Hirdetés

2014. október 31., péntek

(#1) vanhalen

vanhalen
(senior tag)

Valahol a selejteket is el kell adni (halálra butítva)

(#2) ktamask válasza vanhalen (#1) üzenetére

ktamask
(lelkes újonc)

Szerintem teljesen jó processzorok, még a G5-ösök is.

G6-os széria már egész tűrhető teljesítményt mutat, ára sem túl magas, szerintem.

G530 és G620-at is láttam már munka közben. G530 is teljesen jó szerintem.

Ne hasonlítsuk őket egy 2-4x annyiba kerülő procihoz, nem is látom értelmét egy 60-80 ezer ft-osnak..

Egy G620 kicsivel többet tud mint egy régi E8400-es, az pedig nem volt rossz proci:-).

[ Szerkesztve ]

(#3) aram01

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

ezt a két szót még nem hallottam egy mondatban: olcsó és intel

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki... http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=aram01

(#4) jocek91 válasza aram01 (#3) üzenetére

jocek91
(fanatikus tag)

+1 :DDD

(#5) Duliee

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

a NÉPprocesszorok :)

G630 és G850 van az ismerettségi körbe / meg nekem is ,csak nincs alaplapom hozzá / és bőven elég a teljesítményük, gondolom még egy jódarabig majd együtt fognak ezek futni az Ivy Bridge-kkel

Hamarosan nagy Lenovo teszt 2! - 2014 Q2-Q3-Q4-es készülékekkel! -

(#6) vanhalen válasza ktamask (#2) üzenetére

vanhalen
(senior tag)

"Egy G620 kicsivel többet tud mint egy régi E8400-es, az pedig nem volt rossz proci:-)"

Ez a kijelentés mennyire értendő komolyan? (Nekem 8400 kimaradt-G5 sosem volt)

(#7) aram01 válasza vanhalen (#6) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

az e8400 anno csúcs proci volt a kétmagosok között.A G620 ma már kb alsó közép kategória

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki... http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=aram01

(#8) csucsbicep válasza vanhalen (#6) üzenetére

csucsbicep
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Teljesen komolyan. Bár ezeket nem lehet tuningolni.

(#9) T_Stark

T_Stark
(őstag)

Sosem fogom megérteni miért kell teljesen kiherélni a konkurenciához képest alapból is vacak IGP-t. :U Most nem a teljesítményre gondolok, az egy dolog, de hogy még az alap fícsöröket is teljesen kiszedték az már ultra gáz :W
A Llano-ban a legkisebb IGP is ugyanazt tudja feature téren mint a legnagyobb.

(#10) Duliee válasza T_Stark (#9) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Irodai környezetben nem nagyon kell brutál IGP, és ezeket oda szánják leginkább, excel/word, és társai :), stabilan ,a következő gépcserekörig menjen és kész :)

(#11) Zso2 válasza T_Stark (#9) üzenetére

Zso2
(őstag)

Mert nem akarnak maguknak konkurenciát, ennyi az egész.Te sem csinálnád másképp ,ha az Intel feje lennél :) , na de ebbe ne menjünk bele :D

Adelante ALONSO ; BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#12) capulet75

capulet75
(őstag)
LOGOUT blog

65w TDP? Nem sok az egy kicsit 2012-ben, egy gyenge procihoz?

Baconnel minden jobb.

(#13) Zso2 válasza capulet75 (#12) üzenetére

Zso2
(őstag)

Mihez képest gyenge, meg ugye ezek még ugyanaz a családba tartozó cpu-k. csak úgy nem dobálózhatnak a TDP-kel.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO ; BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#14) djculture válasza capulet75 (#12) üzenetére

djculture
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Benne figyelnek a letiltott részek így nemcsoda. Ha direkt így lennének gyártva akkor szerintem 45w os keretbe is beleférnének ...

