Hirdetés

2015. május 30., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-02-13 19:19:14

PROHARDVER!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) DzsonKonor

DzsonKonor
(lelkes újonc)

Kérdés: A "takju" gyári googli romot - with google wallet - aztot próbálta már valaki?
[link]

SONY Xperia™ Ion LT28h JB.v4.1.2.-SW-6.2.B.0.211. ''Nincs végzet...!''

(#902) hallerlaller válasza DzsonKonor (#901) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Még nem próbáltam, csak gondolkoztam rajta.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#903) SP!T válasza DzsonKonor (#901) üzenetére

SP!T
(őstag)

De a wallett hivatalosan gondolom nem működi úgy sem itt. Csak ha átállítod a régiót.

(#904) DzsonKonor

DzsonKonor
(lelkes újonc)

A másik problémám a sávosodás vagy kockásodási probléma alacsony fényerőnél. Nálam is létezik a jelenség!
Hivatalos szervíz info: még nem vitte be senki a telefont ilyen gonddal, tehát ha precedens értékű vizsgálat lesz akkor tudnak lépni a dologban.
A hivatalos szervíz helye: Budaörs, Kinizsi út 2/b.

(#905) Tomeewap válasza DzsonKonor (#904) üzenetére

Tomeewap
(tag)

Voltam a hétvégén az osztrák Saturnban, ahol ki volt rakva bemutatásra 4db Galaxy Nexus. Megnéztem mindegyik képernyőjét, és egytől-egyik sávos volt. Szóval nem egyedi hiba.

(#906) VSAMSUNG válasza Tomeewap (#905) üzenetére

VSAMSUNG
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Ez amoled hiba. Ilyen a kijelző. Ez mindegyiknél ilyen, akit nem zavar észre se veszi, engem pl annyira nem érdekel.

(#907) DzsonKonor válasza VSAMSUNG (#906) üzenetére

DzsonKonor
(lelkes újonc)

Amoled hiba vagy amoled sajátosság? Nem mindegy... ;)

(#908) rol33

rol33
(fanatikus tag)

na szóval most megnéztem magam is, és valóban attól, hogy a toolkit progival többek közt unlockolva van a bootloader még nem lesz független a telefon.pedig valahol mintha azt olvastam volna, hogy ez megoldja ezt a "problémát" is.

®

(#909) Edge

Edge
(őstag)

Srácok, a light flow-t használja vki innen 4.0.4.-el? már nem bugos?

Többékevésbé: éééééééééééé bbb ~~btag:SirDan#2161 | <SOD> -Stormtroopers Of Death .:. Clan - I Know H.T.M.L.: How To Meet Ladies - Lehet,hogy tényleg az ufók csinálják a gabonaköröket, de ők is bottal és zsinórral.

(#910) SP!T válasza Edge (#909) üzenetére

SP!T
(őstag)

Nekem semmi bug nincsen. Tökéletes!

(#911) Edge válasza SP!T (#910) üzenetére

Edge
(őstag)

thx :) fel is tettem. Csak azért kérdeztem mert 4.0.2-nél known issue volt, hogy random reboot-ot okozott a light flow.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb ~~btag:SirDan#2161 | <SOD> -Stormtroopers Of Death .:. Clan - I Know H.T.M.L.: How To Meet Ladies - Lehet,hogy tényleg az ufók csinálják a gabonaköröket, de ők is bottal és zsinórral.

(#912) hallerlaller válasza Edge (#909) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Light flow light-ot használom gyári rommal, eddig meg nem volt reboot, teljesen jó.

"virus telefonban incsen.azt számítogépre tervezik nem kell félned érted." - by SuperVerda87

(#913) DzsonKonor válasza hallerlaller (#902) üzenetére

DzsonKonor
(lelkes újonc)

Na felraktam a "takju"-t. :C
Simán felment gond nélkül, a változást a képen láthatjátok.
Viszont ahogy a teló hálózatot fog, eltűnnek a képen látható új alkalmazások... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#914) hallerlaller válasza DzsonKonor (#913) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

:R pontosan melyikek tűnnek el? :F (nekem nincs play könyvek sem)

[ Szerkesztve ]

(#915) DzsonKonor válasza hallerlaller (#914) üzenetére

DzsonKonor
(lelkes újonc)

A PlayFilmek, PlayKönyvek és a Wallet... :K :R

[ Szerkesztve ]

(#916) lockerz

lockerz
(újonc)

Sziasztok, jópár napja figyelgetem a fórumot, ha minden igaz szombaton nekem is megjön a Nexus Telóm...jaaj milyen messze van méég :B
Elolvastam az összes kommentet de lenne egy pár kérdésem:
1.Tehát ha esetleg 4.0.2-ős szoftal jön meg a teló, érdemes a telóról frissiteni vagy jobb ha teljesen ujrateszem a gyári 4.0.4 szofttot a Toolkit-el?
2.Nagyon sokat olvasgattam erről a Franco kernel és AOKP Rom kombinációjáról, érdemes ezt föltenni, milyen nagyobb válltozások észlelhetőek.
3. Olyat lehet, hogy csak az AOKP romot teszem fől és a kernelt nem?
4. Az AOKP rommal már többé nem lessz elérhető a telefonban az automatikus frissités?
5. Ezt szégyenlem egy picit de meg kell kérdeznem: mire való az a rootolás?

