Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-22 09:05:24

PROHARDVER!

Sony Ericsson Xperia arc S – arcfelvarrás [olvasd el az első hozzászólást!] FÜGGETLENÍTÉS / WAREZ TILOS!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#4701) avlisz80 válasza dannyl (#4696) üzenetére

avlisz80
(kvázi-tag)

Az fa@a lesz mert a gyári 2.3.4-el a wifit eldobálta 4-5percenként :C
Ahogy föl ment rá a 4es android lássatok csodát a wifi probléma megszünt!!4 :C
Na majd meglátjuk!A repedést fölírtuk! :DD

Az élet kemény mint a kád széle!!!!

(#4702) dannyl válasza avlisz80 (#4701) üzenetére

dannyl
(senior tag)

Érdekes, mert nekem az egyetlen oprendszer volt (2.3.4), ami 2 hét után is még használható sebességű volt. Azért is cseréltem le a telefont, mert egyszerűen az 512 RAM használhatatlanul kevés ICS-hez.

(#4703) avlisz80 válasza dannyl (#4702) üzenetére

avlisz80
(kvázi-tag)

Sajnos igen nagyon kevés!Konkrétan 340mb az! :C
Bár én nagyon szeretem de ha visszajön mennie kell mert meg van az utódja!

(#4704) dionaea válasza PAtr0n (#4692) üzenetére

dionaea
(fanatikus tag)

Ez tényleg elég olcsó. És ha én nem merem kicserélni az újra akkor mennyiért cserélik ki a házat.

még mindig nagyon szeretem ezt a telefont a kamerája lehetne jobb no meg ez a fránya memória gondok.
Sztem én nem adom el 20-25 ért meg pláne nem akkor marad családban. idővel be kerül az Ericsson A1018 mellé mint dísz :D

"Bismarck was the real Death Star in his time"

(#4705) PAtr0n válasza dionaea (#4704) üzenetére

PAtr0n
(őstag)
LOGOUT blog

Szervize (GMS boltja) válogatja mennyiért cserélik, szerintem 3000Ft alatt nem állnak neki, de lehet keveset mondtam, és lehet annak sem örülnek hogy te viszed a házat hozzá, azt általában ők szerzik be. Amúgy ha elég bátor vagy, és ügyes kezű, neki lehet állni, van a youtubon szétszerelős, és összerakós videó. A lényeg, hogy legyen hőlégfúvód, mert a kijelzőt csak azzal ehet kiszedni, illetve vannak még járulékos dolgok a középrészen amik ragasztottak, és csak melegítve jönnek szépen ki. Sajnos ezek a videón nem is szerepelnek, ott csak a kijelző cserével foglalkoznak.

Én cirka 2 óra alatt szépen nyugiban megcsináltam a műveletet egy ismerős telefonján, a készülékház teljesen patent volt, gyári minőségű tényleg, nem áll el sehol, nagyon tuti. Nemsokára rendelek magamnak is, már elég ramaty ahogy kinéz az enyém.

Na jahh, jó kis telefon még mindig, én se adom el, marad GPS-nek az autóba ha majd jön az utód.

"Ne sikeres ember próbálj lenni, hanem értékes"

(#4706) avlisz80

avlisz80
(kvázi-tag)

Nos visszajött a teló a szervízből!Valóban a 2.3.4-et tették rá!Viszont az egész elejét kicserélték ami nagyon meglepett!Se repedés se egy árva karc!Ez nagy piros pont!A leendő új gazdája szinte új telefont fog kapni!Ha nem lenne 1 hete egy asus pf2-m lehet el se adnám!Mindenesetre kellemeset csalodtam a szervízbe!!!

(#4707) dannyl válasza avlisz80 (#4706) üzenetére

dannyl
(senior tag)

Ezzel én is így voltam, teljesen korrektül rendbe rakják a telót.

