Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • GeoJoe

    senior tag

    válasz zack #26049 üzenetére

    nem szemétségből de hamar asszimilálódtál rendes aranyos iphoneosnak :D
    térerőgond? mi? nincs is olyan. nem ébreszt a teló mert nem tudott áttérni 2011re? mit számít? úgysem akartam kelni. na de azok akik a repülőt késték le miatta? :D nem személyeskedés :)

    'Nem a mostani az első hiba, ami az iPhone ébresztésével kapcsolatos: novemberben a téli időszámításra való átállást nem kezelte helyesen a készülék. Az Apple iPhone 4 készüléke mellett a társaság mobil operációs rendszerét használó korábbi modellek, illetve az iPod lejátszók is érintettek az ébresztő hibájában.' Ők sem tökéletesek. Ázsiában jan1-2-3 nem ébresztettek a telók.

  • szimike79

    őstag

    válasz zack #26060 üzenetére

    Zack!

    Most még éled az új telefonosok ködfátyolban úszó 2-3 hetét (ez szinte mindenkivel így van)!
    De utána megmarad a színtiszta valóság! :K :K :K
    Minden telefonnak van valamilyen hibája, TÖKÉLETESET SENKI NEM FOG CSINÁLNI, mert akkor nem lehetne újabb készüléket rásózni az emberekre.A Wavenek is megvannak a maga nyűgjei az biztos, kinél több, kinél kevesebb. Ezeknek a problémák nagy része azért a felhasználok kisebb hányadát érintik, mert az alap dolgok azért eléggé rendben vannak. Ezzel nem azt akarom mondani hogy, ezek jelentéktelen dolgok, de remélhetőleg javítani fogják őket.
    De: Ha egy közel kétszer annyiba kerülő telón alapvető használhatósági problémák merülnek fel amit szerintem a tulajok 99%-a használ, na az már gáz, lehet akármilyen jó appstore-ja. Jó teló az i4 de annak is megvannak a gyerekbetegségei, ráadásul egy olyan rendszeren amit évek óta csiszolgatnak. Az i4 topikban is szinte csak a panaszkodás megy, kíváncsiságból utána olvastam. Szerintem idővel neked sem lesz akkora királyság az i4,előbb utóbb azok az elhanyagolható hibák nem is lesznek olyan aprók.
    Jobb a kijelzőfelbontás mint a Wave-ben az tény, de hogy ettől pazar lett a filmnézés minősége ekkora kijelzőn, hát efelől vannak kétségeim :F :F :F :F
    Mindezt leszámítva nem rossz hogy írsz a tapasztalatokról, csak kezdesz átmenni nagyon ajnározós stílusba, és az itt nem biztos hogy nyerő lesz.

    Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

  • Polllen

    nagyúr

    válasz zack #26060 üzenetére

    Amúgy félreértés ne essék, nem zavar, hogy rendszeresen leírod, elegánsan át szoktam ugrani, de fordítva ne próbáld ki, lehet más topikok lakói nem ilyen kedvesek, mint a wave-sek... :DDD (főleg a szakmai topik lakók...)

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Z_A_P

    addikt

    válasz zack #26060 üzenetére

    Konvertáltam rá filmeket, ami igazán pazar látvány ekkora felbontásban.

    Ez az ami nalam kizaro ok lenne. Hogy en barmit is konvertalgassak, legyen az mp3, vagy avi, vagy mkv, vagy barmi. Total commander, F5, enter. Esetleg blutooth-al atmasolom. Ha ennel tobb kell mar nem csinalnam. Cegnel melo kozben kezembe kerul egy film, blutoothal masolom at rogton, aztan nezem vmkor. De hogy barmilyen programoat letoltsek emiatt, nemplane hasznaljak. Amugy ha wave is ilyen lenne, ezt is kukaznam.