Köszönöm előre is a válaszokat.
Üdv

(#917) DzsonKonor

DzsonKonor
(lelkes újonc)

És akkor itt a válasz a pénztárca kérdésre: "Google Play – szolgáltatói számlázással - Néhány szolgáltatónál már könyveket, zenéket és filmeket is lehet telefonos egyenlegből vásárolni."

[link]

:K

[ Szerkesztve ]

(#918) DzsonKonor válasza lockerz (#916) üzenetére

DzsonKonor
(lelkes újonc)

Én a magam részéről csak azt tudom javasolni, hogy először lakd be a Nexust és az ICS-t.
Valószínűleg úgy is frissülni fog magától 4.0.4-re.
"A rootolás nem más, minthogy rendszergazda jogokkal rendelkező felhasználót csinálunk magunkból." Ajánlott olvasmány:

[link]

;)

[ Szerkesztve ]

(#919) lockerz válasza DzsonKonor (#918) üzenetére

lockerz
(újonc)

Köszönöm a válaszodat, az igaz, hogy a Franco kernellel többet viszi az aku, na meg a teló is gyorsabban mozog?

[ Szerkesztve ]

(#920) hallerlaller válasza lockerz (#916) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Érdemes frissíteni először, azután ha nem frissül, ellenőrizd, hogy yakju vagy yakjuxw verziód van.
A főzött romok alatt is van kernel, aztán ha nem tetszik teszel fel mást, a gyári ota frissítések nem fognak jönni, de ha azt akarod akkor még mindig visszateheted a gyárit.

[ Szerkesztve ]

(#921) rol33 válasza lockerz (#919) üzenetére

rol33
(fanatikus tag)

bizony igaz, az AOKP Romban lévő kernel is jó, de francoval nagyságrendekkel gyorsabb a teló

®

(#922) zola- válasza rol33 (#921) üzenetére

zola-
(őstag)

Franco 143-as kernellel kereken 50% gyorsulást értem el, ami szerintem nagyon jó!! Mondjuk én a fox hound 0.5 black edition romot használom apex launcherrel.Baromi jó, hogy minden fekete.Pl nekem a fekete hátterű telkönyv is jobban bejön.

(#923) Edge válasza zola- (#922) üzenetére

Edge
(őstag)

Live wallpaper lag sincs ezzel a kernellel? Mert gyak. a phase beam-en kívül mindegyik lwp röcög vagy lagol eltérő mértékben a nexus-on sajna... (ami nem feltétlen a nexus hibája sok az optimalizálatlan lwp)

(#924) zola- válasza Edge (#923) üzenetére

zola-
(őstag)

Nem használok live wallpapert egyáltalán.

(#925) SP!T válasza Edge (#923) üzenetére

SP!T
(őstag)

Szerencse, hogy utálom a live wallpaper-t. :) Nálam egyszínű fekete a háttér.

(#926) Edge válasza zola- (#924) üzenetére

Edge
(őstag)

De azért próbálj már ki vmit plz :)

(#927) Edge válasza SP!T (#925) üzenetére

Edge
(őstag)

Amúgy én se használok, mert hamar meglehet unni, a Wallswitch-et használom egy tetszőleges mappából nyomat HD wallpapereket, 30 percre állítottam hogy váltson.

(#928) zola- válasza Edge (#926) üzenetére

zola-
(őstag)

Kiprobaltam azokat amik alapbol benne vannak, es en semmilyen lag-ot nem lattam.Talan a nexus lwp-nel lattam olyat, hogy ha oldalra lapozgatok a kepernyok kozott akkor roccen meg a lapozas. De az sem mindig. Amugy teljesen jo.

(#929) Edge válasza zola- (#928) üzenetére

Edge
(őstag)

thx az infót :R

(#930) lockerz

lockerz
(újonc)

Tehát ha csak a franco kernelt szeretném föltenni, akkor egyszer ki kell nyitanom a bootloadert, rootolás majd utána mehet a kernel rá?

(#931) zola- válasza lockerz (#930) üzenetére

zola-
(őstag)

Nekem pontosan igy van, csak en elotte felraktam a fox hound 0.5 romot.

(#932) lockerz válasza zola- (#931) üzenetére

lockerz
(újonc)

Az jobb mint az eredeti 4.0.4-es Rom?

(#933) zola- válasza lockerz (#932) üzenetére

zola-
(őstag)

Merfoldekkel. Nekem a gyari romok picit docogosebbek, raadasul iszonyu kulonbseg van a testreszabhatosagban is. Pl. Nekem az also 3 gomb olyan pici hogy alig latni... :-) igy meg nagyobb a kijelzom.....

