meg 3? tehát ha ezeket meggondoljuk a gyártók minden eszközzel azon vannak, hogy legalább 3 évig elmenjen egy ssd.
különben egy irodai gépben biztosan elmennének 3 évig a maiak is simán. egy szerver agyonhasznált winyója helyett kéne berakni egyszer egy ilyen ssd-t. az már teljesítmény próba lenne. 
..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe.. "A kormány az a testület, ami mindig megtartja, amit ígér. Ha pénzt ígér, azt is megtartja." Karinthy Frigyes
részemről újévi fogadalom lehetne h még 2009 előtt ssd-re cseréljem a rendszervinyót(persze ha keret is lesz rá)szóval reméljük h egy év alatt jelentősen csökken a kiseb ssd-k ára
"...valami soktízezer pénz van ebben, az eladónak egy kartonnal (asszem 6 darab) el kell adnia belőle ahhoz, h az ő saját üveg lekvárja ingyen legyen neki."

(#1) wwenigma: igen, egy igazán jelentős áresés nem ártana, de mondjuk az se lenne rossz, ha kapni is lehetne őket... Szép és jó, hogy folyamatosan jelentgetnek be dolgokat, de azért nem ártana a boltba is eljutniuk valamikor...
Az is jó lenne, ha több gyártó szállna be és letörnék a Samu flash-uralmát, vagy véget vetnének ennek az enyhén kartellre hasonlító állapotnak.
(#6) Olasza válasza Chaser (#5) üzenetére: mennyibe
Nem fog az olyan gyorsan menni. Az SSD lesz a rendszer- és gyors elérést igénylő fájlokhoz a meghajtó; de a nagy méretű, viszont sebességet nem igénylő fájloknak (videók) még sokáig megmarad a HDD. Az SSD addig még biztosan nem fogja tudni árban felvenni a versenyt a hagyományossal. Ha méretben és sebességben el is érik/le is előzik, az árban még mindig nem tudják behozni. Kicsit sarkított példa, de megmutatja a technológia képességeit az fusionio 640GB-os "SSD"-je. Messze ver bármely hagyományos merevlemezt, még 15k-s scsi vinyókat is raidben (~700MB/s-t tartósan olvasáskor, 600MB/s-ot írásnál; 87500 I/O mpenként, 25 mikroszekundumos elérés...). Viszont még csak célként tűzték ki, hogy akár 30$/GB-ra szorítsák le az árát. Akár. Még a normál, hagyományos vinyók sebességét el sem érő SSD-k is inkább $15/GB körül/fölött vannak. Egy hagyományos vinyót viszont $0.20/GB környékéért is lehet kapni.

Szia,
én ilyen megfontolásból vettem a letöltő gépembe egy 120GB-os notebook vinyót. Gyakorlatilag nincs hangja ha a gépben benne van. Nekem csak úgy sikerült hallanom a HDD-t, ha a fülemhez tartottam
!

gyorsabbak az SSD-k mint a sima vinyók?
http://www.facebook.com/serverhive szerverhozzáférés! | "Mond szépen angolul: Gyors róka!"
/hy
kb márciusra mennyi lesz a legnagyobb tárhely?
tom h ezt nem lehet tudni de odafönt ugyis v mi tipp
Köszi 
.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”
én most szerteszét neten(gondolom annyira nem hiteles) transcend 32gb-osat láttam ~300$ körül,és komolyan elgondolkodtam h milyen poén lenne már,mert 32gbnál hosszú ideig nem kell nagyobb rendszerpartíció
[ Szerkesztve ]
"...valami soktízezer pénz van ebben, az eladónak egy kartonnal (asszem 6 darab) el kell adnia belőle ahhoz, h az ő saját üveg lekvárja ingyen legyen neki."

Procidat nem hűtőd?
"A világ bármely hazugságát ki lehet rakni véges számú igaz állításból. "

kb. 256 giga. Ez biztos.
[ Szerkesztve ]
Aki él és nem boldog, az téved!