(#4708) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Sziasztok két kérdésben kéne segítség
1. valaki irja le nekem, hogy kell custom kernelt feltenni mert nekem sehogy se megy a boot.img megvan de a flashtools nem látja az img fájlt a bootloader nyitható.
2. Valaki tud nekem stabil CM romot ajalani?
A segitséget előre is köszönöm!

Overmax Vertis Plus 01 / Huawei Ascend G300

(#4709) razorka777 válasza bulldog77 (#4708) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ha a legújabb flashtoolt használod, akkor külön ki kell választani a boot.img-t.

LG Optimus F6

(#4710) bulldog77 válasza razorka777 (#4709) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

Köszönöm a gyors választ de, hogy jutok el odáig :)?
Melyik iconra kattintsak a kernel flasheléshez?

[ Szerkesztve ]

(#4711) razorka777 válasza bulldog77 (#4710) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Villámikon--->fastboot mode

LG Optimus F6

(#4712) bulldog77 válasza razorka777 (#4711) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

Sikerült Köszönöm! Viszont most abba a hibába ütközöm hogy ha cwm-ből telepiteni akarom a romot a cwm mindig befagy 2 rommal is probáltam.
1. cm-10.2-20140207-NIGHTLY-LegacyXperia-anzu
2. cm-11.0-20140319-NIGHTLY-LegacyXperia-anzu
Mindkettőnél a zipből szedtem ki a boot.img és azt flasheltem.

----MEGOLDVA!!!----
Köszönöm a segítséget razorka777!

[ Szerkesztve ]

(#4713) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Sziasztok tud nekem valaki olyan romot ajánlani, ami a memoriakártyát kezeli elsődleges memoriaként, és nem szívja az aksit?

(#4714) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Sziasztok! Most olyan a hiba jelenségem, hogy flashelés után az aksi 100%-ot mutat nem fogy aztán egyszer csak jön a hang a merülésről és kikapcsol. Nem tudja esetleg valaki mi lehet a baj és mi okozza?

(#4715) tomy86 válasza bulldog77 (#4714) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Töltsd fel 100%-ra, majd vedd ki az akkut fél percre, majd tedd vissza a telefonba (elvileg ekkor nem 100%-ot fog mutatni) és töltsd újra 100%-ra. Indítsd újra a telefont és általában ez megoldja a gondot. Új rom telepítése után néha előfordul ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

(#4716) bulldog77 válasza tomy86 (#4715) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

Már új aksit is vettem és még mindig úgyanaz.

(#4717) tomy86 válasza bulldog77 (#4716) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Akkor méginkább valószínű, hogy nem akkuhiba. Próbáld egymás után 2-3 alkalommal eljátszani, amit korábban írtam (feltölt, akku ki/be, újratölt), azzal a kiegészítéssel, hogy amikor a kijelzés szerint elérte a 100%-ot a töltöttség, akkor ne húzd le a töltőről, hanem hagyd rajta még fél órát. Egyébként amikor 100%-ra töltés után kivetted és visszatetted az akksit, akkor is 100%-ot mutatott vagy 70-80%-ot? Ha rootolt a telefon akkor mindezek előtt megpróbálhatsz egy wipe battery stats-ot cwm-ből (- advanced - wipe battery stats), bár szerintem ez nem változtat semmin, de mások szerint van jelentősége. Mindenesetre legalább nem árt.

(#4718) bulldog77 válasza tomy86 (#4717) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

100%-ot mutat vagy 0 ennyi. Ha feldugom töltőre egyből felugrik 100%-ra egész éjjel fent volt de kb 30 perc üzem idő volt reggel, tehát olyan mintha nem is venné a töltést, de mutatni mutatja. A wipe-n pedig túl vagyok.