[ Szerkesztve ]

"Kérdezték tőlem, félek-e a világvégétől. Azt mondtam, hogy b…meg, ott lakom." R.I.P Bajor Imre

(#15) Male

Male
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kár, hogy az AES-NI is kikerült ezekből... ha jól sejtem (a mi hiányzik felsorolásba szerintem ezt is érdemes lenne megemlíteni).

\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! - www.ameliemauresmo.hu //////////////// Videókazetták digitalizálása Xvid és DVD-Video formátumba olcsón, jó minőségben! Ha érdekel dobj privit!

(#16) T_Stark válasza Duliee (#10) üzenetére

T_Stark
(őstag)

És Zso2:

Ezt Én értem, viszont irodai használaton kívül pl olcsó multimédiás gépbe is tökéletesek lennének ezek, de az IGP-nek még a multimédiás képességeit is teljesen lebutították.
Nem arról van szó hogy brutál IGP legyen (A HD3000 sem az :DDD ) de az olyan alap dolgokat amit az AMD/Nvidia GPU-k évek óta mind tudnak, ne vegyék már ki belőle :U

Így vagy kénytelen az ember legalább i3-at venni, akkor is ha multimédián meg netezésen kívül semmi másra nem használja, vagy vehet mellé külön VGA-t, amire megint csak nem lenne szüksége rendes IGP mellett.

Ha meg nem akarnak maguknak konkurenciát, akkor a teljesítményt skálázzák inkább mint az AMD is teszi, ne heréljék ki a fícsöröket.

(#17) Zso2 válasza T_Stark (#16) üzenetére

Zso2
(őstag)

Ez már egy másik dolog... tudjuk az AMd Apu...

(#18) Duliee válasza T_Stark (#16) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Multimédiás dolgokra én alapból az AMD felé fordulnék, mivel az Intel-nek ezzel van egy kis gondja :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Lacces válasza Duliee (#18) üzenetére

Lacces
(őstag)

+1, De erős játékgép esetén Intel + ATI(AMD) párosítás.

(#20) Sofian válasza ktamask (#2) üzenetére

Sofian
(őstag)
LOGOUT blog

Nah.. az E8400-ban van virtualizációs utasításkészlet.. :)

Egyébként szerintem ez is sok Excel Gizikének... inkább Atomot neki... (nem félreérteni) :C

https://plus.google.com/113465598003608536126 http://mobibytes.blogspot.com/ https://www.facebook.com/pages/MoDev/260469680679910

(#21) Retekegér

Retekegér
(HARDVERAPRÓD)

Hagyományos felállásban (diszkrét GPU-val megtámogatva), otthoni felhasználásra jók ezek.

<< Milyen kifli? >>

(#22) Viktor77 válasza capulet75 (#12) üzenetére

Viktor77
(MODERÁTOR)

Közel sem eszik ennyit. De 35 és 65 között nincs lépcsőfok, és a 35-be már nem fért bele.

LG Optimus F6 / Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#23) vanhalen válasza Sofian (#20) üzenetére

vanhalen
(senior tag)

Atombomba ketyeg gatyádba értjük :DDD Nem para, tavasz az tavasz, ilyen ez a bányászélet :DDD Vt-x van ezekben is, 8400-re nem emlékszem, akkor még "játszott" Intel a VT-vel.. (a win7 XP módig, hogy az anyja ne sirassa azt a nagy kékséget)

(#7) aram01: Azt még vágom szenilitás, vagy sem :DDD Amit nem vágok, hogy teljesítményben hogy viszonyulnak egymáshoz. Néhány ismim akar(gat) új gépet, de csak alap dolgokra, nekik jók lennének ezek a butított vacakok is, viszont ha hozzák egy 8400 szintjét, akkor még akár habos karácsonyuk is lehet gömbvillámokra húzott haloween tökökkel érted és mindenki boldog.

[ Szerkesztve ]

(#24) Duliee válasza vanhalen (#23) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Elég bőségesen, nálam van kétféle is, átlagúúúsernek még sok is :D

(#25) wetomi válasza Sofian (#20) üzenetére

wetomi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Azért nem árt ha némi erő a háttérben.