Nézd meg a konfigját!
Egy Cel 420 0.9V-ot minek hüteni?
Még az én E2160-am is megy passzívan levett oldallap mellett..
Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#12) klambi: a teherautók vagy a furgonok gyorsabbak?
Ennél azért összetettebb a kérdés. Az újabb, leggyorsabb "normál" SSD-k vannak olyan gyorsak, mint a leggyorsabb normál winyók; de a többségük nincs, jó részét még a lassú noti-winyók is elverik. Aztán még ott van az enterprise class, amikben elég durva cuccok is vannak 
(#16) pilóta válasza luw2win (#13) üzenetére: biztos?
Mint említettem, a FuzionIO-nak van 640GB-os MLC "SSD"-je, és asszem a BitMicro is tervezett valami TB-os flash tárolót

Nana, folyamatos olvasásban jók a HDD-k, de a jellemző véletlen műveletekben a legótvarabb SSD is hülyére veri őket.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Ígéretes fejlesztés de a hosszabb távú élettartamra kiváncsi vagyok. Mintha azt olvastam volna valahol hogy egy pendrive-ban lévő flash-modul kb százezer újraírást bír ki, ennyi az élettartama. Persze azóta lehet hogy fejlődött az ezirányú technológia is, de kérdés hogy általános pc-használat mellett egy hdd-ben egységnyi lemezterületet milyen gyakran ír felül a rendszer. Ehhez lehetne viszonyítani az ssd-k várható élettartamát.
Viszont pl torrentezésnél ahol folyamatos az egyidejű és párhuzamos írás és olvasás ott szvsz módosul a képlet ssd-re vetítve is.
Ez egy ilyen bolygó.
Az élettartam miatt félek én is, de ettől eltekintve üdvözlöm azt a tendenciát, hogy kezdjük leváltani a mozgó alkatrészeket.

6000x512byte/másodperc...
A pendrive-om is ilyen gyors, akkor inkább a zaj, de kell az a 60-80MB/s
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

Huzamosan a 7200-es HDD-k is csak ~50MB/s-ot bírnak...
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Az SSD-k csak 6000x512 !BYTE!-ot bírnak? Nem vagyok egy profi, de asszem az nagyságrendekkel lassúbb egy winyónál. Csapjuk még hozzá az ismeretlen, de valószínűleg csekély élettartamot, és máris elég gyengének látszik ez az új tech.
Persze a zajcsökkentést meg a mozgó alkatrészek kiiktatását én is szívesen fogadnám, de ha az SSD-k egyenlőre csak "ennyit tudnak" akkor a váltás még nem mostanában lesz. 
Ha gyorsítják őket egy kicsit, akkor egy 32-64GB-os jól jöhet a merevlemez mellet, hogy arról menjen az OP meg a gyakran használt programok, a winyó meg ki is lehetne kapcsolva, ha éppen nem kell róla semmi . 
AsRock N68C-GS UCC; AMD Athlon II X4 645 @ 3,0GHz; Gigabyte HD4670 512MB DDR3; 4GB Kingmax DDR3-1333

3MB/s? Te ezt elhiszed? 20-30MB/s-os pendrive-okrol nem hallottal? A komolyabb SSD-k 80-100MB/s-mal olvasnak folyamatosan.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)
Ha 20-30MB-ot bírja is, még az se túl fényes...az SSD maga ugyebár bírná, viszont az USB2 gyakorlati maximuma miatt 40mB/s-nél többet nem fog kipréselni magából. Azaz a talán legnagyobb előnye elveszik, hogy gyors. Kapunk egy drága, lassú, kicsi háttértárolót...ennek ebben a formában nem sok értelme van szerintem.
"Nembaj, megvan az ilyen kuruzslások placebo hatása legalább. Kikapcsolod a hibernálást, +10 FPS. Olyan mint autótuningban a street racing matrica a szélvédőn..." by orbano

A nagyobbak nem SATA meg PATA csatlakozóval vannak?
A lényeg, hogy majd szívesen veszem, ha fel tudják gyorsítani a merevlemezek szintjére és árban se lesz akkora különbség.
Bár most, hogy a 10000RPM-es vinyókból egyre nagyobbakat kezdenek csinálni... 
AsRock N68C-GS UCC; AMD Athlon II X4 645 @ 3,0GHz; Gigabyte HD4670 512MB DDR3; 4GB Kingmax DDR3-1333
Uh, sorry nem tudok olvasni
Viszont akkor valami elírás lehet szerintem, mivel nem nagyon láttam még olyan SSD-t, ami legalább a HDD-k szintjét ne hozta volna, de inkább afölött szoktak lenni 
"Nembaj, megvan az ilyen kuruzslások placebo hatása legalább. Kikapcsolod a hibernálást, +10 FPS. Olyan mint autótuningban a street racing matrica a szélvédőn..." by orbano