(#4719) tomy86 válasza bulldog77 (#4718) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Akkor ott más probléma van. Ilyennel még nem találkoztam. Erre biztos nem jó a módszer, amit korábban leírtam. Az új rom flashelése után jött elő ez a probléma? Esetleg megpróbálhatsz feltenni egy másik romot (bár gondolom ez is megvolt). Több ötletem sajnos nincs. Legfeljebb hogy hw (pl. töltőelektronika) hiba, de várd meg hátha jár erre valaki, aki okosabb nálam.

(#4720) bulldog77 válasza tomy86 (#4719) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

Igen flashtoolal tetem vissza a gyárit és akkor történt vagyis utána. Igen már töbször is újra húztam azóta, sőt flashtool-al a gyárit is vissza raktam, de sajnos semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4721) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Érdekes jelenség vissza flasheltem a GB-t és úgy nézz ki helyre állt :)
Viszont ha vissza teszem a JB akkor megint jelentkezik a hiba

(#4722) elroysk válasza bulldog77 (#4721) üzenetére

elroysk
(újonc)

annak idejen en is ezzel kinlodtam, toltes utan aksi ki-be segitett, semmi mas. viszont 2.3-al minden okes lett.

(#4723) bulldog77 válasza elroysk (#4722) üzenetére

bulldog77
(lelkes újonc)

És sikerült valahogy ics-t rátenni, hogy jó legyen? Mert most csak a gyári GB-vel jó.

(#4724) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Az ics kernelel lesz valami, nem tud valaki valami megoldást?

(#4725) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Valaki segítsen, hogy tudnék 4 es droidot feltenni, vagy valami custom kernel ami nem vágja haza a telót? Mert a stock kernel nem jó valamiért.

(#4726) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

A wifim se megy ics alatt :(

(#4727) afi0903

afi0903
(újonc)

Zárt bootloaderem van. Van olyan Kit Kat amit fel lehet tenni.

"Nem én választottam ezt az utat. Ő választott engem." [Ezio Auditore da Firenze]

(#4728) Blac1

Blac1
(tag)

Sziasztok!
Nekem még garanciális az ARC S telefonom. Amikor megvettem már a gyári Ice Cream Shandwich rendszer volt rajta. A kérdésem az lenne hogy nem lenne-e gyorsabb a gyári Gingerbread rendszerrel?
Ha igen akkor hogy tudnám azt visszarakni úgy hogy a garancia ne vesszen el?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#4729) bulldog77

bulldog77
(lelkes újonc)

Miköze lehet a bootloadernek a wifihez és az akksihoz? Vissza zártam a bootloadert, pc companionnal frissitetem a GB-t ICS-re és minden jól működik :D

[ Szerkesztve ]

(#4730) razorka777 válasza bulldog77 (#4729) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Semmi.

LG Optimus F6

(#4731) alacka

alacka
(tag)

Sziasztok!
A látótérbe került egy Xperia S LT18i android 2.3.4 -el.
Lehet ezen fájdalommentesen oprendszert frissíteni? Gyorsabb, akkutakarékos üzemre bírni? A GPLAY-ra való bejelentkezés automatikusan frissíti?
Előre is köszönöm a segítséget.

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#4732) alacka

alacka
(tag)

Bocs az összefoglalóban olvastam a Sony Update Service ill. SEUS lehetőséget, ehhez nem kell rootolni meg egyéb kényes macerákat csinálni? Lesz kézzelfogható eredmény? Üzemidő növekedés? takarékosabb szoftverek?

Bocsanat, hogy nem ekezetelek. Roottalan utakon, amíg csak lehet.

(#4733) tomy86 válasza alacka (#4732) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Nem kell hozzá sem root sem egyéb varázslat. :) Elindítod a SUS-t, kiválasztod a telefonodat, majd amikor kéri kikapcsolt állapotban csatlakoztatod a pc-hez. Ezután frissít a legutolsó 4.0.4-es ICS-re. Megoszlanak a vélemények. A legtöbben a GB-t takarékosabbnak és gyorsabbnak mondják. De ha nem jön be az ICS, akkor visszatehető a GB flashtoolal (ahhoz sem kell rootolni). De gondolom már úgysem garanciális a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#4734) Mtbsrác

Mtbsrác
(fanatikus tag)

A telefonom anno már ICS-vel vettem de nemtetszik, főleghogy a GPS egy rakár f*s lett miatta. Kikapcsolt kijelző mellett el is dobja azonnal a jelet utána meg fényéveket kell várni mire újra megfogja, de akkor is csak addig amíg a kijelző működik.

