2014. november 23., vasárnap

(#351) ZooLee válasza verser233 (#349) üzenetére

ZooLee
(őstag)

De, jó az imap is, két különböző protokollról van szó, mindkettő használható.
Az egyik az iMap, ami kétirányú szinkronizálást teszt lehetővé a mailbox-szal, a másik a pop-típusú (POP3) hozzáférés, ami elsősorban egy egyszerűbb, csak letöltésre/törlése használt.
Az küldés beállítás - ahogy írod - még bonyolultabb szokott lenni, de egyelőre még a letöltéssel is gondok vannak...

Z.

(#352) CB válasza ZooLee (#351) üzenetére

CB
(senior tag)

Hát, köszönöm, hogy időt szakítottatok rám, de nekem ezekkel a beállításokkal sem megy. Az OviMail-t is megpróbáltam, az megy mint a zsírozott villám, ezt a nyamvadt gmail-t meg nem tudom beállítani úgy, hogy letöltsön.
Azért, ha valakinek még eszébe jut valami, az szóljon.
Ha meg nekem sikerül megcsinálni, én szólok. Bár nem hiszem, hogy van a beállítások között olyan variáció, amit nem próbáltam meg. :((
Üdv.

(#353) verser233

verser233
(senior tag)

Szia! egyszeruen nem ertem mi lehet nalad a gond, kb. 3 perce olvastam el az uzidet, gondoltam probabol felteszem mar a gmailes fiokomat is a telora. Elsore sikerult,ugy hogy varazslon keresztul csak a felh.nevet irtem be, meg a jelszot, vartam 1 percet,hogy megcsinalja a beallitasokat, es kesz. Utana letoltottem a leveleimet. pop meg port beallitasokat nem is kellett varialnom, ami azert erdekes,mert eddig a ceges emailemnel ezeket mindig meg kellett tenni,sose mukodott egybol,itt meg mint a villam. szerintem csinalj egy kinullazast. Felfrissitetted a szoftveret?

(#354) CB válasza verser233 (#353) üzenetére

CB
(senior tag)

Igen, a szoftver frissítésen már túlvagyok.
Mit értesz az alatt, hogy nullázzam ki? Csináljak hard reszetet?

Nem megy a gmail fiók letöltés. Bosszantó.
Amúgy tetszik a telcsi, idáig minden működött, fagyásom még nem volt.Elég masszívnak tűnik, az akksi hat napot bírt úgy, hogy minden nap vacakoltam vele egy-két órát.

(#355) verser233

verser233
(senior tag)

Nekem 3-4 napot birja,de engem viszinylag sokat hivnak, es mindig szoktam zenelni rajta. Megtalaltam a jo kis headsetemet hozza, amivel szerintem mar nagyon jol szol. Nekem ez a 3-4 nap,feludules ilyen szempontbol az Iphonehoz kepest,amit minden nap toltore kellett tennem estenkent...

(#356) richte

richte
(senior tag)

Sziasztok!
Na, frissítettem az e71-emet egy e72-re! Nagyon baba! Bár az összeszerelési minőség kb 5%-kal gyengébb mint az elődnél, de azért nagyon tetszik. Made in Finland, de mocorog a hátlap föl - le meg egy picit befele is. Tudtok valami praktikát erre? Névjegykártya vastagságú papír a hátlap alá vagy ragasszam le a füleket ezzel a Scotch magic-kel? Ezt is olvastam valakitől még régebben...

8 éve itt a pH-n!

(#357) richte

richte
(senior tag)

És még egy kérdés. Ha ki van kapcsolva az optikai navi gomb, akkor nem is tudok én magam manuálisan fókuszálni a fényképezéskor? Próbálgattam, néha éleset lő, néha nem.

8 éve itt a pH-n!

(#358) torril

torril
(lelkes újonc)

Vásárlás előtt állok. Kérdésem:
Telefonbeszélgetést fel lehet-e venni?
Mennyire hackelhető, megoldották-e már?

(#359) Pastika

Pastika
(tag)

A telefonbeszélgetésre vannak alternatívák. Az egyik legjobb szerintem a Total Recall vagy a Xelnex. A hacket nem tudom, mert nagyon egyszerűen lehet szerezni szignófájlokat, így ezzel én nem foglalkoztam.

BlackBerry Q10 & iPhone 5S

(#360) CB

CB
(senior tag)

Jó reggelt!
A sok progi feltelepítés, emil beállítás utn elhatároztam, hogy tiszta lappal indulok, és csinálok egy hard resetet. Sajnos kér valami biztonsági kódot. Nem tudjátok hol találom meg ezt a számot? Már az összes számot kipróbáltam, ami a dobozon és az akku alatt van, de semelyik nem jó.
Köszi.

