Hirdetés

2014. október 24., péntek

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-22 09:05:24

PROHARDVER!

Sony Ericsson Xperia arc S – arcfelvarrás [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4751) gumimaci1235 válasza Ablakos (#4750) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Én nem csináltam semmilyen mentést....

Akkor mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4752) razorka777 válasza gumimaci1235 (#4749) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Flashtool vagy pc companionnal tedd vissza a gyári rendszert.

LG Optimus F6

(#4753) gumimaci1235 válasza razorka777 (#4752) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

A Flashtool, jó lenne, azt már használtam egy Prestigio és egy THL készüléknél.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy az ehhez a készülékhez tartozó flashtool-t és a gyári romot plussz drivert honnan tudom letölteni.

Itt nem probléma a zárt bootloader?

(#4754) gumimaci1235

gumimaci1235
(kvázi-tag)

A PC companionnal hogy lehet a gyári rendszert visszatenni?

[ Szerkesztve ]

(#4755) tomy86 válasza gumimaci1235 (#4753) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Flashtool + gyári romok vagy Sony Update Service SUS esetén telepíted a programot pc-re, majd elindítod, kiválasztod a telefonodat és amikor kéri csatlakoztatod a kikapcsolt telefont a pc-hez.

[ Szerkesztve ]

(#4756) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Itt nem számít a zárt bootloader?

Köszönöm, este kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#4757) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

a SUS-nál nem találok ARC S lt18i típusú készüléket!?

(#4758) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

és a flashtoolt hogy kell beállítani, arról hol találok leírást?

(#4759) tomy86 válasza gumimaci1235 (#4758) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Azon a linken, ahol a romok is vannak ott a leírás is. De a ezen a linken is megtalálod a "Frissítés Flashtool használatával" résznél. Arc esetén lehet, hogy a vissza gombot kell nyomni, amikor a flashtool kéri és nem hangerő le gombot. Bocs, de ebben nem vagyok biztos, mert nekem Rayem van és ott is a hangerő le gombot kell nyomni.

(#4756) gumimaci1235: a bootloaderrel ne foglalkozz! Csak akkor kell nyitott, ha olyan nem gyári romot akarsz telepíteni, ami nem gyári kernelre épül. De ezeknél írják is, hogy nyitott bootloader kell. Gyári romhoz, ill. azokra épülő romok telepítéséhez, nem kell nyitott bl.

[ Szerkesztve ]

(#4760) gumimaci1235

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Köszönöm mindenkinek aki segített, a flashtoollal simán ment a dolog. Már működik a teló. Jó hogy van ilyen fórum, és hozzáértő emberek, akik nem csak értenek hozzá, hanem segítenek is!

(#4761) alacka

alacka
(tag)

Lenne egy tiszteletteljes kér(d)ésem.
Mutatóban a kezemben volt egy Xperia arc S Lt18i.
Adatokat szerettek volna lementeni róla, XP alatt kabelen keresztul - gondolom a toltokabelen, mert nem volt nekik hozza mas. Nem mukodott.
En OTG kabelemmel probakoztam pendrivera, de ha jolemlekszem a TC plugin telepiteskor kiirta, hogy a 2.3.4 alatt nem telepitheto.
A frissités nagyobb versiora (KitKat?) meg nem elerheto.

Hogy is van ez? Mi a megoldás? Mik lehetnek a megoldások?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#4762) dannyl válasza alacka (#4761) üzenetére

dannyl
(senior tag)

PC companiont telepítsd, OTG felejtős, még jóval újabb készülékek se támogatják. KitKat is felejtős egy ilyen kőkorszaki gépen. Főzött ROM-ot lehet találsz rá (bár kétlem) ami KK alapú. ROM-oláshoz meg ugye BL-t kell nyitni, ami nem is minden LT18i-n lehetséges. Ezt a telefont már kiadáskor "felakasztották" az 512 RAM miatt. Ha akkor 1 Gb-tal jött volna ki, akkor még ma is egy majdnem hibátlan készülék lenne.

(#4763) tomy86 válasza alacka (#4761) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Milyen adatokat akarsz lementeni? Honnan? Feltételezem nem az sd kártyáról, mert ott elég egy sima 3-500Ft.-os kártyaolvasó és kész. Vagy telepíteni kell az adb drivert és a "töltö" kábelen keresztül is lehet csatolni a pc-hez. Sőt, ha átteszed MSC módba az usb módot, akkor ha jól emlékszem, az sem kell.
OTG megoldás csak ICS-re van, de nem mindenkinél működik.
Hivatalos frissítés max. 4.0.4-es ICS-re van. Ha nyitott a bootloader, akkor van KitKat (nem hivatalos CM11) is. Ezeknél működik az OTG.

[ Szerkesztve ]

(#4764) alacka válasza tomy86 (#4763) üzenetére

alacka
(tag)

Persze, a fotokat szeretnenk lementegetni.
Az adb, meg MSC USB erdekelne
ez müködik Xperia S és PC XP között is valahogyan?

dannyi *felakasztották* :) sajna ilyenre futotta

S WIFI-n at lehet valamivel küldeni XP-re (dehogyan?) ?

[ Szerkesztve ]

(#4765) dannyl válasza alacka (#4764) üzenetére

dannyl
(senior tag)

Mondom: PC companiont töltsd le, aztán dugd hozzá a géphez egy adatkábellel a telót. Azzal le tudod menteni minden varázslat nélkül.

Tudom, hogy erős szavakat használtam, de 1,5 évig ilyen telóm volt, így elsőkézből vagyok ilyen szigorú a telefon iránt :DDD Egyszerre imádtam, és gyűlöltem. Gyönyörű kütyü, a mai napig ez lenne, ha... de sajnos a lassúsága (a memória hiánya) betette a kaput és meg kellett válnunk egymástól. Mindez már lassan egy éve volt.