[ Szerkesztve ]

(#4735) Mtbsrác

Mtbsrác
(fanatikus tag)

Apropó egy érdekes hibajelenség!

Nemtudok vele betelni ill mit kezdeni ezzel amit most este kezdett művelni a telefon :C
Egy számsor betükkel számokkal megjelent a kijelző tetején és mutat vmi koordinátákat, hogy mit melyik pozición érzékel éppen vagy nemtudom mi. Ahogy hozzáérek a kijelzőhöz huz egy szines csikot meg számolgat. Kilehet valahogy lőni belőle valahogy? Semmi mahinálás nemvolt a soft-al gyári 4.0.4-es. Ill gyári független.

Íme hogy néz ki:
Video!

(#4736) Ablakos válasza Mtbsrác (#4735) üzenetére

Ablakos
(senior tag)

Beállítások, fejlesztői lehetőségekben van ez. A nyomáspontokat írja. Hogy eredeti szoftban is lehetséges, azt nem tudom. :(

(#4737) szupermacs

szupermacs
(kvázi-tag)

Sziasztok.
Ma tulaja lettem használtan egy ilyen telefonnak. Annyi a problémám, hogy kicsit repedt az előlap teteje és az éleknél elég szépen le van karistolva. Szerintetek csinálnak házcserét ennél a telefonnál? Ha igen, akkor nagyjából mennyibe kerülhet egy ilyen? Szeretném felújítani a telefont, mert nagyon tetszik. Előre is köszönöm a választ!

(#4738) dionaea válasza szupermacs (#4737) üzenetére

dionaea
(fanatikus tag)

Szia egyik ismerősöm kérdezte komplett cserét igaz a szakszervizben de vagy 35 e ft t mondtak

Elég drága sajnos. esetleg egy skin fólia segíthet?.

(#4739) szupermacs válasza dionaea (#4738) üzenetére

szupermacs
(kvázi-tag)

Nem tudom mi az, nem hallottam róla. Egyébként rákerestem neten a házakra, elég olcsón lehet beszerezni őket. Talán után gyártottak? (4000 Ft) Mondjuk tokban is gondolkodtam még, de nincs mit tönkretenni már a házon... :D

(#4740) dionaea válasza szupermacs (#4739) üzenetére

dionaea
(fanatikus tag)

a ház olcsó lehet, de a csere nem annyira, az a macerás sajna de remélem megtudod oldani olcsón.

Nagyon jó kis teló ez az arc s én szeretem már 3 éves de még mindig tök jó

[skin]

(#4741) Ablakos válasza dionaea (#4738) üzenetére

Ablakos
(senior tag)

Azt a rabló... Eladásra kínáltam a sajátomat, persze a belsőségekkel, független, 2 hónap garral. 30-at adtak érte.

(#4742) szupermacs válasza dionaea (#4740) üzenetére

szupermacs
(kvázi-tag)

Azt hiszem ismerem ezt amit linkeltél, ismerősöm Galaxy S-én volt ilyen, de elég hamar lejött róla. Annyira nem tűnt nagy védelemnek ott, szépen lassan darabokban lehámlott róla.
Majd megnézem pár kisebb üzletet ami annyira azért nem nyugati aluljárós, hátha tudnak kezdeni vele valamit. De ha tényleg ennyibe kerülne lecseréltetni akkor az gáz... :(
Egyébként mintha gyorsabb lenne az Alcatel OT Staromnál. Érdekes kis teló, meg úgy igazából a külseje is nagyon szép. Első SE telefonom amióta létezik android, sosem vonzott a felülete, de most, hogy majdnem ingyen (cserébe egy GeForce 9500-asért és egy Samu Galaxy 3-ért :D) így nagyon megtetszett. Az új házzal is szerettem volna az új hatását kelteni, hogy jobban élvezzem az együttlétet vele. :D