(#361) valaki100

valaki100
(tag)

Üdv!

Adott: Nokia e72, legfrissebb szoftverrel.
Probléma 1: teljesen véletlenszerűen előfordul, hogy nem látja a SIM kártyát. Miért? Kikapcsolás, szétszerelés aztán megjavul.
Probléma 2: néha a képernyő alján villog egy boríték ikon, amit nem tudok eltüntetni. Már minden SMS-t kitöröltem, mégis megmarad. Aztán előfordul, hogy kikapcsolás után megszűnik a jelenség, de néhány nap múlva visszatér.
Van valakinek ötlete?

Előre is kösz!

(#362) verser233 válasza CB (#360) üzenetére

verser233
(senior tag)

Szia!

Amikor kéri a bizt. kódot írd be neki: 12345

(#363) CB válasza verser233 (#362) üzenetére

CB
(senior tag)

Köszönöm, ezzel tényleg működik.
Üdv.

(#364) torril válasza Pastika (#359) üzenetére

torril
(lelkes újonc)

THX
Most egy Samsung i7110-esem van, de ennél hardweresen letiltották a felvételi lehetőséget. Ezért kérdeztem magát a lehetőséget és nem progikat ehhez. Sokat kipróbáltam mire rátaláltam, hogy a Samu ezt nem tudja.

(#365) jutkababa

jutkababa
(újonc)

Sziasztok!

Tulajdonképpen nagy bajban vagyok döntés ügyileg...nagyon megtetszett ez a telefon, nem szokványos....főleg a külseje nem...a tudása pedig egyszerűen fenomenális...a kérdésem az lenne a sok okos fiúkához, hogy én mint műszaki analfabéta nem dobnám ki első nap az ablakon?????vagy esetleg válasszak valami egyszerűbbet???(mondjuk a wifi és szervezői funkciók stb igen meggyőzők...igazából az ára miatt vacilálok, nehogy megbánjam!!!!)

(#366) richte válasza jutkababa (#365) üzenetére

richte
(senior tag)

Szia!
Ha tetszik a qwerty, a symbian, ha kell a wifi és úgy összeségében az üzleti telcsik tetszenek, akkor ez a legjobb választás jelenleg, szerintem. A gyorsgombok, a készenléti képernyő mind olyan dolog ami nagyon hasznos az életben, a munkában, de csak ha valóban szükséged van rá, ha valóban "ebben dolgozol"! Ez nem Iphone, ebben nem a felhasználói élmény a lényeg meg a pörgő-forgó menük... Az e széria olyan mint a laptopok között a Thinkpad. Üzleti funkcionalitás mindenek felett. Szerintem.

De biztos nem fogod kidobni az ablakon, mert 70 - 90k forintba kerül. :DDD
Remélem segítettem.

8 éve itt a pH-n!

(#367) Sn00k

Sn00k
(PH! addikt)

hi all!

Jól müxik a névjegykártya leolvasó? Mennyire gáz a másodpercenkénti 15 képkocka a multimédiánál ?

illetve az E71 hez képest nagyobbak a gombok, mert azon nekem nagyon kicsik, nehéz lenne nyomkodnom...

[ Szerkesztve ]

3njoy the life, na meg a suunááákk ,,,,__ *_+__,,,,

(#368) richte válasza Sn00k (#367) üzenetére

richte
(senior tag)

1. A névjegykártya olvasót nem próbáltam ebben, de már e71-ben is borzalmasan körülményes volt számomra, perceket kellett várni mire beolvasta, ha beolvasta... Szvsz fölösleges feature.

2. Ezt tegnap csináltam az e72-vel a Polgárdi - Csajág között beragadt vonatmentésről, mivel én is "mentettem"! :DDD

3. Igen, nagyobbak a gombok, akkorák mint az e63-on, de nekem az e71 is könnyen kezelhető volt, ez ha lehet mégjobb egy fokkal. Mondjuk nincsenek is virsli újjaim.

8 éve itt a pH-n!

(#369) Sn00k válasza richte (#368) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

egész jó a videó a körülményekhez képest :)

tényleg 4 gb microsdmemória van már alapból a készülék belsejében ? meg jár hozzá, bőrtok, hordszíj, törlőkendő ? Bár ennek nem tudom mi értelme van, hiszen nem érintő képernyős :)

(#370) richte válasza Sn00k (#369) üzenetére

richte
(senior tag)

Köszi! Ilyen körülmények között még nem dolgoztam, nem lehetett levegőt kapni a hófúvásban! Azért láthatóan szaggatott a kép mikor zoomolok. De a célnak megfelel. Nem egy HD kamera.