    OK

  • Polllen

    nagyúr

    válasz zack #26122 üzenetére

    Keresd már ki plíz azt a kommentem, amire hivatkozol, mert én ilyenre nem emlékszem :R

    Nem mellesleg Polllen és én csak egy dolgot kifogásoltam, azt is viccesen és udvariasan... A wave topic I4 alblogját... Sztem mindennek meg van a maga helye... :U Az hogy egyszer egyszer szóba kerül, nem gond, mindenki példálózik más készülékkel, viszonyítva könnyebb leírni dolgokat, de ez már csak pusztán I4 beszámoló... Az iphone topikjában jobb lenne, ott sokkal több hasonló gondolkodású emberrel tudnátok eszmétcserélni, nem zavarva másokat. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • ADAM1337

    nagyúr

    válasz zack #26122 üzenetére

    Én is használtam a 2 telefont szomszédba is van 1 szifon, de nekem nem érte meg a felárat max egy csúcs android amiben nincs hiányosság (galaxy s + vaku + jobb design nem műanyag szifon klón).
    Tény hogy ég és föld a 2 kijelző, aki látta élőben az tudja miről beszélek.
    Már másnak is mondtam elképesztő a fekete szín a samoled-en már túlzottan is szerintem.
    Az i4-es retina display nagyon jó viszont simán lehetne 3.7 vagy 4 colos akár mert 1-2 dolog rajta már túl pici, főleg netezésnél jön rá az ember hogy i4-en 3.5 colon 960*640 te jó ég.

    UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

  • szimike79

    őstag

    válasz zack #26122 üzenetére

    Kedves Zack!

    Azén írásom végett ne harapd át Pollllen torkát. Nem értem miért kellett vérig sértődni más véleményén, és sületlenségnek titulálni? :F :F Ha már van egy fórum ahol megvitathatjuk a minket érdeklő kérdéseket, akkor miért ne fejthetné ki más is a véleményét még ha az nem is egyezik a te vagy akár az én nézetemmel. Nem sütöttem rád "Apple fan" bélyeget, csak úgy éreztem kicsit gunyoros a hangvétel a Wave-vel szemben amit te is lelkesen használtál, és privátban anno ajánlottál is nekem pár hónapja.
    A kijelző: leírtam hogy jobb a felbontás, de én úgy gondolom hogy ettől és a plussz 3 tized col különbségtől még nem lesz "pazar" a filmnézés. (Ez igaz a Wavre-re is) Mindezt egy kétszer akkora internettábláról vagy egy laptopról már talán mondhatjuk. Kényszermegoldásnak jó (munka, utazás kapcsán). A színek a kinek mi tetszik jobban kategóriát képviselik (nekem pl. az i4 fakónak tűnik a Wave-hez képest).
    A sávosodást problémája szerintem a filmek minőségében keresendő. Most próbáltam
    kb. 8 filmet találomra kiválasztva, és amelyik tré minőségű volt a Waven, az monitoron és 72 cm-en is az volt felbontástól függetlenül. Ha gyenge minőségből készítették a divixet, avit xvidet, kinek mi tetszik, az olyan is lesz, azt már hiába konvertálja akárki akárhogy az tré marad.

    Sony Xperia S 4.0.4 ICS --> Samsung Galaxy Note 3 --> S7 Edge-> S9+

  • AS

    félisten

    válasz zack #26157 üzenetére

    Azért lol hogy egy féléves rendszeren előbb lesz fizetős market mint pl az Androidon vagy Wp7 en....

    Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

  • HaKo

    aktív tag

    válasz zack #26160 üzenetére

    Asszem a SE Vivaz volt az első. Legalábbis nekem úgy rémlik, hogy az előbb tudott ilyesmit, de tökmindegy. :)

  • peterk

    senior tag

    válasz zack #26160 üzenetére

    Ha már előhoztad: A 24/25/30fps nem minőség miatt, hanem szabvány miatt van. Az iPhone USA centrikus telefon, ahol az NTSC (30fps) illetve ennek 60fps-es HD verziója dívik, míg Európában és távol keleten (Japán, Kína, Korea) 25fps, illetve HD50i/p van. A mozi (bluray) pedig mindenütt a világon 24p.

    A telefon videorögzítési képességeket a megcélzott piac szabványaihoz illik igazítani, hiszen az ott árult TV-ken, megjelenítőkön nézi vissza azokat a nép. Ezért az európai iPhone-nak illene 25fps-el működnie, csak az Apple tesz erre, nem gyárt különböző modellt számunkra, itt is az amerikai szabványút árulja. Szerencsére a mai modern európai HD televíziók zöme képes megjeleníteni a HD 60i/p szabványú videókat is, ezért az új TV-k esetén ez általában nem jelent gondot. De a régebbi CRT-k és a pár évesnél idősebb LCD/plazma TV-k esetén, amik nem támogatják az amerikai SD/HS szabványokat, bizony randa, szaggatott kép lesz az eredmény. Ez a svájci illető éppen erről panaszkodik az apple.com-on.

