Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz KraX #5398 üzenetére

    Mivel kérted:

    Pozitívumok:
    + eszméletlenül gyors, nincsenek akadások, nagyon sok tartalék erő van benne
    + nagyon jó minőségérzetet kelt az egész készülék, elegáns és mellette masszív (nem a méretében, hanem az összeszerelés minőségében)
    + AMOLED kijelző
    + a gyári tokok is nagyon elegánsak, megérik az árukat (nem érdemes elcsúfítani valami olcsó tokkal)
    + nagyon jó hangminőség (a zenére és a telefonálásra értem, a zenét fülessel)
    + 6GB ram, hihetetlen mennyiségű app fér a memóriába újratöltés nélkül (plusz rengeteg tab a böngészőben)
    + 64 GB ram (a készülék olcsósága ellenére elég sok)
    + 2 sim (ha valakinek ez fontos)
    + B20
    + a kijelzőmérethez képest eléggé kicsi
    + szinte minden szoftveres bugot kijavítottak a megjelenés óta
    + szabadon lehet rootolni, romolgatni, azt csinálsz vele amit akarsz, és megmarad a garancia, óriási szabadságot ad egy iPhone, de még egy Samsung készülékhez képest is
    + szinte stock android, nincs bloatware, nincs leterhelve feleslegesen a rendszer mindenféle gyári appal
    + sRGB kijelző mód (a képek tényleg úgy néznek ki, mint a valóságban, nincs túlszaturáltság)
    + akkukímélő gyorstöltés

    Se nem jó, se nem rossz:
    * SoT: kb 5-6 órára jön ki nekem 1 simmel. Nem rossz, de lehetne jobb is.
    * fényképezés minősége (alapvetően nagyon jó nappal, sötétben, félhomályban már kevésbé)
    * 5,5 colos kijelző (nekem jobb lenne 6 col, persze van akinek meg ez már nagy)
    * a felbontás csak fHD és az amoled pentile (a vörös és a kék szubpixelekből feleannyi van), de ez szerencsére nem feltűnő
    * nincs SD kártya bővítési lehetőség (én nem érzem hiányát 64GB-nél, de pl. videózással már nagyon hamar tele lehet tenni azt a 64GB-t)

    Negatívumok:
    * 3000 mAh akku, hát, inkább lenne 1-2 mm-mel vastagabb a készülék, és nagyobb lenne az akku. Jó, persze még így is ok a SoT, de nem értem ezt a vékonyítás fetisizmust az akku kárára. Ez volt az egyetlen ok, ami miatt nehezen vettem rá magam a készülék megvásárlására, de végül azért pozitívan csalódtam, mert valamivel jobb a SoT, mint amire számítottam.

    [ Szerkesztve ]

    ***

Új hozzászólás Aktív témák