Néha bosszantó tud lenni, amikor munkaidőben (mert hát akkor vannak bekapcsolva gépek) megjönnek a frissítések és akkor azt ki kell várni mert a gyenge gépet teljesen megfogja.
Na meg a másik, hogy vannak esetek, amikor nagy dokumentumokkal és nagy táblázattal kell dolgozni. Egy Word 80 oldal fölött halott, ha van benne egy-két kép és/vagy táblázat.

Persze ez nem Excell Gizike szint, de az irodai gépeket sem kell feltétlenül lenézni, attól, hogy nem gémelnek, vagy 3dterveznek rajta.

Az, meg, hogy egy képernyőkímélő szaggat, az már más kérdés, az tényleg nem lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#26) wetomi válasza wetomi (#25) üzenetére

wetomi
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Na jó, ez így visszaolvasva kicsit szánalmasan hangzik :D

(#27) Vladi

Vladi
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Celeron G540T speedsteppel 35 w, jól hangzik. :)

Ha ennyi esze nincs valakinek, akkor mire okos?

(#28) csirkés11 válasza Sofian (#20) üzenetére

csirkés11
(tag)

Az atom borzasztóan elavult már, egy irdodistának sincs kedve egész nap várni míg a gép megnyit pár word és excel fáljt.

(#29) Silentfrog

Silentfrog
(PH! kedvence)

Olcsó-árat nem közölt. Érdekes ez igy! :)

(#30) schwartz válasza vanhalen (#6) üzenetére

schwartz
(PH! addikt)

Mar a Celeron G530 is kb. egy szinten van az E8400-al. (sajat tapasztalat, AIDA CPU Benchmark-al neztem)

(#31) capulet75 válasza schwartz (#30) üzenetére

capulet75
(őstag)
LOGOUT blog

Azért az E8400-am elszaladgált 4,4ghz-en. Erre képes a G530 is?

Baconnel minden jobb.

(#32) aram01 válasza vanhalen (#23) üzenetére

aram01
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

akkor mond nekik a jó hírt itt a besztbuj :D

(#31): alapról beszélünk

[ Szerkesztve ]

(#33) Ant@ válasza schwartz (#30) üzenetére

Ant@
(fanatikus tag)

És ehhez hozzájön ,h egy G530 újonnan 10k hozzá a lap 10k. Erre AMDnek nincs alternatívája, ők az APUt nyomatják. Ha valakinek ténylegesen grafikus teljesítményre van szüksége az vesz egy diszkrét VGA-t nem fog az IGP-vel kínlódni. Filmet nézni/netezni meg ez is bőven elég.

(#34) Ł-IceRocK-Ł válasza aram01 (#3) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Erre kaptam fel a fejem én is.

« STO ♠ ๓αgγαя ₣ℓoŧŧα ♠ STO » | "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#35) antikomcsi válasza T_Stark (#9) üzenetére

antikomcsi
(PH! kedvence)

Talán mert a konkurenciában nincs is igp, itt pedig olcsóbban, kicsit erősebb procit kapsz, amiben az igp csak extra.

Ezek a "kis" celeronok, pentiumok az AM3-as x2 procikkal szemben nyújtanak alternatívát.

(#34) Ł-IceRocK-Ł

Pedig jó ideje az Intel nyújtja olcsóbban a hasonló teljesítményt. Az alsó házban is. Igaz ott nincsenek akkora különbségek, de pár ezressel olcsóbban ki lehet jönni.