Igen, 4GB microsd van benne, class 4. Meg tok, hordszíj, törlőkendő, headset (3 méret szilikonnal, de nem in-ear), adatkábel (usb végétől - usb végéig kb 19cm :F ), töltő.

8 éve itt a pH-n!

(#371) CB

CB
(senior tag)

Sziasztok!
Ma észrevettem egy hibát.
Túl vagyok a szoftver frissítésén. Beállítottam mindent ami kell.
Ma a képek nézegetésekor (Menü-Multimédia-Galéria-Képek-Összes) észrevettem, hogy néhány fotó ill. kép alatt nem a megfelelő fájlnév van. Néhány haverom képe helyett háttérképet mutat, a kép neve pedig a haveromé.
Ezek után bementem a fájlkezelőbe, és ott nyitottam meg a haverok fotóit, és ott jól mutatja a képet.
Ezek után töröltem a képeket a telóról, és egy korábbi biztonsági mentésről visszatöltöttem. Ezek után is csinálta a hibát, csak másik haverjaim fotóinál.
Szerintem ez programhiba lesz.
Üdv.

(#372) Sn00k

Sn00k
(PH! addikt)

na én is megvettem a kicsikét :)
FEKETÉBE!!! :):)

Remélem meg leszek vele elégedve és nem lesznek fagyásaim stb...

Első töltésnél belehet kapcsolni és használni ?

[ Szerkesztve ]

(#373) Sn00k

Sn00k
(PH! addikt)

OVI MAPS az alaból a telon van vagy le kell tölteni ?

(#374) CB válasza Sn00k (#373) üzenetére

CB
(senior tag)

Üdv a klubban!
Szerintem jó választás.

Alapból fentvannak a térképek, de frissíteni kell a térkép programot, hogy hangosan navigáljon is.
A letöltendő frissítés kb. 7,5 Mb. Ne is kísérletezz a frissítéssel úgy, hogy a telcsin levő térképprogram menüjéből, ill a menü-vezérlőpult-telefon-szoftverfrissítés -en keresztül töltöd le, mert a letöltés legvégén mindíg hibát jelez. A netre fel kell menni (nokia.hu) és ott kiválasztani a telcsidet, majd letöltés. Itt ugye két módszer van 1. telefonszámra küldi az sms-t majd a megadott linket elindítod a telefonról (szintén nem tölti le teljesen), ill. 2. rögtön letöltöd a gépedre, majd USB-n keresztül felrakod a telcsire, és elindítod a telepítőt.
Azt, hogy milyen térkép van a telódon, az ovi.hu-n tudod megnézni, miután regisztráltál.
Minden térkép fenntlessz, szerintem feleslegesen. Én letöröltem mindet, és csak a nekem fontosakat tettem fel a magyar hangnavigációval. Így a 4 Gb-os kártyának csak a negyedét foglalja le.

Ha valami nem tiszta, akkor jelezz.

(#375) Sn00k válasza CB (#374) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

köszi, akkor szerintem a gépre letöltöm és onnan fogom frissíteni... melyik pc suite müxik jól mert gondolom azt is fel kell tennem... ?

(#376) Sn00k

Sn00k
(PH! addikt)

MAP LOADER-t is feltegyem, bár ott nincs magyar nyelvi lehetőség...

(#377) CB válasza Sn00k (#375) üzenetére

CB
(senior tag)

A telefonhoz adott kártyán alapból van egy Pc suite. Én ezt tettem fel, aztán a felrakott progi frissítette magát a legújabbal.
A map loader szerintem nem kell, a térképeket úgy is az Ovi-n keresztül töltöd le.

[ Szerkesztve ]

(#378) Sn00k válasza CB (#377) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

oki doki :D

Viszont amit észre vettem, hogy az egyik gombnál a (házikó) alatt jön némi fényforrás a gomb alól olyan mintha nem lenne jó az illesztés visszavittem a telót, de másiknál is ilyen volt, azért kicsit jobban összeilleszthette volna a NAGY FINN gyártó azt a részt... :(((

(#379) Dare2Live válasza jutkababa (#365) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

e72 egyik nagy előnye, hogy azonnal használható.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#380) CB válasza Sn00k (#378) üzenetére

CB
(senior tag)