    Egyébként a Wave-nek történetesen ugyanez a hibája, merthogy ez is 30fps videót rögzít. (Pontosabban NTSC 29.97fps, a szabvány szerint.) Azaz semmi különbség nincs a két telefon között ebben a tekintetben, ami én hibaként rovok fel mindkét telefonnál.

    A "csak papíron-hoz" pedig: Csinálj egy video-t iPhone-al, és nézd meg az eredményt mediainfo-val. Meg fogsz lepődni. :) A framerate értékét nézd - ugyanis az iPhone is változó framerate-el rögzít. A Wave-en a framerate 29.97 (29,412-30.003fps között, azaz gyakorlatilag konstans fps-el rögzít). Az iPhone-t nézd meg magad. :) Nos? Még mindig úgy gondolod, hogy a wave dolgozik "csak papíron" 30fps-el? :)

    Végül, de nem utolsó sorban, az iPhone quicktime mov-ba rögzít, a wave pedig mp4-be. Namost, ez már nem a minőségről szól, de szerintem nem tévedek nagyot, ha azt mondom, hogy 100 emberből 99 szívesebben veszi az mp4-et mint a mov-ot. Kivéve persze, ha otthon minden cucc Apple. :)

    u.i.:
    Tényleg jó lenne az iPhone vs más telefon témát itt hanyagolni. Főleg így, hogy mondasz olyan dolgokat is amiről lerí, hogy nem tényleges ismeret, hanem itt-ott felcsippentett homályos - és ez esetben például nem is igaz - infomorzsa van mögötte. Ennek így információ értéke nincs, csak flame gerjesztésére jó.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • peterk

    senior tag

    válasz zack #26166 üzenetére

    "Megnéztem, mert a levezetésed helyénvaló volt, csak azt nem értem, hogy a fenti mondatodat mire alapoztad, mivel a mediainfo 25fps-t tárolt a felvett videóban, így kijelenthetjük hogy ez fix érték. Mivel meggyőződésből írtad, gondolom erre is van magyarázatod."

    Csinálj még pár videót vele. Bent, kint, gyenge fényben, erős fényben. És hasonlítsd össze az fps értékeket. És nézd meg a minimum/maximum fps értéket is. A lényeg: Az iPhone nem 25fps-el rögzít, hanem elvileg 30fps variable frame rate-el. Mármint papíron. A gyakorlatban viszont nem hozza ezt. Nem arról van szó tehát, hogy 25/29.97 PAL/NTSC ügyben adott ki más infót az apple, hanem a telefon az esetek jelentős részében egyszerűen nem bírja a 30fps-t.

    Egyébként mindezt onnan tudom, mert a véletlenek folytán éppen a napokban kért segítséget tőlem egy barátom, mert az iPhone-jával rögzített felvételek csúnyán szaggatnak a Panasonic LCD TV-jén. (Úgy értem, konvertálás után, mert direktben persze semmivel nem tudta megnézni őket.) Két órám ment el tesztvideók készítésével és apple.com böngészésével, és a végén arra kellett jutnom, hogy sajnos nem tudok segíteni, ez ilyen.

    Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

  • Fogash

    tag

    válasz zack #18654 üzenetére

    "El nem tudom képzelni miért ilyen fontos a VOIP egy telefonra, és nem is fogom megérteni."

    Mert a skype-nak van egy flatrate szolgáltatása, ahol havi 6,99 EUR díj ellenében 10.000 percnyit hívhatok bármilyen európai telefonszámot. Namost havi 1800-2000 forintért lerendezni a havi teljes külföldi telefonálásomat, illetve ingyen full ingyen beszélni az épp az irodában ülő kollégákkal mégiscsak jó dolog, nem? Sőt, egy reptérről-szállodából-állomásról- mekiből-netkávézóból (ahol van ingyenwifi) haza is ingyen telefonálhatsz, ha van skype-od és kinyögted ezt a 7 eurót.

    Szóval ezért lenne jó, ha lenne. De nincs, hogy b-nák +...

Aktív témák