[ Szerkesztve ]

(#36) Duliee válasza antikomcsi (#35) üzenetére

Duliee
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Jaja, ha megnézi az ember, egy alaplap+proci+memória kombinációt, akár 25-30ezerből is meg lehet úszni, és viszonylag friss, használható hardvert kap az ember, sőt jó eséllyel még az Ivy Bridge-s proci is belemegy az alaplapba :)

(#37) GeoPhoto válasza Duliee (#36) üzenetére

GeoPhoto
(tag)

Aki az Atomot emlegeti egy lapon ezekkel a procikkal az nincsen magánál :)) Nekem G530-as van és simán visz mindent amit kell, amíg megy a tv-n a mese/filmnézés simán tudok képeket, vagy videót konvertálni rajta, ha belépek másodiknak terminálon keresztül. A tuning kivételével kb a 8200-8400-as Core2-es szintet hozza csak sokkal olcsóbb. + remélem tényleg igaz, hogy a lap bírja majd az Ivy Bridge-t is és akkor még egy cserét megél a cucc...

(#38) Ł-IceRocK-Ł válasza antikomcsi (#35) üzenetére

Ł-IceRocK-Ł
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez tény, de nempont erre a részre gondoltam. Főleg nem első hallásra.

« STO ♠ ๓αgγαя ₣ℓoŧŧα ♠ STO » | "lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#39) mikej95

mikej95
(tag)

Az Intel IGP-iről eleget elmond, hogy a turbó órajel van leírva, nem az alap... ;]

(#40) lajafix válasza aram01 (#3) üzenetére

lajafix
(PH! addikt)

2008ig én sem hittem volna, aztán mégis búcsút mondtam az amdnek...

Nem a te tangódat járják már Ferry...

(#41) alejandri

alejandri
(kvázi-tag)

A Pentium G860 a TomH honlapon, a tesztek szerint csak két maggal és HyperT nélkül is egy Phenomen II X4 955 szintet hozza. És néha még többet is :)

(#42) csucsbicep válasza alejandri (#41) üzenetére

csucsbicep
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Max pár alkalmazásban, de ahol képes a program 4 szálon dolgozni, ott esélye sincs.

(#43) alejandri válasza csucsbicep (#42) üzenetére

alejandri
(kvázi-tag)

Az igaz hogy csak gaming szempontból tesztelték, de az derült ki, hogy a Sandy Bridge annyira jó egy architektúra, hogy ott nem látszott a különbség.
Starcraft 2 alatt a PII X4 még 4 Ghz-en sem volt olyan jó mind a G860.

(#44) Trebron09 válasza alejandri (#41) üzenetére

Trebron09
(senior tag)

Hát valamit nagyon benéztél... az i3-2100-as van vele egy súlyban. ;)

☆ eladó cucc: http://t7.hu/0kc0 ☆ Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót!

(#45) alejandri válasza Trebron09 (#44) üzenetére

alejandri
(kvázi-tag)

Pedig a teszt végén ez áll. Biztos ugyan azt a tesztet néztük?
A legerősebb AMD tuningolva is csak az i3-2100 szintjén van.

(#46) Trebron09 válasza alejandri (#45) üzenetére

Trebron09
(senior tag)

Én meg ezt:

http://prohardver.hu/teszt/intel_core_i3-2100_az_uj_nepprocesszor/ertekeles.html

:)

☆ eladó cucc: http://t7.hu/0kc0 ☆ Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót!

(#47) schwartz válasza Trebron09 (#46) üzenetére

schwartz
(PH! addikt)

Jatekokrol volt szo s mint lathatod egy G630 ott jobban szerepel egy "nyocmagos" FX8120-nal is.

[ Szerkesztve ]

(#48) Trebron09 válasza schwartz (#47) üzenetére

Trebron09
(senior tag)

Ezt írta: "a tesztek szerint "

Ebbe hol a játék szó? Egy teszt nem csak a játékról szól... :U

(#49) schwartz válasza Trebron09 (#48) üzenetére

schwartz
(PH! addikt)

Nezd meg mar a link alatt a cimet. De sztem felesleges ezt a temat tovabb ragozni...

(#50) Client

Client
(kvázi-tag)

Ezek a procik szerintem irodába tökéletesek az i5, i7 helyett, a maradékból ssd-t kell rakni a gépbe.

Ex - WaterLo

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.