Ez szerintem nem az illesztés miatt van. Egyszerűen az egyik kis világító led dióda pont a rés alá esik, igy látható. Nekem nem rontja az összképet (nem hasogassa a szemem).
Sokkal fontosabb az, ahogy összetudtam hozni a cég levelező rendszerével, így folyamatosan szinkronizálja az emileket, az outlokos teendőimet, és a vállalati telefonszámokat és emilcímeket. Csúcs! Nem kell a telcsibe bepötyögnöm a teendőket, hamen a számítógépen befírkálok mindent, két perc múlva a telcsibe is ott a teendő-emlékeztető.
Ma egyik kolegám behozta a sams.galaxy spica telcsijét megmutatni.Néztük a funkciókat, és lám, a legtöbb funkcióra a nokiám is képes. Majdnem ugyanúgy kitudtam csicsázni.
Van navi, fényképes hívószám, netről letölthető programok,stb.

(#381) Sn00k válasza CB (#380) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

már engem sem zavar ez legyen a legkissebb probléma...

Azt áruld el nekem a kis levél boriték ikon gomb funkcióját, e-mailről átlehet állítani, hogy nekem az sms-eket nyissa meg mert valahogy sehol sem találom a telóba, hol tudnám azt a gombot másra programozni...

meghogy alulról a képernyő aljáról az időt kiszedni ne mutassa , hanem mondjuk fent mutassa a képernyő tetején?

[ Szerkesztve ]

(#382) Dare2Live válasza CB (#380) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Spica nagyon más. e72 egy üzleti teló szinkronizál exchangevel, doksikat simán megnyitja aksija aktív használat mellett is megy 3+napot....

Spica/Android ezeken a területeken csúnyán elhasal. De mozog a háttér, szépen csúsznak az ablakok, a szöveg bevitel problémásabb de van nagy képernyő ami netnél/facebooknál áldás...

Más kategória. Ami érdekes, hogy én elvileg Spica/Android vásárlója lennék(sött vagyok) és mégis most azon filózok, hogy eladom és fontosabb az aksi meg az exchange meg....

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#383) richte válasza Sn00k (#381) üzenetére

richte
(senior tag)

Vezérlőpult -> Beállítások -> Általános -> Testreszabás -> Egyérintéses gomb -> Üzenetküldés gomb -> Rövid megnyomás -> Üzenetek.

Azt a kis idő jelzőt nem lehet eltüntetni/áthelyezni, de szerintem nem is kell, az ott nagyon is jó dolog.

8 éve itt a pH-n!

(#384) Sn00k válasza richte (#383) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

köszi közbe én is megtaláltam...:)

Azt mondja meg valaki a gyorshívás az miben merül ki ?

Illetve, hogy egy idő után nekem automatikusan lezár a bill. ezt hol tudom állítani, mert azt viszont tényleg nem találom :U

(#385) CB válasza Sn00k (#384) üzenetére

CB
(senior tag)

Szerintem a gyorshívásnál a számbillentyűkhöz (2-9)tudsz személyeket kapcsolni. Hosszan megnyomva a számot hívja a hozzákapcsolt személyt.Az 1-es a hangposta.
A névjegyekben kiválasztasz valakit, majd opciók-Gyorshívás h.rendelése-szám kiválasztása

[ Szerkesztve ]

(#386) Sn00k válasza CB (#385) üzenetére

Sn00k
(PH! addikt)

oké thx!

Még annyit áruljatok el, érdemes e frissítenem a rendszert?

szoftververzió: 021.024

szoftververziódátuma: 2009.oct.17

egyedi verzió: 021.024.C00.01

egyediverziódátuma: 2009.oct.17

nyelvi csomag: 18.01

Tipus: RM-530

(#387) Pastika válasza Sn00k (#386) üzenetére

Pastika
(tag)

Elvileg napokon belül itt a V.023.002-es szoft. Elvileg a van ahol már elérhető, a magyaroknak még várni kell. Szerintem várd ki ezt a pár napot és frissítsd majd arra.

(#388) richte válasza Sn00k (#384) üzenetére

richte
(senior tag)

Vezérlőpult -> Beállítások -> Általános -> Biztonság -> Telefon és SIM kártya -> Automatik. bill. zár ideje

8 éve itt a pH-n!

(#389) CB válasza Sn00k (#386) üzenetére

CB
(senior tag)

Jelen pillanatban tudsz frissíteni a 022.007-es szoftverre.

(#390) richte válasza CB (#389) üzenetére

richte
(senior tag)

Nekem ez van most. Tudsz valamit, miben lesz jobb/más a következő verzió?