(#934) lockerz válasza zola- (#933) üzenetére

lockerz
(újonc)

Aha...értem, az AOKP rom az milyen? Mert mindenki ugy dicséri.

(#935) hallerlaller válasza lockerz (#934) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

foxhound is aokp alapú, annak egy továbbfejlesztése gyakorlatilag.

(#936) DaviD202 válasza lockerz (#934) üzenetére

DaviD202
(fanatikus tag)

AOKP M5+ Franco kernel
Nincs benne semmi fölösleges extra, csak a szükségesek. Nagyon gyors és jó az üzemidő.

(#937) lockerz válasza DaviD202 (#936) üzenetére

lockerz
(újonc)

Köszönöm, akkor szerintem az lessz, azelőtt wipeoljam? Ugyse lessz meg semmi a telón

(#938) heidrich válasza lockerz (#937) üzenetére

heidrich
(senior tag)

Természetesen wipeolni kell (data + cache) ClockWorkMod Recovery-ben és utána mehet fel a másik rom.

Samsung Galaxy S6 Sapphire Black 32GB

(#939) heidrich válasza lockerz (#937) üzenetére

heidrich
(senior tag)

Amúgy én is az AOKP Milestone 5 romot ajánlom nekem is az van fent, hiba nélkül működik.
Egyenlőre a "gyári" faux kernellel használom ami benne van még nem cseréltem le másra. AOKP M5-höz melyik kiadású Franco kernelt érdemes feltenni? M3?

(#940) hallerlaller

hallerlaller
(PH! addikt)

lifehacker szavazáson a galaxy nexus lett a legnépszerűbb androidos telefon :C
[link]

[ Szerkesztve ]

(#941) DaviD202 válasza heidrich (#939) üzenetére

DaviD202
(fanatikus tag)

m3, de ha ki szeretnéd próbálni az újításokat akkor nightly

(#942) lockerz

lockerz
(újonc)

Tehát ha nem tévedek akkor a sorrend igy lessz?
1. Telefon Rootolás
2.Bootloader nyitás
3.wipe+cache
4.Rom+Kernel feltevés(itt feltehetem mind a 2őt egyszerre a teló memóriájára majd mikór ki kell válasszam, mind a 2őt lehet egyszerre vagy külön kell?)
5. Bootlodaer zárás

Jó igy ez a sorrend?

(#943) VSAMSUNG válasza lockerz (#942) üzenetére

VSAMSUNG
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Külön kell őket.

Nekem egy gondom van ezzel, nincs Play áruházam ha felrakom a romot meg a kernelt hozzá, továbbá nem szinkronizálja a névjegyzéket a gmail-en keresztül. Erre megoldás?

(#944) lockerz válasza VSAMSUNG (#943) üzenetére

lockerz
(újonc)

Az automatikus frissités fog működni?

(#945) VSAMSUNG válasza lockerz (#944) üzenetére

VSAMSUNG
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

nem

(#946) hallerlaller válasza lockerz (#942) üzenetére

hallerlaller
(PH! addikt)

Legegyszerűbb a toolkit-el, bootloader-t nem muszáj visszazárni.

(#943) VSAMSUNG

szerintem nincs gapps-od azért nem megy a gmail szinkron se, aokp rom pl nem tartalmazza, rom telepítés után kell rögtön flash-elni, itt van a lista alján: [link]

[ Szerkesztve ]

(#947) heidrich

heidrich
(senior tag)

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy használat során ha nincs pár napig ujrainditva a telefon akkor egyszerűen elfogy a memória (marad ilyen 10-20 MB, ha minden kilövök akkor is max. 50-100 között mozog) és azt kezdi játszani az Apex launcher, hogy újraindiítgatja magát és újratölt minden widgetet mivel elfogy a memória. (még akkor is ujratölt ha be van kapcsolva a "keep in memory" beállítás) szóval eléggé zavaró tud lenni...

Nem tud valaki valami megoldást erre, hogy ne kelljen ujrainditani az egész telefont? Mert utána újra simán van 200-300MB felett szabad memória. Érdemes valami appot használni ami memóriát szabadít fel? Mert értelemszerűen azok az appok amit service-t futtatnak azokat nem tudom kilőni (asszem ujra is indulnak automatikusan ha kilövöm) és nem is akarom mert ugye kellenek. (pl. értesítések stb.)

Köszi előre is!

(#948) DaviD202 válasza heidrich (#947) üzenetére

DaviD202
(fanatikus tag)

Ha aokp romod van:
settings->rom control->performance->(alul)Free Memory
beallitod mennyit szeretnél szabadon és kész.
jah, és válts nova launcher-re :D

(#949) heidrich válasza DaviD202 (#948) üzenetére

heidrich
(senior tag)

Jaja AOKP M5 van, amugy néztem én is ezt a beállítást csak megkavart, hogy mi az a "Minfree taskkiller"

Köszi.

(#950) heidrich válasza DaviD202 (#948) üzenetére

heidrich
(senior tag)

Próbáltam azt is, de Apex jobban bejött funkcionalitásba. Na majd még egyszer kipróbálom :)

Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.