(#4743) dionaea válasza szupermacs (#4742) üzenetére

dionaea
(fanatikus tag)

havernak ilyen skin van fent 2 éve es semmi gond vele. lehet nem volt rendesen zsírtalqnitva. nekem 3. ericssonom ez. Az első az r380 volt masodik meg a cápa antennas brutal. sonybol ez az elsom. ;)

de nagyon elegedett vvagyok vele. kinezete nagyon bejön vastagsága hibátlan kijelzo rendben van. idén lecserelem sztem mert a memória hamar telitodik és akkor nagyon lassú. nincs root gyári droid fent.
ha veszek is vmit sony lesz sp re pqlyazom de nem akarják ezt beszamitani így egyelőre marad.

(#4744) szupermacs válasza dionaea (#4743) üzenetére

szupermacs
(kvázi-tag)

Itt a fórumon nagyon nem csipázzák az SP-t. Állítólag nagyon akad, bár nekem még a kezemben sem volt olyan. Nekem az tűnt fel, hogy vagy az ICS vagy az optimalizált felület miatt mintha így is több szabad ramom maradna a Sonyn, mint Alcán. Pedig ugyan annyi van bennük (512).
Olyan kérdésem lenne, hogy milyen volt ez a telefon az eredeti rommal? Gyorsabb volt, vagy jobban bírta az aksi? Gondoltam inkább megkérdezem, hátha van valakinek tapasztalata vagy emléke. :D Nem nagyon értek a romoláshoz és egy próba miatt nem szívesen buherálom a telefont.

(#4745) dionaea válasza szupermacs (#4744) üzenetére

dionaea
(fanatikus tag)

Nekem 4.0.4 van most fent. Nincs root mert nem lehet a céges levelezés miatt.
Napi 30 email kb 1 óra beszélgetés és így estére marad kb 15% az akksiban.
Mivel a levelezést nem tudom átteni SD kártyára mert valami security-t nem lehet beállítani ezért kb 2 hónap alatt a belső tárhely lecsökken kb 60mb ra na ott már tetü lassú. Amikor a belső tárhely 150 mb környékén van akkor mint a villám illetve a ram is 150mb szabaddal rendelkezik akkor tényleg nincs gond. De pl opera minin kívül minden más böngésző használhatatlan. facebook csak az alap mert a frissebbek zabálják a ramot pl FB kb 40mb t eszik. Notification togle alap progi arc s re no meg quick pic időjárás 1Weather mert nem eszik szinte semmités egész jó.
Nálam ezek vannak mrg pár játék. De pl max payne tök jól megy sőt a starcraft is bár picit kicsi a kijelző hozzá

főzött dolgokkal nicns tapasztalatom de az alappal teljesen elégedett vok.
Most 3 hete lett újra rakva és 206 a belső tárhely illetve 129mb és ellégedett vok. Ez a fránya levelezés probléma nem lenne akkor tuti semmi bajom vele csak olyan nyűgös mindent beállítani újra rakás után.

(#4746) szupermacs válasza dionaea (#4745) üzenetére

szupermacs
(kvázi-tag)

Köszi szépen, főzött romot nem akarok próbálgatni, csak a gyáriak érdekelnek egyébként.

(#4747) gumimaci1235

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha egyfolytában újraindul a telefon, nem tudom a bootloadert fenyitni, ahogy olvastam itt a fóromban. Az EMMA nevü programmal tudom a géphez csatlakoztatni a telefon, de kiírja, hogy zárt the phone is locked...