Engem egy dolog zavar jelenleg, mivel ki van kapcsolva az optikai navi gomb a telón, nem tudok fókuszálni fényképezés előtt! Csak ha előtte bekapcsolom. Nincs erre valami másik módszer?

8 éve itt a pH-n!

(#391) vinistv

vinistv
(kvázi-tag)

Egyik haveromnak ilyen telója van pár hónapja, nagyon megvan vele elégedve és lássuk be, van power ebben a kis masinában elég rendesen. Nekem nincs különösebb gondom vele, minden tiszteletem a Nokiáé, náluk még ér valamit a minőség. :C

-

(#392) vinistv

vinistv
(kvázi-tag)

Külön óriási piros pont az 5 megapixeles kameráért, a beépített WLAN-ért és persze a HSDPA kapcsolatért. :R

-

(#393) greenw

greenw
(újonc)

Sziasztok. Tegnap vettem egy Nokia E72-es készüléket, és a gondom az e-mail beállításánál van. Céges postafiókomat szeretném beállítani, szóval nem es vagy gmailes-ről van szó. A problémám a következő: nem tudom, hogy melyiket válasszal az e-mail beállításoknál: Mail for Exchange, Egyéb ezeket nézegettem ami szóba jöhet, de nem tudom, h pontosan mit kell beállítanom. Segítségeteket előre is köszönöm!

(#394) Pastika válasza richte (#390) üzenetére

Pastika
(tag)

Az új SW annyira friss, hogy még egyelőre nem találtam changelogot hozzá. De néhány napon belül biztosan felteszi valaki a változásokat.

(#395) richte válasza Pastika (#394) üzenetére

richte
(senior tag)

Értem, köszi!

8 éve itt a pH-n!

(#396) Pastika válasza richte (#395) üzenetére

Pastika
(tag)

Neked az akksi meddig bírja? Nekem a gyári akksi amit kaptam hozzá hibás volt, az új akku (ami szintén gyári) másfél napnál nem bír többet. Remélem ha eléri a megfelelő töltési ciklus számot utána jó lesz, mert szerintem 2-3 napot vinni kellene.

(#397) CB válasza Pastika (#396) üzenetére

CB
(senior tag)

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem gyenge (napi 3-4 sms, 2-3 telefon, kis nézelődés a menüben) használat mellett több, mint egy hetet bírt.
Be ven kapcsolva a 3G? Ha be van kapcsolva, nincs folyamatosan kapcsolatban a hálózattal?Szerintem az le tudja szívni.

(#398) richte válasza Pastika (#396) üzenetére

richte
(senior tag)

Én most vettem 6 napja, tehát eddig 2x töltöttem. Az első töltés után kb 3,5 napot bírt ki napi 30perces telefonálással, sok nyomkodás, stb. Aztán szombat délután 4kor töltöttem ismét és azóta megy, 57%-on áll az akksi. Éjszakára sem kapcsolom ki. Eddig nagyon jónak tűnik. Ja, és 1 hónaposan vettem, hsználtan.

3G kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

8 éve itt a pH-n!

(#399) CB válasza greenw (#393) üzenetére

CB
(senior tag)

A vállalati emilező rendszeredhez a Mail for Exchange-t kell kiválasztanod.
Itt ugye szükséged lesz az alábbiakra:
Céges emil címed
Felhasználó nevedre (ez valószínűleg a Win felhasználó neved lesz)
Belépési jelszavadra (ez meg valószínű, hogy a win jelszavad)
Tartományra (domain)
Szerver nevére

Ha ez egy kicsit sok neked, akkor keresned kell valakit, aki a cégnél használja az emilezést a telcsijén, és segít a beállításban. Én is ekképpen tettem.
Ha megvan, akkor viszont nagyon jó. Nem csak az emileket szinkronizálja le, hanem a teendőket, és a vállalati telefonszámokat is.Nem kell a telefonomba beírni a teendőket, hanem a számgépemen beírom, és szinkronizálás után már a telcsin is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#400) CB

CB
(senior tag)

Ma a menük böngészgetése során az alábbit találtam:

Menü-vezérlőpult-Beállítások-Általános-Biztonság-Telefon és SIM-kártya-Távoli telefonzár
Itt be lehet állítani egy üzenet szöveget, és utána kéri a telefon biztonsági kódját.

Ez a funkció nem arra való, hogy ha ellopják, elveszik, stb. a telefon, és egy másik telcsiről küldhetsz rá egy sms-t, és ezzel letiltod? Majd ha megvan, akkor biztonsági kóddal fel lehet oldani.

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.