Amúgy ha sikerül bootloadert nyitni (amit az enyémen sajnos nem lehetett), akkor lehet, hogy van rá GB alapú CM ami talán használható. Én az ICS-t nem ajánlom, talán a legjobban a 2.3.4-en ment.

(#4766) tomy86 válasza alacka (#4764) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

A korábban linkelt adb drivereket feltelepíted. Ez kell ahhoz, hogy az xp felismerje a telefont. Azért nem írtam dannyl által javasolt PCC telepítéses megoldást, mert elvben az feltelepíti a drivereket, de nekem xp alatt anno mégsem ismerte fel a telefont az xp a telepített PCC elenére sem. De kipróbálhatod azt is, ártani nem árt.
Xperia S esetén is ugyanúgy működik.

MSC mód. Sajnos nem tudom pontosan, hogy GB-nél hogy vannak a pontos beállítások (CM11-et használok), de olyat keress a telefon beállításaiban, hogy számítógépes USB kapcsolat. Itt van olyan, hogy médiaátviteli mód (MTP) és adattárolási mód (MSC). Talán itt találod meg, ha jól kerestem rá: Menü->Beállítások->Sony Ericsson->Kapcsolódás->USB-kapcsolódási mód

Wifivel kapcsolatban. Én úgy oldottam meg a küldést windows 7-en, hogy megosztottam egy mappát a windowsban és ahhoz csatlakozok a telefonnal. Így bármit tudok egyszerűen pc-ről telefonra (vagy fordítva) másolni. Nem tudom XP-n mik a pontos beállítások, de itt egy leírás win7-hez, miből ki lehet indulni.
De biztos van más megoldás is a pc és telefon közti fájlmozgatásra.

[ Szerkesztve ]

(#4767) alacka válasza tomy86 (#4766) üzenetére

alacka
(tag)

:R :R :R dannyi-nak is
beszamolok, ha ujra a kezemben a telo, ill. ha sikerult a leanykamnak megoldania

(#4768) gumimaci1235 válasza dannyl (#4765) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Wondershare MobileGo, sztem nagyon jó program, ezzel mindent le tudsz menteni.

(#4769) dannyl válasza gumimaci1235 (#4768) üzenetére

dannyl
(senior tag)

Szerintem nem nekem szántad, de köszi :)

(#4770) gumimaci1235 válasza dannyl (#4769) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Bocsi, tényleg nem, hanem alacká-nak...

(#4771) alacka válasza gumimaci1235 (#4770) üzenetére

alacka
(tag)

:D

(#4772) gumimaci1235 válasza alacka (#4771) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Nem kell hozzá root!

(#4773) Sakuro

Sakuro
(lelkes újonc)

Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni facebook chaten, vagy skypeon esetleg, hogy végigvezetne romtelepítésen Arc S-nél?

Köszönöm szépen előre is.

Üdv

(#4774) dannyl válasza Sakuro (#4773) üzenetére

dannyl
(senior tag)

Az úgy elég időigényes lenne. Van rengeteg szájbarágós leírás, ahol pontokba van szedve, hogy mit kell csinálni. Gyakorlatilag nem lehet elrontani.

(#4775) Sakuro válasza dannyl (#4774) üzenetére

Sakuro
(lelkes újonc)

Igazad van, megtaláltam kb mindent. Megvan a CM11 és a hozzá való gapps is. Találtam egy videót amiben be is mutatják, de ott a Flashtool-al kezdenek amiben kernelt cserélnek (remélem jól írom)
Azt a boot.img filet honnan lehet beszerezni és melyik kellene?

A feltelepíteni kívánt ROM:

cm-11-20140906-UNOFFICIAL-LegacyXperia-anzu.zip

A Gapps pedig:

gapps-kk-20140912-minimal-x-plus-edition-signed.zip

Megcsinálják ezt a kernel cserét, utána pedig a felmásolt zip-ekből már telefonon telepítenek mindent.
Előtte rootolni is kell? Arról is keresgéltem, de sokmindent nem találtam.

Köszönöm

Esetleg ha van valakinek tapasztalata erről a ROM-ról az írhatna pár szót. Vagy ha van egy olyan amiről tudni lehet, hogy tökéletesen működik és stabil, akkor inkább azt tenném fel, ha van hozzá link és az ahoz kellő gapps-hez is.

Köszönöm

(#4776) tomy86 válasza Sakuro (#4775) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

"Azt a boot.img filet honnan lehet beszerezni és melyik kellene?"
A letöltött zip fájlban (cm-11-20140906-UNOFFICIAL-LegacyXperia-anzu.zip) benne van. Ki kell másolni belőle a számítógépre.

Rootolni nem kell előtte. Egy .587-es ICS-t kell telepíteni kiindulási alapnak. Utána sem kell rootolni, mert alapból lesz rootod és recoveryd is.

Én ezt a romot - pontosabban a 08.19-i verziót - és fél évre visszamenőleg az elődeit használom Rayen (Urushi) és meg vagyok vele elégedve. Két ismert probléma van. BT-n eszi az akkut és hosszabb használat esetén néha eldobja a wifit.

Ne azt a gapps csomagot telepítsd, hanem a sima minimalt!
"Do not use Gapps Minimal X or X+, they remove CMAccount and make it impossible to do a clean install
Use normal gapps minimal which don't remove anything."
forrás xda

[ Szerkesztve ]

(#4777) Sakuro válasza tomy86 (#4776) üzenetére

Sakuro
(lelkes újonc)

Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.