Az a kérdés, ha egyfolytában újraindul a telefon, lehet valahogy a bootloadert kinyitni, vagy anélkül flash-elni a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#4748) Ablakos válasza gumimaci1235 (#4747) üzenetére

Ablakos
(senior tag)

Nem kell felnyitni a bootloadert ahhoz,hogy bootloop legyen rom telepítés után. Az csak kernel cseréhez szükséges. Persze tudni, kell, hogy a telepíteni kívánt rom igényel-e kernel cserét is.

(#4749) gumimaci1235 válasza Ablakos (#4748) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

De az emma azt írja, hogy the phone is locked. Akkor hogy lehet frissíteni?
Sürgős segítséget kérnék, mert lehet hogy most téglásítottam a telót!?

(#4750) Ablakos válasza gumimaci1235 (#4749) üzenetére

Ablakos
(senior tag)

Nem kell kétségbe esni, más is csinált bootloopot. Ha van recovery a telefonon,akkor a legegyszerűbb újra telepíteni a custom romot. Van rajta, illtve elindul a recovery?

(#4751) gumimaci1235 válasza Ablakos (#4750) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Én nem csináltam semmilyen mentést....

Akkor mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4752) razorka777 válasza gumimaci1235 (#4749) üzenetére

razorka777
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Flashtool vagy pc companionnal tedd vissza a gyári rendszert.

LG Optimus F6

(#4753) gumimaci1235 válasza razorka777 (#4752) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

A Flashtool, jó lenne, azt már használtam egy Prestigio és egy THL készüléknél.

Már csak az lenne a kérdésem, hogy az ehhez a készülékhez tartozó flashtool-t és a gyári romot plussz drivert honnan tudom letölteni.

Itt nem probléma a zárt bootloader?

(#4754) gumimaci1235

gumimaci1235
(kvázi-tag)

A PC companionnal hogy lehet a gyári rendszert visszatenni?

[ Szerkesztve ]

(#4755) tomy86 válasza gumimaci1235 (#4753) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Flashtool + gyári romok vagy Sony Update Service SUS esetén telepíted a programot pc-re, majd elindítod, kiválasztod a telefonodat és amikor kéri csatlakoztatod a kikapcsolt telefont a pc-hez.

[ Szerkesztve ]

(#4756) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Itt nem számít a zárt bootloader?

Köszönöm, este kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#4757) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

a SUS-nál nem találok ARC S lt18i típusú készüléket!?

(#4758) gumimaci1235 válasza tomy86 (#4755) üzenetére

gumimaci1235
(kvázi-tag)

és a flashtoolt hogy kell beállítani, arról hol találok leírást?

(#4759) tomy86 válasza gumimaci1235 (#4758) üzenetére

tomy86
(PH! addikt)

Azon a linken, ahol a romok is vannak ott a leírás is. De a ezen a linken is megtalálod a "Frissítés Flashtool használatával" résznél. Arc esetén lehet, hogy a vissza gombot kell nyomni, amikor a flashtool kéri és nem hangerő le gombot. Bocs, de ebben nem vagyok biztos, mert nekem Rayem van és ott is a hangerő le gombot kell nyomni.

(#4756) gumimaci1235: a bootloaderrel ne foglalkozz! Csak akkor kell nyitott, ha olyan nem gyári romot akarsz telepíteni, ami nem gyári kernelre épül. De ezeknél írják is, hogy nyitott bootloader kell. Gyári romhoz, ill. azokra épülő romok telepítéséhez, nem kell nyitott bl.

[ Szerkesztve ]

(#4760) gumimaci1235

gumimaci1235
(kvázi-tag)

Köszönöm mindenkinek aki segített, a flashtoollal simán ment a dolog. Már működik a teló. Jó hogy van ilyen fórum, és hozzáértő emberek, akik nem csak értenek hozzá, hanem segítenek is!

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.