És még ha nem lenne PATA vagy SATA interfész, akkor is elég fontos dolgok felett siklasz el, a flash tárolók minden körülmények között hozzák a névleges értékeket, az elérési idejük is 100-ad akkora, míg a HDD-k csak folyamatos írás/olvasásnál képesek értelmes teljesítményt produkálni.
Nem értem egyébként ezt a fikaözönt, ezeknek a cuccoknak csak 2 problémája van:
1. Mocskos drágák.
2. Az élettartamuk kérdéses.
"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Nem valószínű, hogy jól értelmezzük a sebességet, vagy legalábbis valami elírás van. SZerintem valahol 85-110 MB/s körül van a valós a gyorsabbnál.
[ Szerkesztve ]
de mindegy, van különbség az átlag fészbuk user meg a terrorista között... az utóbbival lehet tárgyalni... (C) bambano

a most kihalófélben lévő fajták is tudnak 30 mega/s-el másolni. mire elérünk ahhoz, hogy a magyar árérzékeny közönség is megengedhet magának egy ssd-t, addigra általános lesz a 256 gigás és legalább 60 mega/s-el másolnak majd.. vagy gyorsabban.
különben lehet hogy fragmentált a vinyóm, vagy lehet az a gond, hogy ritkán szoktam egyik winyómról a másikra másolni hatalmas iso-kat, de nálam 25 mega fölé tartósan még az életben nem ment a másolás sebessége.. személy szerint az oprendszer induláskor megfigyelhető hatalmas kaparászás megszűnését várom csak az ssd-ktől
na meg hogy biztos nem rázná nagyon az alu gépházamat.. 
..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe.. "A kormány az a testület, ami mindig megtartja, amit ígér. Ha pénzt ígér, azt is megtartja." Karinthy Frigyes
Mintha az utolsó reklámban 100 éves élettartamot olvastam volna, de ha csak a tizede igaz, már akkor sem lesz probléma az időtállósságával. Majd 3 év múlva veszek egy 256 gigásat max 30k Ft-ért (vagy talán 120€-ért
)
[ Szerkesztve ]

"vagy talán 120€-ért
"
Miért, kivándorolsz? ![;]](/dl/s/v1.gif)

>>"Csapjuk még hozzá az ismeretlen, de valószínűleg csekély élettartamot"
Ez "enyhe" túlzás
. Már a régiek is iksz-százezer újraírásnál kezdődő degradációt mondtak, az újabbak már milliósat; másrészt, ha ez egy boot lemez lenne, ahol az olvasás lenne a feladatok többsége, amiben a flashnek jelentős előnye van, az írás pedig ritkább, akkor ezeknek várhatóan többszörös lesz az élettartamuk a hagyományos winyókhoz képest.
Másrészt, mindegyikben van már valamilyen wear-leveling algoritmus.
Móricka-számítás:
Tfh adott egy ssd winyó.
Tfh rajta minden egyes cella napi 10× felül van írva (extrém eset otthoni felhasználónak).
Tfh hogy ez egy régebbi darab, ami csak 100000 újraírásig bírja.
Tehát 10000 nap - az még mindig 27.3 év, mire a cellák elkezdenek meghibásodni. Sztem egy hagyományos winyó korábban elkezd bad sectorokat dobni; és addigra különben is elavul 

"Már a régiek is iksz-százezer újraírásnál kezdődő degradációt mondtak, az újabbak már milliósat; másrészt, ha ez egy boot lemez lenne, ahol az olvasás lenne a feladatok többsége, amiben a flashnek jelentős előnye van, az írás pedig ritkább, akkor ezeknek várhatóan többszörös lesz az élettartamuk a hagyományos winyókhoz képest."
A rendszerdiszk amortizálódik a leggyorsabban. Nem csak a user hanem maga az oprendszer is tesz arról, hogy írási műveletből is legyen bőven. (SWAP, log, file attribútumok aktualizálása csak olvasáskor is). A gyakorlatban nem a felhasználó által elérhető adatterület pusztul el először, hanem általában az eszköz kontrollere által kezelt reallokációs nyílvántartó, ECC stb. terület (ami szintén FLASH tárolóban van). A FLASH memória degradáció már 1000 újraírásnál kezdődik. 100 ezer a várható élettartam. Nem ismételném, akit érdekel az már látta a gyári adatlapokat:
[link]
[link]
A cikk írja, hogy: "32 GB-os kapacitásig SLC flashchipeket alkalmaznak, a 64 GB-os modelleket azonban már MLC eljárással készítik."
Az MLC chipre már csak azt garantálja a gyártó, hogy a gyárból hibátlanul jön ki (leszámítva az eleve defektes blokkokat), de hogy hányszor írható újra, a gyártó mossa kezeit (magyarul MLC chipre semmit sem garantál, csak azt, hogy általában tízezres újraírás várható). A-Data viszont bátor, 64 Gigás SSD-be ezt teszi. Félreértés ne legyen, senkit nem akarok lebeszélni a FLASH tároló eszközökről, sőt.... ![;]](/dl/s/v1.gif)
-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Pontosan ez. És még mellé nem bizonyították be, hogy gyorsak, ténylegesen. Idővel megnyugszik majd mindenki. Addig viszont marad a bizonyítási vágy kielégítése az SSD-k részére...
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

Egyébként egy MTBF értéket jó volna látni egy mai átlag vinyóhoz és egy SSD-hez képest. 140évet én is ki merem jelenteni, ha 5hétig tesztelek 1500db egységet és csak egy hibásodik meg. Arányait tekintve nem rossz, csak bele kell gondolni, azoknak a tulajdonosoknak a bőrébe, akiknek meghibásodik az SSD-je...
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

Hja, és van egy pendrive-om. 2003 20. hete után készült nem sokkal. Samsung chip van rajta: K9F1G08UOM-YCB0 chip lakik rajta. kb 2 évig működött. Ez a pendrive az eleje szériából származik, tehát erre lehet majd kb számítani az első ssd-knél is... Tudom, hogy más technológia, de akkor is a felhasználókon tesztelik majd nagy tömegekben. 
Jézus megváltoztatta az életed! Akarod menteni a változásokat?

Ezt hozzátenném ha egyet értesz vele.
Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). Ingyenes állapotfelmérés. adatmentes.kralik.hu

" ... tehát erre lehet majd kb számítani az első ssd-knél is... Tudom, hogy más technológia ... "
Nem más a technológia. A gyártók a gazdaságosság, FLASH mérete és megbízhatóság között egyensúlyoznak. Természetesen a profité a prioritás. Az SSD-k is ugyanazt a FLASH chipet kapják mint más kommersz eszközök. Az eszköz "belső" paraméterei sem lesznek mások. Az interfészen mérhető megbízhatóság némileg szépíthető, az SSD kontrollerek jobban sminkelnek. A gutaütésszerű halál viszont gyakoribb mint HDD esetén. Még inkább előtérbe kerül a fontos adatok rendszeres mentése.
" ...a felhasználókon tesztelik majd nagy tömegekben... "
Így van, pl. egy mostani eszközök is kívülről ugyanúgy néz ki mint néhány hónapja, de belül meg elég sűrűn változik. Néha még a kontroller típusszáma is ugyanaz és mégis változik a FLASH fájlrendszere. Némelyik csapat tényleg becsületesen küzd, hogy valami használhatót hozzon ki a rendelkezésre álló "nyersanyag"-ból.
-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Teljes mértékben, néhány tévhitet folyamatosan kell oszlatni. A gyártók marketingesei keményen dolgoznak. Felhasználó meg a sugallt infóból indul ki. 
-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Jah, csak a mozgó alkatrészekről kicsit furcsán fogalmazol. Mert akkor a kapukat is annak lehet venni egy prociban, pl. De ez azért nem így van.
de mindegy, van különbség az átlag fészbuk user meg a terrorista között... az utóbbival lehet tárgyalni... (C) bambano

A kapuk (tranzisztorok) egy prociban nem "kopnak". A FLASH cella "kopik" használat közben. A mechanikus alkatrészek is.
-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

Nézd meg, légy szíves, én mire írtam ezt.
És én pont azt írtam, hogy nem így van...
[ Szerkesztve ]
de mindegy, van különbség az átlag fészbuk user meg a terrorista között... az utóbbival lehet tárgyalni... (C) bambano

Szerintem arra gondol, hogy FLASHnél a működési elvből eredően a sorozatos átütések miatt a kristályszerkezetben helyet foglaló atomok megváltoztatják eredeti helyüket (vagyis "mozognak"). Az erózió miatt tönkremegy a cella. Más elektronikus eszközöknél általában nincs erről szó (kivéve pl. multifuse, ahol szintén van "mozgás" és szintén van erózió, kopás). Egy tranzisztorban a működési elvből eredően normál üzemi körülmények között nincsen ilyen effektus. A kristályszerkezet nem alakul át. Én így értettem a linken hivatkozott szöveget. Biztos van más olvasata is. 
-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...